مواضع دبیرکل

اخبار

24 آذر 1398
تاخیر 14 ماهه در مطالبات پرسنل با پاداش گیری مدیران همخوانی ندارد

در نامه سرگشاده واعتراضی کارکنان وپرستاران دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به استانداری آذربایجان غربی عنوان شد:

تاخیر 14 ماهه در مطالبات پرسنل با پاداش گیری مدیران همخوانی ندارد

.جناب آقای استاندار، بر خلاف آنچه که از سوی نمایندگان دولت و کمیسیون بهداشت مجلس بیان می شود،پرسنل این مجموعه به دلیل عدم دریافت حق و حقوق قانونی خود ،در اوج گرفتاری ها و تنگناهای معیشتی بی سابقه ای به سر می برند؛ در حالیکه به اذعان ارزیابان کمیسیون بهداشت ،ریاست دانشگاه بدون داشتن بودجه عمرانی...
24 آذر 1398
ورود صاحبان ثروت به مجلس خطری بزرگ برای نهاد قانونگذاری است/صرف هزینه میلیاردی برای کرسی نمایندگی مجلس

رئیس مجمع نمایندگان فارس در گفت‌و گو با ایلنا:

ورود صاحبان ثروت به مجلس خطری بزرگ برای نهاد قانونگذاری است/صرف هزینه میلیاردی برای کرسی نمایندگی مجلس

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس با بیان اینکه متاسفانه با خطر تشکیل مجلسی با اکثریت صاحبان ثروت هستیم ،گفت: شاهدیم که در این دور از انتخابات بعضی افراد یا خودشان یا از طریق اصحاب ثروت تصمیم به ورود به مجلس شورای اسلامی گرفتند.
24 آذر 1398
20 میلیون سفیر سلامت تربیت می‌شوند

20 میلیون سفیر سلامت تربیت می‌شوند

با افزایش تعداد سالمندان در کشور طی سال‌های آتی گفت: تربیت 20 میلیون سفیر سلامت می‌تواند کمک زیادی به پیشگیری از وقوع بیماری‌ها کند و همچنین امیدواریم بتوانیم آموزش‌های توانبخشی را از این طریق به خانواده‌ها ارائه دهیم.
23 آذر 1398
نشست «فساد، فقر حکمرانی و حکمرانی فقر» برگزار شد /

زمینی که فاسد است، هیچ گلی نمی‌روید

نشست «فساد، فقر حکمرانی و حکمرانی فقر» برگزار شد /

به گزارش ایلنا از روابط عمومی موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی، نشست «فساد، فقر حکمرانی و حکمرانی فقر»، همزمان با روز جهانی مبارزه با فساد، با حضور محمد حسین شریف‌زادگان عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و عضو هیأت امنای مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی، محمود صادقی رئیس فراکسیون شفافیت مجلس، محمد...
23 آذر 1398
چالش‌های پیش روی بخش های ICU در بیمارستان‌ها

چالش‌های پیش روی بخش های ICU در بیمارستان‌ها

دبیر اجرایی هفتمین کنگره بین‌المللی مراقبت‌های ویژه با اشاره به چالش‌های پیش روی مراقبت‌های ویژه در ایران، بر ضرورت تدوین راهنماهای بالینی در بخش‌های آی‌سی‌یو تأکید کرد.
22 آذر 1398
باید مدیران پرستاری در سطح بیمارستان ها ، مدیران پرستاری دانشگاه ها و معاون پرستاری پاسخگوی مطالبات انباشته شده پرستاری کشور باشند. اگر یک مدیر نمی تواند کار کند از مسوولیت خود کناره گیری کند.»

دبیر کل خانه پرستار:

باید مدیران پرستاری در سطح بیمارستان ها ، مدیران پرستاری دانشگاه ها و معاون پرستاری پاسخگوی مطالبات انباشته شده پرستاری کشور باشند. اگر یک مدیر نمی تواند کار کند از مسوولیت خود کناره گیری کند.»

سلامت نیوز:محمد شریفی مقدم در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز، گفت:« کارانه پرستاران کشور به طور متوسط حدود یک سال است که به تعویق افتاده است و در برخی استان ها حتی تا ۱۶ ماه به تعویق افتاده است و این یک مشکل کشوری است به عنوان مثال پرستاران مشهد همچنین پرستاران آذربایجان غربی و ارومیه در اعتراض...
21 آذر 1398
طرح تحول سلامت نتوانست «زیرمیزی» گرفتن پزشکان را حذف کند

طرح تحول سلامت نتوانست «زیرمیزی» گرفتن پزشکان را حذف کند

جامعه‌شناس با بیان اینکه طرح تحول سلامت با هدف حذف زیرمیزی شروع شد ولی نتوانست جلوی این موضوع را بگیرد،گفت: عمده‌ترین دلیل این اتفاق، نبود شفافیت در نظام سلامت است.
21 آذر 1398
مرگ ۶۰ بیمار تالاسمی در سال جاری به دلیل کمبود دارو و قصور نظام درمانی/ ۲ هفته است که با کمبود خون روبرو هستیم/ کمبودهای دارویی را جدی نگیرند، مرگ و میر افزایش می‌یابد

رئیس انجمن تالاسمی ایران در گفت‌وگو با ایلنا:

مرگ ۶۰ بیمار تالاسمی در سال جاری به دلیل کمبود دارو و قصور نظام درمانی/ ۲ هفته است که با کمبود خون روبرو هستیم/ کمبودهای دارویی را جدی نگیرند، مرگ و میر افزایش می‌یابد

رئیس انجمن تالاسمی ایران از مرگ ۶۰ بیمار تالاسمی در سال جاری به دلیل کمبود دارو و قصور نظام درمانی خبر داد.
20 آذر 1398
۳۰ سال سرانه‌ درمان کارگران در جیبِ وزارت بهداشت/ طرح تحول سلامت هر سال ۱۰ هزار میلیارد هزینه‌ برای سازمان می‌تراشد

اکبر شوکت مطرح کرد؛

۳۰ سال سرانه‌ درمان کارگران در جیبِ وزارت بهداشت/ طرح تحول سلامت هر سال ۱۰ هزار میلیارد هزینه‌ برای سازمان می‌تراشد

این رقم درست است؛ سازمان تامین اجتماعی امروز ۴۰ هزار میلیارد تومان به نظام بانکی کشور وام‌دار و بدهکار است؛ سازمان این وام‌ها را با بهره‌ی ۳۰ تا ۳۵ درصد از بانک‌ها گرفته است. دقت کنید که این رقم ۴۰ هزار میلیارد تومان، برابر هزینه‌ای است که طرح تحول سلامت از سال ۹۳ تا امروز بر دوش سازمان گذاشته...
RSS
12345678910انتها

عضویت در خانه پرستارآخرین اخبار

مدیر سایت
/ دسته ها: اخبار صنفی

ماجرای پروژه ی ایمان چیست/نگاهی به آنچه در پروژه ی ایمان گذشت

عضو شورای مرکزی خانه پرستار تشریح کرد:

به گزارش خبرنگار خانه پرستار، متن این یادداشت بدین شرح است:


در سال ۸۲ یا شاید بهتر است بگویم از سال ۸۲ با اعلام صورت گرفته از سوی سازمان نظام پرستاری تعدادی از پرستاران برای خرید ملکی در شهر مشهد که به پروژه ی ایمان شهرت یافت به حساب سازمان نظام پرستاری پول واریز کردند که نهایتا با شراکت یک شرکت در مشهدبه نسبت ۶۰ به ۴۰ ملک در خیابان نواب مشهد خریداری شد و به همت همان شریک ۴۰ درصدی و با تامین‌منابع از محل های ذیل اقدام به ساخت پروژه نمودند:
۱- واریز قدرالسهم پرستاران سهامدار یا شریک 
۲- واریزی قدرالسهم شریک ۴۰ درصدی (شرکت مذکور در بالا) 
۳- اخذ وام با تلاش سازمان نظام پرستاری و دستور رییس جمهور آقای احمدی نژاد به مبلغ حدود ده میلیارد تومان (که البته جای بحث دارد که چگونه و چه مبلغی اخذ و .. شده است .)
۴- مبالغی نیز از محل فروش خود پروژه مثلا به بانک ملت و .. تامین شد.
 
دقت کنید که ما تعدادی از پرستاران ۶۰ و یک شرکت مشهدی ۴۰ درصد هزینه خرید یک ملک را تامین کردیم و بعد هم با تامین منابع از مراجع ذکر شده پروژه ساخته شد .
حال سوال این است که مشکل کجاست؟

مشکل این است که طبق نوشته ی بالا مالک کل پروژه با تسهیم ۴۰ به ۶۰ پرستاران و شرکت مشهدی است اما ..
وقتی ما تک به تک برای تعیین تکلیف سهاممان مراجعه کردیم گفتند اگر قصد فروش سهامتان را داشته باشید سهمی ۳۰۰ تومان ارزش دارد، لازم به ذکر است که مجموعه سهام ۱۲۰ میلیون سهم می باشد که از این تعداد، ۷۲ میلیون سهم متعلق به پرستاران است و ۴۸ میلیون سهم متعلق به شریک مشهدی.

تا اینجا مشکلی نیست چون اگر پروژه یک ریال هم بیارزد به همین شکل تسهیم می شود .اما با در نظر گرفتن ارزش ریالی ۳۰۰ تومان برای هر سهم‌ کل مانده ی پروژه می شود ۳۶ میلیارد ؟؟!!!!
که البته این عدد ریالی مورد قبول نیست.چرا؟!
کل بنا بدون در نظر گرفتن کاربری ۲۲۰۰۰ متر مربع است که مبلغ ارزانترین واحدها را اگر در نظر بگیریم هر سهم میشود ۱۸۳ میلیونوم متر یعنی اگر یک‌نفر یک میلیون سهم داشته باشد ۱۸۳ متر باید بنا  به وی تعلق بگیرد که می شود متری حدود ۱میلیون و ۶۴۰ هزار تومان !!!!!
توجه کنید که همین الان ارزانترین واحدها بیش از هفت برابر این مبلغ به خود سهامداران فروخته می شوند ضمن اینکه در محاسبه ی فوق همه ی پروژه اقامتی و در بدترین شرایط در نظر گرفته شده است. حال آنکه این پروژه واحدهای تجاری و اداری هم داشته که حداقل متری چند ده میلیون ارزش داشته و هم اکنون چندین برابر حد اقل قیمت مد نظر ما در این فرض با خود سهامداران محاسبه می شود!!

حالا چند سوال :
۱- مبالغ اضافه ی واریزی به حساب چه کسانی واریز می شود ؟ 
۲- در محاسبه ی هزینه کل، هزینه ها را حدود ۵۰ میلیارد اعلام کرده اند که قطعا مبلغ وام دریافتی و سرمایه گذاری اضافی شریک و ...‌ در آن لحاظ شده است، اما مجددا در هزینه های از مبلغ کل پروژه که در جلسه به نمایندگان پرستاران ۱۰۷ میلیارد اعلام شده ۱۴ میلیارد بابت وام و ۴ میلیارد و اندی بابت بدهی به شریک ۴۰ درصدی منظور میکنند و در واقع یک بار این اعداد را در هزینه ی کل که خودش زیر سوال است محاسبه کرده اند و یک بار هم خرد خرد اضافه می کنند که در کل مبلغی حدود ۶۸ میلیارد از ۱۰۷ کسر می کنند که می ماند ۳۹ میلیارد که با سهام فوق الذکر تقریبا مطابقت دارد و فقط سه میلیارد اختلاف دیده می شود.
۳- چرا در بهای کل کارشناسی لحاظ شده ، تعداد کل سهام‌ اولیه ، مبالغ کسر شده از ارزش کلی پروژه و هزینه های لحاظ شده به طور کلی به صورت مستند اعلام‌ نمی شود لااقل به سهامداران یا نمایندگانشان‌؟ 
۴- جالب است بدانید مبالغ حاصل از فروش پروژه به عنوان آورده ی اعضا لحاظ نمی شود یعنی این‌مبالغ در سرفصلی باید از کل هزینه ها کسر شود و مثلا اگر واحدی به بانک‌ملت به بیست درصد کمتر از قیمت کارشناسی و حدود چهار میلیارد فروخته شده است یا باید از هزینه ها کسر شود یا به آورده ی اعضا اضافه شود و یا نباید از ارزش کلی ملک کسر گردد ولی وقتی این‌مبلغ از ارزش کلی ملک کسر می شود و از طرفی هزینه ها هم جدا جدا از ارزش کلی ملک کسر می شود یعنی مبالغ حاصل از فروش پروژه در جایی لحاظ نشده است جز جیب یک عده!
 
در آخر باید گفت که از این داستانها و دور زدنها زیاد در عملکرد این آقایان داریم ولی یک حساب دو دو تا عرض کنم :
امروز داشتم قرارداد مشارکت زمانی یکی از اعضا را نگاه میکردم!
۶ شب در سال را از یک واحد به قیمت حدود ۲۶ میلیون تومان به ایشان فروخته اند حالا شما حساب کنید، در یک سال چند ۶ شب داریم که می شود ۶۰/۸۳ اگر این را در مبلغ ۶ شب ضرب کنیم می شود چیزی حدود ۱میلیارد و ۵۸۲ میلیون تومان !!!
حالا شما فرض کنید این فرد در گرانترین زمان و در بزرگترین واحد این مجموعه که ۹۰ متراست زمان خریده که می شود متری : حدود ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار اگر این را هم در ۲۲۰۰۰ متر(کل پروژه ) ضرب کنیم می شود :
۳۸۷ میلیارد تومان !!! و با اعضا ۳۶ میلیارد تومان محاسبه می شود !!!
پس بیهوده نیست که مسئولان پروژه دل از  این شرکت نمی کنند. 
چراکه صحبت از چند صد میلیارد پول است! 
و سوال اینجاست که چرا در این بین نهادهای نظارتی هیچ کاری نمی کنند؟


محمود عمیدی

مطلب قبلی گام اساسی مجلس درجلوگیری ازفرارمالیاتی پزشکان/ کارتخوان اجباری شد
مطلب بعدی کمبود شدید نیروی پرستاری/ وزیر بهداشت راهکار و برنامه بدهد
Print
2760 رتبه بندی این مطلب:
4.5

فایل ها برای دانلود

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

اخبار برگزیده

 • تاخیر 14 ماهه در مطالبات پرسنل با پاداش گیری مدیران همخوانی ندارد
 • باید مدیران پرستاری در سطح بیمارستان ها ، مدیران پرستاری دانشگاه ها و معاون پرستاری پاسخگوی مطالبات انباشته شده پرستاری کشور باشند. اگر یک مدیر نمی تواند کار کند از مسوولیت خود کناره گیری کند.»
 • ۳۰ سال سرانه‌ درمان کارگران در جیبِ وزارت بهداشت/ طرح تحول سلامت هر سال ۱۰ هزار میلیارد هزینه‌ برای سازمان می‌تراشد
 • جمعی از پرستاران دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، صبح امروز (۱۹ آذر ماه) مقابل استانداری این شهر تجمع کردند.
 • اضافه کاری اجباری برای پرستاران چاقوی دولبه است/ اجرای تعرفه گذاری بر خلاف خواست کانون های قدرت نظام سلامت است
 • دستورالعملی که پولِ کار پرستاران را به حسابِ پزشکان سرازیر می‌کند/تحقیر ،تضعیف وتهدید پرستاری تااین حد سابقه نداشته است/جامعه پرستاری کشور معترضند
 • اقای وزیر؛ اگر نمی توانید برای اصلاح امور کاری بکنید ، خودتان کنار بروید و بارگناهان خود را سنگین ننمایید
 • بحران مشروعیت در نظام پرستاری/راهکارهای میرزابیگی برای رفع مشکلات چیست؟
 • اجرا نشدن قانون بهره وری ارتقای شغلی پرستاران در بیمارستان ها / بیش از ۸۵ درصد پزشکان شاغل در بخش دولتی دوشغله هستند
 • کمبود پرستار، از علت های بروز خطای پرستاری است
 • بخش خصوصی‌در حوزه درمان به دنبال ارزان‌سازی پرستاران است/ گاهاً در نظام پرستاری قدرت‌طلبی جای مطالبه‌گری را می‌گیرد
 • وزارت بهداشت در تدارک جذب پرستار از کشور های همسایه/ اگر مجوز استخدام دارید 20 هزار پرستار بیکار در کشور است
 • رای دیوان عدالت اداری درباره سن بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور
 • در 5 سال اخیر تعداد شکایات خطای پزشکی به مراتب بیشتر شده است
 • نهادهای نظارتی به وظیفه خود در دفاع از پرستاران عمل کنند/ لزوم آموزش دفاع شخصی برای پرستاران
 • «تضاد منافع و آینده پزشکی» منتشر شد
 • به دلیل کمبود پرستار فقط ۵۰ درصد نیاز درمانی بیماران رسیدگی می‌شود
 • افزایش ظرفیت پذیرش پرستاران، بدون بازار کار
 • برای کمبود پرستار 200 درصد ظرفیت را بالا میبرند اما برای کمبود پزشک اصرار بر عدم افزایش ظرفیت دارند !/به جای صرف هزینه های سنگینِ ماندگاری پزشکان در مناطق محروم،پزشک وارد کنید
 • از وزیر بهداشت می خواهیم که به اتفاقات ضرب وشتم و هتاکی های علیه پرستاری ورود نماید/اگر فرد ویا گروهی باید کم تحمل، عصبانی و خشمگین باشد قطعا پرستاران باید باشند.
 • خروجی اعتبارات سلامت برای مردم ملموس نیست/گلایه پرستاران از تبعیض
 • هر پرستاری تحمل این چنین رفتارهای تحقیر آمیز را نخواهد داشت و در شرایط خطر و حمله پرستاران مجبور به دفاع از خودخواهند بود
 • افزایش ظرفیت پذیرش علوم پزشکی؛ شکستن انحصار یا ضربه به آموزش؟
 • چرا می‌خواهند مدل تربیت پرستار را جدید کنند؟/ کیفیت یا کمّیت؛ مساله این است!
 • مردم از حداقل استاندارد نیروی پرستار محروم هستند/استخدام پرستار در پیچ وخم های وزرات بهداشت
 • نبود نظارت شبکه‌های فساد را در نظام سلامت قدرتمند کرده است
 • طرح تحول سلامت جیب تأمین اجتماعی را خالی کرد
 • آیا نظام سلامت ما دچار فقر و کمبود منابع مالی است؟ / جامعه پرستاری از نابرابری ها، بی عدالتی ها و تبعیض ها رنج می برد
 • کمبود پرستار در بیمارستان‌های همدان/ لزوم توجه به تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی
 • به_آب_های_گل_آلود_خوش_آمدید. در آب زلال نمی توان ماهی گرفت .
 • 123

  نظر سنجی

  آیا از عملکرد وزرات بهداشت در حوزه پرستاری راضایت دارید؟  ثبت رأی 

  تبلیغات

   

     دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی
  دات نت نیوک فارسی