مواضع دبیرکل

اخبار

30 مهر 1398
هم تکذیب می کنند و هم تدوین پیش نویس آیین نامه و جذب مصدایق را بیان می کنند/ امروز جامعه پرستاری دیگر زبان تهدید را برَنمی تابد

واکنش دبیرکل به گفته های معاون پرستاری:

هم تکذیب می کنند و هم تدوین پیش نویس آیین نامه و جذب مصدایق را بیان می کنند/ امروز جامعه پرستاری دیگر زبان تهدید را برَنمی تابد

محمد شریفی مقدم دبیرکل در گفتگو با خبرنگار خانه پرستار گفت: معاون پرستاری وزارت بهداشت در اقدامی غیر متعارف در خصوص چگونگی جذب پرستار خارجی که بحث اش جداگانه است، با زبان تهدید و شکایت از مراجع قضایی نسبت به اخبار منتشر شده فارغ از اینکه مخاطب ایشان از رسانه یا فعالین صنفی و... هستند صحبت کردند،...
30 مهر 1398
با توجه به افزایش حجم کار تعداد پرستاران تغییر نکرده است/ خشونت علیه پرستاران ریشه در کمبودها دارد

رئیس نظام پرستاری شوش عنوان کرد:

با توجه به افزایش حجم کار تعداد پرستاران تغییر نکرده است/ خشونت علیه پرستاران ریشه در کمبودها دارد

رئیس نظام پرستاری شوش با اشاره به این که خشونت ها باید ریشه یابی شود، گفت: در وهله نخست باید فرهنگسازی صورت گیرد تا مردم شرح وظایف پرستاران را بدانند و متوجه بشوند که پرستار مسئول کمبودها نیست و نباید مورد خشونت قرار گیرند.

30 مهر 1398
وزارت بهداشت به دنبال پرستار با حقوق کم است / ۲۰ هزار پرستار بیکار در کشور داریم

شریفی مقدم در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

وزارت بهداشت به دنبال پرستار با حقوق کم است / ۲۰ هزار پرستار بیکار در کشور داریم

شریفی مقدم: در فضای مجازی به نقل از برخی از افراد مطرح شده بود که پرستاران به تمام نقاط محروم و کم برخودار کشور نمی‌روند و حاضر نبوده در این مناطق مشغول به فعالیت شوند و این مطلب به هیچ وجه درست نیست زیرا که پرستاران در سراسر کشور مشغول به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مناسب هستند.
29 مهر 1398
چرا دولت می‌خواهد لایحه همسان‌سازی را برگرداند/ دولت و مجلس در مقابل بازنشستگان مسئولند

جمعی از بازنشستگان:

چرا دولت می‌خواهد لایحه همسان‌سازی را برگرداند/ دولت و مجلس در مقابل بازنشستگان مسئولند

جمعی از بازنشستگان با صدور بیانیه‌ای به تلاش‌های دولت برای استرداد لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری اعتراض کردند.
29 مهر 1398
معاون وزیر تحت فشار جامعه پرستاری /جذب پرستاران خارجی تکذیب شد

گزارش سلامت نیوز؛

معاون وزیر تحت فشار جامعه پرستاری /جذب پرستاران خارجی تکذیب شد

معاون پرستاری وزارت بهداشت با تکذیب اخباری مبنی بر جذب پرستاران اتباع بیگانه در کشور گفت: اساسا این موضوع صحت ندارد و متاسفانه افرادی که خود را به ظاهر مدافع پرستاری قلمداد می‌کنند با اهداف مشخص چنین اخباری را عنوان می‌کنند و بدتر از آن این است که برخی رسانه‌ها بدون اطلاع از صحت موضوع و پیگیری...
29 مهر 1398
حداقل تغییرات را در سطح مدیران انجام دادم

وزیر بهداشت:

حداقل تغییرات را در سطح مدیران انجام دادم

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید نمکی (وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) در مراسم تکریم و معارفه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی امروز مورخ 29 مهرماه 1398 در محل دانشکده علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: دانشگاه شهید بهشتی به خاطر کمبود اعتبارات دچار مشکلات بسیاری بود. ما با رایزنی‌های درون دولت و...
28 مهر 1398
تکذیب جذب ۶ هزار پرستار اتباع بیگانه در مناطق محروم

عابدی خبر داد:

تکذیب جذب ۶ هزار پرستار اتباع بیگانه در مناطق محروم

عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری با تکذیب جذب ۶ هزار پرستار اتباع بیگانه در مناطق محروم، گفت: هیچ پرستار خارجی حاضر نیست برای پرداخت ماهانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در روستاهای دورافتاده مناطق محروم کار کند.
28 مهر 1398
پرستاران در معرض ریسک بیشتر خشونت قرار دارند/کمبود پرستار یکی از دلایل ایجاد خشونت

عضو کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد؛

پرستاران در معرض ریسک بیشتر خشونت قرار دارند/کمبود پرستار یکی از دلایل ایجاد خشونت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که کمبود پرستار یکی از دلایل ایجاد خشونت در مراکز درمانی محسوب می شود، گفت: پرستاران بیشتر از سایر کادر درمان در ارتباط با بیماران قرار دارند بنابراین بیشتر در معرض ریسک خشونت هستند.


28 مهر 1398
فرهنگسازی راه حل کاهش خشونت/تقویت برخوردهای حقوقی در خصوص بروز خشونت

رئیس نظام پرستاری قزوین عنوان کرد:

فرهنگسازی راه حل کاهش خشونت/تقویت برخوردهای حقوقی در خصوص بروز خشونت

رئیس نظام پرستاری قزوین با بیان این که اگر برخوردهای حقوقی در بروز خشونت ها تقویت شود، قطعا می توان آن را کاهش داد، گفت: می توان با فرهنگسازی از طریق رسانه های جمعی از بروز خشونت ها جلوگیری کرد.

RSS
12345678910انتها

عضویت در خانه پرستارآخرین اخبار

مدیر سایت
/ دسته ها: اخبار صنفی

ماجرای پروژه ی ایمان چیست/نگاهی به آنچه در پروژه ی ایمان گذشت

عضو شورای مرکزی خانه پرستار تشریح کرد:

به گزارش خبرنگار خانه پرستار، متن این یادداشت بدین شرح است:


در سال ۸۲ یا شاید بهتر است بگویم از سال ۸۲ با اعلام صورت گرفته از سوی سازمان نظام پرستاری تعدادی از پرستاران برای خرید ملکی در شهر مشهد که به پروژه ی ایمان شهرت یافت به حساب سازمان نظام پرستاری پول واریز کردند که نهایتا با شراکت یک شرکت در مشهدبه نسبت ۶۰ به ۴۰ ملک در خیابان نواب مشهد خریداری شد و به همت همان شریک ۴۰ درصدی و با تامین‌منابع از محل های ذیل اقدام به ساخت پروژه نمودند:
۱- واریز قدرالسهم پرستاران سهامدار یا شریک 
۲- واریزی قدرالسهم شریک ۴۰ درصدی (شرکت مذکور در بالا) 
۳- اخذ وام با تلاش سازمان نظام پرستاری و دستور رییس جمهور آقای احمدی نژاد به مبلغ حدود ده میلیارد تومان (که البته جای بحث دارد که چگونه و چه مبلغی اخذ و .. شده است .)
۴- مبالغی نیز از محل فروش خود پروژه مثلا به بانک ملت و .. تامین شد.
 
دقت کنید که ما تعدادی از پرستاران ۶۰ و یک شرکت مشهدی ۴۰ درصد هزینه خرید یک ملک را تامین کردیم و بعد هم با تامین منابع از مراجع ذکر شده پروژه ساخته شد .
حال سوال این است که مشکل کجاست؟

مشکل این است که طبق نوشته ی بالا مالک کل پروژه با تسهیم ۴۰ به ۶۰ پرستاران و شرکت مشهدی است اما ..
وقتی ما تک به تک برای تعیین تکلیف سهاممان مراجعه کردیم گفتند اگر قصد فروش سهامتان را داشته باشید سهمی ۳۰۰ تومان ارزش دارد، لازم به ذکر است که مجموعه سهام ۱۲۰ میلیون سهم می باشد که از این تعداد، ۷۲ میلیون سهم متعلق به پرستاران است و ۴۸ میلیون سهم متعلق به شریک مشهدی.

تا اینجا مشکلی نیست چون اگر پروژه یک ریال هم بیارزد به همین شکل تسهیم می شود .اما با در نظر گرفتن ارزش ریالی ۳۰۰ تومان برای هر سهم‌ کل مانده ی پروژه می شود ۳۶ میلیارد ؟؟!!!!
که البته این عدد ریالی مورد قبول نیست.چرا؟!
کل بنا بدون در نظر گرفتن کاربری ۲۲۰۰۰ متر مربع است که مبلغ ارزانترین واحدها را اگر در نظر بگیریم هر سهم میشود ۱۸۳ میلیونوم متر یعنی اگر یک‌نفر یک میلیون سهم داشته باشد ۱۸۳ متر باید بنا  به وی تعلق بگیرد که می شود متری حدود ۱میلیون و ۶۴۰ هزار تومان !!!!!
توجه کنید که همین الان ارزانترین واحدها بیش از هفت برابر این مبلغ به خود سهامداران فروخته می شوند ضمن اینکه در محاسبه ی فوق همه ی پروژه اقامتی و در بدترین شرایط در نظر گرفته شده است. حال آنکه این پروژه واحدهای تجاری و اداری هم داشته که حداقل متری چند ده میلیون ارزش داشته و هم اکنون چندین برابر حد اقل قیمت مد نظر ما در این فرض با خود سهامداران محاسبه می شود!!

حالا چند سوال :
۱- مبالغ اضافه ی واریزی به حساب چه کسانی واریز می شود ؟ 
۲- در محاسبه ی هزینه کل، هزینه ها را حدود ۵۰ میلیارد اعلام کرده اند که قطعا مبلغ وام دریافتی و سرمایه گذاری اضافی شریک و ...‌ در آن لحاظ شده است، اما مجددا در هزینه های از مبلغ کل پروژه که در جلسه به نمایندگان پرستاران ۱۰۷ میلیارد اعلام شده ۱۴ میلیارد بابت وام و ۴ میلیارد و اندی بابت بدهی به شریک ۴۰ درصدی منظور میکنند و در واقع یک بار این اعداد را در هزینه ی کل که خودش زیر سوال است محاسبه کرده اند و یک بار هم خرد خرد اضافه می کنند که در کل مبلغی حدود ۶۸ میلیارد از ۱۰۷ کسر می کنند که می ماند ۳۹ میلیارد که با سهام فوق الذکر تقریبا مطابقت دارد و فقط سه میلیارد اختلاف دیده می شود.
۳- چرا در بهای کل کارشناسی لحاظ شده ، تعداد کل سهام‌ اولیه ، مبالغ کسر شده از ارزش کلی پروژه و هزینه های لحاظ شده به طور کلی به صورت مستند اعلام‌ نمی شود لااقل به سهامداران یا نمایندگانشان‌؟ 
۴- جالب است بدانید مبالغ حاصل از فروش پروژه به عنوان آورده ی اعضا لحاظ نمی شود یعنی این‌مبالغ در سرفصلی باید از کل هزینه ها کسر شود و مثلا اگر واحدی به بانک‌ملت به بیست درصد کمتر از قیمت کارشناسی و حدود چهار میلیارد فروخته شده است یا باید از هزینه ها کسر شود یا به آورده ی اعضا اضافه شود و یا نباید از ارزش کلی ملک کسر گردد ولی وقتی این‌مبلغ از ارزش کلی ملک کسر می شود و از طرفی هزینه ها هم جدا جدا از ارزش کلی ملک کسر می شود یعنی مبالغ حاصل از فروش پروژه در جایی لحاظ نشده است جز جیب یک عده!
 
در آخر باید گفت که از این داستانها و دور زدنها زیاد در عملکرد این آقایان داریم ولی یک حساب دو دو تا عرض کنم :
امروز داشتم قرارداد مشارکت زمانی یکی از اعضا را نگاه میکردم!
۶ شب در سال را از یک واحد به قیمت حدود ۲۶ میلیون تومان به ایشان فروخته اند حالا شما حساب کنید، در یک سال چند ۶ شب داریم که می شود ۶۰/۸۳ اگر این را در مبلغ ۶ شب ضرب کنیم می شود چیزی حدود ۱میلیارد و ۵۸۲ میلیون تومان !!!
حالا شما فرض کنید این فرد در گرانترین زمان و در بزرگترین واحد این مجموعه که ۹۰ متراست زمان خریده که می شود متری : حدود ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار اگر این را هم در ۲۲۰۰۰ متر(کل پروژه ) ضرب کنیم می شود :
۳۸۷ میلیارد تومان !!! و با اعضا ۳۶ میلیارد تومان محاسبه می شود !!!
پس بیهوده نیست که مسئولان پروژه دل از  این شرکت نمی کنند. 
چراکه صحبت از چند صد میلیارد پول است! 
و سوال اینجاست که چرا در این بین نهادهای نظارتی هیچ کاری نمی کنند؟


محمود عمیدی

مطلب قبلی گام اساسی مجلس درجلوگیری ازفرارمالیاتی پزشکان/ کارتخوان اجباری شد
مطلب بعدی کمبود شدید نیروی پرستاری/ وزیر بهداشت راهکار و برنامه بدهد
Print
2202 رتبه بندی این مطلب:
4.5

فایل ها برای دانلود

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

اخبار برگزیده

 • بخش خصوصی‌در حوزه درمان به دنبال ارزان‌سازی پرستاران است/ گاهاً در نظام پرستاری قدرت‌طلبی جای مطالبه‌گری را می‌گیرد
 • وزارت بهداشت در تدارک جذب پرستار از کشور های همسایه/ اگر مجوز استخدام دارید 20 هزار پرستار بیکار در کشور است
 • رای دیوان عدالت اداری درباره سن بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور
 • در 5 سال اخیر تعداد شکایات خطای پزشکی به مراتب بیشتر شده است
 • نهادهای نظارتی به وظیفه خود در دفاع از پرستاران عمل کنند/ لزوم آموزش دفاع شخصی برای پرستاران
 • «تضاد منافع و آینده پزشکی» منتشر شد
 • به دلیل کمبود پرستار فقط ۵۰ درصد نیاز درمانی بیماران رسیدگی می‌شود
 • افزایش ظرفیت پذیرش پرستاران، بدون بازار کار
 • برای کمبود پرستار 200 درصد ظرفیت را بالا میبرند اما برای کمبود پزشک اصرار بر عدم افزایش ظرفیت دارند !/به جای صرف هزینه های سنگینِ ماندگاری پزشکان در مناطق محروم،پزشک وارد کنید
 • از وزیر بهداشت می خواهیم که به اتفاقات ضرب وشتم و هتاکی های علیه پرستاری ورود نماید/اگر فرد ویا گروهی باید کم تحمل، عصبانی و خشمگین باشد قطعا پرستاران باید باشند.
 • خروجی اعتبارات سلامت برای مردم ملموس نیست/گلایه پرستاران از تبعیض
 • هر پرستاری تحمل این چنین رفتارهای تحقیر آمیز را نخواهد داشت و در شرایط خطر و حمله پرستاران مجبور به دفاع از خودخواهند بود
 • افزایش ظرفیت پذیرش علوم پزشکی؛ شکستن انحصار یا ضربه به آموزش؟
 • چرا می‌خواهند مدل تربیت پرستار را جدید کنند؟/ کیفیت یا کمّیت؛ مساله این است!
 • مردم از حداقل استاندارد نیروی پرستار محروم هستند/استخدام پرستار در پیچ وخم های وزرات بهداشت
 • نبود نظارت شبکه‌های فساد را در نظام سلامت قدرتمند کرده است
 • طرح تحول سلامت جیب تأمین اجتماعی را خالی کرد
 • آیا نظام سلامت ما دچار فقر و کمبود منابع مالی است؟ / جامعه پرستاری از نابرابری ها، بی عدالتی ها و تبعیض ها رنج می برد
 • کمبود پرستار در بیمارستان‌های همدان/ لزوم توجه به تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی
 • به_آب_های_گل_آلود_خوش_آمدید. در آب زلال نمی توان ماهی گرفت .
 • احیای طرح شکست خورده بهیاری و کاردانی پرستاری/ وزیر بهداشت به سیاست های غلط پرستاری خاتمه دهد
 • نباید فکر کنیم که یک پزشک تافته جدابافته است
 • اولین غیر پزشک در ایران وزیر بهداشت شد
 • جامعه پرستاری بابت عدم تخصیص بودجه برای تعرفه‌گذاری از مجلس پاسخ می‌خواهد / متأسفانه لابی‌ها و معامله‌ها و رانت حرف اول را می‌زند
 • وزارت بهداشت به بیماری تعارض منافع مبتلاست/ نظام سلامت به یک جراحی بزرگ نیاز دارد
 • بی اعتمادی بدنه پرستاری به وزارت بهداشت/به ظرفیت های پرستاری در نظام سلامت توجه شود
 • دولت بودجه‌ای برای جذب پرستار در نظر نگرفته است/ منابع نظام سلامت را به سمت گروه پزشکان سوق داده‌اند
 • پزشکان از پرداخت مالیات مستثنی نیستند/مبارزه با فرار مالیاتی هیچ استثنائی ندارد
 • افزایش هجمه‌ها علیه سازمان تامین اجتماعی فاجعه‌بار است/ استیفای حقوق پیمانکاران به جای حقوق ملت
 • چرا پرستاران باید مجبور به اضافه‌کاری با ساعتی ۵ تا ۱۰ هزار تومان شوند؟
 • 123

  نظر سنجی

  آیا از عملکرد وزرات بهداشت در حوزه پرستاری راضایت دارید؟  ثبت رأی 

  تبلیغات

   

     دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی
  دات نت نیوک فارسی