مواضع دبیرکل

اخبار

شنبه, 29 دی,1397 واکنش تند برخی نهادهای صنفی پزشکان با پیگیری "شفافیت مالی پزشکان"

گزارش تسنیم؛

واکنش تند برخی نهادهای صنفی پزشکان با پیگیری "شفافیت مالی پزشکان"

کمیسیون تلفیق مجلس در مصوبه‌ای، پزشکان را ملزم به استفاده از کارتخوان کرده است اما این مصوبه با واکنش تند برخی نهادهای قدرت صنف پزشکی همراه و تلاش‌هایی برای لغو مصوبه آغاز شده است؛از مالیات حدود ۷ هزار میلیاردی پزشکان، حدود ۲۰۰ میلیارد آن اخذ می‌شود!
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
شنبه, 29 دی,1397 افزایش هجمه‌ها علیه سازمان تامین اجتماعی فاجعه‌بار است/ استیفای حقوق پیمانکاران به جای حقوق ملت

ایلنا بررسی می‌کند؛

افزایش هجمه‌ها علیه سازمان تامین اجتماعی فاجعه‌بار است/ استیفای حقوق پیمانکاران به جای حقوق ملت

لابی سازمان تامین اجتماعی در مجلس برای پیشگیری از حذف ماده ۴۱ و از کار انداختن اثرات ماده ۳۸ قابل توجیه است اما پیمانکاران می‌گویند سازمان تامین اجتماعی به اسم حمایت از کارگر ضعف‌های خود را در حوزه وصول حق بیمه پوشش می‌دهد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
شنبه, 29 دی,1397 تشریح اولویت های نظام سلامت/توصیه به سرپرست وزارت بهداشت

مهر خبر می دهد؛

تشریح اولویت های نظام سلامت/توصیه به سرپرست وزارت بهداشت

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا ظفرقندی، با اشاره به نشست روز گذشته شورای عالی نظام پزشکی با سرپرست وزارت بهداشت، افزود: شورای عالی نظام پزشکی مانند مجلس یا قوه مقننه برای سازمان نظام پزشکی است و متشکل از نمایندگان تمام استانها است که در انتخابات نظام پزشکی، انتخاب شده اند.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
شنبه, 29 دی,1397 سرپرست وزارت بهداشت در نشست شورای عالی نظام پزشکی چه گفت

مهر خبر می دهد؛

سرپرست وزارت بهداشت در نشست شورای عالی نظام پزشکی چه گفت

سرپرست وزارت بهداشت، در نشست روز گذشته شورای عالی نظام پزشکی حاضر شد و صحبت هایی راجع به وضعیت حوزه سلامت و مشکلات و چالش های جامعه پزشکی مطرح کرد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
شنبه, 29 دی,1397 مخالفان و موافقان از امکان بازگرداندن آموزش پزشکی به وزارت علوم می‌گویند

جراحی برای جدایی آموزش پزشکی از وزارت بهداشت؛

مخالفان و موافقان از امکان بازگرداندن آموزش پزشکی به وزارت علوم می‌گویند

برخی از کارشناسان معتقدند که اگر آموزش پزشکی از وزارت بهداشت جدا و مانند سال‌های دور به وزارت علوم بازگردد علاوه بر حل مسئله کمبود نیروی انسانی، کیفیت آموزش تغییر می‌کند و هزینه‌های نظام سلامت کم می‌شود و از سوی دیگر با کوچک‌سازی‌ وزارت بهداشت و آموزش پزشکی و جدا شدن آموزش پزشکی از آن تمرکز اصلی مسئولان آن بر سلامت، پیشگیری و درمان خواهد بود
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: 5.0
جمعه, 28 دی,1397 نظام سلامت چاره اى جز مدیریت منابع ندارد / در حال حاضر همه سازمان‌های بیمه‌گر به وجود سیستم الکترونیک اعتقاد دارند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

نظام سلامت چاره اى جز مدیریت منابع ندارد / در حال حاضر همه سازمان‌های بیمه‌گر به وجود سیستم الکترونیک اعتقاد دارند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اصلی ترین اولویت این سازمان در سال ٩٧ موضوع مدیریت منابع بوده و استقرار سازمان الکترونیکى و حذف تدریجى دفترچه هاى کاغذى و رفع هم پوشانى بیمه اى نشان دهنده این رویکرد مهم در سازمان بیمه سلامت است.

نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
پنجشنبه, 27 دی,1397 چرا پرستاران باید مجبور به اضافه‌کاری با ساعتی ۵ تا ۱۰ هزار تومان شوند؟

رئیس هیات مدیره سازمان نظام پرستاری مشهد:

چرا پرستاران باید مجبور به اضافه‌کاری با ساعتی ۵ تا ۱۰ هزار تومان شوند؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدرضا مظلوم (رئیس هیات مدیره سازمان نظام پرستاری مشهد) در ارتباط با شرایط شغلی پرستاران گفت: 12 سال از تصویب قانون تعرفه‌گذاری می‌گذرد اما این قانون هنوز اجرا نشده ‌است؛ از سوی دیگر هنوز شاهد اجرای ناقص قانون ارتقای بهره‌وری پرستاران هستیم که بیش از 10 سال از تصویب آن می‌گذرد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
چهارشنبه, 26 دی,1397 سهم بخش بهداشت و درمان از بودجه سال 98 کشور

مرکز پژوهش های مجلس بررسی کرد؛

سهم بخش بهداشت و درمان از بودجه سال 98 کشور

 گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه در این لایحه برنامه‌های راهبردی دولت برای حفاظت از بخش‌های حاکمیتی در شرایط پساتحریم دیده نمی‌شود، می‌افزاید؛ تنها تفاوت را می‌توان در جدول 21 که سقف دومی را برای بودجه تعیین کرده است مشاهده کرد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
چهارشنبه, 26 دی,1397 مشکل نظام سلامت بودجه است یا ولخرجی/ماجرای «چاه ویل» چیست

مهر بررسی می کند؛

مشکل نظام سلامت بودجه است یا ولخرجی/ماجرای «چاه ویل» چیست

 اعتراض وزیر سابق بهداشت به کمبود اعتبارات و بی اعتنایی سازمان برنامه و بودجه به این گلایه ها، سرانجام باعث کناره گیری او شد. این در حالی است که برخی معتقدند هزینه ها باید مدیریت شود.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
چهارشنبه, 26 دی,1397 روی مصالح ملی معامله نخواهیم کرد/ نظام ارجاع بدون پزشکی خانواده معنایی ندارد

سرپرست وزارت بهداشت:

روی مصالح ملی معامله نخواهیم کرد/ نظام ارجاع بدون پزشکی خانواده معنایی ندارد

سرپرست وزارت بهداشت گفت: هزینه کردن در راه پزشکی خانواده و نظام ارجاع و فراهم کردن زیرساخت‌های آن، سرمایه‌گذاری است و نتایج آن در سال‌های آتی روشنایی خواهد شد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
ﺳﻪشنبه, 25 دی,1397 جزئیات توافقات با وزیر سابق بر سر بودجه طرح تحول سلامت

رئیس سازمان برنامه و بودجه مطرح کرد؛

جزئیات توافقات با وزیر سابق بر سر بودجه طرح تحول سلامت

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدباقر نوبخت، با بیان اینکه طرح تحول سلامت یکی از مهم ترین طرح های دولت است که از ابتدای دولت یازدهم آغاز شده و ادامه می یابد، افزود: تمام این سال ها به رغم محدودیت های مالی و به رغم اینکه منابع مالی برخی حوزه ها کمتر تقلیل یافته است، اما در بخش طرح تحول سلامت تخصیص ها کامل انجام شده است.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
دوشنبه, 24 دی,1397 مردم از مشکلات پرستاری آسیب می بینند/قاطبه پرستاری از عملکرد وزارت بهداشت نا راضی اند

در گفتگو با مهر مطرح شد؛

مردم از مشکلات پرستاری آسیب می بینند/قاطبه پرستاری از عملکرد وزارت بهداشت نا راضی اند

دبیر کل خانه پرستار:با انتقاد از شوهای پرستاری که وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور برگزار کردند، اظهارداشت: پرستاری از درون در حال انفجار است و می بایست هرچه زودتر راهکاری برای حل مشکلات پرستاران اتخاذ کرد.  مسئولان و متولیان امر اگر نخواهند هرچه زودتر این «دمل چرکین» را جراحی کنند، کل بدنه نظام سلامت را درگیر خواهد ساخت و در این بین، مردم و بیماران آسیب می بینند.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
دوشنبه, 24 دی,1397 جشن های نمایشی روز پرستار هیچ مشگلی از پرستار حل نمی کند

شریفی مقدم در گفت‌ و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

جشن های نمایشی روز پرستار هیچ مشگلی از پرستار حل نمی کند

همه ساله با رسیدن روز پرستار سازمان‌های ذی‌ربط اقدام به برگزاری مراسم و جشن‌های مختلفی می‌کنند و پرستار نمونه کشور را انتخاب می‌کنند که من در اینجا باید بگویم که این‌گونه کارها هیچ دردی از پرستاران برطرف نکرده و مشکلات این قشر را رفع نخواهد کرد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
دوشنبه, 24 دی,1397 ۸۵ درصد پرستاران از نحوه نظام پرداخت ناراضی هستند

رِییس شورایعالی نظام پرستاری

۸۵ درصد پرستاران از نحوه نظام پرداخت ناراضی هستند

معطل ماندن تعرفه‌گذاری پرستاری به 12 سال رسیده است امیدوارم با نگاه ویژه مسئولان پرستاران عزیز به حق خود برسند؛ در نظام پرداخت نیز با چالش شدیدی روبه‌رو هستیم و طبق آمار 85 درصد همکاران ما از نحوه نظام پرداخت ناراضی هستند.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
یکشنبه, 23 دی,1397 خجالت‌آور است که بگوییم نسبت پرستار به جمعیت در کشور ما از بسیاری از کشورهای منطقه هم کمتر است

محمد شریفی مقدم/دبیرکل خانه پرستار

خجالت‌آور است که بگوییم نسبت پرستار به جمعیت در کشور ما از بسیاری از کشورهای منطقه هم کمتر است

دستمزد پایین، پرداخت نشدن به‌موقع حقوق و کارانه‌، تبعیض و اختلاف در پرداخت‌ها و تفاوت قابل توجه تعرفه پزشکی با تعرفه پرستاری، فشار و سختی کار و ده‌ها مشکل دیگر سبب شده در سال‌های اخیر شاهد مهاجرت پرستاران به طرق مختلف از کشور باشیم. البته موضوع خروج پرستاران صرفا به دلیل مسائل مالی نیست بلکه مسئله مهم این است که در کشور ما به پرستاران توجه چندانی نمی‌شود
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
RSS
12345انتها

آخرین اخبار

تصمیم گیران حوزه سلامت معمولاً سهامداران بخش خصوصی هستند
مدیر سایت

تصمیم گیران حوزه سلامت معمولاً سهامداران بخش خصوصی هستند

گزارش آفتاب یزد از سختی کار پرستاران و معوقات آن‌ها‌

آفتاب یزد- گروه اجتماعی: پرستاری از جمله حرفه‌هایی است که به گفته خود مسئولان وزارت بهداشت جزو مشاغل سخت محسوب می‌شود، اما آنچه در این میان سبب ناراحتی و تشویش پرستاران می‌شود این است که با وجود این تاکیدات، باز هم در سیاست‌ گذاری‌ها‌ آنطور که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرند! سال‌هاست که از تصویب قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مصوب تیرماه سال 86 مجلس شورای اسلامی می‌گذرد، اما هنوز خبری از اجرایی شدن آن نیست و در طول این سال‌ها‌ به بهانه‌ها‌ی مختلف، اجرای این قانون بر زمین‌ مانده است. همچنین کمبود پرستار فعال در بیمارستان‌ها، افزایش ساعات کار، شیفت‌های مداوم شب و شیفت‌های در گردش سبب شده که در نهایت نارضایتی شغلی برای این قشر ایجاد شود. در این میان ثبت خدمات پرستاری به‌ نام پزشکان و اضافه شدن کارانه آن به‌ لیست کارانه‌های پزشکان، فاصله عجیب دریافتی حقوق پزشکان و پرستاران همراه با افزایش درآمد پزشکان پس از اجرای مرحله سوم طرح تحول سلامت، بخشی از حرف‌های ناگفته اما همیشگی جامعه پرستاری است. همین دلایل هم سبب می‌شود تا هر از گاهی از گوشه و کناری صدای اعتراض آن‌ها‌ به گوش برسد. این بار قرار است از پرستاران بیمارستان شهید صدوقی یزد صحبت کنیم؛ پرستارانی که علاوه بر تمام فشار‌ها‌ی کاری 1سال و نیم است که کارانه دریافت نکرده‌اند و حقوقشان 2 میلیون تومان است.

> پرستارانی که کارانه دریافت نمی‌کنند!
یکی از پرستاران بیمارستان شهید صدوقی در گفت‌وگو با آفتاب یزد می‌گوید:« ما نزدیک به یک سال و نیم است که کارانه دریافت نکرده ایم. هر ماه باید
اعتراض کنیم تا حقوقمان را به ما بدهند. شیفت‌ها‌ی سنگینی داریم و پول این شیفت‌ها‌ به صورت اضافه کار باید با کارانه پرداخت شود اما نه تنها اضافه‌کاری‌ها‌ پرداخت نمی‌شود بلکه کارانه‌ها‌ را هم به ما نمی‌دهند! می‌دانم این موضوع تنها مختص ما نیست، همه پرستاران در حال حاضر این اوضاع را دارند و
کارانه‌ها‌یشان را نمی‌گیرند. در بیمارستان ما پرستاران رادیولوژی، اتاق عمل، هوش بری کارانه نگرفته‌اند و الان یک ماه است که ما حقوق هم دریافت نکرده‌ایم. این بیمارستان 850 نفر نیرو دارد و ما هر چقدر که اعتراض می‌کنیم کسی پاسخگو نیست! هر ماه با اعتراض و سر و صدای ما حقوق را پرداخت می‌کنند. اگر اعتراض نکنیم حتی حقوقمان هم معوقه می‌شود! حقوق ما 2 میلیون تومان بیشتر نیست و شیفت‌ها‌ی سنگین هم بر عهده ماست با اضافه کاری‌ها‌ی بسیار زیاد که پولی بابت آن‌ها‌ داده نمی‌شود و قرار است با کارانه پرداخت کنند!در حال حاضر 5 سال است که اوضاع ما به همین صورت است! »

> سندروم سختی کار برای پرستاران
موضوع عدم پرداخت کارانه تنها مختص به این بیمارستان و این شهر نیست بلکه همه جا و در همه بیمارستان‌ها‌ اوضاع به همین منوال است! بارها اعتراضاتی از گوشه و کنار به گوشه رسیده و گزارش‌ها‌ی طولانی درباره کارانه‌ها‌ی پرستاران که پرداخت نمی‌شود و فشار کاری پرستاران که در حال افزایش است منتشر شده است اما همچنان اوضاع همان است و طی این سال‌ها‌ تغییری در این موضوع به وجود نیامده است! «سندروم سختی کار» عبارتی است که بارها علی‌محمد آدابی رئیس سازمان نظام پرستاری کشور آن را در مورد فشار کاری زیاد پرستاران به کار برده است حتی سال گذشته بود که این مقام مسئول از مرگ ۱۶ پرستار طی یک سال و‌اندی بر اثر سندروم سختی کار خبر داد! او گفته بود: «این 16 پرستار از مردان و زنان پرستار کشور بودند که بین 25 تا 45 سال سن داشتند. کمبود پزشکی در کشور بسیار بیشتر از پرستار است ولی سوال اینجاست که چرا برای این رشته‌ها نیروی کمکی تربیت نمی‌شود ولی با تصمیمات در حوزه پرستاری باعث خانه‌نشینی پرستاران و مهاجرت آنان از کشور هستیم. مردم وقتی حق بیمه پرداخت می‌کنند توقع دارند خدمات کارشناسی پرستاری را دریافت کنند و نباید خدمات پایین تر پرستاری دریافت کنند‌ زیرا امکان دارد خطای پرستاری بالا رود. حرف ما این است برای تربیت پرستار بیمارستانی کارگروه مشخصی شکل بگیرد و پس از دریافت‌ مجوزهای لازم، روند تربیت پرستار بیمارستانی بر اساس ظرفیت‌های لازم انجام شود.» اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه اوضاع فشار کاری برای پرستاران افزایش یافت و کارانه آن‌ها‌ هم به تعویق افتاد! برای بررسی بیشتر این موضوع با محمد شریفی مقدم، قائم مقام نظام پرستاری و دبیر کل خانه پرستاران ایران به گفت و گو نشستیم.

> کارانه‌ها‌یی که متوازن نیست!
شریفی مقدم می‌گوید: «پرستاران درست می‌گویند این موضوع مربوط به پرستاران سراسر کشور است! دلایل آن هم متعدد است اما علت اصلی نبود بودجه کافی است! البته درآمد کارانه پرسنل بیمارستان از بودجه اصلی تامین نمی‌شود بلکه از درآمد اختصاصی بیمارستانها تامین می‌شود اما موضوع اصلی درصد کارانه‌ها‌ است؛ چون از محل درآمد اختصاصی هر بیمارستان نزدیک به ۶۰ تا ۷۰ درصد آن مربوط به کارانه پزشکان است و مابقی مربوط به کارانه تمام پرسنل بیمارستان از جمله پرستاران است! در واقع نسبت توزیع کارانه در بیمارستان متوازن نیست و نزدیک به ۶۵ درصد کارانه‌ها‌ به هیئت علمی بیمارستان‌ها‌ برمی‌گردد!

> کارانه پزشکان مبالغ بسیار بالایی است
و کارانه پرستاران مبالغ بسیار پایین
او در ادامه توضیح داد:« اگر بخواهیم به صورت دقیق علت عدم پرداخت کارانه‌ها‌ را توضیح دهیم باید بگوییم که این موضوع به سنگینی حجم معوقات برمی‌گردد و این سنگینی حجم معوقات نیز به پزشکان اختصاص پیدا می‌کند! کارانه پزشکان در بیمارستان‌ها‌ مبالغ بسیار بالایی است و کارانه پرستاران مبالغ بسیار پایین و ناچیزی است اما به دلیل اینکه جمع کارانه‌ها‌ی بیمارستان، به دلیل همان مبالغ بالای کارانه پزشکان بسیار بالاست و از آنجایی که کارانه همه پرسنل بیمارستان به صورت همزمان باید پرداخت شود؛ به همین دلیل بیمارستان‌ها‌ از پس پرداخت کارانه‌ها‌ بر نمی‌آیند و به هیچ یک از پرسنل کارانه پرداخت نمی‌کنند! در بیمارستان‌ها‌ی سراسر کشور با حجم زیادی از معوقات کارانه مواجه هستیم البته لازم به ذکر است که طرح تحول سلامت نیز این نسبت را سنگین تر کرده است! یعنی کارانه در سطح کشور هر رقمی که بود بعد از طرح سلامت آن رقم سه برابر شد! بنابراین حجم معوقات بالاست و بیمه‌ها‌ حاضر به پرداخت آن نیستند. به همین دلیل هم کارانه همه پرسنل بیمارستان معوقه می‌شود اما چون حقوق پزشکان بالاست آنها خیلی پیگیر معوقاتشان نیستند اما پرستاران به این دلیل که حقوقشان‌اندک است درگیر و پیگیر معوقات شان هستند.»

> اختلافات فاحش در پرداخت‌ها‌
شریفی مقدم در ادامه افزود:« با اینکه بیشترین فشار روی پرستاران است و بیشترین خدمات بهداشتی و درمانی را آنها ارائه می‌دهند و همچنین آنها بیشترین نقش را در درآمدزایی بیمارستان‌ها دارند و بیشترین سهم را در ارائه خدمات پرستاری دارند، ضمن اینکه بیشترین نقش را در تامین منابع دارند اما کمترین سهم را می‌برند و در حال حاضر هم این سهم به آنها پرداخت نمی‌شود! البته مشکل تنها بودجه نیست؛ ما اعتقادمان بر این است که باید عدالت برقرار شود؛ چرا باید در کشوری مثل کشور ما اختلاف در پرداخت 50 برابر یا 60 برابر و یا حتی صدبرابر باشد و در کشورهای دیگر هیچ گونه اختلافی در پرداخت کارانه‌ها‌ نباشد؟! شما هیچ کشوری را نمی‌بینید که تا این‌اندازه اختلاف پرداخت در آن وجود داشته باشد! در کشور ما پزشکی وجود دارد به نام پزشک خانواده که هیچ توجهی به آن نمی‌شود اما در کشورهای دیگر روند درمان به این صورت است که بیماران ابتدا به پرستار مراجعه می‌کنند پس از آن به پزشک عمومی و در صورتی که بهبود نیافتن به پزشک متخصص مراجعه می‌کند، با این حال از هر 100 نفر بیمار مراجعه‌کننده ۵۰ نفر آنها توسط پرستار درمان می‌شوند ۴۰ درصد آنها توسط پزشک عمومی درمان می‌شود و تنها ۱۰ درصد آنها به پزشک متخصص راه می‌یابند! این سیستم ارجاع آنها است و بیمه خارج از سیستم ارجاع پولی پرداخت نمی‌کند، اما در کشور ما چنین نیست مثلاً اگر کسی گلو درد بگیرد مستقیم به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه می‌کنند و همه به همین منوال رفتار می‌کند! اگر کسی سمت چپ قفسه سینه اش درد بگیرد مستقیم به پزشک قلب و عروق مراجعه می‌کند!»

> سیاست‌گذاران و تصمیم گیران نظام سلامت
خودشان ذینفع هستند!
او در ادامه تصریح کرد:« چون در کشور ما سیاست‌گذاران و تصمیم گیران نظام سلامت خودشان ذینفع هستند و زمانی که قرار است تصمیمی گرفته شود آن تصمیم به نحوی گرفته می‌شود که خودشان از آن تاثیر مثبت بپذیرند از آنجایی که تصمیم گیران حوزه سلامت معمولاً سهامداران بخش خصوصی هستند مشکلات این چنینی را می‌توانیم به وفور مشاهده می‌کنیم؛ بنابراین اول باید مشکلات حوزه سلامت در این خصوص برطرف شود. بعدا می‌توانیم در مورد این موضوع صحبت کنیم که اگر مدیریت درستی داشته باشیم در منابع مان صرفه جویی می‌شود و وقتی در منابع صرفه جویی شد آن وقت بودجه کشور کفاف خواهد داد! کشورهای دیگر بودجه نظام سلامت شان از ما کمتر است اما چون نظام مدیریتی آنها درست است از ما موفق تر عمل می‌کنند؛ در کشور ما چون نظام مدیریت درست نیست علیرغم همه تلاش‌ها‌ می‌بینیم که پرستاران که از سختی کاری برخوردار هستند و اینگونه متضرر می‌شوند و حق هم با آنها است! پرستاران ما هر چقدر هم که تلاش کنند نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای مردم باشند و از آنجایی که به دلیل مشکلات پرستاران قشر کمی به این کار رجوع می‌کنند تعداد پرستاران ما ‌اندک است و این تعداد ‌اندک، کف استانداردهای جهانی را هم دریافت نمی‌کنند!»
مطلب قبلی نگاه منفعت‌طلبانه کاسبان حوزه سلامت با "تاسیس موسسات آموزش عالی علوم پزشکی خصوصی"
مطلب بعدی انتقاد از توهین به حرفه پرستاری/سلامت مردم در خطر است
Print
40 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

اخبار برگزیده

جمعه، 17 فروردین 1397 - 10:31
کولیوند: آیا واقعا 27 اسفند امسال 16 کشته سر صحنه تصادفات بیشتر از پارسال نداشتیم؟! چرا باید با آمارها بازی کرد و حقیقت را به مردم نگفت. سرپرست اورژانس کشور با تأکید بر اینکه تشخیص مصدومین به عهده ما است و هیچ دستگاهی نمی‌تواند در این زمینه اظهارنظر کند، خاطرنشان کرد: متاسفانه پلیس آمار مصدومی...
یکشنبه، 19 آذر 1396 - 15:45
معاون پرستاری وزارت بهداشتیکی از دغدغه های دانشجویان پرستاری را موضوع کمک پرستاری بیان کردگفت: در این مورد روشن سازی صورت گرفت و البته بیمارستان ها و دانشگاه های علوم پزشکی نیازشان به این گروه را اعلام کرده بودند و براساس نیاز سنجی ۲۰ هزار نیروی کمک پرستار در کل دانشگاه های علوم پزشکی مورد نیاز بوده...
پنجشنبه، 11 آبان 1396 - 17:25
مدیر روابط عمومی سازمان نظام پرستاری کشور، گفت: داوطلبان بهیاری از مجوز مراکز آموزشی اطمینان حاصل کنند.
چهارشنبه، 10 آبان 1396 - 13:40
مقام معظم رهبری در سخنرانی خود گفته بودند:" مواظب باشید که این طرح به ضد ان تبدیل نشود" و اتفاقا تبدیل هم شد. حال که طرح به بن بست خورده است حامیان یکی پس از دیگری جاخالی داده و از بار مسوولیت شانه خالی کرده  و فراموش می کنند که در ماه عسل چه حمایت های کاذبی انجام دادند
یکشنبه، 26 فروردین 1397 - 08:10
حاشیه ها _پریدن وسط صحبت میهمانی تلفنی و بهم زدن تعادل وی و اعتراض این نماینده به این برخورد. _دبیر شورای عالی بیمه از اجرای طرح تحول سلامت در دو الی سه سال اخیر گفت؛ در حالیکه از ابتدای سال ۹۳ تا کنون چهارسال از اجرای طرح تحول سلامت گذشته است؟! _ مجری آنچنان به اپوزیسون نماینده ی مجلس تبدیل ...
دوشنبه، 29 آبان 1396 - 11:07
دسته سوم یعنی مداخلات از بقیه خطرناکتر است و برآیندی از مداخلات دیگر است، با این تفاوت که به‌علت ریاکاری و شیادی و چرب زبانی افراد در عمل نه تنها تبعات و عوارض این نوع مداخلات مشخص نمی‌شود، بلکه بعضاً مورد تحسین و تقدیس هم قرار می‌گیرند.
چهارشنبه، 08 آذر 1396 - 14:24
لینک کانال: «نه به عوام فریبی» به نظر می رسد ، کلکسیونی از تصمیمات و رفتارهای نا متعارف سبب شده است که سازمان نظام پرستاری کشور به عنوان ملجاء و پناه پرستاران در کلکسیونی با مشکلات بی سابقه ای در دور جدید روبرو شود که مطالبه ی بیست هزار نفری کمک پرستاران برای تحت پوشش قرار گرفتن این ساز...
چهارشنبه، 15 آذر 1396 - 21:29
 شاید اکنون دقیقا همان زمانی باشد  که ورود قوه قضائیه ،سازمان بازرسی کل کشور و یا مجمع تشخیص مصلحت نظام و حتی شورای عالی امنیت کشور برای شناسایی تهدید های موجود،  با وجود خلا مشهود احساس مسئولیت در کمیسیون بهداشت و وزارت بهداشت نسبت به منافع ملی وارد عمل شده و دست ذینفعان را از سیاست ...
دوشنبه، 20 آذر 1396 - 13:02
عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور خاطرنشان کرد: اخیراً بازنگری مجدد کتاب کالیفرنیا که رفرنسی جهانی برای تعیین تعرفه‌های درمانی است در دستور کار سازمان موازی نظام پرستاری یعنی نظام پزشکی قرار گرفته است و بسیاری از خدمات که در کتاب ارزشگذاری خدمات کالیفرنیا(دیالیز، مانیتورینگ قلبی، پانسمان سوختگی، ...
یکشنبه، 07 آبان 1396 - 09:27
 این ۱۷۰۰ تعرفه جدید پزشکی شامل مواردی چون تتو نیز شده است و سوالی که پیش میاید اینست که آیا تتو نیز یک عمل درمانی است که عنوان تعرفه پزشکی به آن تعلق گرفته است؟! در نتیجه برخی افراد که در مورد تعرفه های پرستاری اظهار نظر میکنند بدانند که با یک قشر فرهیخته و فهیم سر و کار دارند و مراقب اظهار نظ...
ﺳﻪشنبه، 09 آبان 1396 - 08:37
سواي تمام بي عدالتيها جامعه پرستاري از " احترام متقابل" به شدت استقبال ميكند.احترام كه باشد بسياري از مشكلات قابل حل خواهد بود.ما در كنار ساير تيم درمان بر اساس احترام متقابل و ديده شدن جايگاهمان براي بهبود سلامت مردم در كنار دولت و وزارت بهداشت خواهيم بود.
چهارشنبه، 15 آذر 1396 - 20:38
 دولت نمی‌خواهد بزرگ‌تر شود و اجازه استخدام نمی‌دهد. ما اجبار می‌کنیم که پرستار اضافه کار انجام بدهد، اما او حاضر نیست این کار را انجام بدهد. فشار زیادی را تحمل می‌کنند و امیدواریم بتوانیم دولت و مجلس را متقاعد کنیم تا در این دوره متفاوت عمل شود.آرزو دارم اگر اشکالی در ...
دوشنبه، 13 آذر 1396 - 14:13
توجه به تغییر در معاونت پرستاری و تغییراتی در ادبیات وزیر بهداشت و رفتار ایشان با مسئولان سازمان نظام پرستاری و نظر به تاکیدات موکد وزیر بهداشت بر ایجاد تعامل بین معاونت پرستاری و نظام پرستاری و اخذ تصمیمات مشارکتی حوزه ی پرستاری توسط این دو نهاد ، علیرغم شعارهای قشنگ معاونت پرستاری و تشکیل کارگروهه...
ﺳﻪشنبه، 14 آذر 1396 - 09:15
مجریان طرح ، بسیار زیرکانه دلایل را به جامعه القاء میکردند که شنوندگان را دچار یک سردرگمی محض نمایند و آخر سر همین تناقص و درگیری اذهان شنوندگان ناچارا خود را قانع میکردند . ولی برای جامعه پرستاری که خود در بطن کار و حرفه بود بسیار سخت و دشوار بود قانع شدن با این توجیهات نادرست. لینک کانال:کمپین #ا...
چهارشنبه، 10 آبان 1396 - 15:02
ما انتظاراتی ایجاد کردیم که براساس منابعی که در اختیار داشتیم، امکان انجام آنها وجود نداشت. مکانیزم پرداختی که برای جامعه پزشکی درست شده، با مکانیزمی که در کشور برقرار است، همخوانی ندارد. ما اگر می خواهیم دراین کشور زندگی کنیم، نمی‌شود یک گروهی درآمدهای سی چهل برابری نسبت به بقیه افراد آن جامعه...


 

 دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی
دات نت نیوک فارسی