مواضع دبیرکل

اخبار

چهارشنبه, 29 اسفند,1397 بهار پرستاري با برچيده شدن بساط ظلم و بي عدالتي در نظام سلامت محقق خواهد شد/ قطعا با اراده پرستاری هر تحولي امكان پذير است

در پيام نوروزي دبير كل خانه پرستار عنوان شد:

بهار پرستاري با برچيده شدن بساط ظلم و بي عدالتي در نظام سلامت محقق خواهد شد/ قطعا با اراده پرستاری هر تحولي امكان پذير است

همزمان با فرا رسيدن پايان سال ١٣٩٧ و در آستانه بهار طبيعت و آغاز سال جديد، محمد شريفي مقدم دبير كل خانه پرستار پيام تبريكي صادر كرد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
ﺳﻪشنبه, 28 اسفند,1397 اگر قرار بر خرید تمام ماشین های بیهوشی از تولید داخل بوده چرا در یک تاریخ دو مناقصه برگزار کردید؟/ آیا خرید دستگاه ها قرار است بدون مناقصه و با ترک تشریفات صورت پذیرد؟!

توضیحات سلامت نیوز جهت تنویر افکار عمومی :

اگر قرار بر خرید تمام ماشین های بیهوشی از تولید داخل بوده چرا در یک تاریخ دو مناقصه برگزار کردید؟/ آیا خرید دستگاه ها قرار است بدون مناقصه و با ترک تشریفات صورت پذیرد؟!

سلامت نیوز: آنچه دکتر نمکی اعلام میکند نیازهای واقعی نظام سلامت ماست؛ از اصلاح نظام پرداخت تا درک واقعیات سیستم بیمه و حمایت از تولید داخل و حذف برورکراسی اداری شاید همین رویکرد موجب ایجاد امید در میان صاحب نظران گردیده.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
دوشنبه, 27 اسفند,1397 متوسط کارانه پرستاران 200 تا 300 هزار است نه 800 هزار تومان

رئیس خانه پرستار مشهد اعلام کرد ؛

متوسط کارانه پرستاران 200 تا 300 هزار است نه 800 هزار تومان

پیرو اظهار نظر معاون پرستاری وزیر بهداشت مبنی بر این که حداقل کارانه پرستاران 800 هزار تومان است و پس از آن موج گسترده اعتراضات در این خصوص، حضرتی اعلام کرد منظور وی حداقل کارانه نبوده بلکه متوسط مبلغ کارانه مد‌نظر بوده است.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
دوشنبه, 27 اسفند,1397 گلایه پرستاران از عدم پرداخت مطالبات سال ۹۶/شیفت های تحمیلی نوروز

در گفتگو با مهر مطرح شد؛

گلایه پرستاران از عدم پرداخت مطالبات سال ۹۶/شیفت های تحمیلی نوروز

عضو شورای عالی نظام پرستاری از پرداخت نشدن مطالبات معوق پرستاری به شدت انتقاد کرد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
یکشنبه, 26 اسفند,1397 هزینه های سلامت در ایران مبتنی بر کیفیت نیست

مدیر پروژه ملی پرونده الکترونیک سلامت در گفت‌وگو با ایرنا:

هزینه های سلامت در ایران مبتنی بر کیفیت نیست

مدیر پروژه ملی پرونده الکترونیک سلامت گفت: برای پرداخت هزینه های سلامت در دنیا نظام های مختلفی وجود دارد مثل پرداخت بر اساس تعداد خدمات (مدل فعلی ایران) و پرداخت سرانه که در هیچ کدام از آنها به کیفیت خدمت توجه نمی شود اما در نظام DRG پرداخت بر اساس کیفیت است.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
یکشنبه, 26 اسفند,1397 افزایش تعرفه‌های پزشکان قبل از شفاف‌سازی درآمدی آن‌ها منطقی نیست/ سال ۹۳ تعرفه‌ها نجومی بالا رفت

زمانیان در گفتگو با دانشجو:

افزایش تعرفه‌های پزشکان قبل از شفاف‌سازی درآمدی آن‌ها منطقی نیست/ سال ۹۳ تعرفه‌ها نجومی بالا رفت

مدیر گروه اقتصادی اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاستگذاری گفت: جامعه پزشکی ادعا می‌کنند تعرفه‌ها پایین است. اما این ادعا منطقی نیست.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
یکشنبه, 26 اسفند,1397 باید بر سیاست های وزارت بهداشت گریست/ برخی مسئولین ناکارآمدی خود را به اثبات رسانده اند

رئیس خانه پرستار استان خوزستان عنوان کرد:

باید بر سیاست های وزارت بهداشت گریست/ برخی مسئولین ناکارآمدی خود را به اثبات رسانده اند

به طور بسیار عجیبی شاهدیم که در برخی از دانشگاه های علوم پزشکی سخن از معوقات سال 96 است. این در حالی است که 80 در صد از پرسنل نظام سلامت را نیروهای غیر پزشک تشکیل می دهند و 20 درصد را پزشکان. بنابراین بی توجهی مسئولان به معوقات این طیف گسترده از نظام سلامت کاملا غیر قابل توجیه است.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
شنبه, 25 اسفند,1397 کارانه پرستاران و مطالبات بازنشستگان پیش از عید پرداخت می‌شود

وزیر بهداشت:‏

کارانه پرستاران و مطالبات بازنشستگان پیش از عید پرداخت می‌شود

وزیر بهداشت گفت: پرداختی به بازنشستگان شروع شده و خزانه خواسته بود امروز بعد از پرداخت حقوق‌ها، این کار ‏انجام شود زیرا مشکلاتی در زمینه پرداخت حقوق وجود داشت. امیدواریم تا قبل از پایان سال، کارانه پرستاران و مطالبات ‏بازنشستگان پرداخت شود.‏
نویسنده: مدیر سایت
1 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
شنبه, 25 اسفند,1397 چهارمین مجمع عمومی خانه احزاب برگزار شد

چهارمین مجمع عمومی خانه احزاب برگزار شد

چهارمین مجمع عمومی خانه احزاب صبح روز پنج شنبه 23 اسفندماه در وزارت کشور برگزار شد.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
جمعه, 24 اسفند,1397 چطور پرستارنماها مجال فعالیت در منزل یافته‌اند؟

جمالی سوسفی

چطور پرستارنماها مجال فعالیت در منزل یافته‌اند؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس، به تشریح دلایل نبود برخورد با پرستارنماهایی که بدون برخورداری از تحصیلات و تخصص لازم در منازل به ارائه خدمات به بیماران می‌پردازند، پرداخت.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
جمعه, 24 اسفند,1397 پرستاران از دریافت حقوق قانونی خود محروم هستند

عضو مجمع نمایندگان مازندران

پرستاران از دریافت حقوق قانونی خود محروم هستند

عضو مجمع نمایندگان مازندران بر تامین معوقات صنفی پرستاران تاکید کرد و گفت: پرستاران از دریافت حقوق قانونی خود محروم هستند.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
جمعه, 24 اسفند,1397 افزایش تعرفه‌های پزشکی در بخش بستری به صلاح نیست/ بیمه‌ها توان پرداخت هزینه‌ها را نخواهند داشت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

افزایش تعرفه‌های پزشکی در بخش بستری به صلاح نیست/ بیمه‌ها توان پرداخت هزینه‌ها را نخواهند داشت

عابدی گفت: در بخش بستری افزایش تعرفه ها را صلاح نمی دانم چرا که بیمه‌ها دیگر توان پرداخت هزینه‌ها را نخواهند داشت.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
پنجشنبه, 23 اسفند,1397 پرداختی های وزارت بهداشت تبعیض آمیز است/ دریافتی  پرستاران عادلانه نیست

یک کارشناس اتاق عمل عنوان کرد؛

پرداختی های وزارت بهداشت تبعیض آمیز است/ دریافتی پرستاران عادلانه نیست

یک کارشناس اتاق عمل، با گلایه از شیوه پرداختی در وزارت بهداشت که باعث ایجاد بی عدالتی و تبعیض شده است، خواستار اصلاح در نظام پرداخت های این وزارتخانه شد
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: 5.0
پنجشنبه, 23 اسفند,1397 پرستاران بیمارستان شهید بهشتی کاشان خواستار پرداخت معوقات خودشدند

مدیر نظام پرستاری کاشان

پرستاران بیمارستان شهید بهشتی کاشان خواستار پرداخت معوقات خودشدند

کاشان - مدیر نظام پرستاری کاشان گفت: پرستاران بیمارستان شهید بهشتی خواستار پرداخت معوقات ۱۱ ماهه خود هستند.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
چهارشنبه, 22 اسفند,1397 ‏‬شرط ایجاد انگیزه خدمت در حرفه پرستاری/ اشکالات روش های پرداخت در نظام سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛

‏‬شرط ایجاد انگیزه خدمت در حرفه پرستاری/ اشکالات روش های پرداخت در نظام سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: در حال حاضر تعداد زیادی فارغ التحصیل پرستاری داریم که رغبت و انگیزه‌ای برای کار ندارند. بنابراین، اگر پرداخت‌ها عادلانه شود و تعرفه گذاری خدمات پرستاری اجرایی شود، قطعاً دانشجویان پرستاری و پرستاران آماده به کار می‌توانند با انگیزه بیشتر وارد این حرفه شوند.
نویسنده: مدیر سایت
0 نظرات
رتبه مطلب: بدون رتبه
RSS
12345انتها

آخرین اخبار

تصمیم گیران حوزه سلامت معمولاً سهامداران بخش خصوصی هستند
مدیر سایت

تصمیم گیران حوزه سلامت معمولاً سهامداران بخش خصوصی هستند

گزارش آفتاب یزد از سختی کار پرستاران و معوقات آن‌ها‌

آفتاب یزد- گروه اجتماعی: پرستاری از جمله حرفه‌هایی است که به گفته خود مسئولان وزارت بهداشت جزو مشاغل سخت محسوب می‌شود، اما آنچه در این میان سبب ناراحتی و تشویش پرستاران می‌شود این است که با وجود این تاکیدات، باز هم در سیاست‌ گذاری‌ها‌ آنطور که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرند! سال‌هاست که از تصویب قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مصوب تیرماه سال 86 مجلس شورای اسلامی می‌گذرد، اما هنوز خبری از اجرایی شدن آن نیست و در طول این سال‌ها‌ به بهانه‌ها‌ی مختلف، اجرای این قانون بر زمین‌ مانده است. همچنین کمبود پرستار فعال در بیمارستان‌ها، افزایش ساعات کار، شیفت‌های مداوم شب و شیفت‌های در گردش سبب شده که در نهایت نارضایتی شغلی برای این قشر ایجاد شود. در این میان ثبت خدمات پرستاری به‌ نام پزشکان و اضافه شدن کارانه آن به‌ لیست کارانه‌های پزشکان، فاصله عجیب دریافتی حقوق پزشکان و پرستاران همراه با افزایش درآمد پزشکان پس از اجرای مرحله سوم طرح تحول سلامت، بخشی از حرف‌های ناگفته اما همیشگی جامعه پرستاری است. همین دلایل هم سبب می‌شود تا هر از گاهی از گوشه و کناری صدای اعتراض آن‌ها‌ به گوش برسد. این بار قرار است از پرستاران بیمارستان شهید صدوقی یزد صحبت کنیم؛ پرستارانی که علاوه بر تمام فشار‌ها‌ی کاری 1سال و نیم است که کارانه دریافت نکرده‌اند و حقوقشان 2 میلیون تومان است.

> پرستارانی که کارانه دریافت نمی‌کنند!
یکی از پرستاران بیمارستان شهید صدوقی در گفت‌وگو با آفتاب یزد می‌گوید:« ما نزدیک به یک سال و نیم است که کارانه دریافت نکرده ایم. هر ماه باید
اعتراض کنیم تا حقوقمان را به ما بدهند. شیفت‌ها‌ی سنگینی داریم و پول این شیفت‌ها‌ به صورت اضافه کار باید با کارانه پرداخت شود اما نه تنها اضافه‌کاری‌ها‌ پرداخت نمی‌شود بلکه کارانه‌ها‌ را هم به ما نمی‌دهند! می‌دانم این موضوع تنها مختص ما نیست، همه پرستاران در حال حاضر این اوضاع را دارند و
کارانه‌ها‌یشان را نمی‌گیرند. در بیمارستان ما پرستاران رادیولوژی، اتاق عمل، هوش بری کارانه نگرفته‌اند و الان یک ماه است که ما حقوق هم دریافت نکرده‌ایم. این بیمارستان 850 نفر نیرو دارد و ما هر چقدر که اعتراض می‌کنیم کسی پاسخگو نیست! هر ماه با اعتراض و سر و صدای ما حقوق را پرداخت می‌کنند. اگر اعتراض نکنیم حتی حقوقمان هم معوقه می‌شود! حقوق ما 2 میلیون تومان بیشتر نیست و شیفت‌ها‌ی سنگین هم بر عهده ماست با اضافه کاری‌ها‌ی بسیار زیاد که پولی بابت آن‌ها‌ داده نمی‌شود و قرار است با کارانه پرداخت کنند!در حال حاضر 5 سال است که اوضاع ما به همین صورت است! »

> سندروم سختی کار برای پرستاران
موضوع عدم پرداخت کارانه تنها مختص به این بیمارستان و این شهر نیست بلکه همه جا و در همه بیمارستان‌ها‌ اوضاع به همین منوال است! بارها اعتراضاتی از گوشه و کنار به گوشه رسیده و گزارش‌ها‌ی طولانی درباره کارانه‌ها‌ی پرستاران که پرداخت نمی‌شود و فشار کاری پرستاران که در حال افزایش است منتشر شده است اما همچنان اوضاع همان است و طی این سال‌ها‌ تغییری در این موضوع به وجود نیامده است! «سندروم سختی کار» عبارتی است که بارها علی‌محمد آدابی رئیس سازمان نظام پرستاری کشور آن را در مورد فشار کاری زیاد پرستاران به کار برده است حتی سال گذشته بود که این مقام مسئول از مرگ ۱۶ پرستار طی یک سال و‌اندی بر اثر سندروم سختی کار خبر داد! او گفته بود: «این 16 پرستار از مردان و زنان پرستار کشور بودند که بین 25 تا 45 سال سن داشتند. کمبود پزشکی در کشور بسیار بیشتر از پرستار است ولی سوال اینجاست که چرا برای این رشته‌ها نیروی کمکی تربیت نمی‌شود ولی با تصمیمات در حوزه پرستاری باعث خانه‌نشینی پرستاران و مهاجرت آنان از کشور هستیم. مردم وقتی حق بیمه پرداخت می‌کنند توقع دارند خدمات کارشناسی پرستاری را دریافت کنند و نباید خدمات پایین تر پرستاری دریافت کنند‌ زیرا امکان دارد خطای پرستاری بالا رود. حرف ما این است برای تربیت پرستار بیمارستانی کارگروه مشخصی شکل بگیرد و پس از دریافت‌ مجوزهای لازم، روند تربیت پرستار بیمارستانی بر اساس ظرفیت‌های لازم انجام شود.» اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه اوضاع فشار کاری برای پرستاران افزایش یافت و کارانه آن‌ها‌ هم به تعویق افتاد! برای بررسی بیشتر این موضوع با محمد شریفی مقدم، قائم مقام نظام پرستاری و دبیر کل خانه پرستاران ایران به گفت و گو نشستیم.

> کارانه‌ها‌یی که متوازن نیست!
شریفی مقدم می‌گوید: «پرستاران درست می‌گویند این موضوع مربوط به پرستاران سراسر کشور است! دلایل آن هم متعدد است اما علت اصلی نبود بودجه کافی است! البته درآمد کارانه پرسنل بیمارستان از بودجه اصلی تامین نمی‌شود بلکه از درآمد اختصاصی بیمارستانها تامین می‌شود اما موضوع اصلی درصد کارانه‌ها‌ است؛ چون از محل درآمد اختصاصی هر بیمارستان نزدیک به ۶۰ تا ۷۰ درصد آن مربوط به کارانه پزشکان است و مابقی مربوط به کارانه تمام پرسنل بیمارستان از جمله پرستاران است! در واقع نسبت توزیع کارانه در بیمارستان متوازن نیست و نزدیک به ۶۵ درصد کارانه‌ها‌ به هیئت علمی بیمارستان‌ها‌ برمی‌گردد!

> کارانه پزشکان مبالغ بسیار بالایی است
و کارانه پرستاران مبالغ بسیار پایین
او در ادامه توضیح داد:« اگر بخواهیم به صورت دقیق علت عدم پرداخت کارانه‌ها‌ را توضیح دهیم باید بگوییم که این موضوع به سنگینی حجم معوقات برمی‌گردد و این سنگینی حجم معوقات نیز به پزشکان اختصاص پیدا می‌کند! کارانه پزشکان در بیمارستان‌ها‌ مبالغ بسیار بالایی است و کارانه پرستاران مبالغ بسیار پایین و ناچیزی است اما به دلیل اینکه جمع کارانه‌ها‌ی بیمارستان، به دلیل همان مبالغ بالای کارانه پزشکان بسیار بالاست و از آنجایی که کارانه همه پرسنل بیمارستان به صورت همزمان باید پرداخت شود؛ به همین دلیل بیمارستان‌ها‌ از پس پرداخت کارانه‌ها‌ بر نمی‌آیند و به هیچ یک از پرسنل کارانه پرداخت نمی‌کنند! در بیمارستان‌ها‌ی سراسر کشور با حجم زیادی از معوقات کارانه مواجه هستیم البته لازم به ذکر است که طرح تحول سلامت نیز این نسبت را سنگین تر کرده است! یعنی کارانه در سطح کشور هر رقمی که بود بعد از طرح سلامت آن رقم سه برابر شد! بنابراین حجم معوقات بالاست و بیمه‌ها‌ حاضر به پرداخت آن نیستند. به همین دلیل هم کارانه همه پرسنل بیمارستان معوقه می‌شود اما چون حقوق پزشکان بالاست آنها خیلی پیگیر معوقاتشان نیستند اما پرستاران به این دلیل که حقوقشان‌اندک است درگیر و پیگیر معوقات شان هستند.»

> اختلافات فاحش در پرداخت‌ها‌
شریفی مقدم در ادامه افزود:« با اینکه بیشترین فشار روی پرستاران است و بیشترین خدمات بهداشتی و درمانی را آنها ارائه می‌دهند و همچنین آنها بیشترین نقش را در درآمدزایی بیمارستان‌ها دارند و بیشترین سهم را در ارائه خدمات پرستاری دارند، ضمن اینکه بیشترین نقش را در تامین منابع دارند اما کمترین سهم را می‌برند و در حال حاضر هم این سهم به آنها پرداخت نمی‌شود! البته مشکل تنها بودجه نیست؛ ما اعتقادمان بر این است که باید عدالت برقرار شود؛ چرا باید در کشوری مثل کشور ما اختلاف در پرداخت 50 برابر یا 60 برابر و یا حتی صدبرابر باشد و در کشورهای دیگر هیچ گونه اختلافی در پرداخت کارانه‌ها‌ نباشد؟! شما هیچ کشوری را نمی‌بینید که تا این‌اندازه اختلاف پرداخت در آن وجود داشته باشد! در کشور ما پزشکی وجود دارد به نام پزشک خانواده که هیچ توجهی به آن نمی‌شود اما در کشورهای دیگر روند درمان به این صورت است که بیماران ابتدا به پرستار مراجعه می‌کنند پس از آن به پزشک عمومی و در صورتی که بهبود نیافتن به پزشک متخصص مراجعه می‌کند، با این حال از هر 100 نفر بیمار مراجعه‌کننده ۵۰ نفر آنها توسط پرستار درمان می‌شوند ۴۰ درصد آنها توسط پزشک عمومی درمان می‌شود و تنها ۱۰ درصد آنها به پزشک متخصص راه می‌یابند! این سیستم ارجاع آنها است و بیمه خارج از سیستم ارجاع پولی پرداخت نمی‌کند، اما در کشور ما چنین نیست مثلاً اگر کسی گلو درد بگیرد مستقیم به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه می‌کنند و همه به همین منوال رفتار می‌کند! اگر کسی سمت چپ قفسه سینه اش درد بگیرد مستقیم به پزشک قلب و عروق مراجعه می‌کند!»

> سیاست‌گذاران و تصمیم گیران نظام سلامت
خودشان ذینفع هستند!
او در ادامه تصریح کرد:« چون در کشور ما سیاست‌گذاران و تصمیم گیران نظام سلامت خودشان ذینفع هستند و زمانی که قرار است تصمیمی گرفته شود آن تصمیم به نحوی گرفته می‌شود که خودشان از آن تاثیر مثبت بپذیرند از آنجایی که تصمیم گیران حوزه سلامت معمولاً سهامداران بخش خصوصی هستند مشکلات این چنینی را می‌توانیم به وفور مشاهده می‌کنیم؛ بنابراین اول باید مشکلات حوزه سلامت در این خصوص برطرف شود. بعدا می‌توانیم در مورد این موضوع صحبت کنیم که اگر مدیریت درستی داشته باشیم در منابع مان صرفه جویی می‌شود و وقتی در منابع صرفه جویی شد آن وقت بودجه کشور کفاف خواهد داد! کشورهای دیگر بودجه نظام سلامت شان از ما کمتر است اما چون نظام مدیریتی آنها درست است از ما موفق تر عمل می‌کنند؛ در کشور ما چون نظام مدیریت درست نیست علیرغم همه تلاش‌ها‌ می‌بینیم که پرستاران که از سختی کاری برخوردار هستند و اینگونه متضرر می‌شوند و حق هم با آنها است! پرستاران ما هر چقدر هم که تلاش کنند نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای مردم باشند و از آنجایی که به دلیل مشکلات پرستاران قشر کمی به این کار رجوع می‌کنند تعداد پرستاران ما ‌اندک است و این تعداد ‌اندک، کف استانداردهای جهانی را هم دریافت نمی‌کنند!»
مطلب قبلی نگاه منفعت‌طلبانه کاسبان حوزه سلامت با "تاسیس موسسات آموزش عالی علوم پزشکی خصوصی"
مطلب بعدی انتقاد از توهین به حرفه پرستاری/سلامت مردم در خطر است
Print
106 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

اخبار برگزیده

یکشنبه، 07 آبان 1396 - 11:06
طنز وارده: محمد علی شهابی فعال صنفی درواکنش به مصاحبه های اخیر اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به ادامه طرح تحول تحت هر شرایط  طی یاداشت طنزی درتلگرام خود نوشت: وزارت بهداشت طی اطلاعیه ای از مردم خیر و همیشه در صحنه درخواست کرده است که اماده دریافت کمک های مالی هم وطنان جهت ادامه طرح تحول م...
شنبه، 11 آذر 1396 - 17:21
لطفا کادر درمانی و مراکز درمانی ،به جای امیدواری برای دریافت مطالبات خود ، همان قسمت آخر سخنان رئیس جمهور را بشنوند که گفتند ،از این به بعد بیشتر به بهداشت و محیط زیست خواهیم پرداخت و تامین منابع ی بیمه ها که وعده دادند را جز اعجاز سخن و ایهام و ... فرض بفرمایند و جدی نگیرند، چون دولتش قادر به کنترل...
ﺳﻪشنبه، 21 آذر 1396 - 10:04
نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور با بیان اینکه سهم کارانه پرستاران باید در لایحه بودجه ۹۷ جدا شود، گفت: این اقدام باید در راستای اجرای لایحه برنامه ششم توسعه و اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در سقف کارانه‌ها صورت بگیرد.
چهارشنبه، 08 آذر 1396 - 22:22
همیشه فکر می کردم که چطور می شود یک نفر مثلا 3000 میلیارد اختلاس می کند و این همه سیستمهای نظارتی و ... متوجه نمی شوند . واقعا عجیب بود برایم که چطور این همه پول توسط یک نفر یا مجموعه ی چند نفر مرتب جابجا می شود و هیچ کس ککش هم نمی گزد !!!! لینک گروه: #اجرای_قانون_تعرفه_گذاری_پرستاری
شنبه، 09 دی 1396 - 10:09
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه بخت قانون تعرفه گذاری پرستاری با گذشت ۱۰ سال هنوز باز نشده است بهبود وضعیت پرستاران را مستلزم تامین منابع پایدار برای طرح تحول سلامت دانست.
ﺳﻪشنبه، 07 آذر 1396 - 15:04
وقتی در گامی سوال برانگیز، تعرفه های پزشکی را در سایه ی سکوت تمام بیمه ها و شورای عالی بیمه و وزارت رفاه و تشکلهای کارگری و تامین اجتماعی و ..... متوسط سیصد درصد افزایش دادند ،متوجه شدیم که هدف اصلی طراحان این پروژه ،در واقع همین گام بوده و سایر اقدامات در واقع تلاش برای پوشاندن این اقدم و در سایه ق...
شنبه، 25 آذر 1396 - 16:54
اگر حلقه ارتباطی میان پزشک و بیمار توسط بیمه کارآمد و قوی پر شود می توان به راحتی مسائل مالی بین پزشک و بیمار را به طور کلی حذف کرد و تا زمانی که این رابطه مالی وجود داشته باشد نمی توان پدیده شوم زیرمیزی را کاهش داد.
جمعه، 17 فروردین 1397 - 10:31
کولیوند: آیا واقعا 27 اسفند امسال 16 کشته سر صحنه تصادفات بیشتر از پارسال نداشتیم؟! چرا باید با آمارها بازی کرد و حقیقت را به مردم نگفت. سرپرست اورژانس کشور با تأکید بر اینکه تشخیص مصدومین به عهده ما است و هیچ دستگاهی نمی‌تواند در این زمینه اظهارنظر کند، خاطرنشان کرد: متاسفانه پلیس آمار مصدومی...
جمعه، 27 بهمن 1396 - 15:38
دفتر حقوقی وزارت بهداشت بجای فرافکنی و پیدا کردن مواد قانونی برای عدم پرداخت حقوق قانونی جامعه پرستاری و فوریتهای پزشکی ، بهتر است بدنبال راهکار و مواد قانونی برای پرداخت حقوق پرسنل این وزارت خانه عریض و طویل باشد .
شنبه، 11 آذر 1396 - 13:01
ملتمسانه و مجدانه و برادرانه از حضرتعالی که از اصحاب رسانه هستید استدعا دارم در رساندن صدای مظلومانه پرستاران رنج کشیده و مورد ستم و بی عدالتی قرار گرفته، از هیچ تلاشی مضایقه نفرمایید. بنده به نمایندگی از تمامی پرستاران زحمتکش که اسامی چند نفر از آنان را در ذیل ذکر مینمایم این مشکلات و مصایب را که ت...
شنبه، 19 خرداد 1397 - 12:18
یک فعال صنفی: با وجود گرایشات فکری و عقیدتی مختلف در میان فعالین صنفی ٬ مطالبات مختلف مطرح می شود ٬ اما بدیهی است در این مقطع ٬ اولویت با مطالباتی است که مشترکات همه ی دیدگاه هاست و در مراحل بعد انواع فکرها برای طرح مطالبات خود به همراه کردن بدنه ی جامعه پرستاری می پردازند تا آن را به خواس...
چهارشنبه، 22 آذر 1396 - 15:30
عضو شورای عالی نظام پرستاری: 10 سال از تصویب این قانون می گذرد و مخالفت دکتر نمکی معاونت اجتماعی سازمان برنامه و بودجه  مخالفت یک فرد نیست، بلکه از ده سال پیش تا کنون بر طبل مخالفت با این قانون کوبیده می شود و این تفکر ناشی از تفکر پزشک سالار حاکم بر کشور است.
شنبه، 18 آذر 1396 - 09:32
آیا از طرح تحول سلامت با آن هزینه گزاف فقط چشم اصحاب رسانه تخریب بیمارستان نوساز سرپل ذهاب در زلزله اخیر را دید؟!  آیا کسی رفته از وضعیت بیمه های کشور آوار برداری کند ببیند زنده اند یا مرده؟! آیا زمان آن نرسیده که کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس سرکی هم به وزارت بهداشت بزند و ببیند آن بودجه‌های ...
پنجشنبه، 09 آذر 1396 - 14:45
لینک کانال: کمپین #اجرای_قانون_تعرفه_گذاری_پرستاری  جامعه پرستاری بنابه رسالت حرفه ای خود تابحال کوتاهی نسبت به انجام خدمات رسانی خود نسبت به ملت نکرده است و نخواهد کرد ولی اگر همچنان این بی عدالتی ها و #تبعیض ها ادامه داشته باشد به ناچار از طریق دیگری مطـالبات و خواسته های بحق خود را پیگیری خ...
جمعه، 03 آذر 1396 - 20:32
می گويد پرستاري عشق دوران كودكي اش بوده ولي اين روزها سختي ها و مشكلات اين حرفه حتي به خانواده اش هم راه پيدا كرده است. كودك ١٤ ماهه اي دارد كه بايد براي بودن در كنارش شيفت هاي طولاني و سخت و طاقت فرسا را سپري كند. گاهي فكر مي كند سهم كودكش هم از محبت مادري در لابلاي بخش هاي شلوغ و شيفت هاي تك نفره ...


 

 دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی
دات نت نیوک فارسی