مواضع دبیرکل

اخبار

شنبه, 29 دی,1397 واکنش تند برخی نهادهای صنفی پزشکان با پیگیری "شفافیت مالی پزشکان"

گزارش تسنیم؛

واکنش تند برخی نهادهای صنفی پزشکان با پیگیری "شفافیت مالی پزشکان"

کمیسیون تلفیق مجلس در مصوبه‌ای، پزشکان را ملزم به استفاده از کارتخوان کرده است اما این مصوبه با واکنش تند برخی نهادهای قدرت صنف پزشکی همراه و تلاش‌هایی برای لغو مصوبه آغاز شده است؛از مالیات حدود ۷ هزار میلیاردی پزشکان، حدود ۲۰۰ میلیارد آن اخذ می‌شود!
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
شنبه, 29 دی,1397 افزایش هجمه‌ها علیه سازمان تامین اجتماعی فاجعه‌بار است/ استیفای حقوق پیمانکاران به جای حقوق ملت

ایلنا بررسی می‌کند؛

افزایش هجمه‌ها علیه سازمان تامین اجتماعی فاجعه‌بار است/ استیفای حقوق پیمانکاران به جای حقوق ملت

لابی سازمان تامین اجتماعی در مجلس برای پیشگیری از حذف ماده ۴۱ و از کار انداختن اثرات ماده ۳۸ قابل توجیه است اما پیمانکاران می‌گویند سازمان تامین اجتماعی به اسم حمایت از کارگر ضعف‌های خود را در حوزه وصول حق بیمه پوشش می‌دهد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
شنبه, 29 دی,1397 تشریح اولویت های نظام سلامت/توصیه به سرپرست وزارت بهداشت

مهر خبر می دهد؛

تشریح اولویت های نظام سلامت/توصیه به سرپرست وزارت بهداشت

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا ظفرقندی، با اشاره به نشست روز گذشته شورای عالی نظام پزشکی با سرپرست وزارت بهداشت، افزود: شورای عالی نظام پزشکی مانند مجلس یا قوه مقننه برای سازمان نظام پزشکی است و متشکل از نمایندگان تمام استانها است که در انتخابات نظام پزشکی، انتخاب شده اند.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
شنبه, 29 دی,1397 سرپرست وزارت بهداشت در نشست شورای عالی نظام پزشکی چه گفت

مهر خبر می دهد؛

سرپرست وزارت بهداشت در نشست شورای عالی نظام پزشکی چه گفت

سرپرست وزارت بهداشت، در نشست روز گذشته شورای عالی نظام پزشکی حاضر شد و صحبت هایی راجع به وضعیت حوزه سلامت و مشکلات و چالش های جامعه پزشکی مطرح کرد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
شنبه, 29 دی,1397 مخالفان و موافقان از امکان بازگرداندن آموزش پزشکی به وزارت علوم می‌گویند

جراحی برای جدایی آموزش پزشکی از وزارت بهداشت؛

مخالفان و موافقان از امکان بازگرداندن آموزش پزشکی به وزارت علوم می‌گویند

برخی از کارشناسان معتقدند که اگر آموزش پزشکی از وزارت بهداشت جدا و مانند سال‌های دور به وزارت علوم بازگردد علاوه بر حل مسئله کمبود نیروی انسانی، کیفیت آموزش تغییر می‌کند و هزینه‌های نظام سلامت کم می‌شود و از سوی دیگر با کوچک‌سازی‌ وزارت بهداشت و آموزش پزشکی و جدا شدن آموزش پزشکی از آن تمرکز اصلی مسئولان آن بر سلامت، پیشگیری و درمان خواهد بود
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: 5.0
جمعه, 28 دی,1397 نظام سلامت چاره اى جز مدیریت منابع ندارد / در حال حاضر همه سازمان‌های بیمه‌گر به وجود سیستم الکترونیک اعتقاد دارند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

نظام سلامت چاره اى جز مدیریت منابع ندارد / در حال حاضر همه سازمان‌های بیمه‌گر به وجود سیستم الکترونیک اعتقاد دارند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اصلی ترین اولویت این سازمان در سال ٩٧ موضوع مدیریت منابع بوده و استقرار سازمان الکترونیکى و حذف تدریجى دفترچه هاى کاغذى و رفع هم پوشانى بیمه اى نشان دهنده این رویکرد مهم در سازمان بیمه سلامت است.

نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
پنجشنبه, 27 دی,1397 چرا پرستاران باید مجبور به اضافه‌کاری با ساعتی ۵ تا ۱۰ هزار تومان شوند؟

رئیس هیات مدیره سازمان نظام پرستاری مشهد:

چرا پرستاران باید مجبور به اضافه‌کاری با ساعتی ۵ تا ۱۰ هزار تومان شوند؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدرضا مظلوم (رئیس هیات مدیره سازمان نظام پرستاری مشهد) در ارتباط با شرایط شغلی پرستاران گفت: 12 سال از تصویب قانون تعرفه‌گذاری می‌گذرد اما این قانون هنوز اجرا نشده ‌است؛ از سوی دیگر هنوز شاهد اجرای ناقص قانون ارتقای بهره‌وری پرستاران هستیم که بیش از 10 سال از تصویب آن می‌گذرد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
چهارشنبه, 26 دی,1397 سهم بخش بهداشت و درمان از بودجه سال 98 کشور

مرکز پژوهش های مجلس بررسی کرد؛

سهم بخش بهداشت و درمان از بودجه سال 98 کشور

 گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه در این لایحه برنامه‌های راهبردی دولت برای حفاظت از بخش‌های حاکمیتی در شرایط پساتحریم دیده نمی‌شود، می‌افزاید؛ تنها تفاوت را می‌توان در جدول 21 که سقف دومی را برای بودجه تعیین کرده است مشاهده کرد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
چهارشنبه, 26 دی,1397 مشکل نظام سلامت بودجه است یا ولخرجی/ماجرای «چاه ویل» چیست

مهر بررسی می کند؛

مشکل نظام سلامت بودجه است یا ولخرجی/ماجرای «چاه ویل» چیست

 اعتراض وزیر سابق بهداشت به کمبود اعتبارات و بی اعتنایی سازمان برنامه و بودجه به این گلایه ها، سرانجام باعث کناره گیری او شد. این در حالی است که برخی معتقدند هزینه ها باید مدیریت شود.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
چهارشنبه, 26 دی,1397 روی مصالح ملی معامله نخواهیم کرد/ نظام ارجاع بدون پزشکی خانواده معنایی ندارد

سرپرست وزارت بهداشت:

روی مصالح ملی معامله نخواهیم کرد/ نظام ارجاع بدون پزشکی خانواده معنایی ندارد

سرپرست وزارت بهداشت گفت: هزینه کردن در راه پزشکی خانواده و نظام ارجاع و فراهم کردن زیرساخت‌های آن، سرمایه‌گذاری است و نتایج آن در سال‌های آتی روشنایی خواهد شد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
ﺳﻪشنبه, 25 دی,1397 جزئیات توافقات با وزیر سابق بر سر بودجه طرح تحول سلامت

رئیس سازمان برنامه و بودجه مطرح کرد؛

جزئیات توافقات با وزیر سابق بر سر بودجه طرح تحول سلامت

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدباقر نوبخت، با بیان اینکه طرح تحول سلامت یکی از مهم ترین طرح های دولت است که از ابتدای دولت یازدهم آغاز شده و ادامه می یابد، افزود: تمام این سال ها به رغم محدودیت های مالی و به رغم اینکه منابع مالی برخی حوزه ها کمتر تقلیل یافته است، اما در بخش طرح تحول سلامت تخصیص ها کامل انجام شده است.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
دوشنبه, 24 دی,1397 مردم از مشکلات پرستاری آسیب می بینند/قاطبه پرستاری از عملکرد وزارت بهداشت نا راضی اند

در گفتگو با مهر مطرح شد؛

مردم از مشکلات پرستاری آسیب می بینند/قاطبه پرستاری از عملکرد وزارت بهداشت نا راضی اند

دبیر کل خانه پرستار:با انتقاد از شوهای پرستاری که وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور برگزار کردند، اظهارداشت: پرستاری از درون در حال انفجار است و می بایست هرچه زودتر راهکاری برای حل مشکلات پرستاران اتخاذ کرد.  مسئولان و متولیان امر اگر نخواهند هرچه زودتر این «دمل چرکین» را جراحی کنند، کل بدنه نظام سلامت را درگیر خواهد ساخت و در این بین، مردم و بیماران آسیب می بینند.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
دوشنبه, 24 دی,1397 جشن های نمایشی روز پرستار هیچ مشگلی از پرستار حل نمی کند

شریفی مقدم در گفت‌ و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

جشن های نمایشی روز پرستار هیچ مشگلی از پرستار حل نمی کند

همه ساله با رسیدن روز پرستار سازمان‌های ذی‌ربط اقدام به برگزاری مراسم و جشن‌های مختلفی می‌کنند و پرستار نمونه کشور را انتخاب می‌کنند که من در اینجا باید بگویم که این‌گونه کارها هیچ دردی از پرستاران برطرف نکرده و مشکلات این قشر را رفع نخواهد کرد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
دوشنبه, 24 دی,1397 ۸۵ درصد پرستاران از نحوه نظام پرداخت ناراضی هستند

رِییس شورایعالی نظام پرستاری

۸۵ درصد پرستاران از نحوه نظام پرداخت ناراضی هستند

معطل ماندن تعرفه‌گذاری پرستاری به 12 سال رسیده است امیدوارم با نگاه ویژه مسئولان پرستاران عزیز به حق خود برسند؛ در نظام پرداخت نیز با چالش شدیدی روبه‌رو هستیم و طبق آمار 85 درصد همکاران ما از نحوه نظام پرداخت ناراضی هستند.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
یکشنبه, 23 دی,1397 خجالت‌آور است که بگوییم نسبت پرستار به جمعیت در کشور ما از بسیاری از کشورهای منطقه هم کمتر است

محمد شریفی مقدم/دبیرکل خانه پرستار

خجالت‌آور است که بگوییم نسبت پرستار به جمعیت در کشور ما از بسیاری از کشورهای منطقه هم کمتر است

دستمزد پایین، پرداخت نشدن به‌موقع حقوق و کارانه‌، تبعیض و اختلاف در پرداخت‌ها و تفاوت قابل توجه تعرفه پزشکی با تعرفه پرستاری، فشار و سختی کار و ده‌ها مشکل دیگر سبب شده در سال‌های اخیر شاهد مهاجرت پرستاران به طرق مختلف از کشور باشیم. البته موضوع خروج پرستاران صرفا به دلیل مسائل مالی نیست بلکه مسئله مهم این است که در کشور ما به پرستاران توجه چندانی نمی‌شود
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
RSS
12345انتها

آخرین اخبار

طرح تحول سلامت نجات‌بخش یا ویرانگر؟
مدیر سایت

طرح تحول سلامت نجات‌بخش یا ویرانگر؟

دبیرکل خانه پرستار در گفتگو باشرق مطرح کرد؛

محمد شریفی‌مقدم، دبیرکل خانه پرستار، یکی از کسانی بود که از ابتدا با اجرای طرح تحول سلامت مخالفت کرد. او دراین‌باره به «شرق» می‌گوید: «از ابتدای شروع طرح مخالفت خود را با آن اعلام کردم، حتی یک‌بار در رادیو علت مخالفت خود را بیان کردم، اما به دلیل اینکه در مخالفت با این طرح صحبت کرده بودم مصاحبه‌ام اجازه پخش پیدا نکرد و گفتند این یک طرح ملی است و باید در موافقت با آن سخن بگویم». او ادامه داد: «در حقیقت طرح تحول سلامت برگرفته از طرح مراقبت آقای اوباما، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده آمریکا، بود که به‌واسطه آن توانست در انتخابات برنده شود. البته به‌درستی از آن الگوبرداری نشد، به دلیل اینکه طرحی که اوباما در آمریکا ارائه داده است یک پکیج کامل از پیشگیری، درمان و توانبخشی بود، اما در طرح تحول سلامت فقط به بحث درمان توجه شد. یکی از افتخارات این طرح افزایش تخت‌‌های بیمارستانی است، درحالی‌که دنیا به سمت کاهش تخت‌های بیمارستانی در حرکت است و افزایش تخت‌های بیمارستانی نشانه خوبی نیست. یکی از اهداف این طرح افزایش خدمات بهداشتی، درمانی بود، اما من قاطعانه می‌توانم بگویم نه‌تنها سطح خدمات‌ درمانی افزایش پیدا نکرد، بلکه پس از اجرای طرح تحول سلامت، کیفیت خدمات‌ درمانی و سلامت کاهش پیدا کرد، به دلایل مختلف. به نظر من دولت درباره ادامه این طرح اصرار بی‌مورد می‌کند. از نظر  مدیریتی می‌گویند هرچه زودتر مدیر جلوی اشتباه را بگیرد، هزینه‌های او کمتر خواهد بود و امیدواریم دکتر نمکی در دامی که برای دکتر هاشمی پهن کردند نیفتد. بدنه وزارت بهداشت اطلاعات نادرستی به وزیر بهداشت داد، آن اطلاعات از یک کانال خاص بود که من نمی‌خواهم به آن اشاره کنم و با توجه به همان اطلاعات وزارت بهداشت تصمیم به اجرای این طرح گرفت».
دبیرکل خانه پرستار با بیان اینکه چطور می‌توان طرحی با این عظمت را در مدت یک ماه کارشناسی کرد؟ می‌گوید: «در اجرای آن از کارشناسان در بخش پرستاری که بیشترین بار نظام سلامت را به دوش می‌کشند نظرخواهی نشد، حتی در بخش پزشکی نیز از همه حوزه‌های پزشکی نظرخواهی نشد. در این طرح از صاحب‌نظران مدیریتی، اقتصاد بهداشت و درمان و به‌ویژه صاحبان فرایند نظرخواهی نشد. به همین خاطر قابل پیش‌بینی بود که شکست خواهد خورد. البته در این طرح اتفاقات مثبتی هم افتاد، اما به‌طورکلی مسئله هزینه فایده مطرح است که هزینه‌‌‌های این طرح بیش از فایده آن بود».
به گفته شریفی‌مقدم؛ «در این طرح علاوه‌بر نبود مشارکت، شفافیت مالی نیز وجود نداشت، منابع نشان‌دار نبود و مشخص نبود در کجا هزینه می‌شود. یکی از ضعف‌های این طرح این بود که پیش‌بینی وزارت بهداشت برای جذب منابع برای این طرح بسیار پایین‌ بود و در نهایت متوجه شدند که بیش از آنچه انتظار داشتند به منابع مالی نیاز دارند. اجراکنندگان این طرح حتی پیش‌بینی نکرده بودند در کدام مراحل و در کدام شرایط به چه میزان بودجه نیاز دارند. تمام این مسائل باعث شد این طرح با پشتوانه بسیار ضعیف کارشناسی و بدون مشارکت صاحبان فرایند و صاحب‌نظران علم مدیریت بهداشت و درمان، اقتصاد بهداشت و در یک فضای غیرشفاف شکست بخورد». او یکی دیگر از دلایل شکست این طرح را ساختار حاکم در وزارت بهداشت می‌داند و می‌افزاید: «زمانی که مدیریت ضعیف باشد، احتمال بروز فساد را افزایش می‌دهد. بحث تعارض منافع نیز در میان بود. کسانی که در وزارت بهداشت تصمیم‌گیرنده هستند در بخش خصوصی منافع دارند. وزارت بهداشت در تمام دنیا باید به‌عنوان یک نهاد ناظر نظارت خود را اعمال کند و ایراد اساسی‌ای که در این بحث وجود دارد این است که وزارت بهداشت به‌عنوان بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی و درمانی است و از طرف دیگر خودش خریدار خدمات ارائه‌دهنده خودش است. هم خدمات را تولید می‌کند، هم خریدار و هم ناظر خدمات درمان است. زمانی که تولیدکننده، خریدار و ناظر یکی باشد، احتمال فساد را در این حوزه افزایش می‌دهد».
او ادامه داد «این سرمایه هنگفت می‌توانست بسیاری از مشکلات مردم را در بحث پایه سلامت حل کند. طبق آمار رسمی در شش ماه اول سال جاری قدرت خرید مردم برای لبنیات حدود 40 درصد کاهش پیدا کرده است با ارقام بسیار پایین‌تر می‌توانستند در سفره مردم پروتئین و لبنیات را افزایش دهند تا جامعه به سمتی برود که کمتر دچار برخی از بیماری‌ها شود. در کشور‌های پیشرفته دولت برای سلامت مردم پول هزینه می‌کند نه برای بیماری، یعنی امروزه در کشور‌های پیشرفته ضمن اینکه درمان رایگان می‌شود، فرایندی را ایجاد می‌کند که اگر شما بیمار شدید، اول باید پرستار شما را ویزیت کند، بعد پزشک عمومی و در صورت نیاز او را به پزشک متخصص ارجاع می‌دهد و اگر فردی بخواهد خارج از این فرایند عمل کند، به آنها اجازه این کار را می‌دهند اما دیگر خدمات رایگان نخواهند بود و مردم در چرخه نظام ارجاع حرکت می‌کنند. ممکن است مردم با مراجعه به پرستار یا پزشک عمومی 80 درصد از مشکلاتشان حل شود. علت این‌ سیاست‌گذاری در نظام سلامت منافع آنها در بخش خصوصی بود».
حمید خیری، از اعضای انجمن داروسازان ایران یکی دیگر از مخالفان طرح به «شرق» می‌گوید: «طرح تحول سلامت اگر به‌درستی اجرا می‌شد، از نظر ساختار طرح خوبی بود. برای اجرای یک طرح باید شاخص‌های مختلفی در نظر گرفته شود. باید مشخص شود در قالب چه استراتژی و چه مدت زمانی قرار است طرح تحقق پیدا کند، برنامه عملیاتی آن مشخص باشد و منابع مالی برای آن در نظر گرفته شود. در طرح تحول سلامت برنامه عملیاتی وجود داشت اما برای آن منابع اقتصادی پایدار در نظر گرفته نشده بود و این یکی از اصلی‌ترین ضعف‌های این طرح بود».
خیری ادامه داد: «قطعا درمان رایگان بیماران در بیمارستان‌های دولتی مسئله مهمی است که این طرح سعی کرد آن را اجرا کند و باید گفت در ابتدا اجرای طرح چنین اتفاقی هم افتاد اما امروز شکل این طرح مانند روز اول نیست و گروه‌های پزشکی که اجراکننده آن هستند، از شرایط موجود راضی نیستند. به دلیل اینکه برای این طرح منابع مالی پایدار در نظر گرفته نشده بود و پرداخت‌ها تأخیر دارد. وقتی به بیمه مراجعه می‌کنیم و می‌بینیم عملا پولی ندارند، گروه‌های مختلف پزشکی و پیراپزشکی مدت زیادی است که حقوق خود را به‌طور کامل دریافت نکرده‌اند. اگر منابع مالی پایدار به آن تعلق نگیرد، این طرح نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد».
به گفته او «اصلی‌ترین هدف این طرح این بود که بیمار برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی به خارج از بیمارستان ارجاع داده نشود و تمام خدمات را در داخل بیمارستان دریافت کند اما امروز شاهد آن هستیم که دیگر این وضعیت وجود ندارد و بیماران بازهم مانند سابق به بیرون از بیمارستان ارجاع داده می‌شوند به دلیل اینکه منابع مالی تأمین نمی‌شود و مراکز درمانی به دلیل بدهی‌هایی که دارند، قادر به ارائه کامل خدمات در داخل بیمارستان نیستند».
این عضو انجمن داروسازان ایران گفت: «پس از اجرای طرح تحول سلامت مطالبات مراکز درمانی و داروخانه‌‌ها از سازمان‌های بیمه‌گر بسیار طولانی شد؛ به‌طوری‌که درحال‌حاضر تأمین اجتماعی از خرداد تاکنون هیچ پرداختی‌ به داروخانه‌ها نداشته است. بیمه سلامت نیز تقریبا از تیرماه هیچ پرداختی به مراکز درمانی و داروخانه‌‌ها نداشته است. وقتی پرداخت انجام نمی‌شود، داروخانه‌‌ها برای تهیه دارو دچار مشکل می‌شوند. وقتی داروخانه سرمایه لازم را نداشته باشد، ارائه خدمات‌درمانی از طرف داروخانه‌ها دچار مشکل می‌شود. داروخانه‌ها یا دارو را خریداری نمی‌کنند، یا با توجه به شرایط ایجادشده از طریق دفترچه بیمه نمی‌توانند آن را به بیماران ارائه دهند و از آنها می‌خواهند به‌صورت آزاد هزینه آن را پرداخت کنند. وقتی داروخانه دارویی مثل انسولین را با هزینه بالا و سود اندکی بین چهار تا پنج درصد به بیمار تحویل بدهد و بعد از هفت ماه پول آن را از بیمه‌ها دریافت کند، عملا دیگر این دارو برای او هیچ ارزش اقتصادی‌ای نخواهد داشت. 
نتیجه آن می‌شود که ارائه خدمات در داروخانه‌ها دچار مشکل می‌شود. ما شنیده‌ایم که دکتر نمکی که جانشین دکتر هاشمی شده‌‌اند، گفته‌اند این طرح ادامه پیدا خواهد کرد اما باید اعلام کرد اگر منابع مالی به این طرح اختصاص داده نشود، قطعا این طرح اثرگذار نخواهد بود و در نهایت شکست خواهد خورد».
طرح تحول نظام سلامت از ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ در بیمارستان‌های وزارت بهداشت با هدف «حفاظت مالی از مردم، عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و ارتقای کیفیت خدمات» شروع به کار کرد. با اجرای این طرح پرداخت از جیب بیمار کاهش یافت. بیمار ساکن شهرها برای بستری در بیمارستان دولتی شش درصد و ساکنان روستا، سه درصد باید بپردازند؛ درحالی‌که پیش‌از‌آن این میزان به حدود ٣٨ درصد می‌رسید. با اجرای طرح تحول سلامت 9 میلیون نفر دفترچه بیمه سلامت ایران دریافت کردند.
مطلب قبلی فرزند نظام سلامت هستم/ماجرای قبول حکم روحانی
مطلب بعدی طرح تحول سلامت بدون مقدمه آغاز شد/جذب 19 هزار نیروی پرستاری
Print
56 رتبه بندی این مطلب:
5.0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

اخبار برگزیده

یکشنبه، 12 آذر 1396 - 12:25
در آمریکا دو سه تا از این‌ مصادیق جرم هستند و مجازات کیفری دارند.» وقتی افراد ذینفع بخش خصوصی در بخش دولتی پستی می‌گیرند و قوانینی که به نفع‌ خودشان است، وضع می‌کنند: «یا مورد دیگر که به درهای چرخان معروف است، وقتی فردی در بخش خصوصی است، به جایگاهی در بخش دولتی رفت&zw...
پنجشنبه، 31 خرداد 1397 - 17:59
عضو شورای عالی نظام پرستاری، با انتقاد از اینکه پرستاری در برنامه ها و طرح های سلامت مورد مشورت قرار نمی گیرد، گفت: پرستاران از بی عدالتی رنج می بزند.
دوشنبه، 29 آبان 1396 - 11:52
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با عنوان این مطلب که در چاه ویل درمان گیر افتاده ایم، گفت: طرح تحول سلامت نباید به سرنوشت مسکن مهر دچار شود.
چهارشنبه، 23 اسفند 1396 - 18:49
پرستاران کشور یک دهه است که چشم انتظار اجرای قانون تعرفه خدمات پرستاری هستند، اما بهانه تراشی ها مانع از تحقق این آرزوی ۱۰ ساله آنها شده است.
جمعه، 12 آبان 1396 - 10:31
پرستاران دلسوز و نجیب در صورتی که اراده کنند،  میتوانند موارد نغض این قانون از جمله دیر اجرا کردن آن یا عدم محاسبه ی ضرایب شب و ایام تعطیل به عنوان ارزش اصلی آن شیفت،  یا اجباری نبودن اضافه کاری و .. را از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری کرده و با احکام قطعی دیوان،  در مقابل زیادی خواهی...
جمعه، 27 بهمن 1396 - 15:12
نیروهای فوریت ها در سراسر کشور مدت هاست که معوقات خود اعم از فوق العاده ویژه و مزایای قانون ارتقاء بهره وری را دریافت نکرده اند و این امر باعث شده تا مسئولان امر به فکر پاک کردن کامل صورت مسئله و عدم پرداخت حقوق قانونی این نیروهای شریف و خدمتگزار باشند.
چهارشنبه، 15 آذر 1396 - 20:38
 دولت نمی‌خواهد بزرگ‌تر شود و اجازه استخدام نمی‌دهد. ما اجبار می‌کنیم که پرستار اضافه کار انجام بدهد، اما او حاضر نیست این کار را انجام بدهد. فشار زیادی را تحمل می‌کنند و امیدواریم بتوانیم دولت و مجلس را متقاعد کنیم تا در این دوره متفاوت عمل شود.آرزو دارم اگر اشکالی در ...
دوشنبه، 27 آذر 1396 - 12:34
طبق بررسی های انجام یافته ٩٦ درصد جامعه پرستاری خشونت لفظی یا فیزیکی را از طرف بیماران و همراهان تجربه کرده اند. ولی متاسفانه #کمتر از٣٠ درصد به طور رسمی یا غیر رسمی این موارد را گزارش داده اند. چون اکثرا به اهمیت گزارش این خشونت ها باور و اعتقادی ندارند و این کار را امری بی فایده می دانند.  &...
یکشنبه، 03 دی 1396 - 13:07
متاسفانه بسیاری از نماینده های مجلس، مقامات مختلف سازمان های نظارتی و محاسباتی و نهادهای مهم کشور خود عضو هیات امنای دانشگاههای مختلف علوم پزشکی بوده و یا همسر و یکی از نزدیکان انها در وزارت بهداشت جایگاه و پایگاه داشته و این بزرگترین تعارض منافع را ایجاد کرده است. اینکه در چنین فضای فساد اوری، همای...
یکشنبه، 07 آبان 1396 - 09:27
 این ۱۷۰۰ تعرفه جدید پزشکی شامل مواردی چون تتو نیز شده است و سوالی که پیش میاید اینست که آیا تتو نیز یک عمل درمانی است که عنوان تعرفه پزشکی به آن تعلق گرفته است؟! در نتیجه برخی افراد که در مورد تعرفه های پرستاری اظهار نظر میکنند بدانند که با یک قشر فرهیخته و فهیم سر و کار دارند و مراقب اظهار نظ...
یکشنبه، 07 آبان 1396 - 11:06
طنز وارده: محمد علی شهابی فعال صنفی درواکنش به مصاحبه های اخیر اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به ادامه طرح تحول تحت هر شرایط  طی یاداشت طنزی درتلگرام خود نوشت: وزارت بهداشت طی اطلاعیه ای از مردم خیر و همیشه در صحنه درخواست کرده است که اماده دریافت کمک های مالی هم وطنان جهت ادامه طرح تحول م...
پنجشنبه، 09 آذر 1396 - 14:45
لینک کانال: کمپین #اجرای_قانون_تعرفه_گذاری_پرستاری  جامعه پرستاری بنابه رسالت حرفه ای خود تابحال کوتاهی نسبت به انجام خدمات رسانی خود نسبت به ملت نکرده است و نخواهد کرد ولی اگر همچنان این بی عدالتی ها و #تبعیض ها ادامه داشته باشد به ناچار از طریق دیگری مطـالبات و خواسته های بحق خود را پیگیری خ...
شنبه، 13 آبان 1396 - 13:55
✅در مجموع برنامه امشب نشان داد که وزارت بهداشت در شرایط سختی به سر می برد و مجریان کاملا پذیرفته اند که باید از همه ظرفیت ها استفاده شود و به افکار کارشناسی احترام بگذارند که این تغییر باور ارزشمند است و می تواند مسیر جدیدی در توجه به ارا دلسوزان به منافع ملی را باز کند
شنبه، 09 دی 1396 - 10:09
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه بخت قانون تعرفه گذاری پرستاری با گذشت ۱۰ سال هنوز باز نشده است بهبود وضعیت پرستاران را مستلزم تامین منابع پایدار برای طرح تحول سلامت دانست.
جمعه، 25 اسفند 1396 - 15:50
دلیل عدم موافقت شورای عالی بیمه و مسئولان برنامه و بودجه با اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری چیست؟ و آیا شعار حمایت از مردم هیچ گاه نباید رنگ عمل به خود بگیرد؟ کاش حد اقل به ندای وجدان و ندای پر مهر قرآن کریم که همگان را به تفکر و تعقل فرا می خواند گوش فرا دهیم.


 

 دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی
دات نت نیوک فارسی