مواضع دبیرکل

اخبار

چهارشنبه, 29 اسفند,1397 بهار پرستاري با برچيده شدن بساط ظلم و بي عدالتي در نظام سلامت محقق خواهد شد/ قطعا با اراده پرستاری هر تحولي امكان پذير است

در پيام نوروزي دبير كل خانه پرستار عنوان شد:

بهار پرستاري با برچيده شدن بساط ظلم و بي عدالتي در نظام سلامت محقق خواهد شد/ قطعا با اراده پرستاری هر تحولي امكان پذير است

همزمان با فرا رسيدن پايان سال ١٣٩٧ و در آستانه بهار طبيعت و آغاز سال جديد، محمد شريفي مقدم دبير كل خانه پرستار پيام تبريكي صادر كرد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
ﺳﻪشنبه, 28 اسفند,1397 اگر قرار بر خرید تمام ماشین های بیهوشی از تولید داخل بوده چرا در یک تاریخ دو مناقصه برگزار کردید؟/ آیا خرید دستگاه ها قرار است بدون مناقصه و با ترک تشریفات صورت پذیرد؟!

توضیحات سلامت نیوز جهت تنویر افکار عمومی :

اگر قرار بر خرید تمام ماشین های بیهوشی از تولید داخل بوده چرا در یک تاریخ دو مناقصه برگزار کردید؟/ آیا خرید دستگاه ها قرار است بدون مناقصه و با ترک تشریفات صورت پذیرد؟!

سلامت نیوز: آنچه دکتر نمکی اعلام میکند نیازهای واقعی نظام سلامت ماست؛ از اصلاح نظام پرداخت تا درک واقعیات سیستم بیمه و حمایت از تولید داخل و حذف برورکراسی اداری شاید همین رویکرد موجب ایجاد امید در میان صاحب نظران گردیده.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
دوشنبه, 27 اسفند,1397 متوسط کارانه پرستاران 200 تا 300 هزار است نه 800 هزار تومان

رئیس خانه پرستار مشهد اعلام کرد ؛

متوسط کارانه پرستاران 200 تا 300 هزار است نه 800 هزار تومان

پیرو اظهار نظر معاون پرستاری وزیر بهداشت مبنی بر این که حداقل کارانه پرستاران 800 هزار تومان است و پس از آن موج گسترده اعتراضات در این خصوص، حضرتی اعلام کرد منظور وی حداقل کارانه نبوده بلکه متوسط مبلغ کارانه مد‌نظر بوده است.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
دوشنبه, 27 اسفند,1397 گلایه پرستاران از عدم پرداخت مطالبات سال ۹۶/شیفت های تحمیلی نوروز

در گفتگو با مهر مطرح شد؛

گلایه پرستاران از عدم پرداخت مطالبات سال ۹۶/شیفت های تحمیلی نوروز

عضو شورای عالی نظام پرستاری از پرداخت نشدن مطالبات معوق پرستاری به شدت انتقاد کرد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
یکشنبه, 26 اسفند,1397 هزینه های سلامت در ایران مبتنی بر کیفیت نیست

مدیر پروژه ملی پرونده الکترونیک سلامت در گفت‌وگو با ایرنا:

هزینه های سلامت در ایران مبتنی بر کیفیت نیست

مدیر پروژه ملی پرونده الکترونیک سلامت گفت: برای پرداخت هزینه های سلامت در دنیا نظام های مختلفی وجود دارد مثل پرداخت بر اساس تعداد خدمات (مدل فعلی ایران) و پرداخت سرانه که در هیچ کدام از آنها به کیفیت خدمت توجه نمی شود اما در نظام DRG پرداخت بر اساس کیفیت است.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
یکشنبه, 26 اسفند,1397 افزایش تعرفه‌های پزشکان قبل از شفاف‌سازی درآمدی آن‌ها منطقی نیست/ سال ۹۳ تعرفه‌ها نجومی بالا رفت

زمانیان در گفتگو با دانشجو:

افزایش تعرفه‌های پزشکان قبل از شفاف‌سازی درآمدی آن‌ها منطقی نیست/ سال ۹۳ تعرفه‌ها نجومی بالا رفت

مدیر گروه اقتصادی اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاستگذاری گفت: جامعه پزشکی ادعا می‌کنند تعرفه‌ها پایین است. اما این ادعا منطقی نیست.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
یکشنبه, 26 اسفند,1397 باید بر سیاست های وزارت بهداشت گریست/ برخی مسئولین ناکارآمدی خود را به اثبات رسانده اند

رئیس خانه پرستار استان خوزستان عنوان کرد:

باید بر سیاست های وزارت بهداشت گریست/ برخی مسئولین ناکارآمدی خود را به اثبات رسانده اند

به طور بسیار عجیبی شاهدیم که در برخی از دانشگاه های علوم پزشکی سخن از معوقات سال 96 است. این در حالی است که 80 در صد از پرسنل نظام سلامت را نیروهای غیر پزشک تشکیل می دهند و 20 درصد را پزشکان. بنابراین بی توجهی مسئولان به معوقات این طیف گسترده از نظام سلامت کاملا غیر قابل توجیه است.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
شنبه, 25 اسفند,1397 کارانه پرستاران و مطالبات بازنشستگان پیش از عید پرداخت می‌شود

وزیر بهداشت:‏

کارانه پرستاران و مطالبات بازنشستگان پیش از عید پرداخت می‌شود

وزیر بهداشت گفت: پرداختی به بازنشستگان شروع شده و خزانه خواسته بود امروز بعد از پرداخت حقوق‌ها، این کار ‏انجام شود زیرا مشکلاتی در زمینه پرداخت حقوق وجود داشت. امیدواریم تا قبل از پایان سال، کارانه پرستاران و مطالبات ‏بازنشستگان پرداخت شود.‏
نویسنده: مدیر سایت
1 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
شنبه, 25 اسفند,1397 چهارمین مجمع عمومی خانه احزاب برگزار شد

چهارمین مجمع عمومی خانه احزاب برگزار شد

چهارمین مجمع عمومی خانه احزاب صبح روز پنج شنبه 23 اسفندماه در وزارت کشور برگزار شد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
جمعه, 24 اسفند,1397 چطور پرستارنماها مجال فعالیت در منزل یافته‌اند؟

جمالی سوسفی

چطور پرستارنماها مجال فعالیت در منزل یافته‌اند؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس، به تشریح دلایل نبود برخورد با پرستارنماهایی که بدون برخورداری از تحصیلات و تخصص لازم در منازل به ارائه خدمات به بیماران می‌پردازند، پرداخت.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
جمعه, 24 اسفند,1397 پرستاران از دریافت حقوق قانونی خود محروم هستند

عضو مجمع نمایندگان مازندران

پرستاران از دریافت حقوق قانونی خود محروم هستند

عضو مجمع نمایندگان مازندران بر تامین معوقات صنفی پرستاران تاکید کرد و گفت: پرستاران از دریافت حقوق قانونی خود محروم هستند.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
جمعه, 24 اسفند,1397 افزایش تعرفه‌های پزشکی در بخش بستری به صلاح نیست/ بیمه‌ها توان پرداخت هزینه‌ها را نخواهند داشت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

افزایش تعرفه‌های پزشکی در بخش بستری به صلاح نیست/ بیمه‌ها توان پرداخت هزینه‌ها را نخواهند داشت

عابدی گفت: در بخش بستری افزایش تعرفه ها را صلاح نمی دانم چرا که بیمه‌ها دیگر توان پرداخت هزینه‌ها را نخواهند داشت.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
پنجشنبه, 23 اسفند,1397 پرداختی های وزارت بهداشت تبعیض آمیز است/ دریافتی  پرستاران عادلانه نیست

یک کارشناس اتاق عمل عنوان کرد؛

پرداختی های وزارت بهداشت تبعیض آمیز است/ دریافتی پرستاران عادلانه نیست

یک کارشناس اتاق عمل، با گلایه از شیوه پرداختی در وزارت بهداشت که باعث ایجاد بی عدالتی و تبعیض شده است، خواستار اصلاح در نظام پرداخت های این وزارتخانه شد
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: 5.0
پنجشنبه, 23 اسفند,1397 پرستاران بیمارستان شهید بهشتی کاشان خواستار پرداخت معوقات خودشدند

مدیر نظام پرستاری کاشان

پرستاران بیمارستان شهید بهشتی کاشان خواستار پرداخت معوقات خودشدند

کاشان - مدیر نظام پرستاری کاشان گفت: پرستاران بیمارستان شهید بهشتی خواستار پرداخت معوقات ۱۱ ماهه خود هستند.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
چهارشنبه, 22 اسفند,1397 ‏‬شرط ایجاد انگیزه خدمت در حرفه پرستاری/ اشکالات روش های پرداخت در نظام سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛

‏‬شرط ایجاد انگیزه خدمت در حرفه پرستاری/ اشکالات روش های پرداخت در نظام سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: در حال حاضر تعداد زیادی فارغ التحصیل پرستاری داریم که رغبت و انگیزه‌ای برای کار ندارند. بنابراین، اگر پرداخت‌ها عادلانه شود و تعرفه گذاری خدمات پرستاری اجرایی شود، قطعاً دانشجویان پرستاری و پرستاران آماده به کار می‌توانند با انگیزه بیشتر وارد این حرفه شوند.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
RSS
12345انتها

آخرین اخبار

طرح تحول سلامت نجات‌بخش یا ویرانگر؟
مدیر سایت

طرح تحول سلامت نجات‌بخش یا ویرانگر؟

دبیرکل خانه پرستار در گفتگو باشرق مطرح کرد؛

محمد شریفی‌مقدم، دبیرکل خانه پرستار، یکی از کسانی بود که از ابتدا با اجرای طرح تحول سلامت مخالفت کرد. او دراین‌باره به «شرق» می‌گوید: «از ابتدای شروع طرح مخالفت خود را با آن اعلام کردم، حتی یک‌بار در رادیو علت مخالفت خود را بیان کردم، اما به دلیل اینکه در مخالفت با این طرح صحبت کرده بودم مصاحبه‌ام اجازه پخش پیدا نکرد و گفتند این یک طرح ملی است و باید در موافقت با آن سخن بگویم». او ادامه داد: «در حقیقت طرح تحول سلامت برگرفته از طرح مراقبت آقای اوباما، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده آمریکا، بود که به‌واسطه آن توانست در انتخابات برنده شود. البته به‌درستی از آن الگوبرداری نشد، به دلیل اینکه طرحی که اوباما در آمریکا ارائه داده است یک پکیج کامل از پیشگیری، درمان و توانبخشی بود، اما در طرح تحول سلامت فقط به بحث درمان توجه شد. یکی از افتخارات این طرح افزایش تخت‌‌های بیمارستانی است، درحالی‌که دنیا به سمت کاهش تخت‌های بیمارستانی در حرکت است و افزایش تخت‌های بیمارستانی نشانه خوبی نیست. یکی از اهداف این طرح افزایش خدمات بهداشتی، درمانی بود، اما من قاطعانه می‌توانم بگویم نه‌تنها سطح خدمات‌ درمانی افزایش پیدا نکرد، بلکه پس از اجرای طرح تحول سلامت، کیفیت خدمات‌ درمانی و سلامت کاهش پیدا کرد، به دلایل مختلف. به نظر من دولت درباره ادامه این طرح اصرار بی‌مورد می‌کند. از نظر  مدیریتی می‌گویند هرچه زودتر مدیر جلوی اشتباه را بگیرد، هزینه‌های او کمتر خواهد بود و امیدواریم دکتر نمکی در دامی که برای دکتر هاشمی پهن کردند نیفتد. بدنه وزارت بهداشت اطلاعات نادرستی به وزیر بهداشت داد، آن اطلاعات از یک کانال خاص بود که من نمی‌خواهم به آن اشاره کنم و با توجه به همان اطلاعات وزارت بهداشت تصمیم به اجرای این طرح گرفت».
دبیرکل خانه پرستار با بیان اینکه چطور می‌توان طرحی با این عظمت را در مدت یک ماه کارشناسی کرد؟ می‌گوید: «در اجرای آن از کارشناسان در بخش پرستاری که بیشترین بار نظام سلامت را به دوش می‌کشند نظرخواهی نشد، حتی در بخش پزشکی نیز از همه حوزه‌های پزشکی نظرخواهی نشد. در این طرح از صاحب‌نظران مدیریتی، اقتصاد بهداشت و درمان و به‌ویژه صاحبان فرایند نظرخواهی نشد. به همین خاطر قابل پیش‌بینی بود که شکست خواهد خورد. البته در این طرح اتفاقات مثبتی هم افتاد، اما به‌طورکلی مسئله هزینه فایده مطرح است که هزینه‌‌‌های این طرح بیش از فایده آن بود».
به گفته شریفی‌مقدم؛ «در این طرح علاوه‌بر نبود مشارکت، شفافیت مالی نیز وجود نداشت، منابع نشان‌دار نبود و مشخص نبود در کجا هزینه می‌شود. یکی از ضعف‌های این طرح این بود که پیش‌بینی وزارت بهداشت برای جذب منابع برای این طرح بسیار پایین‌ بود و در نهایت متوجه شدند که بیش از آنچه انتظار داشتند به منابع مالی نیاز دارند. اجراکنندگان این طرح حتی پیش‌بینی نکرده بودند در کدام مراحل و در کدام شرایط به چه میزان بودجه نیاز دارند. تمام این مسائل باعث شد این طرح با پشتوانه بسیار ضعیف کارشناسی و بدون مشارکت صاحبان فرایند و صاحب‌نظران علم مدیریت بهداشت و درمان، اقتصاد بهداشت و در یک فضای غیرشفاف شکست بخورد». او یکی دیگر از دلایل شکست این طرح را ساختار حاکم در وزارت بهداشت می‌داند و می‌افزاید: «زمانی که مدیریت ضعیف باشد، احتمال بروز فساد را افزایش می‌دهد. بحث تعارض منافع نیز در میان بود. کسانی که در وزارت بهداشت تصمیم‌گیرنده هستند در بخش خصوصی منافع دارند. وزارت بهداشت در تمام دنیا باید به‌عنوان یک نهاد ناظر نظارت خود را اعمال کند و ایراد اساسی‌ای که در این بحث وجود دارد این است که وزارت بهداشت به‌عنوان بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی و درمانی است و از طرف دیگر خودش خریدار خدمات ارائه‌دهنده خودش است. هم خدمات را تولید می‌کند، هم خریدار و هم ناظر خدمات درمان است. زمانی که تولیدکننده، خریدار و ناظر یکی باشد، احتمال فساد را در این حوزه افزایش می‌دهد».
او ادامه داد «این سرمایه هنگفت می‌توانست بسیاری از مشکلات مردم را در بحث پایه سلامت حل کند. طبق آمار رسمی در شش ماه اول سال جاری قدرت خرید مردم برای لبنیات حدود 40 درصد کاهش پیدا کرده است با ارقام بسیار پایین‌تر می‌توانستند در سفره مردم پروتئین و لبنیات را افزایش دهند تا جامعه به سمتی برود که کمتر دچار برخی از بیماری‌ها شود. در کشور‌های پیشرفته دولت برای سلامت مردم پول هزینه می‌کند نه برای بیماری، یعنی امروزه در کشور‌های پیشرفته ضمن اینکه درمان رایگان می‌شود، فرایندی را ایجاد می‌کند که اگر شما بیمار شدید، اول باید پرستار شما را ویزیت کند، بعد پزشک عمومی و در صورت نیاز او را به پزشک متخصص ارجاع می‌دهد و اگر فردی بخواهد خارج از این فرایند عمل کند، به آنها اجازه این کار را می‌دهند اما دیگر خدمات رایگان نخواهند بود و مردم در چرخه نظام ارجاع حرکت می‌کنند. ممکن است مردم با مراجعه به پرستار یا پزشک عمومی 80 درصد از مشکلاتشان حل شود. علت این‌ سیاست‌گذاری در نظام سلامت منافع آنها در بخش خصوصی بود».
حمید خیری، از اعضای انجمن داروسازان ایران یکی دیگر از مخالفان طرح به «شرق» می‌گوید: «طرح تحول سلامت اگر به‌درستی اجرا می‌شد، از نظر ساختار طرح خوبی بود. برای اجرای یک طرح باید شاخص‌های مختلفی در نظر گرفته شود. باید مشخص شود در قالب چه استراتژی و چه مدت زمانی قرار است طرح تحقق پیدا کند، برنامه عملیاتی آن مشخص باشد و منابع مالی برای آن در نظر گرفته شود. در طرح تحول سلامت برنامه عملیاتی وجود داشت اما برای آن منابع اقتصادی پایدار در نظر گرفته نشده بود و این یکی از اصلی‌ترین ضعف‌های این طرح بود».
خیری ادامه داد: «قطعا درمان رایگان بیماران در بیمارستان‌های دولتی مسئله مهمی است که این طرح سعی کرد آن را اجرا کند و باید گفت در ابتدا اجرای طرح چنین اتفاقی هم افتاد اما امروز شکل این طرح مانند روز اول نیست و گروه‌های پزشکی که اجراکننده آن هستند، از شرایط موجود راضی نیستند. به دلیل اینکه برای این طرح منابع مالی پایدار در نظر گرفته نشده بود و پرداخت‌ها تأخیر دارد. وقتی به بیمه مراجعه می‌کنیم و می‌بینیم عملا پولی ندارند، گروه‌های مختلف پزشکی و پیراپزشکی مدت زیادی است که حقوق خود را به‌طور کامل دریافت نکرده‌اند. اگر منابع مالی پایدار به آن تعلق نگیرد، این طرح نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد».
به گفته او «اصلی‌ترین هدف این طرح این بود که بیمار برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی به خارج از بیمارستان ارجاع داده نشود و تمام خدمات را در داخل بیمارستان دریافت کند اما امروز شاهد آن هستیم که دیگر این وضعیت وجود ندارد و بیماران بازهم مانند سابق به بیرون از بیمارستان ارجاع داده می‌شوند به دلیل اینکه منابع مالی تأمین نمی‌شود و مراکز درمانی به دلیل بدهی‌هایی که دارند، قادر به ارائه کامل خدمات در داخل بیمارستان نیستند».
این عضو انجمن داروسازان ایران گفت: «پس از اجرای طرح تحول سلامت مطالبات مراکز درمانی و داروخانه‌‌ها از سازمان‌های بیمه‌گر بسیار طولانی شد؛ به‌طوری‌که درحال‌حاضر تأمین اجتماعی از خرداد تاکنون هیچ پرداختی‌ به داروخانه‌ها نداشته است. بیمه سلامت نیز تقریبا از تیرماه هیچ پرداختی به مراکز درمانی و داروخانه‌‌ها نداشته است. وقتی پرداخت انجام نمی‌شود، داروخانه‌‌ها برای تهیه دارو دچار مشکل می‌شوند. وقتی داروخانه سرمایه لازم را نداشته باشد، ارائه خدمات‌درمانی از طرف داروخانه‌ها دچار مشکل می‌شود. داروخانه‌ها یا دارو را خریداری نمی‌کنند، یا با توجه به شرایط ایجادشده از طریق دفترچه بیمه نمی‌توانند آن را به بیماران ارائه دهند و از آنها می‌خواهند به‌صورت آزاد هزینه آن را پرداخت کنند. وقتی داروخانه دارویی مثل انسولین را با هزینه بالا و سود اندکی بین چهار تا پنج درصد به بیمار تحویل بدهد و بعد از هفت ماه پول آن را از بیمه‌ها دریافت کند، عملا دیگر این دارو برای او هیچ ارزش اقتصادی‌ای نخواهد داشت. 
نتیجه آن می‌شود که ارائه خدمات در داروخانه‌ها دچار مشکل می‌شود. ما شنیده‌ایم که دکتر نمکی که جانشین دکتر هاشمی شده‌‌اند، گفته‌اند این طرح ادامه پیدا خواهد کرد اما باید اعلام کرد اگر منابع مالی به این طرح اختصاص داده نشود، قطعا این طرح اثرگذار نخواهد بود و در نهایت شکست خواهد خورد».
طرح تحول نظام سلامت از ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ در بیمارستان‌های وزارت بهداشت با هدف «حفاظت مالی از مردم، عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و ارتقای کیفیت خدمات» شروع به کار کرد. با اجرای این طرح پرداخت از جیب بیمار کاهش یافت. بیمار ساکن شهرها برای بستری در بیمارستان دولتی شش درصد و ساکنان روستا، سه درصد باید بپردازند؛ درحالی‌که پیش‌از‌آن این میزان به حدود ٣٨ درصد می‌رسید. با اجرای طرح تحول سلامت 9 میلیون نفر دفترچه بیمه سلامت ایران دریافت کردند.
مطلب قبلی فرزند نظام سلامت هستم/ماجرای قبول حکم روحانی
مطلب بعدی طرح تحول سلامت بدون مقدمه آغاز شد/جذب 19 هزار نیروی پرستاری
Print
214 رتبه بندی این مطلب:
5.0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

اخبار برگزیده

یکشنبه، 07 آبان 1396 - 09:53
حال پرسش این جاست که چرا دولت و سازمان برنامه و بودجه و شورای عالی بیمه می گویند قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بار مالی دارد؟ در حالی که می بینند کارانه یک‌ ماه یک پزشک ‌حدود ۱۰ سال کارانه یک عضو جامعه پرستاری است.چرا دولت و سازمان برنامه و بودجه و شورای عالی بیمه، کاهش بار مالی را ...
یکشنبه، 07 آبان 1396 - 09:27
 این ۱۷۰۰ تعرفه جدید پزشکی شامل مواردی چون تتو نیز شده است و سوالی که پیش میاید اینست که آیا تتو نیز یک عمل درمانی است که عنوان تعرفه پزشکی به آن تعلق گرفته است؟! در نتیجه برخی افراد که در مورد تعرفه های پرستاری اظهار نظر میکنند بدانند که با یک قشر فرهیخته و فهیم سر و کار دارند و مراقب اظهار نظ...
یکشنبه، 12 آذر 1396 - 12:25
در آمریکا دو سه تا از این‌ مصادیق جرم هستند و مجازات کیفری دارند.» وقتی افراد ذینفع بخش خصوصی در بخش دولتی پستی می‌گیرند و قوانینی که به نفع‌ خودشان است، وضع می‌کنند: «یا مورد دیگر که به درهای چرخان معروف است، وقتی فردی در بخش خصوصی است، به جایگاهی در بخش دولتی رفت&zw...
شنبه، 11 آذر 1396 - 13:01
ملتمسانه و مجدانه و برادرانه از حضرتعالی که از اصحاب رسانه هستید استدعا دارم در رساندن صدای مظلومانه پرستاران رنج کشیده و مورد ستم و بی عدالتی قرار گرفته، از هیچ تلاشی مضایقه نفرمایید. بنده به نمایندگی از تمامی پرستاران زحمتکش که اسامی چند نفر از آنان را در ذیل ذکر مینمایم این مشکلات و مصایب را که ت...
دوشنبه، 13 آذر 1396 - 14:35
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از پیگیری وضعیت طرح تربیت بهیار یک ساله از سوی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: وزارت بهداشت تعهدی برای جذب کمک پرستاران نداشته و در صورت لزوم از آنها استفاده خواهد کرد.
یکشنبه، 29 بهمن 1396 - 10:45
رئیس نظام پرستاری میناب گفت: با توجه به بزرگترین گروه ارائه دهندگان خدمت ،یعنی جامعه بزرگ پرستاری، یک کرسی به نام این عزیزان در هیات امناهای بیمارستانها در نظر گرفته شود تا در مدیریتهای مالی، اداری بیمارستان بعنوان حامی این گروه صاحب نظر و صاحب حق باشد تا در موقع لزوم در دفاع از حقوق همکاران گام برد...
شنبه، 19 خرداد 1397 - 12:18
یک فعال صنفی: با وجود گرایشات فکری و عقیدتی مختلف در میان فعالین صنفی ٬ مطالبات مختلف مطرح می شود ٬ اما بدیهی است در این مقطع ٬ اولویت با مطالباتی است که مشترکات همه ی دیدگاه هاست و در مراحل بعد انواع فکرها برای طرح مطالبات خود به همراه کردن بدنه ی جامعه پرستاری می پردازند تا آن را به خواس...
جمعه، 05 آبان 1396 - 18:41
پرستاران یکی از مهمترین ارکان نظام های سلامت در همه جای دنیا به شمار می آیند از این رو بررسی مطالبات این قشر و رسیدگی به آن و تلاش جهت رفع موانع خدمتی در این صنف از اهمیت بالایی برخوردار است.  
شنبه، 05 اسفند 1396 - 09:43
چیزی که من بیش از همه بر آن تاکید دارم، تعارض منافع است. ما می‌بینیم که تعرفه‌های بخش سلامت در شورای عالی سلامت تصویب می‌شود که رئیس این شورا،‌ وزیر بهداشت است و وزیر رفاه، رئیس سازمان تامین اجتماعی، رئیس سازمان بیمه سلامت، رئیس سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح ازجمله اعضای دیگر ...
چهارشنبه، 15 آذر 1396 - 20:38
 دولت نمی‌خواهد بزرگ‌تر شود و اجازه استخدام نمی‌دهد. ما اجبار می‌کنیم که پرستار اضافه کار انجام بدهد، اما او حاضر نیست این کار را انجام بدهد. فشار زیادی را تحمل می‌کنند و امیدواریم بتوانیم دولت و مجلس را متقاعد کنیم تا در این دوره متفاوت عمل شود.آرزو دارم اگر اشکالی در ...
دوشنبه، 13 آذر 1396 - 14:13
توجه به تغییر در معاونت پرستاری و تغییراتی در ادبیات وزیر بهداشت و رفتار ایشان با مسئولان سازمان نظام پرستاری و نظر به تاکیدات موکد وزیر بهداشت بر ایجاد تعامل بین معاونت پرستاری و نظام پرستاری و اخذ تصمیمات مشارکتی حوزه ی پرستاری توسط این دو نهاد ، علیرغم شعارهای قشنگ معاونت پرستاری و تشکیل کارگروهه...
پنجشنبه، 26 بهمن 1396 - 13:57
عضو شورای عالی نظام پرستاری کشور، با اشاره به ابهام در شیوه مدیریت بیمارستان های هیات امنایی، گفت: وضعیت پرستاری در این بیمارستان ها بدتر می شود.
دوشنبه، 04 تیر 1397 - 11:44
دبیرکل خانه پرستار، با اشاره به نفوذ گروه اقلیت دارای قدرت و ثروت در تمامی لایه های حاکمیت نظام سلامت، افزود: این افراد، از وزارت بهداشت تا دولت و مجلس و شورای عالی بیمه نفوذ کرده اند.وقتی در اجرای امور، نظارت نباشد، احتمال بروز فساد دور از دسترس نیست و افرادی که در حوزه سلامت، پول و قدرت دارند، یکه...
شنبه، 18 آذر 1396 - 11:09
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اقدامات موثر درحل مشکلات پرستاران را تشریح و برضرورت افزایش جذب نیروی پرستار درمراکز درمانی تاکید کرد.
ﺳﻪشنبه، 09 آبان 1396 - 08:37
سواي تمام بي عدالتيها جامعه پرستاري از " احترام متقابل" به شدت استقبال ميكند.احترام كه باشد بسياري از مشكلات قابل حل خواهد بود.ما در كنار ساير تيم درمان بر اساس احترام متقابل و ديده شدن جايگاهمان براي بهبود سلامت مردم در كنار دولت و وزارت بهداشت خواهيم بود.


 

 دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی
دات نت نیوک فارسی