انتخابات

 مواضع دبیرکل

اخبار

29 شهریور 1398
کدام پزشکان بیشتر دچار قصور می شوند/ محکومیت در ۴۰ درصد شکایت ها

مهر بررسی می کند؛

کدام پزشکان بیشتر دچار قصور می شوند/ محکومیت در ۴۰ درصد شکایت ها

سازمان جهانی بهداشت پس از بررسی شیوه‌های نا امن درمان اعلام کرد: بیشتر خطاهای پزشکی مربوط به تشخیص اشتباه پزشک، داروی نامناسب برای درمان، قطع عضو، اشتباه و عمل جراحی مغز است.
28 شهریور 1398
پیگیری حقوقی و دلجویی یک مورد خشونت علیه پرستار/ محکومیت کیفری و جریمه نقدی ضارب

رئیس نظام پرستاری مرند و جلفا خبر داد:

پیگیری حقوقی و دلجویی یک مورد خشونت علیه پرستار/ محکومیت کیفری و جریمه نقدی ضارب

رئیس نظام پرستاری مرند و جلفا با اشاره به این که ضرب و شتم یک بهیار در بیمارستان آیت ا... کمره ای توسط نماینده سازمان نظام پرستاری و مسئولین این بیمارستان پیگیری و دلجویی شد، اظهار داشت: در پی پیگیری به عمل آمده ضارب که پدر یک نوزاد بوده است، به 74 ضربه شلاق و جریمه نقدی محکوم شد .
28 شهریور 1398
جزئیات استخدام 10 هزار نیرو در وزارت بهداشت اعلام شد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت:

جزئیات استخدام 10 هزار نیرو در وزارت بهداشت اعلام شد

معاون توسعه مدیریت و  منابع وزارت بهداشت اظهار داشت: سهمیه استخدامی حوزه درمان عمدتاً به مشاغل گروه پرستاری شامل پرستاری، اتاق عمل، هوشبری و مامایی، گروه پزشکی شامل پزشک متخصص و پزشک عمومی، داروسازی، گروه توان‌بخشی شامل فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، بینایی سنجی و  شنوایی...
27 شهریور 1398
اعتراض گسترده بهیاران به سهمیه کنکور 98/ تفاوت محتوای دیپلم بهیاری با تجربی/ لزوم اصلاح ضرایب

رئیس خانه پرستار شیراز تاکید کرد :

اعتراض گسترده بهیاران به سهمیه کنکور 98/ تفاوت محتوای دیپلم بهیاری با تجربی/ لزوم اصلاح ضرایب

عضو نظام پرستاری شیراز با اشاره به تغییر سهمیه بهیاران در کنکور سال 98 گفت: متاسفانه امسال برای این ظرفیت 5 درصدی سقف معینی در نظر گرفته شده وبهیارانی که می خواهند وارد دانشکده پرستاری شوند، می بایست 80 درصد ازحد نصاب آخرین نفری که در این رشته انتخاب شده اند را کسب نمایند و کسب این حد نصاب برای...
27 شهریور 1398
برنامه وزارت بهداشت برای کاهش بار نوشتاری پرستاران

معاون پرستاری وزارت بهداشت مطرح کرد؛

برنامه وزارت بهداشت برای کاهش بار نوشتاری پرستاران

معاون پرستاری وزارت بهداشت، گفت: الکترونیک سازی گزارش های پرستاری با هدف کاهش بار نوشتاری پرستاران و گذراندن بیشتر اوقات بر بالین بیمار، از اولویت های این معاونت است.
27 شهریور 1398
فشار تامین بودجه دولتی برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری فرار رو به جلو وزارت بهداشت و بیمه هاست/ پزشکان و تمامی گروه های مشمول از سهم بیمه گذار تعرفه دریافت می کنند

عضو شورای عالی نظام پرستاری مطرح کرد؛

فشار تامین بودجه دولتی برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری فرار رو به جلو وزارت بهداشت و بیمه هاست/ پزشکان و تمامی گروه های مشمول از سهم بیمه گذار تعرفه دریافت می کنند

عضو شورای عالی نظام پرستاری با بیان این که تعرفه های پزشکی و بقیه گروه های تعرفه دار بودجه دولتی ندارند و از محل حق بیمه ها تامین می شود، گفت: گروه پرستاری هم مانند سایرین در حال ارائه خدمات تخصصی هستند و باید از سوی بیمه ها به رسمیت شناخته شوند و می توان بودجه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات...
26 شهریور 1398
میزگردی با محوریت موضوع پزشک خانواده، نظام ارجاع و راهنماهای بالینی/ تلکیف را روشن کنیم؛ اهدافمان کدامند

روزنامه سپید:

میزگردی با محوریت موضوع پزشک خانواده، نظام ارجاع و راهنماهای بالینی/ تلکیف را روشن کنیم؛ اهدافمان کدامند

فیاض‌بخش حلقه مفقوده پزشک خانواده در ایران را واگذار نشدن مسئولیت مالی به آنها دانست و ادامه داد: «در انگلستان آموزش‌های مالی به پزشکان داده شده است. چون دیدند که در گذشته مدیریت شهرستان با چه کنم و چه کنم بودجه را هزینه می‌کرد و اما در دوران آقای میجر برخلاف دوران تاچر،...
26 شهریور 1398
بازارکار کم گروه های بیهوشی و اتاق عمل /بازنشستگان پرستاری از بیماری های روحی و جسمی رنج می برند

عضو نظام پرستاری کاشان عنوان کرد:

بازارکار کم گروه های بیهوشی و اتاق عمل /بازنشستگان پرستاری از بیماری های روحی و جسمی رنج می برند

عضو نظام پرستاری کاشان با بیان این که گروه های پرستاری مشکلات متعددی در مراکز درمانی دارند، گفت: بازار کار کم گروه های بیهوشی و اتاق عمل باعث رنجش خاطر این گروه ها شده است.
26 شهریور 1398
تحت پوشش بیمه قرار گرفتن تعرفه‌های «مامایی» در حال پیگیری است

مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی:

تحت پوشش بیمه قرار گرفتن تعرفه‌های «مامایی» در حال پیگیری است

شهلا خسروی، مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، درباره «تحت پوشش قرار گرفتن تعرفه‌های مامایی در مطب‌ها»، اظهار داشت: موضوع در حال پیگیری است و وزیر بهداشت در جریان موضوع است؛ مجلس و NGO مامایی نیز موضوع را پیگیری می‌کنند اما...
RSS
12345678910انتها

آخرین اخبار

مدیر سایت
/ دسته ها: اخبار صنفی

ماجرای پروژه ی ایمان چیست/نگاهی به آنچه در پروژه ی ایمان گذشت

عضو شورای مرکزی خانه پرستار تشریح کرد:

به گزارش خبرنگار خانه پرستار، متن این یادداشت بدین شرح است:


در سال ۸۲ یا شاید بهتر است بگویم از سال ۸۲ با اعلام صورت گرفته از سوی سازمان نظام پرستاری تعدادی از پرستاران برای خرید ملکی در شهر مشهد که به پروژه ی ایمان شهرت یافت به حساب سازمان نظام پرستاری پول واریز کردند که نهایتا با شراکت یک شرکت در مشهدبه نسبت ۶۰ به ۴۰ ملک در خیابان نواب مشهد خریداری شد و به همت همان شریک ۴۰ درصدی و با تامین‌منابع از محل های ذیل اقدام به ساخت پروژه نمودند:
۱- واریز قدرالسهم پرستاران سهامدار یا شریک 
۲- واریزی قدرالسهم شریک ۴۰ درصدی (شرکت مذکور در بالا) 
۳- اخذ وام با تلاش سازمان نظام پرستاری و دستور رییس جمهور آقای احمدی نژاد به مبلغ حدود ده میلیارد تومان (که البته جای بحث دارد که چگونه و چه مبلغی اخذ و .. شده است .)
۴- مبالغی نیز از محل فروش خود پروژه مثلا به بانک ملت و .. تامین شد.
 
دقت کنید که ما تعدادی از پرستاران ۶۰ و یک شرکت مشهدی ۴۰ درصد هزینه خرید یک ملک را تامین کردیم و بعد هم با تامین منابع از مراجع ذکر شده پروژه ساخته شد .
حال سوال این است که مشکل کجاست؟

مشکل این است که طبق نوشته ی بالا مالک کل پروژه با تسهیم ۴۰ به ۶۰ پرستاران و شرکت مشهدی است اما ..
وقتی ما تک به تک برای تعیین تکلیف سهاممان مراجعه کردیم گفتند اگر قصد فروش سهامتان را داشته باشید سهمی ۳۰۰ تومان ارزش دارد، لازم به ذکر است که مجموعه سهام ۱۲۰ میلیون سهم می باشد که از این تعداد، ۷۲ میلیون سهم متعلق به پرستاران است و ۴۸ میلیون سهم متعلق به شریک مشهدی.

تا اینجا مشکلی نیست چون اگر پروژه یک ریال هم بیارزد به همین شکل تسهیم می شود .اما با در نظر گرفتن ارزش ریالی ۳۰۰ تومان برای هر سهم‌ کل مانده ی پروژه می شود ۳۶ میلیارد ؟؟!!!!
که البته این عدد ریالی مورد قبول نیست.چرا؟!
کل بنا بدون در نظر گرفتن کاربری ۲۲۰۰۰ متر مربع است که مبلغ ارزانترین واحدها را اگر در نظر بگیریم هر سهم میشود ۱۸۳ میلیونوم متر یعنی اگر یک‌نفر یک میلیون سهم داشته باشد ۱۸۳ متر باید بنا  به وی تعلق بگیرد که می شود متری حدود ۱میلیون و ۶۴۰ هزار تومان !!!!!
توجه کنید که همین الان ارزانترین واحدها بیش از هفت برابر این مبلغ به خود سهامداران فروخته می شوند ضمن اینکه در محاسبه ی فوق همه ی پروژه اقامتی و در بدترین شرایط در نظر گرفته شده است. حال آنکه این پروژه واحدهای تجاری و اداری هم داشته که حداقل متری چند ده میلیون ارزش داشته و هم اکنون چندین برابر حد اقل قیمت مد نظر ما در این فرض با خود سهامداران محاسبه می شود!!

حالا چند سوال :
۱- مبالغ اضافه ی واریزی به حساب چه کسانی واریز می شود ؟ 
۲- در محاسبه ی هزینه کل، هزینه ها را حدود ۵۰ میلیارد اعلام کرده اند که قطعا مبلغ وام دریافتی و سرمایه گذاری اضافی شریک و ...‌ در آن لحاظ شده است، اما مجددا در هزینه های از مبلغ کل پروژه که در جلسه به نمایندگان پرستاران ۱۰۷ میلیارد اعلام شده ۱۴ میلیارد بابت وام و ۴ میلیارد و اندی بابت بدهی به شریک ۴۰ درصدی منظور میکنند و در واقع یک بار این اعداد را در هزینه ی کل که خودش زیر سوال است محاسبه کرده اند و یک بار هم خرد خرد اضافه می کنند که در کل مبلغی حدود ۶۸ میلیارد از ۱۰۷ کسر می کنند که می ماند ۳۹ میلیارد که با سهام فوق الذکر تقریبا مطابقت دارد و فقط سه میلیارد اختلاف دیده می شود.
۳- چرا در بهای کل کارشناسی لحاظ شده ، تعداد کل سهام‌ اولیه ، مبالغ کسر شده از ارزش کلی پروژه و هزینه های لحاظ شده به طور کلی به صورت مستند اعلام‌ نمی شود لااقل به سهامداران یا نمایندگانشان‌؟ 
۴- جالب است بدانید مبالغ حاصل از فروش پروژه به عنوان آورده ی اعضا لحاظ نمی شود یعنی این‌مبالغ در سرفصلی باید از کل هزینه ها کسر شود و مثلا اگر واحدی به بانک‌ملت به بیست درصد کمتر از قیمت کارشناسی و حدود چهار میلیارد فروخته شده است یا باید از هزینه ها کسر شود یا به آورده ی اعضا اضافه شود و یا نباید از ارزش کلی ملک کسر گردد ولی وقتی این‌مبلغ از ارزش کلی ملک کسر می شود و از طرفی هزینه ها هم جدا جدا از ارزش کلی ملک کسر می شود یعنی مبالغ حاصل از فروش پروژه در جایی لحاظ نشده است جز جیب یک عده!
 
در آخر باید گفت که از این داستانها و دور زدنها زیاد در عملکرد این آقایان داریم ولی یک حساب دو دو تا عرض کنم :
امروز داشتم قرارداد مشارکت زمانی یکی از اعضا را نگاه میکردم!
۶ شب در سال را از یک واحد به قیمت حدود ۲۶ میلیون تومان به ایشان فروخته اند حالا شما حساب کنید، در یک سال چند ۶ شب داریم که می شود ۶۰/۸۳ اگر این را در مبلغ ۶ شب ضرب کنیم می شود چیزی حدود ۱میلیارد و ۵۸۲ میلیون تومان !!!
حالا شما فرض کنید این فرد در گرانترین زمان و در بزرگترین واحد این مجموعه که ۹۰ متراست زمان خریده که می شود متری : حدود ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار اگر این را هم در ۲۲۰۰۰ متر(کل پروژه ) ضرب کنیم می شود :
۳۸۷ میلیارد تومان !!! و با اعضا ۳۶ میلیارد تومان محاسبه می شود !!!
پس بیهوده نیست که مسئولان پروژه دل از  این شرکت نمی کنند. 
چراکه صحبت از چند صد میلیارد پول است! 
و سوال اینجاست که چرا در این بین نهادهای نظارتی هیچ کاری نمی کنند؟


محمود عمیدی

مطلب قبلی گام اساسی مجلس درجلوگیری ازفرارمالیاتی پزشکان/ کارتخوان اجباری شد
مطلب بعدی کمبود شدید نیروی پرستاری/ وزیر بهداشت راهکار و برنامه بدهد
Print
1922 رتبه بندی این مطلب:
4.5

فایل ها برای دانلود

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

اخبار برگزیده

 • «تضاد منافع و آینده پزشکی» منتشر شد
 • به دلیل کمبود پرستار فقط ۵۰ درصد نیاز درمانی بیماران رسیدگی می‌شود
 • افزایش ظرفیت پذیرش پرستاران، بدون بازار کار
 • برای کمبود پرستار 200 درصد ظرفیت را بالا میبرند اما برای کمبود پزشک اصرار بر عدم افزایش ظرفیت دارند !/به جای صرف هزینه های سنگینِ ماندگاری پزشکان در مناطق محروم،پزشک وارد کنید
 • از وزیر بهداشت می خواهیم که به اتفاقات ضرب وشتم و هتاکی های علیه پرستاری ورود نماید/اگر فرد ویا گروهی باید کم تحمل، عصبانی و خشمگین باشد قطعا پرستاران باید باشند.
 • خروجی اعتبارات سلامت برای مردم ملموس نیست/گلایه پرستاران از تبعیض
 • هر پرستاری تحمل این چنین رفتارهای تحقیر آمیز را نخواهد داشت و در شرایط خطر و حمله پرستاران مجبور به دفاع از خودخواهند بود
 • افزایش ظرفیت پذیرش علوم پزشکی؛ شکستن انحصار یا ضربه به آموزش؟
 • چرا می‌خواهند مدل تربیت پرستار را جدید کنند؟/ کیفیت یا کمّیت؛ مساله این است!
 • مردم از حداقل استاندارد نیروی پرستار محروم هستند/استخدام پرستار در پیچ وخم های وزرات بهداشت
 • نبود نظارت شبکه‌های فساد را در نظام سلامت قدرتمند کرده است
 • طرح تحول سلامت جیب تأمین اجتماعی را خالی کرد
 • آیا نظام سلامت ما دچار فقر و کمبود منابع مالی است؟ / جامعه پرستاری از نابرابری ها، بی عدالتی ها و تبعیض ها رنج می برد
 • کمبود پرستار در بیمارستان‌های همدان/ لزوم توجه به تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی
 • به_آب_های_گل_آلود_خوش_آمدید. در آب زلال نمی توان ماهی گرفت .
 • احیای طرح شکست خورده بهیاری و کاردانی پرستاری/ وزیر بهداشت به سیاست های غلط پرستاری خاتمه دهد
 • نباید فکر کنیم که یک پزشک تافته جدابافته است
 • اولین غیر پزشک در ایران وزیر بهداشت شد
 • جامعه پرستاری بابت عدم تخصیص بودجه برای تعرفه‌گذاری از مجلس پاسخ می‌خواهد / متأسفانه لابی‌ها و معامله‌ها و رانت حرف اول را می‌زند
 • وزارت بهداشت به بیماری تعارض منافع مبتلاست/ نظام سلامت به یک جراحی بزرگ نیاز دارد
 • بی اعتمادی بدنه پرستاری به وزارت بهداشت/به ظرفیت های پرستاری در نظام سلامت توجه شود
 • دولت بودجه‌ای برای جذب پرستار در نظر نگرفته است/ منابع نظام سلامت را به سمت گروه پزشکان سوق داده‌اند
 • پزشکان از پرداخت مالیات مستثنی نیستند/مبارزه با فرار مالیاتی هیچ استثنائی ندارد
 • افزایش هجمه‌ها علیه سازمان تامین اجتماعی فاجعه‌بار است/ استیفای حقوق پیمانکاران به جای حقوق ملت
 • چرا پرستاران باید مجبور به اضافه‌کاری با ساعتی ۵ تا ۱۰ هزار تومان شوند؟
 • سهم بخش بهداشت و درمان از بودجه سال 98 کشور
 • مردم از مشکلات پرستاری آسیب می بینند/قاطبه پرستاری از عملکرد وزارت بهداشت نا راضی اند
 • جشن های نمایشی روز پرستار هیچ مشگلی از پرستار حل نمی کند
 • خجالت‌آور است که بگوییم نسبت پرستار به جمعیت در کشور ما از بسیاری از کشورهای منطقه هم کمتر است
 • تضعیف خط مقدم نظام سلامت/انتظار ۱۲ ساله پرستاران
 • 12

  نظر سنجی

  آیا از عملکرد وزرات بهداشت در حوزه پرستاری راضایت دارید؟  ثبت رأی 
  دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی
  دات نت نیوک فارسی