انتخابات

 مواضع دبیرکل

اخبار

27 تیر 1398
جزئیات جلسه وزیر با مجلسی ها/منابع طرح تحول سلامت زیر ذره بین

مهر گزارش می دهد؛

جزئیات جلسه وزیر با مجلسی ها/منابع طرح تحول سلامت زیر ذره بین

رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در جلسه ای که روز گذشته با حضور وزیر و معاونان ارشد وزارت بهداشت داشتند، موضوعات روز حوزه سلامت کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
26 تیر 1398
صفر تا صد «توئیت‌های 20 میلیونی» در نظام سلامت

گزارش فارس؛

صفر تا صد «توئیت‌های 20 میلیونی» در نظام سلامت

مبارزه با فساد در حالی جدی‌ترین موضوع این روزهای حوزه سلامت است که به گفته وزیر بهداشت عده‌ای تلاش می‌کنند با هزینه‌های میلیونی در فضای مجازی آن را به حاشیه ببرند.
26 تیر 1398
مبارزه با رانت و فساد در سلامت، رمانی در انتظار فصل آخر

گزارش ایرنا؛

مبارزه با رانت و فساد در سلامت، رمانی در انتظار فصل آخر

ایرنا- همه چیز این داستان از اسفند ۹۷ و هتل المپیک تهران شروع شد. رمانی که ابتدایش با هشدار و تهدید از زبان وزیر بهداشت آغاز شد و کم کم به مرز عملیات و تشکیل قرارگاه رسید و حالا در فصل افشاگری قطره چکانی پیش روی مخاطب قرار گرفته است. داستانی بلند که هنوز فصل آخرش نوشته نشده و مخاطبی که فارغ از...
25 تیر 1398
نبود نظارت شبکه‌های فساد را در نظام سلامت قدرتمند کرده است

دبیرکل خانه پرستار عنوان کرد:

نبود نظارت شبکه‌های فساد را در نظام سلامت قدرتمند کرده است

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد شریفی مقدم دبیر کل خانه پرستار در رابطه با بحث مادی شدن فضای بهداشت و درمان، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: از وقتی درمان و در نهایت سلامت مردم به سمت تجاری شدن رفت اولویت به سمت کسب درآمد تغییر پیدا کرد و پر کردن جیب عده‌ای در اولویت قرار گرفت و...
25 تیر 1398
برخی افراد متخلف در سازمان غذا و دارو بازداشت شدند/ برخی از شرکت‌های هیئت امنای ارزی ادغام و برخی منحل شدند

وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران:

برخی افراد متخلف در سازمان غذا و دارو بازداشت شدند/ برخی از شرکت‌های هیئت امنای ارزی ادغام و برخی منحل شدند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: داروهای تاریخ مصرف گذشته در برخی موارد وارد شده است. همچنین با ۲ میلیون یورو ارز دریافتی، به جای استنت قلب، کابل برق وارد شده است. مواردی نیز وجود دارد که با دریافت ارز دولتی، تجهیزات وارد شده و به بخش خصوصی منتقل شده است. برخی افراد که در سازمان غذا و دارو...
25 تیر 1398
عضو شورای مشورتی دارو و تجهیزات پزشکی کشور منصوب شد

با حکم وزیر بهداشت؛

عضو شورای مشورتی دارو و تجهیزات پزشکی کشور منصوب شد

سعید نمکی، وزیر بهداشت: تقاضا می شود در جلسات ماهیانه شورای مشورتی که با حضور اینجانب با دعوت قبلی تشکیل خواهد شد شخصاً شرکت فرمائید.
25 تیر 1398
شبکه رانت و فساد به هزار و یک و رنگ از جیب این ملت ارتزاق کرده اند

طی پیام توئیتری مطرح شد؛

شبکه رانت و فساد به هزار و یک و رنگ از جیب این ملت ارتزاق کرده اند

سعید نمکی طی پیام توئیتری درباره شبکه رانت و فساد موجود در بازار دارو توضیحاتی داد.
24 تیر 1398
تشکیل کمیته بررسی منابع طرح تحول سلامت با همکاری دولت و مجلس

ترکی در تشریح نشست کمیسیون بهداشت و درمان مطرح کرد:

تشکیل کمیته بررسی منابع طرح تحول سلامت با همکاری دولت و مجلس

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در جلسه کمیسیون متبوعش از تشکیل کمیته بررسی منابع طرح تحول سلامت با همکاری وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت مجلس خبر داد.
24 تیر 1398
توضیح درباره سرنوشت ۵۰۰ میلیون یوروئی برداشتی از صندوق ذخیره ارزی برای حوزه سلامت/ توزیع‌کنندگان دارو دیگر چک تاریخ‌دار قبول نمی‌کنند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت مطرح کرد:

توضیح درباره سرنوشت ۵۰۰ میلیون یوروئی برداشتی از صندوق ذخیره ارزی برای حوزه سلامت/ توزیع‌کنندگان دارو دیگر چک تاریخ‌دار قبول نمی‌کنند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درباره سرنوشت ۵۰۰ میلیون یوروئی برداشتی از صندوق ذخیره ارزی برای حوزه سلامت گفت: مُر مصوبه از سمت ما، کاملا رعایت شده و این پول به حساب دانشگاه‌ها رفته است، اما درباره واریز آن به حساب شرکت‌های داروئی و تجهیزات پزشکی از سوی دانشگاه‌ها بی‌خبریم.البته...
RSS
12345678910انتها

آخرین اخبار

 • جزئیات جلسه وزیر با مجلسی ها/منابع طرح تحول سلامت زیر ذره بین
 • صفر تا صد «توئیت‌های 20 میلیونی» در نظام سلامت
 • مبارزه با رانت و فساد در سلامت، رمانی در انتظار فصل آخر
 • نبود نظارت شبکه‌های فساد را در نظام سلامت قدرتمند کرده است
 • برخی افراد متخلف در سازمان غذا و دارو بازداشت شدند/ برخی از شرکت‌های هیئت امنای ارزی ادغام و برخی منحل شدند
 • عضو شورای مشورتی دارو و تجهیزات پزشکی کشور منصوب شد
 • شبکه رانت و فساد به هزار و یک و رنگ از جیب این ملت ارتزاق کرده اند
 • تشکیل کمیته بررسی منابع طرح تحول سلامت با همکاری دولت و مجلس
 • توضیح درباره سرنوشت ۵۰۰ میلیون یوروئی برداشتی از صندوق ذخیره ارزی برای حوزه سلامت/ توزیع‌کنندگان دارو دیگر چک تاریخ‌دار قبول نمی‌کنند
 • کمیسیون بهداشت مجلس «رانت و فساد در حوزه سلامت» را بررسی می‌کند
 • وزارتخانه ای آشفته با معوقات سنگین را تحویل گرفتم/ حتی زن و بچه من به تخریب و مرگ تهدید می‌شوند
 • رسیدگی به حقوق‌های نجومی در جریان است/شکایت مدیر نجومی‌بگیر از دیوان محاسبات
 • قهر پرستاران تهرانی با صندوق انتخابات نظام پرستاری /مشارکت پایین علامت خوبی برای اینده پرستاری نیست
 • ✅مهندسی انتخابات دور پنجم نظام پرستاری تهران ”ثمره فرایندی مهندسی پذیر”.
 • پایان رای گیری و آغاز شمارش آرا انتخابات نظام پرستاری
 • مجلس حقوق‌ 40 و 50 میلیونی را نمی‌پذیرد/ سامانه شفافیت مانعی برای نجومی‌بگیران
 • کاندیداهای این دوره از پرستاران بالین هستند/ مسئولین به مشکلات جامعه پرستاری توجه نمایند
 • رئیس هیئت مرکزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری گفت: این انتخابات در ۲۱ تیرماه ۹۸ برگزار می شود.
 • جزئیات برگزاری پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری
 • روشن شدنِ چراغ قرمز "استقراض" برای تامین اجتماعی/ آیا باید بابت پرداخت مستمری‌ها نگران بود؟
 • پست اینستاگرامی کنایه آمیز وزیر بهداشت خطاب به رانت‌خواران
 • مشکل بیمارستان ها کمبود بالش نیست/ عدم جذب پرستار چالش اصلی نظام سلامت
 • تکذیب استیضاح وزیر بهداشت در مجلس/ کمیسیون بهداشت از عملکرد نمکی راضی است
 • پرستاران زیر تیغ پزشکان/ پزشکان پيش از انقلاب حقوق ثابت دريافت مي کردند
 • فعالیت ۱۷ مدرسه بهیاری شبانه روزی در کشور/ آموزش بهیاری یک ساله پولی کلان به جیب افراد خاص وارد می‌کند
 • 12345انتها

  اخبار برگزیده

  لزوم تامین منابع اجرای قانون ارتقا بهره وری برای پرسنل فوریت های پزشکی/ وزارت بهداشت به قانون تمکین کند
  مدیر سایت

  لزوم تامین منابع اجرای قانون ارتقا بهره وری برای پرسنل فوریت های پزشکی/ وزارت بهداشت به قانون تمکین کند

  دبیرکل خانه پرستار در برنامه نیم نگاه:

  به گزارش خبرنگار خانه پرستار محمد شریفی مقدم در برنامه نیم نگاه از رادیو سلامت با اشاره به مشکلات پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی و مبانی قانونی که برای وضعیت کیفی کار این گروه از خدمت رسانان حوزه سلامت در نظر گرفته شده است، گفت: قانون ارتقای بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت در سال ۱۳۸۸ به دنبال توجیهات کارشناسی که در خصوص گروه هایی که از لحاظ ساعت کاری و سختی محیط کار با مشکلات عدیده ای روبرو هستند به دولت ارائه داده شد و خوشبختانه این قانون مصوب گردید.

  وی ادامه داد: مشمولین این قانون افرادی هستند که از لحاظ ماهیت شغلی دارای سختی کار هستند و با بیماری های پرخطر در ارتباط بوده و همچنین مسئولیت حفظ جان مردم را برعهده دارند و ساعت کار آنان همانند ساعت کار کارکنان دولت بود، با پیگیری هایی که انجام شده توانستیم موافقت دولت و مجلس شورای اسلامی را برای مصوب کردن این قانون بدست آوریم.

  معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به اهداف قانونگذار در خصوص تصویب این قانون اظهار داشت: به دلیل شرایط سخت محیط کار و فضای کاری حاکم بر مشمولین این قانون، این افراد می بایست حضور کمتری در محیط کار داشته و از مزایای آن به شکل کاهش ساعت کاری است استفاده کنند.

  وی خاطر نشان کرد: در آن زمان در خصوص مشمولین این قانون اختلافاتی وجود داشت که بنا بود افرادی که شاغل در بیمارستان‌ها هستند مشمول این قانون باشند اما با توجیهات و پیگیری های به عمل آمده عنوان شد که فوریتهای پزشکی با توجه به سختی کاری که دارند مشمول این قانون میشوند و شاغلین گروه پرستاری در فوریت ها علاوه بر مشکلاتی که پرستاران در مراکز درمانی دارد با مشکلات متعددی دیگری در جاده ها، ضرب و جرح توسط همراهان و... قرار دارند که می بایست در این قانون نیز گنجانده شوند .

  شریفی مقدم با اشاره به بار مالی اجرای این قانون در آن زمان، تاکید کرد: برای اجرای این قانون می بایست ۲۱ هزار نیرو جذب می شد تا بتوان این قانون را اجرایی کرد که بار مالی بسیاری بر دوش دولت و وزارت بهداشت قرار می داد که نهایت از این تعداد ۱۸ هزار نیرو جذب شد .

  وی یادآور شد: اجرای قانون ارتقا بهره وری در بخش دولتی با یک تاخیر یک ساله انجام شد و برای بخش تامین اجتماعی و نیروهای مسلح با دو سال تاخیر همراه بود و در بخش خصوصی نیز به جز چند شهر این قانون همچنان اجرایی نمی شود و برای فوریت ها نیز به بهانه های مختلف اجرایی نمی شود.

  معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به این که طبق قانون ارتقا بهره وری افراد نباید بیش از ۱۲ ساعت در شیفت حضور داشته باشند، افزود: فوریت های پزشکی موظف هستتد شیفت های ۲۴ ساعته بگذرانند که یکی از دلایل عدم اجرای این قانون گذراندن شیفت های ۲۴ ساعته فوریت ها بود که خوشبختانه با رای از دیوان عدالت اداری توانستند فوریت های پزشکی را نیز مشمول این قانون کنند زیرا فوریت ها زیر مجموعه گروه پرستاری قرار دارند و عضو سازمان نظام پرستاری هستند اما از نظر اجرایی زیر نظر وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور هستند و از این طریق می بایست پیگیر امور خود باشند. نیروهای فوریت های پزشکی افراد جان برکفی هستند که خط مقدم نظام سلامت خدمت می کنند و بیشترین حوادث برای این قشر از گروه پرستاری است.

  وی با بیان این که مشکل اصلی ساعت کاری نیست بلکه مشکل اصلی در خصوص محدودیت منابع است، تصریح کرد: اگر اورژانس بتواند نیروی لازم را جذب نماید مشکل ساعت کاری فوریت ها برطرف شده و فوریت های پزشکی نیز از حق قانونی خود برخوردار خواهند شد. بر اساس ماده ۸ این قانون به صراحت گفته شد، اعتبارات ناشی از اجرای قانون ارتقای بهره وری همه ساله باید در بودجه عمومی دستگاه ذیربط که در حوزه اورژانس کشور و وزارت بهداشت است پیش‌بینی شود و بر اساس ماده ۹ این قانون، معاونت توسعه و مدیریت سرمایه انسانی رئیس جمهور موظف است که کمبود نیروی انسانی ناشی از اجرای این قانون که کسری آن توسط وزارت بهداشت اعلام می شود را در قالب مجوز استخدامی طبق ماده ۵۱ مدیریت خدمات کشوری در برنامه پنجم توسعه تامین نماید زیرا این مهم برای قانونگذار اهمیت بسیاری داشته است .

  شریفی مقدم خاطر نشان کرد: از مسئولین دست اندر کار، اورژانس کشور، وزارت بهداشت و معاونت توسعه و مدیریت نیروی انسانی ریاست جمهوری انتظار می رود در جهت رفع مشکل فوریت های پزشکی تدابیری بیاندیشند زیرا جان مردم در دست این عزیزان قرار دارد و لازم است این عزیزان نیز از مزایای این قانون بهره‌مند شوند.

  وی با بیان این که طبق ماده ۲ این قانون ساعت کار کارکنان ۴۴ ساعت در هفته ست که مشمولین این قانون با توجه به سه شاخصه صعبوت کار، سابقه کار و کار در شیفت نا متعارف، ساعت کار آنها بایستی به ۳۶ ساعت در هفته کاهش یابد، تاکید کرد: در بحث کسر ساعت کار ناشی از سنوات خدمت عنوان شده که سابقه کاری صفر تا ۴ سال ۱ ساعت در هفته، ۴ تا ۸ سال ۲ ساعت، ۸ تا ۱۲ سال ۳ ساعت در هفته، ۱۲ تا ۱۶ سال ۴ ساعت در هفته و ۱۶ سال به بالا ۵ ساعت در هفته طبق این قانون کاهش ساعت کاری خواهند داشت. زیرا سن کاری که افزایش می یابد، فرد مستعد مشکلات بیشتری خواهد شد و بایستی ۵ ساعت در هفته بابت سنوات کاهش یابد. همچنین ۲ ساعت بابت سختی کار از مشمولین کسر می شود که در بخش های مختلف این سختی کار از ۲۵ درصد تا ۱۰۰ درصد متفاوت است به این معنی که به ازای ۲۵ درصد سختی کار نیم ساعت از ساعت کار کسر می شود و در مجموع کسی که در سختی کار ۱۰۰ درصد قرار دارد ۲ ساعت از ساعت کار وی کسر می شود و یکی دیگر از مزایای این قانون کسر ۱ ساعت بابت نوبت کاری است و براساس این قانون شیفت شب از ظریب ۱/۵ برخوردار بوده و به جای ۱۳ ساعت ۱۹/۵ ساعت محاسبه می شود و برای روزهای تعطیل نیز ظریب ۱/۵ در نظر گرفته می شود.

  شریفی مقدم با تاکید بر این که سیاست دولت بر بحث سلامت است و سلامت جز اولویت های آن به شمار می رود، اضهار داشت: با صنعتی شدن جوامع حوادث، سوانح و صدمات ناشی از بیماری های غیر واگیر افزایش یافته و فوریت های پزشکی افرادی هستند که در صف اول مراقبت قرار دارند باید مورد توجه قرار گیرند. لذا از دولت و بویژه معاونت توسعه مدیریت سرمایه نیروی انسانی ریاست جمهور تقاضا می شود تا منابع موجود برای اجرای این قانون برای فوریت های پزشکی را تامین نمایند تا موانع خدمتی فوریت های پزشکی نیز رفع شود و این عزیزان برای ارائه خدمات با انگیزه بیشتر فعالیت نمایند و بدون دغدغه و فراغ بال بتوانند نقش خود را که نقش حیاتی و مهمی است را انجام دهند.
  Print
  37 رتبه بندی این مطلب:
  بدون رتبه

  برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

  نام شما
  ایمیل شما
  عنوان
  پیام خود را وارد کنید ...
  x

  نظر سنجی

  آیا از عملکرد وزرات بهداشت در حوزه پرستاری راضایت دارید؟  ثبت رأی 
  دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی
  دات نت نیوک فارسی