نظر سنجی

آیا از عملکرد وزرات بهداشت در حوزه پرستاری راضایت دارید؟ثبت رأی 

مواضع دبیرکل

اخبار

01 خرداد 1398
مشارکت گسترده در انتخابات، نیاز حیاتی جامعه پرستاری است/ لزوم حضور چهره های جدید در انتخابات پنجمین دوره نظام پرستاری

اسفندیاری مطرح کرد؛

مشارکت گسترده در انتخابات، نیاز حیاتی جامعه پرستاری است/ لزوم حضور چهره های جدید در انتخابات پنجمین دوره نظام پرستاریپژوهشگر حوزه سلامت با اشاره به این که در آستانه پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری قرار داریم، گفت: مشارکت گسترده پرستاران در انتخاباتف نیاز حیاتی جامعه پرستاری محسوب می شود.
01 خرداد 1398
شکایت جمعی از مدیران گروه های پزشکی به دیوان عدالت اداری/  این حرکت در راستای اعتلای جایگاه جامعه پزشکی انجام شده!

ادامه سناریوی اعتراضی جامعه پزشکی به تعرفه های تشخیصی درمانی سال ۹۸؛

شکایت جمعی از مدیران گروه های پزشکی به دیوان عدالت اداری/ این حرکت در راستای اعتلای جایگاه جامعه پزشکی انجام شده!

این حرکت، حرکتی جمعی است و طبیعی است که حضور پویای همه دوستان، غنای این حرکت جمعی را بیشتر خواهد نمود و از مصادره آن توسط هر فرد و گروهی ممانعت به عمل خواهد آورد.
31 اردیبهشت 1398
پرداختِ ثابت راه علاج بیماری نظام سلامت است/ با اطمینان می گوییم زیر میزی ها افزایش یافته است

عضو شورای مرکزی خانه پرستار در گفتگوی اجتماعی رادیو گفتگو اظهار داشت:

پرداختِ ثابت راه علاج بیماری نظام سلامت است/ با اطمینان می گوییم زیر میزی ها افزایش یافته است

ما منکر بحث تعرفه نیستیم اما معتقدیم بایستی روی این موضوع نظارت درستی وجود داشته باشد. افزایش بی قاعده ی تعرفه ها در طی این سال ها به بهانه هایی نظیر کاهش پرداخت از جیب مردم، افزایش کیفیت، افزایش دسترسی به خدمات پزشکی و نیز کاهش آمار زیر میزی ها بوده است. اما امروز با اطمینان می توانیم بگوییم که زیر میزی نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه افزایش هم یافته است.
31 اردیبهشت 1398
لزوم بازنگری در نظام پرداخت وزارت بهداشت/ ضرورت ایجاد وحدت رویه در بیمه ها

خضری تاکید کرد؛

لزوم بازنگری در نظام پرداخت وزارت بهداشت/ ضرورت ایجاد وحدت رویه در بیمه هاعضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به وجود مشکلات متعدد در نظام پرداخت وزارت بهداشت گفت: برای رفع تبعیضات موجود در بین کادر درمان، نیاز است که بازنگری در نظام پرداخت وزارت بهداشت صورت گیرد.
31 اردیبهشت 1398
هدف از ایجاد تغییر معاونت پرستاری به مراقبت و خدمات جامع سلامت چیست؟

یک فعال صنفی عنوان کرد:

هدف از ایجاد تغییر معاونت پرستاری به مراقبت و خدمات جامع سلامت چیست؟یک فعال صنفی پرستاری با اعتقاد به اینکه باید دید هدف از ایجاد تغییر معاونت پرستاری به مراقبت و خدمات جامع سلامت چیست؟، گفت: آیا با این تغییر گره‌ای از مشکلات نظام سلامت باز خواهد کرد؟
30 اردیبهشت 1398
اجرای طرح تحول سلامت جیب دولت را خالی کرد/ افزایش بی حد تعرفه‌های پزشکی طی سالهای اخیر

عضو هیات امنای تامین اجتماعی عنوان کرد:

اجرای طرح تحول سلامت جیب دولت را خالی کرد/ افزایش بی حد تعرفه‌های پزشکی طی سالهای اخیر

در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی بیش از ۴۲ میلیون نفر جمعیت تحت پوشش دارد که برای ارائه خدمات به آنها و تأمین هزینه‌ها گاهی با کسری اعتبارات مواجه است بطوری که برای جبران آن مجبور است از بانک وام‌هایی با بهره بالا بگیرد این در حالی است که دولت نیز حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهکار است و اگر این بدهی را پرداخت کند بسیاری از مشکلات این سازمان برطرف می‌شود.
30 اردیبهشت 1398
پزشکان باید حداقل «۱۵ دقیقه» صرف «ویزیت» بیمار کنند

رئیس سازمان نظام پزشکی عنوان کرد:

پزشکان باید حداقل «۱۵ دقیقه» صرف «ویزیت» بیمار کنند

رئیس سازمان نظام پزشکی میزان زمانی را که پزشکان عمومی و متخصص باید صرف ویزیت بیماران کنند، اعلام کرد.
30 اردیبهشت 1398
آنچه دستفروشان دارند اما برخی پزشکان نه!

آنچه دستفروشان دارند اما برخی پزشکان نه!

در حالی که امروز حتی دستفروشان مترو هم مجهز به دستگاه کارتخوان هستند، برخی پزشکان با وجود الزام قانونی، از نصب کارتخوان در مطب‌های خود خودداری می‌کنند.
29 اردیبهشت 1398
تفکرات شخصیِ موذیانه بایستی از بدنه معاونت پرستاری زدوده شود/ جامعه پرستاری نیازمند تزریق روحیه همدلی است

رئیس خانه پرستار خوزستان عنوان کرد:

تفکرات شخصیِ موذیانه بایستی از بدنه معاونت پرستاری زدوده شود/ جامعه پرستاری نیازمند تزریق روحیه همدلی است

با توجه به نقش حیاتی و بی بدیل پرستاری در ارتقاء سطح سلامتی جامعه در جهت پیشبرد اهداف استراتژیک نظام سلامت، وجود یک ساختار قدرتمند و موثر در تصمیمات راهبردی وزارت بهداشت و درمان کشور ضروری می نماید، که این خلاء با تلاش دلسوزان رشته پرستاری که منتج به تشکیل معاونت پرستاری به دستور رئیس دولت دهم و در ادامه با حمایت وزیر وقت وزارت بهداشت آقای دکتر هاشمی شد، برطرف گردید.
29 اردیبهشت 1398
نظام سلامت چاره‌ای جز مدیریت منابع ندارد

معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت عنوان کرد:

نظام سلامت چاره‌ای جز مدیریت منابع ندارد

معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: منابع مالی کشور محدود است و در شرایط فعلی چاره‌ای جز ‏مدیریت بهینه منابع و مصرف وجود ندارد.‏
29 اردیبهشت 1398
نگاهی به مشکلات شغلی پرستاران/ چرا پرستاران مهاجرت می کنند

همشهری گزارش می دهد:

نگاهی به مشکلات شغلی پرستاران/ چرا پرستاران مهاجرت می کنند

پرستاران ابتدای شیفت خود را با لبخند شروع می‌کنند و ساعات پایانی را با خستگی و بی‌حوصلگی. اگر خود را جای آنها بگذارید، این رفتارشان اگرچه توجیه‌پذیر نیست، دور از انتظار هم نیست؛ کار بسیار است و شیفت طولانی، اضافه کاری اجباری است و دستمزد‌ها پایین. سال گذشته بود که خبر آمد پرستار جوان 24ساله بر اثر فشار کار زیاد دریچه آئورت قلبش پاره شده و جان خود را از دست داده است. البته فارغ از صحت و سقم این خبرها که ذاتا از سوی مسئولان تکذیب می‌شود دبیر کل خانه پرستار مرگ بر اثر کار زیاد را دور از واقعیت نمی‌داند و چندی پیش خبر از مرگ 16پرستار بین 25 تا 45سال داد.
28 اردیبهشت 1398
مکانیسم پرداخت در سیستم بهداشت و درمان اصلاح شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

مکانیسم پرداخت در سیستم بهداشت و درمان اصلاح شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مکانیسم پرداخت در سیستم بهداشت و درمانی باید اصلاح شود و چنانچه اصلاح نشود باعث شکاف عمیق پزشکان، پرستاران، جامعه و بین دولت و بخش خصوصی می شود.


28 اردیبهشت 1398
اعتراض پرستاران بیمارستان آزادی به عدم دریافت اضافه‌کاری و کارانه

اعتراض پرستاران بیمارستان آزادی به عدم دریافت اضافه‌کاری و کارانه

پرستاران بیمارستان آزادی در اعتراض به عدم دریافت اضافه‌کاری و کارانه خود با حضور در مقابل دفتر پرستاری و مدیریت بیمارستان، خواسته‌های صنفی خود را بیان کردند.
RSS
12345678910انتها

آخرین اخبار

تشکل‌های کارگری بر افزایش ریالی دستمزدها تأکید کنند/ رقم واقعی تورم محاسباتی فراتر از ارقام موجود است
مدیر سایت
/ دسته ها: اخبار صنفی

تشکل‌های کارگری بر افزایش ریالی دستمزدها تأکید کنند/ رقم واقعی تورم محاسباتی فراتر از ارقام موجود است

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

به گزارش خبرنگار ایلنا، تورم کم‌سابقه‌ای که از ابتدای امسال، سبد هزینه‌های خانوار را درگیر کرده است، یک سوال را برجسته نموده: امسال مزد چقدر باید زیاد شود. دولتی‌ها و کارفرمایان به نظر می‌رسد از مرحله انکار گذشته‌اند – چراکه صعود قیمت کالاهای اساسی اظهر من‌الشمس است- و به قبول این واقعیت رسیده‌اند که «معاش» درگیر بحرانی جدی‌ست اما باز بهانه‌های همیشگی در جریان است؛ اینکه کارفرمایان نمی‌توانند بیش از این بپردازند و اقتصاد، تاب دستمزدهای بالاتر را ندارد؛ پرویز صداقت (اقتصاددان) در گفتگوی زیر بر این نکته دست می‌گذارد که نمایندگان کارگری باید قبل از هرچیز  به دنبال افزایش ریالی دستمزد باشند و در مرحله بعدی باید یک خواسته‌ی اصلی را مطرح سازند: غیرکالایی‌سازی خدمات  اجتماعی.

در آخرین محاسبات کمیته دستمزد، سبد معیشت ۳ میلیون و ۷۵۹ هزار تومان تعیین شده است؛ این رقم به تایید هر سه گروه مذاکرات رسیده است؛ اگر این رقم – مانند سال قبل- فقط یک توافق روی کاغذ بماند و روی دستمزد اعمال نشود، چه فایده‌ای خواهد داشت؛ آیا می‌توان تعبیر کرد که محاسبه حداقلی سبد معاش تبدیل به یک سنت عرفی شده که دولتی‌ها و کارفرمایان بتوانند استدلال کنند افزایش هزینه‌های زندگی کارگران را قبول داریم ولی در عمل «نمی‌توانیم» بپزدازیم؟!

متأسفانه همینطور به نظر می‌رسد. پاسخ به‌طور تلویحی در سؤال خودتان هست. تاحدود زیادی در شرایط عدم فشار جنبش‌های اجتماعی، این توافقات صوری بی‌فایده است. ما شاهد وضعیت تورمی هستیم که نه تنها روی کاغذ که کارگران در زندگی روزانه‌شان به شکلی تلخ آن را تجربه می‌کنند. در مقابل تورم بسیار سنگین و افزایش روزافزون هزینه‌های معیشت خانوارهای کارگری، رقم افزایش دستمزد سالانه بسیار ناچیز است. همه می‌دانیم امروز همین سبد معیشت ادعایی حدود سه میلیون و هفتصد هزار تومان در مقایسه با حداقل‌های یک زندگی شرافتمندانه دست‌کم در کلان‌شهرهای ایران چه رقم ناچیزی است. از همین روست که رقم پیشنهادی تشکل‌های مستقل کارگری رقم بسیار بالاتری است.

دولت در زمینه‌ی هزینه‌های اجتماعی طی دهه‌های اخیر بسیار صرفه‌جویانه عمل کرده و در خصوص برخی از دیگر هزینه‌ها برای گروه‌ها و نهادها و موارد خاص، خیلی هم سخاوتمند و گشاده‌دستانه عمل می‌کند. مسأله‌ی کلیدی همین است. باید این ساختار هزینه کردن دولت را دگرگون کرد.

می‌توان انتظار داشت اگر وزنی که این اقلام در سبد محاسبه‌ی تورم به خود اختصاص می‌دهند با زندگی واقعی میلیون‌ها مزد و حقوق‌بگیر متناسب باشد، رقم واقعی تورم محاسباتی بسیار فراتر از ارقام موجود بشود.

تورم سبد معاش امسال نسبت به سال قبل، ۴۰ درصد است؛ این رقم حداقلی تورم است که همه کارشناسان روی آن توافق دارند؛ گروه کارگری شورای عالی کار استدلال می‌کند که این تورم باید روی هزینه‌ها اعمال شود نه روی دستمزد و بعد قدرمطلق افزایش ریالی آن -۱ میلیون و ۸۹ هزار تومان- میزان حداقلی هست که باید به دستمزد افزوده شود؛ آنها مبنای «تاثیر تورم» را هزینه‌ها می‌دانند نه دستمزد (با این استدلال که در طول سال همه هزینه‌ها که بسیار بیشتر از دستمزد است، دچار تورم شده) شما این استدلال را چگونه ارزیابی می‌کنید و آیا اگر تاثیر تورم را روی هزینه‌های محاسبه شده در نظر بگیرند، یک گام به جلو نیست؟

بینید گرایشی در نهادهای اعلام نرخ تورم در کم‌نمایی این شاخص وجود دارد. این گرایش قبل از هر چیز در وزنی که در سبد محاسبه‌ی تورم برای اقلام مختلف در نظر می‌گیرند، روشن می‌شود. به جز بهای برخی حامل‌های انرژی، قیمت بسیاری از مهم‌ترین اقلام مصرفی خانوارها طی یک سال گذشته به بیش از دو برابر و گاه سه برابر افزایش یافته است. می‌توان انتظار داشت اگر وزنی که این اقلام در سبد محاسبه‌ی تورم به خود اختصاص می‌دهند با زندگی واقعی میلیون‌ها مزد و حقوق‌بگیر متناسب باشد، رقم واقعی تورم محاسباتی بسیار فراتر از ارقام موجود بشود.

در عین حال، به نظر من؛ نهادها و تشکل‌های کارگری به جای تأکید روی افزایش درصدی دستمزد باید روی افزایش ریالی آن تأکید کنند. ما طی سه دهه‌ی گذشته روندی را طی کرده‌ایم که در آن دایماً بر فاصله‌ی حقوق رده‌های بالایی و رده‌های پایینی افزوده شده است. در چنین حالتی افزایش درصدی دستمزد، کماکان در جهت تقویت روند یاد شده خواهد بود. اما افزایش رقم ریالی می‌تواند به تعدیل این فاصله کمک کند. ما فشار تورمی را بیش‌تر روی لایه‌های پایینی مزد و حقوق‌بگیران مشاهده می‌کنیم تا رده‌های ارشد مدیریتی بنابراین افزایش قدر مطلق ریالی در شرایط فعلی سیاستی است که باید تشکل‌های کارگری دنبال کنند.

تورم

همه‌ی متغیرها نشان می‌دهد که روند نزولی برابری ریال استمرار خواهد داشت. تنها عاملی که اندکی می‌تواند سرعت افزایش نرخ‌ها را اندکی کاهش دهد فشار رکودی موجود در اقتصاد است.

رئیس جمهور چند ماه پیش از این در زمان ترمیم کابینه اقتصادی گفت که «ابرتورم» نداریم؛ آیا می‌توان این ادعا را تا امروز صحیح دانست؟ پیش‌بینی شما برای «تورم انتظاری» سال بعد چقدر است؟

در پاسخ به پرسش قبلی‌ به این موضوع اشاره کردم. طبیعتاً مقامات اجرایی گرایش دارند بگویند تورم حاد نداریم. لابد از نظر آنان تورم حاد، تورم میلیون درصدی اوایل دهه‌ی ۱۹۲۰ در آلمان و یا ونزوئلای امروز است. دو سه مورد استثنا را در نظر بگیریم، ما تقریباً در همه‌ی دهه‌های گذشته، تورم بسیار سنگینی را تجربه کرده‌ایم که امروز باعث شده سطح زندگی خانوارها به‌شدت تنزل پیدا کند.

بی‌هیچ شک و تردیدی، روند تورمی در سال آینده هم استمرار خواهد داشت. عامل کلیدی در این زمینه تغییرات نرخ برابری ریال است. همه‌ی متغیرها نشان می‌دهد که روند نزولی برابری ریال استمرار خواهد داشت. تنها عاملی که اندکی می‌تواند سرعت افزایش نرخ‌ها را اندکی کاهش دهد فشار رکودی موجود در اقتصاد است.

در ماه‌های آینده عواملی مانند دشوارترشدن نقل‌ و انتقالات مالی بین‌المللی بانک‌های ایرانی، فشار تحریم‌ها و بحران‌های ژئوپلتیک، در جهت افزایش تورم عمل می‌کنند و منطقی است که تشدید وضعیت تورمی را انتظار داشته باشیم.

کارگران علاوه بر افزایش عادلانه‌ی دستمزدها، باید به دنبال غیرکالایی کردن خدمات متعددی مانند آموزش و بهداشت و در برنامه‌های درازمدت‌تر مسکن و حمل‌ونقل و غیره باشند.

در پایان به نظر شما آیا در مذاکرات مزدی امسال، دولتی‌ها و کارفرمایان حاضر به پذیرش رقم‌های عادلانه برای دستمزد می‌شوند یا بازهم مشکلات اقتصادی را بهانه می‌آورند؛ حل بحران معیشتی کارگران را بیشتر برعهده چه کسانی می‌دانید؟ آیا شما هم موافقید که بنگاه‌های بزرگ توان پرداخت دستمزد عادلانه را دارند و دولت باید به بنگاه‌های کوچک، یارانه دستمزد یا یارانه در عوض دستمزد بپردازد؟

دولتی‌ها و کارفرمایان حاضر به پذیرش رقم‌های عادلانه برای دستمزد نخواهند بود. طبعاً در شرایط رکود اقتصادی و وجود مشکلات نقدینگی و بحران سرمایه در گردش، منابع مالی دولت و بنگاه‌ها کاهش می‌یابد. اما این مشکلات اقتصادی بهانه‌های صوری است. ما نیاز به تجدیدساختار هزینه‌های دولت و بنگاه‌ها هستیم. اگر نهادها و گروه‌های خاصی که در تمام دهه‌های گذشته از مالیات معاف بودند مالیات بپردازند و اگر دولت هزینه‌های زائد را حذف کند و وزن هزینه‌های اجتماعی در هزینه‌های دولت افزایش پیدا کند، افزایش دستمزدها به سهولت امکان‌پذیر خواهد بود. اما این‌ها شرط‌هایی است که تحقق آن نیازمند دگرگونی ساختارهاست.

در بنگاه‌های بزرگ سهم هزینه‌هایی مانند هزینه‌ی مالی بسیار بالاتر است و برای کاهش بار مالی این بنگاه‌ها باید هزینه‌های تأمین مالی آن‌ها را کاهش داد نه اینکه از سفره‌ی کارگران و زحمتکشان حاتم‌بخشی کرد. اما در این زمینه هم به سبب قدرت سیاسی بسیار بالای سرمایه‌های مالی، دولت زیربار چنین امری نخواهند رفت و بازهم به نکته‌ی کلیدی یعنی ضرورت دگرگونی ساختاری می‌رسیم.

پیشنهاد من این است که تشکل‌ها و جنبش‌های کارگری دو مورد را در دستورکار قرار دهند. مورد نخست افزایش دستمزدها به صورت قدرمطلق ریالی نه درصدی؛ دوم مبارزه برای افزایش هزینه‌های اجتماعی دولت و به زبان دیگر غیرکالایی کردن هزینه‌هایی که اکنون طبقات فرودست جامعه بابت خدماتی می‌پردازند که بسیاری از آن‌ها پیش‌تر رایگان بود. یعنی جنبش کارگری علاوه بر افزایش عادلانه‌ی دستمزدها، باید به دنبال غیرکالایی کردن خدمات متعددی مانند آموزش و بهداشت و در برنامه‌های درازمدت‌تر مسکن و حمل‌ونقل و غیره باشد. این‌ها مواردی است که مطالبات صنفی کارگری را با مطالبات اقتصادی سایر طبقات نزدیک می‌کند.

گفتگو: نسرین هزاره مقدم

مطلب قبلی افزایش تعرفه‌های پزشکی به هیچ عنوان پذیرفته نیست
مطلب بعدی تبعات هزینه کرد بی رویه در حوزه سلامت / ‏چاره‬ای جز اجرای قانون در پرداخت‌ها نداریم
Print
71 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

اخبار برگزیده

دوشنبه، 29 آبان 1396 - 11:14
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی از تلاش ها و خدمات پزشکان، پرستاران و نیروهای امدادی و اجرایی در زلزله غرب کشور، تقدیر کرد.
پنجشنبه، 24 اسفند 1396 - 16:06
وزارت بهداشتی که یازده سال قانون تعرفه گذاری  خدمات پرستاری را به بهانه عدم تخصیص بودجه و اعتبارات لازم در بودجه سالانه توسط دولت و مجلس بایگانی کرده است حال به این سوال پاسخ دهد که در کدام بند یا تبصره از برنامه بودجه سالانه ، اعتبار لازم برای پرداخت تعرفه بیمه ای انجام سونوگرافی توسط متخصصین ...
یکشنبه، 12 آذر 1396 - 14:17
رئیس شورای دانشجویی نظام پرستاری جهرم، نسبت به عواقب خطرناک حضور دانشجویان ترم آخر پرستاری بدون حضور استاد بر بالین بیمار، هشدار داد.
جمعه، 12 آبان 1396 - 10:31
پرستاران دلسوز و نجیب در صورتی که اراده کنند،  میتوانند موارد نغض این قانون از جمله دیر اجرا کردن آن یا عدم محاسبه ی ضرایب شب و ایام تعطیل به عنوان ارزش اصلی آن شیفت،  یا اجباری نبودن اضافه کاری و .. را از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری کرده و با احکام قطعی دیوان،  در مقابل زیادی خواهی...
شنبه، 05 اسفند 1396 - 09:43
چیزی که من بیش از همه بر آن تاکید دارم، تعارض منافع است. ما می‌بینیم که تعرفه‌های بخش سلامت در شورای عالی سلامت تصویب می‌شود که رئیس این شورا،‌ وزیر بهداشت است و وزیر رفاه، رئیس سازمان تامین اجتماعی، رئیس سازمان بیمه سلامت، رئیس سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح ازجمله اعضای دیگر ...
ﺳﻪشنبه، 02 آبان 1396 - 15:13
جمعی از پرستاران بیمارستان امام خمینی (ره) در اعتراض به معوقات و پرداختی های شان در این بیمارستان تجمع کردند.
شنبه، 13 آبان 1396 - 13:55
✅در مجموع برنامه امشب نشان داد که وزارت بهداشت در شرایط سختی به سر می برد و مجریان کاملا پذیرفته اند که باید از همه ظرفیت ها استفاده شود و به افکار کارشناسی احترام بگذارند که این تغییر باور ارزشمند است و می تواند مسیر جدیدی در توجه به ارا دلسوزان به منافع ملی را باز کند
جمعه، 27 بهمن 1396 - 15:12
نیروهای فوریت ها در سراسر کشور مدت هاست که معوقات خود اعم از فوق العاده ویژه و مزایای قانون ارتقاء بهره وری را دریافت نکرده اند و این امر باعث شده تا مسئولان امر به فکر پاک کردن کامل صورت مسئله و عدم پرداخت حقوق قانونی این نیروهای شریف و خدمتگزار باشند.
چهارشنبه، 08 آذر 1396 - 10:46
رئیس جمهوری، بر تدوام طرح تحول سلامت در دولت دوازدهم تاکید کرد و گفت: مشکلاتی در طرح تحول سلامت ایجاد شد که عمدتا مربوط به بیمه ها بود.
یکشنبه، 26 فروردین 1397 - 08:10
حاشیه ها _پریدن وسط صحبت میهمانی تلفنی و بهم زدن تعادل وی و اعتراض این نماینده به این برخورد. _دبیر شورای عالی بیمه از اجرای طرح تحول سلامت در دو الی سه سال اخیر گفت؛ در حالیکه از ابتدای سال ۹۳ تا کنون چهارسال از اجرای طرح تحول سلامت گذشته است؟! _ مجری آنچنان به اپوزیسون نماینده ی مجلس تبدیل ...
جمعه، 25 اسفند 1396 - 15:50
دلیل عدم موافقت شورای عالی بیمه و مسئولان برنامه و بودجه با اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری چیست؟ و آیا شعار حمایت از مردم هیچ گاه نباید رنگ عمل به خود بگیرد؟ کاش حد اقل به ندای وجدان و ندای پر مهر قرآن کریم که همگان را به تفکر و تعقل فرا می خواند گوش فرا دهیم.
ﺳﻪشنبه، 14 آذر 1396 - 09:15
مجریان طرح ، بسیار زیرکانه دلایل را به جامعه القاء میکردند که شنوندگان را دچار یک سردرگمی محض نمایند و آخر سر همین تناقص و درگیری اذهان شنوندگان ناچارا خود را قانع میکردند . ولی برای جامعه پرستاری که خود در بطن کار و حرفه بود بسیار سخت و دشوار بود قانع شدن با این توجیهات نادرست. لینک کانال:کمپین #ا...
چهارشنبه، 08 آذر 1396 - 20:10
لینک کانال: «نه به عوام فریبی» با اطمینان خاطر عرض می کنم که از این وزارت بهداشت با این ساختار و این روند چیزی به نفع ملت در نمی آید، حال چه بخواند مولتی میلیاردری مثل قاضی زاده ی هاشمی با حداقل دانش مدیریت و با شخصیت و شیوه ی احمدی نژادی اش ، آن را اداره کند ، چه بخواهد فردی مثل پزشک...
چهارشنبه، 02 اسفند 1396 - 09:52
اقدام غیرقانونی ۱۱۰ تن از نمایندگان مجلس که تحت لابی های مختلف و خلاف قانون، به تصویب بند ز فصل هفتم لایحه بودجه رای دادند، نقطه تاریکی در کارنامه مجلس دهم شد
دوشنبه، 29 آبان 1396 - 11:07
دسته سوم یعنی مداخلات از بقیه خطرناکتر است و برآیندی از مداخلات دیگر است، با این تفاوت که به‌علت ریاکاری و شیادی و چرب زبانی افراد در عمل نه تنها تبعات و عوارض این نوع مداخلات مشخص نمی‌شود، بلکه بعضاً مورد تحسین و تقدیس هم قرار می‌گیرند.


 

 دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی
دات نت نیوک فارسی