اخبار برگزیده

اولین غیر پزشک در ایران وزیر بهداشت شد
مدیر سایت

اولین غیر پزشک در ایران وزیر بهداشت شد

نمکی بر صندلی وزارت نشست

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار سلامت ایرنا، پس از استعفای سید حسن هاشمی از وزارت بهداشت، هدایت سکان این وزارتخانه با حکم رئیس جمهوری در دستان سعید نمکی قرار گرفت. داروسازی که حالا با رأی اعتماد نمایندگان مجلس، به عنوان اولین وزیر بهداشت غیرپزشک شناخته می‌شود.
وی در دوران وزارت رضا ملک زاده و دولت سازندگی، عهده دار معاونت بهداشت وزارت بهداشت بود. نمکی همچنین مدتی مشاور معصومه ابتکار در سازمان حفاظت از محیط زیست بود و در سال 94 به سمت معاونت امور اجتماعی سازمان برنامه و بودجه منصوب شد.
این داروساز همچنین مدیرعامل چند کارخانه داروسازی از جمله تولید دارو بوده و در کارنامه کاری خود، ریاست دانشگاه علوم پزشکی کاشان را نیز دارد.
وی مدرک دکترای داروسازی و تخصص ایمونولوژی دارد و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عضو شورای سیاست گزاری مرکز ملی تحقیقات سازمان بیمه سلامت است. نمکی اولین وزیر بهداشت غیر پزشک پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران محسوب می‌شود.

*سامی و اولین طرح ملی طب
آخرین وزیر بهداشت قبل از پیروزی انقلاب، منوچهر رزم آرا، متخصص قلب و عروق بود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کاظم سامی کرمانی که متولد مشهد بود، عهده دار سمت وزارت بهداشت شد. سامی مدرک دکترای تخصصی روانپزشکی از دانشگاه تهران داشت و در کابینه مهدی بازرگان به عنوان وزیر بهداشت منصوب شد.
سامی در 23 تیر 58 طرح «طب ملی» را مطرح کرد که بر اساس این طرح، هزینه پزشک، دارو و درمان همه ایرانیان از سوی دولت تامین می‌شد. سامی چند روز قبل از استعفای دولت موقت، استعفا داد که مورد پذیرش بازرگان قرار گرفت. سامی از 28 بهمن 57 تا زمان استعفای خود در این سمت باقی ماند.

* زرگر و حکم وزارت از امام خمینی (ره)
عنوان دومین وزیر بهداشت پس از انقلاب در کنار نام موسی زرگر قرار گرفت. او متولد شهریار و فوق تخصص جراحی عمومی بود. زرگر از 28 آبان 58 تا 31 تیر 59 در این سمت کار کرد و در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیر گروه جراحی دانشکده پزشکی این دانشگاه است.
صفحه 64 جلد 11 صحیفه امام خمینی (ره)، نامه رهبر کبیر انقلاب خطاب به موسی زرگر را چاپ کرده است. بر اساس این نامه، زرگر طبق پیشنهاد شورای انقلاب جمهوری اسلامی ایران به سمت وزیر بهداری و بهزیستی منصوب شده است.

* منافی در قامت سومین وزیر
هادی منافی با تخصص جراحی عمومی سومین وزیر بهداشت پس از انقلاب اسلامی بود. او از 21 آذر 59 تا 24 مرداد 63 در این سمت باقی ماند. البته منافی ریاست سازمان حفاظت از محیط زیست را نیز در کارنامه خود داشت.

*مرندی و تنظیم خانواده
سید علی رضا مرندی که فوق تخصص اطفال است، دو دوره عهده دار سمت وزارت بهداشت بود. او در اولین دوره از 25 مرداد 63 تا 7 شهریور 68 عهده دار این سمت و در دومین دوره از 27 مرداد 72 تا اول شهریور 76 وزیر بهداشت بود.
مرندی متولد اصفهان است. او دوره تخصصی کودکان را در دانشکده پزشکی ویرجینیای آمریکا گذرانده و در سال 50 بورد تخصصی اطفال را دریافت کرد. چهارمین وزیر بهداشت پس از انقلاب، در حال حاضر استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس فرهنگستان علوم پزشکی است.
مرندی در سال 82 چهره ماندگار کشور شد. در دوره وزارت او، لایحه تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تصویب مجلس رسید. افزایش ظرفیت رشته‌های تخصصی و ایجاد رشته‌های فوق تخصصی جدید و افزایش دانشکده‌های پزشکی در کشور و تشکیل شبکه‌های بهداشت از اقدام‌های مهم دیگر مرندی بود که می‌توان این موارد را آغازگر مسیر تحول در حوزه سلامت دانست.
مهمترین شعار مرندی در زمان تصدی پست وزارت بهداشت، «دو تا بچه کافیه» بود. لایحه تنظیم خانواده یکی از کارهای مرندی در زمان تصدی پست وزارت بهداشت بود. او در نامه‌ای خطاب به امام خمینی (ره) و پاسخ ایشان به وی مبنی بر شروع این بحث در دانشگاه‌های علوم پزشکی، اعمال سیاست‌های مهار کننده رشد افسار گسیخته جمعیت در آن بازه زمانی انجام شود.

* تنها وزیر بهداشت استیضاح شده کشور
ایرج فاضل تنها وزیر بهداشت استیضاح شده کشور است. او در دولت اول هاشمی رفسنجانی عهده دار مسئولیت وزارت بهداشت بود که توسط مجلس سوم استیضاح و رضا ملک زاده جایگزین او شد. هر چند روایت‌های مختلفی درباره اخذ یا عدم اخذ رأی اعتماد فاضل در روز استیضاح مطرح شده است.
فاضل متولد اردستان اصفهان، فوق تخصص جراحی عروق و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. او از 8 شهریور 68 تا 22 دی 69 وزیر بهداشت بود. عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز از جمله مسئولیت‌های فاضل است. او تا همین چند وقت پیش عهده دار سمت ریاست سازمان نظام پزشکی بود که به علت قانون منع بکارگیری بازنشستگان از سمت خود استعفا داد.

* ملک زاده و امتداد حضور در وزارت بهداشت
رضا ملک زاده پس از فاضل بر مسند وزارت بهداشت نشست. او متولد کازرون، فوق تخصص گوارش و کبد و یکی از اعضای سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی است. او وقتی وزیر شد 39 سال داشت و تا سال 72 وزیر بهداشت بود.
ملک زاده در حال حاضر با حکم سعید نمکی در سمت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ابقا شده است.

* فرهادی و حضور در دو وزارتخانه
محمد فرهادی متولد شاهرود و متخصص گوش و حلق و بینی پس از دوره دوم وزارت مرندی در وزارت بهداشت، در دولت اول سید محمد خاتمی به عنوان وزیر بهداشت رأی اعتماد گرفت. او هشتمین وزیر بهداشت پس از انقلاب محسوب می‌شود.
فرهادی از اول شهریور 76 تا اول شهریور 80 در سمت وزارت بهداشت مشغول به کار بود. او در دولت اول حسن روحانی نیز وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بود.

* پزشکیان و آغاز برنامه پزشکی خانواده
مسعود پزشکان دومین وزیر بهداشت دولت اصلاحات بود. این جراح قلب که متولد مهاباد است، از اول شهریور 80 تا 2 شهریور 84 سکاندار وزارت بهداشت بود. نهمین وزیر بهداشت ایران پس از انقلاب اسلامی در دوره‌های هشتم، نهم و دهم از تبریز وارد مجلس شورای اسلامی شده است.
یکی از مهمترین کارهای پزشکیان، ترجیح و اولویت دادن به اقشار آسیب پذیر در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و تصویب و اجرای قانون بیمه روستایی و ارائه دفترچه بیمه به روستاییان و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت بود. برنامه پزشکی خانواده نیز از زمان او آغاز شد و البته هنوز با گذشت 13 سال به سرانجام نرسیده است.
موضوع جدایی آموزش پزشکی از وزارت بهداشت نیز در دوره وزارت پزشکیان باز هم مطرح شد که با تلاش نهمین وزیر بهداشت، این اتفاق نیفتاد. از طرفی پزشکیان نیز در دوره وزارت خود استیضاح شد، اما رأی بالاتری نسبت به زمان کسب رأی اعتماد اولیه خود از نمایندگان مجلس گرفت. پزشکیان در حال حاضر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی است.

* باقری لنکرانی و حل مقطعی مشکل دارو
کامران باقری لنکرانی وزیر بهداشت دولت اول احمدی نژاد بود. او فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد و در حال حاضر رئیس مرکز تحقیقات سلامت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز است. او از 3 شهریور 84 تا 14 شهریور 88 عهده دار سمت وزارت بهداشت بود.
لنکرانی تیر ماه 97 درباره حضورش در وزارت بهداشت دوره احمدی نژاد گفته بود: من تقریبا مشکلی با آقای احمدی نژاد نداشتم. تنها گلایه‌ای که داشتیم و خدمت او می‌گفتیم، عدم هماهنگی بین ما و وزارت رفاه بود که او چند بار جلساتی گذاشتند که این هماهنگی صورت بگیرد، اما بالاخره اتفاق خاصی رخ نداد.
موضوع دارو نیز یکی از مواردی بود که در دوران باقری لنکرانی مطرح شده بود. در آن زمان رسول دیناروند عهده دار سمت معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت شد و کمبود دارو از حدود 350 قلم به زیر 50 قلم رسید.

* وحید دستجردی و برکناری عجیب
مرضیه وحید دستجری اولین وزیر زن ایران بود. این متخصص زنان و زایمان از 14 شهریور 88 تا 7 دی 91 عهده دار سمت وزارت بهداشت بود. او همچنین نماینده مردم تهران در دوره‌های چهارم و پنجم مجلس بود.
او خودش را وزیر پزشک خانواده می‌نامید و در برنامه‌هایش بر اجرای پزشک خانواده در تمام استان‌ها تاکید داشت. یکی از جنجال‌های زمان وزارت او، اعتراض برخی پزشکان شرکت کننده در آزمون دستیاری و جنجال ایجاد شده درباره فروش سوالات آزمون و در نتیجه ابطال این آزمون از طرف دستجری بود. پس از این ماجرا و مقاومت دستجری درباره برکناری باقر لاریجانی از سمت قائم مقامی وزارت بهداشت، شایعه‌ برکنار شدن دستجری قوت گرفت. او از طرفی درباره عدم تخصیص ارز دولتی برای مصارف پزشکی و دارویی و واردات محصولاتی مانند دسته بیل نیز انتقاد کرد. بالا گرفتن اختلافات میان رئیس جمهوری وقت و وزیر بهداشت، سرانجام منجر به برکناری دستجردی شد.
اولین وزیر بهداشت زن تاریخ ایران در اردیبهشت 93 درباره ماجرای ابطال آزمون دستیاری در یک برنامه تلویزیونی گفته بود: وقتی آزمون دستیاری را برگزار کردیم به دلیل اینکه با همان ساختار گذشته و افراد گذشته بود فکر کردیم همه نکات امنیتی و محرمانه رعایت شده، اما همان شب یکی از نمایندگان مجلس تماس گرفت و گفت سوالات لو رفته و وقتی مدارک را دیدیم متوجه شدیم که درست است. همان جا با قوه قضاییه و دادستان تهران تماس گرفتم و جریان را اطلاع دادم که 32 نفر دستگیر شدند. ‌در واقع برخی قبول می‌شدند و برخی قبول نمی‌شدند و حقوقشان ضایع می‌شد. حتی از ریاست جمهوری به من گفتند بهتر نیست ابطال آزمون شود گفتم بهتر است چرا که حقوق شرکت‌کننده‌ها پایمال نخواهد شد. دو هفته بعد طراحی سوال کردیم و در واقع دو تیم داشتیم که تیم اول غیرواقعی و تیم اصلی تیم دوم بودند و کل سیستم آزمون را دگرگون کردند.
دستجری در همان برنامه تلویزیونی درباره شیوه مطلع شدن از برکناری خود هم گفته بود: من هر روز تقریبا حدس می‌زدم و از 3 ماه قبل منتظر بودم. به مسئول دفتر سفارش کردم سایت دولت را چک کند و به من خبر بدهد. زیرا به یکی از وزرا هم پیامکی آمده بود که وی برکنار شده است. از این رو گفتم خودمان چک کنیم. بالاخره آدم آبرویی دارد.
دستجردی در حال حاضر مشاور رئیس قوه قضاییه و عضو هیئت علمی گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

* سومین وزیر بهداشت احمدی نژاد
محمد حسن طریقت منفرد بعد از دستجردی به عنوان سرپرست وزارت بهداشت منصوب شد و در 27 اسفند 91 از مجلس رأی اعتماد گرفت. او از 7 دی 91 تا 24 مرداد 92 در این سمت باقی ماند. طریقت منفرد متخصص جراحی چشم است.
دوازدهمین وزیر بهداشت پس از انقلاب اسلامی، ساماندهی طرح پزشک خانواده، دارو و درمان، رسیدگی به بهداشت و تغذیه و عدالت آموزشی و بهداشتی و درمانی و کاهش هزینه‌های مردم را از جمله اولویت‌های خود اعلام کرده بود.

* قاضی زاده هاشمی و استعفای جنجالی
سید حسن قاضی زاده هاشمی در دولت اول و دوم حسن روحانی عهده دار سمت وزارت بهداشت شد. این چشم پزشک سکان هدایت بزرگترین طرح اجتماعی دولت یازدهم و دوازدهم را با عنوان طرح تحول سلامت در دست گرفت. هاشمی از 24 مرداد 92 تا 13 دی 97 در ساختمان ایوانک حضور داشت.
حضور هاشمی در وزارت بهداشت تا زمان اعلام بودجه سال 98 ادامه یافت و با مشخص شدن برخی مشکلات بودجه ای در حوزه سلامت استعفای خود را به رئیس جمهوری تقدیم کرد. مواردی مانند پرداخت پاداش بازنشستگان وزارت بهداشت نیز از جمله علل استعفای هاشمی اعلام شده است.
پس از استعفای او، رئیس جمهوری طی حکمی سعید نمکی را به عنوان سرپرست وزارت بهداشت منصوب کرد که سرانجام امروز نمایندگان مجلس به این داروساز به عنوان اولین وزیر بهداشت غیرپزشک رأی اعتماد دادند.
گزارش از امیر پروسنان
اجتمام *9482 * 3063

انتهای پیام /*
مطلب قبلی جامعه پرستاری بابت عدم تخصیص بودجه برای تعرفه‌گذاری از مجلس پاسخ می‌خواهد / متأسفانه لابی‌ها و معامله‌ها و رانت حرف اول را می‌زند
مطلب بعدی نباید فکر کنیم که یک پزشک تافته جدابافته است
Print
800 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

نظر سنجی

آیا از عملکرد وزرات بهداشت در حوزه پرستاری راضایت دارید؟ثبت رأی 

مواضع دبیرکل

اخبار

01 خرداد 1398
مشارکت گسترده در انتخابات، نیاز حیاتی جامعه پرستاری است/ لزوم حضور چهره های جدید در انتخابات پنجمین دوره نظام پرستاری

اسفندیاری مطرح کرد؛

مشارکت گسترده در انتخابات، نیاز حیاتی جامعه پرستاری است/ لزوم حضور چهره های جدید در انتخابات پنجمین دوره نظام پرستاریپژوهشگر حوزه سلامت با اشاره به این که در آستانه پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری قرار داریم، گفت: مشارکت گسترده پرستاران در انتخاباتف نیاز حیاتی جامعه پرستاری محسوب می شود.
01 خرداد 1398
شکایت جمعی از مدیران گروه های پزشکی به دیوان عدالت اداری/  این حرکت در راستای اعتلای جایگاه جامعه پزشکی انجام شده!

ادامه سناریوی اعتراضی جامعه پزشکی به تعرفه های تشخیصی درمانی سال ۹۸؛

شکایت جمعی از مدیران گروه های پزشکی به دیوان عدالت اداری/ این حرکت در راستای اعتلای جایگاه جامعه پزشکی انجام شده!

این حرکت، حرکتی جمعی است و طبیعی است که حضور پویای همه دوستان، غنای این حرکت جمعی را بیشتر خواهد نمود و از مصادره آن توسط هر فرد و گروهی ممانعت به عمل خواهد آورد.
31 اردیبهشت 1398
پرداختِ ثابت راه علاج بیماری نظام سلامت است/ با اطمینان می گوییم زیر میزی ها افزایش یافته است

عضو شورای مرکزی خانه پرستار در گفتگوی اجتماعی رادیو گفتگو اظهار داشت:

پرداختِ ثابت راه علاج بیماری نظام سلامت است/ با اطمینان می گوییم زیر میزی ها افزایش یافته است

ما منکر بحث تعرفه نیستیم اما معتقدیم بایستی روی این موضوع نظارت درستی وجود داشته باشد. افزایش بی قاعده ی تعرفه ها در طی این سال ها به بهانه هایی نظیر کاهش پرداخت از جیب مردم، افزایش کیفیت، افزایش دسترسی به خدمات پزشکی و نیز کاهش آمار زیر میزی ها بوده است. اما امروز با اطمینان می توانیم بگوییم که زیر میزی نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه افزایش هم یافته است.
31 اردیبهشت 1398
لزوم بازنگری در نظام پرداخت وزارت بهداشت/ ضرورت ایجاد وحدت رویه در بیمه ها

خضری تاکید کرد؛

لزوم بازنگری در نظام پرداخت وزارت بهداشت/ ضرورت ایجاد وحدت رویه در بیمه هاعضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به وجود مشکلات متعدد در نظام پرداخت وزارت بهداشت گفت: برای رفع تبعیضات موجود در بین کادر درمان، نیاز است که بازنگری در نظام پرداخت وزارت بهداشت صورت گیرد.
31 اردیبهشت 1398
هدف از ایجاد تغییر معاونت پرستاری به مراقبت و خدمات جامع سلامت چیست؟

یک فعال صنفی عنوان کرد:

هدف از ایجاد تغییر معاونت پرستاری به مراقبت و خدمات جامع سلامت چیست؟یک فعال صنفی پرستاری با اعتقاد به اینکه باید دید هدف از ایجاد تغییر معاونت پرستاری به مراقبت و خدمات جامع سلامت چیست؟، گفت: آیا با این تغییر گره‌ای از مشکلات نظام سلامت باز خواهد کرد؟
30 اردیبهشت 1398
اجرای طرح تحول سلامت جیب دولت را خالی کرد/ افزایش بی حد تعرفه‌های پزشکی طی سالهای اخیر

عضو هیات امنای تامین اجتماعی عنوان کرد:

اجرای طرح تحول سلامت جیب دولت را خالی کرد/ افزایش بی حد تعرفه‌های پزشکی طی سالهای اخیر

در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی بیش از ۴۲ میلیون نفر جمعیت تحت پوشش دارد که برای ارائه خدمات به آنها و تأمین هزینه‌ها گاهی با کسری اعتبارات مواجه است بطوری که برای جبران آن مجبور است از بانک وام‌هایی با بهره بالا بگیرد این در حالی است که دولت نیز حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهکار است و اگر این بدهی را پرداخت کند بسیاری از مشکلات این سازمان برطرف می‌شود.
30 اردیبهشت 1398
پزشکان باید حداقل «۱۵ دقیقه» صرف «ویزیت» بیمار کنند

رئیس سازمان نظام پزشکی عنوان کرد:

پزشکان باید حداقل «۱۵ دقیقه» صرف «ویزیت» بیمار کنند

رئیس سازمان نظام پزشکی میزان زمانی را که پزشکان عمومی و متخصص باید صرف ویزیت بیماران کنند، اعلام کرد.
30 اردیبهشت 1398
آنچه دستفروشان دارند اما برخی پزشکان نه!

آنچه دستفروشان دارند اما برخی پزشکان نه!

در حالی که امروز حتی دستفروشان مترو هم مجهز به دستگاه کارتخوان هستند، برخی پزشکان با وجود الزام قانونی، از نصب کارتخوان در مطب‌های خود خودداری می‌کنند.
29 اردیبهشت 1398
تفکرات شخصیِ موذیانه بایستی از بدنه معاونت پرستاری زدوده شود/ جامعه پرستاری نیازمند تزریق روحیه همدلی است

رئیس خانه پرستار خوزستان عنوان کرد:

تفکرات شخصیِ موذیانه بایستی از بدنه معاونت پرستاری زدوده شود/ جامعه پرستاری نیازمند تزریق روحیه همدلی است

با توجه به نقش حیاتی و بی بدیل پرستاری در ارتقاء سطح سلامتی جامعه در جهت پیشبرد اهداف استراتژیک نظام سلامت، وجود یک ساختار قدرتمند و موثر در تصمیمات راهبردی وزارت بهداشت و درمان کشور ضروری می نماید، که این خلاء با تلاش دلسوزان رشته پرستاری که منتج به تشکیل معاونت پرستاری به دستور رئیس دولت دهم و در ادامه با حمایت وزیر وقت وزارت بهداشت آقای دکتر هاشمی شد، برطرف گردید.
29 اردیبهشت 1398
نظام سلامت چاره‌ای جز مدیریت منابع ندارد

معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت عنوان کرد:

نظام سلامت چاره‌ای جز مدیریت منابع ندارد

معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: منابع مالی کشور محدود است و در شرایط فعلی چاره‌ای جز ‏مدیریت بهینه منابع و مصرف وجود ندارد.‏
29 اردیبهشت 1398
نگاهی به مشکلات شغلی پرستاران/ چرا پرستاران مهاجرت می کنند

همشهری گزارش می دهد:

نگاهی به مشکلات شغلی پرستاران/ چرا پرستاران مهاجرت می کنند

پرستاران ابتدای شیفت خود را با لبخند شروع می‌کنند و ساعات پایانی را با خستگی و بی‌حوصلگی. اگر خود را جای آنها بگذارید، این رفتارشان اگرچه توجیه‌پذیر نیست، دور از انتظار هم نیست؛ کار بسیار است و شیفت طولانی، اضافه کاری اجباری است و دستمزد‌ها پایین. سال گذشته بود که خبر آمد پرستار جوان 24ساله بر اثر فشار کار زیاد دریچه آئورت قلبش پاره شده و جان خود را از دست داده است. البته فارغ از صحت و سقم این خبرها که ذاتا از سوی مسئولان تکذیب می‌شود دبیر کل خانه پرستار مرگ بر اثر کار زیاد را دور از واقعیت نمی‌داند و چندی پیش خبر از مرگ 16پرستار بین 25 تا 45سال داد.
28 اردیبهشت 1398
مکانیسم پرداخت در سیستم بهداشت و درمان اصلاح شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

مکانیسم پرداخت در سیستم بهداشت و درمان اصلاح شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مکانیسم پرداخت در سیستم بهداشت و درمانی باید اصلاح شود و چنانچه اصلاح نشود باعث شکاف عمیق پزشکان، پرستاران، جامعه و بین دولت و بخش خصوصی می شود.


28 اردیبهشت 1398
اعتراض پرستاران بیمارستان آزادی به عدم دریافت اضافه‌کاری و کارانه

اعتراض پرستاران بیمارستان آزادی به عدم دریافت اضافه‌کاری و کارانه

پرستاران بیمارستان آزادی در اعتراض به عدم دریافت اضافه‌کاری و کارانه خود با حضور در مقابل دفتر پرستاری و مدیریت بیمارستان، خواسته‌های صنفی خود را بیان کردند.
RSS
12345678910انتها

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

شنبه، 18 آذر 1396 - 09:32
آیا از طرح تحول سلامت با آن هزینه گزاف فقط چشم اصحاب رسانه تخریب بیمارستان نوساز سرپل ذهاب در زلزله اخیر را دید؟!  آیا کسی رفته از وضعیت بیمه های کشور آوار برداری کند ببیند زنده اند یا مرده؟! آیا زمان آن نرسیده که کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس سرکی هم به وزارت بهداشت بزند و ببیند آن بودجه‌های ...
جمعه، 25 اسفند 1396 - 15:50
دلیل عدم موافقت شورای عالی بیمه و مسئولان برنامه و بودجه با اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری چیست؟ و آیا شعار حمایت از مردم هیچ گاه نباید رنگ عمل به خود بگیرد؟ کاش حد اقل به ندای وجدان و ندای پر مهر قرآن کریم که همگان را به تفکر و تعقل فرا می خواند گوش فرا دهیم.
چهارشنبه، 08 آذر 1396 - 10:46
رئیس جمهوری، بر تدوام طرح تحول سلامت در دولت دوازدهم تاکید کرد و گفت: مشکلاتی در طرح تحول سلامت ایجاد شد که عمدتا مربوط به بیمه ها بود.
دوشنبه، 29 آبان 1396 - 11:07
دسته سوم یعنی مداخلات از بقیه خطرناکتر است و برآیندی از مداخلات دیگر است، با این تفاوت که به‌علت ریاکاری و شیادی و چرب زبانی افراد در عمل نه تنها تبعات و عوارض این نوع مداخلات مشخص نمی‌شود، بلکه بعضاً مورد تحسین و تقدیس هم قرار می‌گیرند.
شنبه، 25 آذر 1396 - 16:54
اگر حلقه ارتباطی میان پزشک و بیمار توسط بیمه کارآمد و قوی پر شود می توان به راحتی مسائل مالی بین پزشک و بیمار را به طور کلی حذف کرد و تا زمانی که این رابطه مالی وجود داشته باشد نمی توان پدیده شوم زیرمیزی را کاهش داد.
پنجشنبه، 26 بهمن 1396 - 13:57
عضو شورای عالی نظام پرستاری کشور، با اشاره به ابهام در شیوه مدیریت بیمارستان های هیات امنایی، گفت: وضعیت پرستاری در این بیمارستان ها بدتر می شود.
جمعه، 03 آذر 1396 - 20:32
می گويد پرستاري عشق دوران كودكي اش بوده ولي اين روزها سختي ها و مشكلات اين حرفه حتي به خانواده اش هم راه پيدا كرده است. كودك ١٤ ماهه اي دارد كه بايد براي بودن در كنارش شيفت هاي طولاني و سخت و طاقت فرسا را سپري كند. گاهي فكر مي كند سهم كودكش هم از محبت مادري در لابلاي بخش هاي شلوغ و شيفت هاي تك نفره ...
دوشنبه، 29 آبان 1396 - 11:14
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی از تلاش ها و خدمات پزشکان، پرستاران و نیروهای امدادی و اجرایی در زلزله غرب کشور، تقدیر کرد.
ﺳﻪشنبه، 07 آذر 1396 - 15:04
وقتی در گامی سوال برانگیز، تعرفه های پزشکی را در سایه ی سکوت تمام بیمه ها و شورای عالی بیمه و وزارت رفاه و تشکلهای کارگری و تامین اجتماعی و ..... متوسط سیصد درصد افزایش دادند ،متوجه شدیم که هدف اصلی طراحان این پروژه ،در واقع همین گام بوده و سایر اقدامات در واقع تلاش برای پوشاندن این اقدم و در سایه ق...
شنبه، 13 آبان 1396 - 13:55
✅در مجموع برنامه امشب نشان داد که وزارت بهداشت در شرایط سختی به سر می برد و مجریان کاملا پذیرفته اند که باید از همه ظرفیت ها استفاده شود و به افکار کارشناسی احترام بگذارند که این تغییر باور ارزشمند است و می تواند مسیر جدیدی در توجه به ارا دلسوزان به منافع ملی را باز کند
جمعه، 17 فروردین 1397 - 16:59
چرا ایشان به جای اجرای برنامه پزشک خانواده که می توانست عدالت اجتماعی را سبب شود ، طرح تحول و افزایش کارانه ها و نابودی صنعت بیمه را در دستور کار قرار داد و در انتها هم اعتراف رییس کمیسون بهداشت را به دنبال داشت که گفت ۸۵ درصد پولهای طرح در ستادها خرج شده است؟
چهارشنبه، 15 آذر 1396 - 20:38
 دولت نمی‌خواهد بزرگ‌تر شود و اجازه استخدام نمی‌دهد. ما اجبار می‌کنیم که پرستار اضافه کار انجام بدهد، اما او حاضر نیست این کار را انجام بدهد. فشار زیادی را تحمل می‌کنند و امیدواریم بتوانیم دولت و مجلس را متقاعد کنیم تا در این دوره متفاوت عمل شود.آرزو دارم اگر اشکالی در ...
چهارشنبه، 02 اسفند 1396 - 09:52
اقدام غیرقانونی ۱۱۰ تن از نمایندگان مجلس که تحت لابی های مختلف و خلاف قانون، به تصویب بند ز فصل هفتم لایحه بودجه رای دادند، نقطه تاریکی در کارنامه مجلس دهم شد
چهارشنبه، 08 آذر 1396 - 22:22
همیشه فکر می کردم که چطور می شود یک نفر مثلا 3000 میلیارد اختلاس می کند و این همه سیستمهای نظارتی و ... متوجه نمی شوند . واقعا عجیب بود برایم که چطور این همه پول توسط یک نفر یا مجموعه ی چند نفر مرتب جابجا می شود و هیچ کس ککش هم نمی گزد !!!! لینک گروه: #اجرای_قانون_تعرفه_گذاری_پرستاری
ﺳﻪشنبه، 05 دی 1396 - 12:20
کمبود شدید نیروهای پرستار،بهیار و.. در مراکز درمانی مناطق محروم با توجه به حجم زیاد فارغ التحصیلان این رشته ها در مراکز دانشگاهی و اصرار وزارت بهداشت بر تربیت نیروهای ناکارآمد تحت عناوینی چون « کمک پرستار» و « پرستار بیمارستانی» ، نه تنها باری از مشکلات مردم محروم این مناطق ر...


 

 دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی
دات نت نیوک فارسی