مواضع دبیرکل

اخبار

پيام تسليت دبير كل خانه پرستار در پي شهادت تكنسين اورژانس زاهدان ادامه مطلب

پيام تسليت دبير كل خانه پرستار در پي شهادت تكنسين اورژانس زاهدان

در پي انتشار خبر شهادت تكنسين اورژانس پيش بيمارستاني زاهدان در حين ماموريت، محمد شريفي مقدم دبير كل خانه پرستار پيام تسليتي صادر كرد.
به گزارش خبرنگار خانه پرستار متن اين پيام بدين شرح است:
RSS
12345678910انتها

آخرین اخبار

‏‬شرط ایجاد انگیزه خدمت در حرفه پرستاری/ اشکالات روش های پرداخت در نظام سلامت
مدیر سایت
/ دسته ها: اخبار صنفی

‏‬شرط ایجاد انگیزه خدمت در حرفه پرستاری/ اشکالات روش های پرداخت در نظام سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛

احمد همتی، در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، با عنوان این مطلب که مشکل نظام پرداخت در وزارت بهداشت در دو بخش خلاصه می‌شود، اظهارداشت: مصوباتی در رابطه با پرداخت‌ها در وزارت بهداشت وجود دارد که به طور کامل اجرایی نشده است.

 

وی در همین ارتباط، توضیح داد: از جمله این مصوبه‌ها می‌توان به یک درصد هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد که با محاسبات هزینه‌ها باید پرداخت می‌شد که بر روی این مبلغ اختلاف نظر وجود دارد و بعد هم به طور کامل هم پرداخت نمی‌شود. در مرحله دوم یک درصد ارزش افزوده است که این هم به صورت کامل از طرف دولت پرداخت نشده و سوم بدهی دولت به صندوق سازمان تأمین اجتماعی است زیرا این بدهی رقم بسیار بالایی است و باعث می‌شود تأمین اجتماعی هم نتواند مطالبات دانشگاه‌ها و بیمارستان‌های دانشگاهی را پرداخت کند.

 

همتی با اشاره به سیکل معیوب در نظام پرداخت‌ها، گفت: مجموع این موارد و نکات باید از طرف دولت رعایت شود که مشکلات پرداخت‌ها حل شود. البته این مشکل از طرف وزارت بهداشت نیست، بلکه یکسری قوانینی وجود دارد مانند پرونده الکترونیک سلامت که می‌تواند ۵ میلیون همپوشانی دفترچه‌های بیمه‌ای را کم کند.

 

وی ادامه داد: نکته دیگر اینکه برنامه پزشک خانواده، نظام ارجاع و سطح بندی خدمات به همراه راهنماهای بالینی هنوز اجرا نشده و باعث گردیده هزینه‌های بخش سلامت افزایش یابد. مجموعه این موارد و نکات باعث شده مطالبات معوق پزشکان و پرستاران به بیش از یک سال برسد و همین مسئله تأثیر منفی در بخش بهداشت و درمان داشته است.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به بررسی طرح‌ها و پیشنهادات مختلف برای حل مشکلات نظام پرداخت‌ها در وزارت بهداشت، افزود: برطرف کردن مشکلات نظام پرداخت نیاز به بررسی دارد زیرا هر کدام از آنها معایب و مزایایی دارند.

 

وی گفت: اگر پرونده الکترونیک سلامت، برنامه پزشک خانواده، سطح بندی خدمات، راهنماهای بالینی و بسته‌های خدمتی اجرایی شود خود به خود جلوی هزینه‌های اضافی گرفته می‌شود و بی رویه کارهای دارویی آزمایشگاهی پاراکلینیک جراحی صورت نخواهد گرفت و خدمات القایی انجام نخواهد شد و روند هزینه‌ها متعادل‌تر خواهد شد و در نتیجه کسانی که این خدمات را ارائه می‌دهند، می‌توانند دریافتی عادلانه تری داشته باشند.

 

همتی افزود: در حال حاضر تعداد زیادی فارغ التحصیل پرستاری داریم که رغبت و انگیزه‌ای برای کار ندارند. بنابراین، اگر پرداخت‌ها عادلانه شود و تعرفه گذاری خدمات پرستاری اجرایی شود قطعاً دانشجویان پرستاری و پرستاران آماده به کار می‌توانند با انگیزه بیشتر وارد این حرفه شوند.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با عنوان این مطلب که می‌توان از نیروهای پرستاری در تیم پزشکی خانواده نیز استفاده کرد، گفت: خوشبختانه وزیر بهداشت بر اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری تاکید دارد، زیرا، نظام پرداخت «فی فور سرویس»، به دلیل خدمات القایی، مناسب نیست.

 

همتی در پایان، تاکید کرد: با اجرای این قوانین اختلاف پرداختی‌ها کمتر خواهد شد و عدالت برقرار می‌شود

مطلب قبلی دانشجویان پزشکی با «اخلاق حرفه‌ای» آشنا می‌شوند
مطلب بعدی پرستاران بیمارستان شهید بهشتی کاشان خواستار پرداخت معوقات خودشدند
Print
23 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

اخبار برگزیده

یکشنبه، 07 آبان 1396 - 09:53
حال پرسش این جاست که چرا دولت و سازمان برنامه و بودجه و شورای عالی بیمه می گویند قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بار مالی دارد؟ در حالی که می بینند کارانه یک‌ ماه یک پزشک ‌حدود ۱۰ سال کارانه یک عضو جامعه پرستاری است.چرا دولت و سازمان برنامه و بودجه و شورای عالی بیمه، کاهش بار مالی را ...
ﺳﻪشنبه، 12 دی 1396 - 08:29
قربانی با بیان اینکه با وضعیت فعلی کشور تامین 1000 میلیارد تومان برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری امری بعید به نظر می رسد، تصریح کرد: انتظار می رود این پیشنهاد از سوی کمیسیون تلفیق مورد توجه قرار گیرد و اعضای کمیسیون با آن موافقت کنند. از آنجایی که مهمترین علت اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات...
ﺳﻪشنبه، 05 دی 1396 - 12:20
کمبود شدید نیروهای پرستار،بهیار و.. در مراکز درمانی مناطق محروم با توجه به حجم زیاد فارغ التحصیلان این رشته ها در مراکز دانشگاهی و اصرار وزارت بهداشت بر تربیت نیروهای ناکارآمد تحت عناوینی چون « کمک پرستار» و « پرستار بیمارستانی» ، نه تنها باری از مشکلات مردم محروم این مناطق ر...
شنبه، 09 دی 1396 - 10:09
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه بخت قانون تعرفه گذاری پرستاری با گذشت ۱۰ سال هنوز باز نشده است بهبود وضعیت پرستاران را مستلزم تامین منابع پایدار برای طرح تحول سلامت دانست.
چهارشنبه، 23 اسفند 1396 - 18:49
پرستاران کشور یک دهه است که چشم انتظار اجرای قانون تعرفه خدمات پرستاری هستند، اما بهانه تراشی ها مانع از تحقق این آرزوی ۱۰ ساله آنها شده است.
دوشنبه، 29 آبان 1396 - 11:14
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی از تلاش ها و خدمات پزشکان، پرستاران و نیروهای امدادی و اجرایی در زلزله غرب کشور، تقدیر کرد.
ﺳﻪشنبه، 12 دی 1396 - 13:21
عضو شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: طرح DRG در وهله اول تنظیم کننده روابط بین بیمار ، بیمه وبیمارستان است و  پرداخت کارکنان درذیل این طرح بازطراحی می شود و مبتنی برارزش گذاری نسبی خدمات پزشکی است.
یکشنبه، 12 آذر 1396 - 14:17
رئیس شورای دانشجویی نظام پرستاری جهرم، نسبت به عواقب خطرناک حضور دانشجویان ترم آخر پرستاری بدون حضور استاد بر بالین بیمار، هشدار داد.
دوشنبه، 29 آبان 1396 - 09:26
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با یادآوری اینکه تامین کمبود نیروی انسانی در حوزه پرستاری یک مطالبه عمومی است، از دولت خواست تا با اجرای قانون خدمات کشوری برای کمک به وزارت بهداشت آستین بالا بزند.
ﺳﻪشنبه، 07 آذر 1396 - 15:04
وقتی در گامی سوال برانگیز، تعرفه های پزشکی را در سایه ی سکوت تمام بیمه ها و شورای عالی بیمه و وزارت رفاه و تشکلهای کارگری و تامین اجتماعی و ..... متوسط سیصد درصد افزایش دادند ،متوجه شدیم که هدف اصلی طراحان این پروژه ،در واقع همین گام بوده و سایر اقدامات در واقع تلاش برای پوشاندن این اقدم و در سایه ق...
دوشنبه، 29 آبان 1396 - 11:07
دسته سوم یعنی مداخلات از بقیه خطرناکتر است و برآیندی از مداخلات دیگر است، با این تفاوت که به‌علت ریاکاری و شیادی و چرب زبانی افراد در عمل نه تنها تبعات و عوارض این نوع مداخلات مشخص نمی‌شود، بلکه بعضاً مورد تحسین و تقدیس هم قرار می‌گیرند.
پنجشنبه، 25 آبان 1396 - 03:17
نماینده مردم کرمانشاه با انتقاد از مدیرات بحران در مناطق زلزله زده گفت:به روستای قلمه‌ذهاب و بیامه‌علیا هیچ کمکی نرسیده است و بیش از هزار نفر تا الان جانباختند.
دوشنبه، 04 تیر 1397 - 11:44
دبیرکل خانه پرستار، با اشاره به نفوذ گروه اقلیت دارای قدرت و ثروت در تمامی لایه های حاکمیت نظام سلامت، افزود: این افراد، از وزارت بهداشت تا دولت و مجلس و شورای عالی بیمه نفوذ کرده اند.وقتی در اجرای امور، نظارت نباشد، احتمال بروز فساد دور از دسترس نیست و افرادی که در حوزه سلامت، پول و قدرت دارند، یکه...
چهارشنبه، 10 آبان 1396 - 13:40
مقام معظم رهبری در سخنرانی خود گفته بودند:" مواظب باشید که این طرح به ضد ان تبدیل نشود" و اتفاقا تبدیل هم شد. حال که طرح به بن بست خورده است حامیان یکی پس از دیگری جاخالی داده و از بار مسوولیت شانه خالی کرده  و فراموش می کنند که در ماه عسل چه حمایت های کاذبی انجام دادند
پنجشنبه، 11 آبان 1396 - 17:25
مدیر روابط عمومی سازمان نظام پرستاری کشور، گفت: داوطلبان بهیاری از مجوز مراکز آموزشی اطمینان حاصل کنند.


 

 دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی
دات نت نیوک فارسی