انتخابات

 مواضع دبیرکل

اخبار

27 تیر 1398
جزئیات جلسه وزیر با مجلسی ها/منابع طرح تحول سلامت زیر ذره بین

مهر گزارش می دهد؛

جزئیات جلسه وزیر با مجلسی ها/منابع طرح تحول سلامت زیر ذره بین

رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در جلسه ای که روز گذشته با حضور وزیر و معاونان ارشد وزارت بهداشت داشتند، موضوعات روز حوزه سلامت کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
26 تیر 1398
صفر تا صد «توئیت‌های 20 میلیونی» در نظام سلامت

گزارش فارس؛

صفر تا صد «توئیت‌های 20 میلیونی» در نظام سلامت

مبارزه با فساد در حالی جدی‌ترین موضوع این روزهای حوزه سلامت است که به گفته وزیر بهداشت عده‌ای تلاش می‌کنند با هزینه‌های میلیونی در فضای مجازی آن را به حاشیه ببرند.
26 تیر 1398
مبارزه با رانت و فساد در سلامت، رمانی در انتظار فصل آخر

گزارش ایرنا؛

مبارزه با رانت و فساد در سلامت، رمانی در انتظار فصل آخر

ایرنا- همه چیز این داستان از اسفند ۹۷ و هتل المپیک تهران شروع شد. رمانی که ابتدایش با هشدار و تهدید از زبان وزیر بهداشت آغاز شد و کم کم به مرز عملیات و تشکیل قرارگاه رسید و حالا در فصل افشاگری قطره چکانی پیش روی مخاطب قرار گرفته است. داستانی بلند که هنوز فصل آخرش نوشته نشده و مخاطبی که فارغ از...
25 تیر 1398
نبود نظارت شبکه‌های فساد را در نظام سلامت قدرتمند کرده است

دبیرکل خانه پرستار عنوان کرد:

نبود نظارت شبکه‌های فساد را در نظام سلامت قدرتمند کرده است

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد شریفی مقدم دبیر کل خانه پرستار در رابطه با بحث مادی شدن فضای بهداشت و درمان، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: از وقتی درمان و در نهایت سلامت مردم به سمت تجاری شدن رفت اولویت به سمت کسب درآمد تغییر پیدا کرد و پر کردن جیب عده‌ای در اولویت قرار گرفت و...
25 تیر 1398
برخی افراد متخلف در سازمان غذا و دارو بازداشت شدند/ برخی از شرکت‌های هیئت امنای ارزی ادغام و برخی منحل شدند

وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران:

برخی افراد متخلف در سازمان غذا و دارو بازداشت شدند/ برخی از شرکت‌های هیئت امنای ارزی ادغام و برخی منحل شدند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: داروهای تاریخ مصرف گذشته در برخی موارد وارد شده است. همچنین با ۲ میلیون یورو ارز دریافتی، به جای استنت قلب، کابل برق وارد شده است. مواردی نیز وجود دارد که با دریافت ارز دولتی، تجهیزات وارد شده و به بخش خصوصی منتقل شده است. برخی افراد که در سازمان غذا و دارو...
25 تیر 1398
عضو شورای مشورتی دارو و تجهیزات پزشکی کشور منصوب شد

با حکم وزیر بهداشت؛

عضو شورای مشورتی دارو و تجهیزات پزشکی کشور منصوب شد

سعید نمکی، وزیر بهداشت: تقاضا می شود در جلسات ماهیانه شورای مشورتی که با حضور اینجانب با دعوت قبلی تشکیل خواهد شد شخصاً شرکت فرمائید.
25 تیر 1398
شبکه رانت و فساد به هزار و یک و رنگ از جیب این ملت ارتزاق کرده اند

طی پیام توئیتری مطرح شد؛

شبکه رانت و فساد به هزار و یک و رنگ از جیب این ملت ارتزاق کرده اند

سعید نمکی طی پیام توئیتری درباره شبکه رانت و فساد موجود در بازار دارو توضیحاتی داد.
24 تیر 1398
تشکیل کمیته بررسی منابع طرح تحول سلامت با همکاری دولت و مجلس

ترکی در تشریح نشست کمیسیون بهداشت و درمان مطرح کرد:

تشکیل کمیته بررسی منابع طرح تحول سلامت با همکاری دولت و مجلس

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در جلسه کمیسیون متبوعش از تشکیل کمیته بررسی منابع طرح تحول سلامت با همکاری وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت مجلس خبر داد.
24 تیر 1398
توضیح درباره سرنوشت ۵۰۰ میلیون یوروئی برداشتی از صندوق ذخیره ارزی برای حوزه سلامت/ توزیع‌کنندگان دارو دیگر چک تاریخ‌دار قبول نمی‌کنند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت مطرح کرد:

توضیح درباره سرنوشت ۵۰۰ میلیون یوروئی برداشتی از صندوق ذخیره ارزی برای حوزه سلامت/ توزیع‌کنندگان دارو دیگر چک تاریخ‌دار قبول نمی‌کنند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درباره سرنوشت ۵۰۰ میلیون یوروئی برداشتی از صندوق ذخیره ارزی برای حوزه سلامت گفت: مُر مصوبه از سمت ما، کاملا رعایت شده و این پول به حساب دانشگاه‌ها رفته است، اما درباره واریز آن به حساب شرکت‌های داروئی و تجهیزات پزشکی از سوی دانشگاه‌ها بی‌خبریم.البته...
RSS
12345678910انتها

آخرین اخبار

 • جزئیات جلسه وزیر با مجلسی ها/منابع طرح تحول سلامت زیر ذره بین
 • صفر تا صد «توئیت‌های 20 میلیونی» در نظام سلامت
 • مبارزه با رانت و فساد در سلامت، رمانی در انتظار فصل آخر
 • نبود نظارت شبکه‌های فساد را در نظام سلامت قدرتمند کرده است
 • برخی افراد متخلف در سازمان غذا و دارو بازداشت شدند/ برخی از شرکت‌های هیئت امنای ارزی ادغام و برخی منحل شدند
 • عضو شورای مشورتی دارو و تجهیزات پزشکی کشور منصوب شد
 • شبکه رانت و فساد به هزار و یک و رنگ از جیب این ملت ارتزاق کرده اند
 • تشکیل کمیته بررسی منابع طرح تحول سلامت با همکاری دولت و مجلس
 • توضیح درباره سرنوشت ۵۰۰ میلیون یوروئی برداشتی از صندوق ذخیره ارزی برای حوزه سلامت/ توزیع‌کنندگان دارو دیگر چک تاریخ‌دار قبول نمی‌کنند
 • کمیسیون بهداشت مجلس «رانت و فساد در حوزه سلامت» را بررسی می‌کند
 • وزارتخانه ای آشفته با معوقات سنگین را تحویل گرفتم/ حتی زن و بچه من به تخریب و مرگ تهدید می‌شوند
 • رسیدگی به حقوق‌های نجومی در جریان است/شکایت مدیر نجومی‌بگیر از دیوان محاسبات
 • قهر پرستاران تهرانی با صندوق انتخابات نظام پرستاری /مشارکت پایین علامت خوبی برای اینده پرستاری نیست
 • ✅مهندسی انتخابات دور پنجم نظام پرستاری تهران ”ثمره فرایندی مهندسی پذیر”.
 • پایان رای گیری و آغاز شمارش آرا انتخابات نظام پرستاری
 • مجلس حقوق‌ 40 و 50 میلیونی را نمی‌پذیرد/ سامانه شفافیت مانعی برای نجومی‌بگیران
 • کاندیداهای این دوره از پرستاران بالین هستند/ مسئولین به مشکلات جامعه پرستاری توجه نمایند
 • رئیس هیئت مرکزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری گفت: این انتخابات در ۲۱ تیرماه ۹۸ برگزار می شود.
 • جزئیات برگزاری پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری
 • روشن شدنِ چراغ قرمز "استقراض" برای تامین اجتماعی/ آیا باید بابت پرداخت مستمری‌ها نگران بود؟
 • پست اینستاگرامی کنایه آمیز وزیر بهداشت خطاب به رانت‌خواران
 • مشکل بیمارستان ها کمبود بالش نیست/ عدم جذب پرستار چالش اصلی نظام سلامت
 • تکذیب استیضاح وزیر بهداشت در مجلس/ کمیسیون بهداشت از عملکرد نمکی راضی است
 • پرستاران زیر تیغ پزشکان/ پزشکان پيش از انقلاب حقوق ثابت دريافت مي کردند
 • فعالیت ۱۷ مدرسه بهیاری شبانه روزی در کشور/ آموزش بهیاری یک ساله پولی کلان به جیب افراد خاص وارد می‌کند
 • 12345انتها

  اخبار برگزیده

  اولین غیر پزشک در ایران وزیر بهداشت شد
  مدیر سایت

  اولین غیر پزشک در ایران وزیر بهداشت شد

  نمکی بر صندلی وزارت نشست

  به گزارش روز دوشنبه خبرنگار سلامت ایرنا، پس از استعفای سید حسن هاشمی از وزارت بهداشت، هدایت سکان این وزارتخانه با حکم رئیس جمهوری در دستان سعید نمکی قرار گرفت. داروسازی که حالا با رأی اعتماد نمایندگان مجلس، به عنوان اولین وزیر بهداشت غیرپزشک شناخته می‌شود.
  وی در دوران وزارت رضا ملک زاده و دولت سازندگی، عهده دار معاونت بهداشت وزارت بهداشت بود. نمکی همچنین مدتی مشاور معصومه ابتکار در سازمان حفاظت از محیط زیست بود و در سال 94 به سمت معاونت امور اجتماعی سازمان برنامه و بودجه منصوب شد.
  این داروساز همچنین مدیرعامل چند کارخانه داروسازی از جمله تولید دارو بوده و در کارنامه کاری خود، ریاست دانشگاه علوم پزشکی کاشان را نیز دارد.
  وی مدرک دکترای داروسازی و تخصص ایمونولوژی دارد و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عضو شورای سیاست گزاری مرکز ملی تحقیقات سازمان بیمه سلامت است. نمکی اولین وزیر بهداشت غیر پزشک پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران محسوب می‌شود.

  *سامی و اولین طرح ملی طب
  آخرین وزیر بهداشت قبل از پیروزی انقلاب، منوچهر رزم آرا، متخصص قلب و عروق بود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کاظم سامی کرمانی که متولد مشهد بود، عهده دار سمت وزارت بهداشت شد. سامی مدرک دکترای تخصصی روانپزشکی از دانشگاه تهران داشت و در کابینه مهدی بازرگان به عنوان وزیر بهداشت منصوب شد.
  سامی در 23 تیر 58 طرح «طب ملی» را مطرح کرد که بر اساس این طرح، هزینه پزشک، دارو و درمان همه ایرانیان از سوی دولت تامین می‌شد. سامی چند روز قبل از استعفای دولت موقت، استعفا داد که مورد پذیرش بازرگان قرار گرفت. سامی از 28 بهمن 57 تا زمان استعفای خود در این سمت باقی ماند.

  * زرگر و حکم وزارت از امام خمینی (ره)
  عنوان دومین وزیر بهداشت پس از انقلاب در کنار نام موسی زرگر قرار گرفت. او متولد شهریار و فوق تخصص جراحی عمومی بود. زرگر از 28 آبان 58 تا 31 تیر 59 در این سمت کار کرد و در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیر گروه جراحی دانشکده پزشکی این دانشگاه است.
  صفحه 64 جلد 11 صحیفه امام خمینی (ره)، نامه رهبر کبیر انقلاب خطاب به موسی زرگر را چاپ کرده است. بر اساس این نامه، زرگر طبق پیشنهاد شورای انقلاب جمهوری اسلامی ایران به سمت وزیر بهداری و بهزیستی منصوب شده است.

  * منافی در قامت سومین وزیر
  هادی منافی با تخصص جراحی عمومی سومین وزیر بهداشت پس از انقلاب اسلامی بود. او از 21 آذر 59 تا 24 مرداد 63 در این سمت باقی ماند. البته منافی ریاست سازمان حفاظت از محیط زیست را نیز در کارنامه خود داشت.

  *مرندی و تنظیم خانواده
  سید علی رضا مرندی که فوق تخصص اطفال است، دو دوره عهده دار سمت وزارت بهداشت بود. او در اولین دوره از 25 مرداد 63 تا 7 شهریور 68 عهده دار این سمت و در دومین دوره از 27 مرداد 72 تا اول شهریور 76 وزیر بهداشت بود.
  مرندی متولد اصفهان است. او دوره تخصصی کودکان را در دانشکده پزشکی ویرجینیای آمریکا گذرانده و در سال 50 بورد تخصصی اطفال را دریافت کرد. چهارمین وزیر بهداشت پس از انقلاب، در حال حاضر استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس فرهنگستان علوم پزشکی است.
  مرندی در سال 82 چهره ماندگار کشور شد. در دوره وزارت او، لایحه تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تصویب مجلس رسید. افزایش ظرفیت رشته‌های تخصصی و ایجاد رشته‌های فوق تخصصی جدید و افزایش دانشکده‌های پزشکی در کشور و تشکیل شبکه‌های بهداشت از اقدام‌های مهم دیگر مرندی بود که می‌توان این موارد را آغازگر مسیر تحول در حوزه سلامت دانست.
  مهمترین شعار مرندی در زمان تصدی پست وزارت بهداشت، «دو تا بچه کافیه» بود. لایحه تنظیم خانواده یکی از کارهای مرندی در زمان تصدی پست وزارت بهداشت بود. او در نامه‌ای خطاب به امام خمینی (ره) و پاسخ ایشان به وی مبنی بر شروع این بحث در دانشگاه‌های علوم پزشکی، اعمال سیاست‌های مهار کننده رشد افسار گسیخته جمعیت در آن بازه زمانی انجام شود.

  * تنها وزیر بهداشت استیضاح شده کشور
  ایرج فاضل تنها وزیر بهداشت استیضاح شده کشور است. او در دولت اول هاشمی رفسنجانی عهده دار مسئولیت وزارت بهداشت بود که توسط مجلس سوم استیضاح و رضا ملک زاده جایگزین او شد. هر چند روایت‌های مختلفی درباره اخذ یا عدم اخذ رأی اعتماد فاضل در روز استیضاح مطرح شده است.
  فاضل متولد اردستان اصفهان، فوق تخصص جراحی عروق و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. او از 8 شهریور 68 تا 22 دی 69 وزیر بهداشت بود. عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز از جمله مسئولیت‌های فاضل است. او تا همین چند وقت پیش عهده دار سمت ریاست سازمان نظام پزشکی بود که به علت قانون منع بکارگیری بازنشستگان از سمت خود استعفا داد.

  * ملک زاده و امتداد حضور در وزارت بهداشت
  رضا ملک زاده پس از فاضل بر مسند وزارت بهداشت نشست. او متولد کازرون، فوق تخصص گوارش و کبد و یکی از اعضای سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی است. او وقتی وزیر شد 39 سال داشت و تا سال 72 وزیر بهداشت بود.
  ملک زاده در حال حاضر با حکم سعید نمکی در سمت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ابقا شده است.

  * فرهادی و حضور در دو وزارتخانه
  محمد فرهادی متولد شاهرود و متخصص گوش و حلق و بینی پس از دوره دوم وزارت مرندی در وزارت بهداشت، در دولت اول سید محمد خاتمی به عنوان وزیر بهداشت رأی اعتماد گرفت. او هشتمین وزیر بهداشت پس از انقلاب محسوب می‌شود.
  فرهادی از اول شهریور 76 تا اول شهریور 80 در سمت وزارت بهداشت مشغول به کار بود. او در دولت اول حسن روحانی نیز وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بود.

  * پزشکیان و آغاز برنامه پزشکی خانواده
  مسعود پزشکان دومین وزیر بهداشت دولت اصلاحات بود. این جراح قلب که متولد مهاباد است، از اول شهریور 80 تا 2 شهریور 84 سکاندار وزارت بهداشت بود. نهمین وزیر بهداشت ایران پس از انقلاب اسلامی در دوره‌های هشتم، نهم و دهم از تبریز وارد مجلس شورای اسلامی شده است.
  یکی از مهمترین کارهای پزشکیان، ترجیح و اولویت دادن به اقشار آسیب پذیر در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و تصویب و اجرای قانون بیمه روستایی و ارائه دفترچه بیمه به روستاییان و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت بود. برنامه پزشکی خانواده نیز از زمان او آغاز شد و البته هنوز با گذشت 13 سال به سرانجام نرسیده است.
  موضوع جدایی آموزش پزشکی از وزارت بهداشت نیز در دوره وزارت پزشکیان باز هم مطرح شد که با تلاش نهمین وزیر بهداشت، این اتفاق نیفتاد. از طرفی پزشکیان نیز در دوره وزارت خود استیضاح شد، اما رأی بالاتری نسبت به زمان کسب رأی اعتماد اولیه خود از نمایندگان مجلس گرفت. پزشکیان در حال حاضر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی است.

  * باقری لنکرانی و حل مقطعی مشکل دارو
  کامران باقری لنکرانی وزیر بهداشت دولت اول احمدی نژاد بود. او فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد و در حال حاضر رئیس مرکز تحقیقات سلامت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز است. او از 3 شهریور 84 تا 14 شهریور 88 عهده دار سمت وزارت بهداشت بود.
  لنکرانی تیر ماه 97 درباره حضورش در وزارت بهداشت دوره احمدی نژاد گفته بود: من تقریبا مشکلی با آقای احمدی نژاد نداشتم. تنها گلایه‌ای که داشتیم و خدمت او می‌گفتیم، عدم هماهنگی بین ما و وزارت رفاه بود که او چند بار جلساتی گذاشتند که این هماهنگی صورت بگیرد، اما بالاخره اتفاق خاصی رخ نداد.
  موضوع دارو نیز یکی از مواردی بود که در دوران باقری لنکرانی مطرح شده بود. در آن زمان رسول دیناروند عهده دار سمت معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت شد و کمبود دارو از حدود 350 قلم به زیر 50 قلم رسید.

  * وحید دستجردی و برکناری عجیب
  مرضیه وحید دستجری اولین وزیر زن ایران بود. این متخصص زنان و زایمان از 14 شهریور 88 تا 7 دی 91 عهده دار سمت وزارت بهداشت بود. او همچنین نماینده مردم تهران در دوره‌های چهارم و پنجم مجلس بود.
  او خودش را وزیر پزشک خانواده می‌نامید و در برنامه‌هایش بر اجرای پزشک خانواده در تمام استان‌ها تاکید داشت. یکی از جنجال‌های زمان وزارت او، اعتراض برخی پزشکان شرکت کننده در آزمون دستیاری و جنجال ایجاد شده درباره فروش سوالات آزمون و در نتیجه ابطال این آزمون از طرف دستجری بود. پس از این ماجرا و مقاومت دستجری درباره برکناری باقر لاریجانی از سمت قائم مقامی وزارت بهداشت، شایعه‌ برکنار شدن دستجری قوت گرفت. او از طرفی درباره عدم تخصیص ارز دولتی برای مصارف پزشکی و دارویی و واردات محصولاتی مانند دسته بیل نیز انتقاد کرد. بالا گرفتن اختلافات میان رئیس جمهوری وقت و وزیر بهداشت، سرانجام منجر به برکناری دستجردی شد.
  اولین وزیر بهداشت زن تاریخ ایران در اردیبهشت 93 درباره ماجرای ابطال آزمون دستیاری در یک برنامه تلویزیونی گفته بود: وقتی آزمون دستیاری را برگزار کردیم به دلیل اینکه با همان ساختار گذشته و افراد گذشته بود فکر کردیم همه نکات امنیتی و محرمانه رعایت شده، اما همان شب یکی از نمایندگان مجلس تماس گرفت و گفت سوالات لو رفته و وقتی مدارک را دیدیم متوجه شدیم که درست است. همان جا با قوه قضاییه و دادستان تهران تماس گرفتم و جریان را اطلاع دادم که 32 نفر دستگیر شدند. ‌در واقع برخی قبول می‌شدند و برخی قبول نمی‌شدند و حقوقشان ضایع می‌شد. حتی از ریاست جمهوری به من گفتند بهتر نیست ابطال آزمون شود گفتم بهتر است چرا که حقوق شرکت‌کننده‌ها پایمال نخواهد شد. دو هفته بعد طراحی سوال کردیم و در واقع دو تیم داشتیم که تیم اول غیرواقعی و تیم اصلی تیم دوم بودند و کل سیستم آزمون را دگرگون کردند.
  دستجری در همان برنامه تلویزیونی درباره شیوه مطلع شدن از برکناری خود هم گفته بود: من هر روز تقریبا حدس می‌زدم و از 3 ماه قبل منتظر بودم. به مسئول دفتر سفارش کردم سایت دولت را چک کند و به من خبر بدهد. زیرا به یکی از وزرا هم پیامکی آمده بود که وی برکنار شده است. از این رو گفتم خودمان چک کنیم. بالاخره آدم آبرویی دارد.
  دستجردی در حال حاضر مشاور رئیس قوه قضاییه و عضو هیئت علمی گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

  * سومین وزیر بهداشت احمدی نژاد
  محمد حسن طریقت منفرد بعد از دستجردی به عنوان سرپرست وزارت بهداشت منصوب شد و در 27 اسفند 91 از مجلس رأی اعتماد گرفت. او از 7 دی 91 تا 24 مرداد 92 در این سمت باقی ماند. طریقت منفرد متخصص جراحی چشم است.
  دوازدهمین وزیر بهداشت پس از انقلاب اسلامی، ساماندهی طرح پزشک خانواده، دارو و درمان، رسیدگی به بهداشت و تغذیه و عدالت آموزشی و بهداشتی و درمانی و کاهش هزینه‌های مردم را از جمله اولویت‌های خود اعلام کرده بود.

  * قاضی زاده هاشمی و استعفای جنجالی
  سید حسن قاضی زاده هاشمی در دولت اول و دوم حسن روحانی عهده دار سمت وزارت بهداشت شد. این چشم پزشک سکان هدایت بزرگترین طرح اجتماعی دولت یازدهم و دوازدهم را با عنوان طرح تحول سلامت در دست گرفت. هاشمی از 24 مرداد 92 تا 13 دی 97 در ساختمان ایوانک حضور داشت.
  حضور هاشمی در وزارت بهداشت تا زمان اعلام بودجه سال 98 ادامه یافت و با مشخص شدن برخی مشکلات بودجه ای در حوزه سلامت استعفای خود را به رئیس جمهوری تقدیم کرد. مواردی مانند پرداخت پاداش بازنشستگان وزارت بهداشت نیز از جمله علل استعفای هاشمی اعلام شده است.
  پس از استعفای او، رئیس جمهوری طی حکمی سعید نمکی را به عنوان سرپرست وزارت بهداشت منصوب کرد که سرانجام امروز نمایندگان مجلس به این داروساز به عنوان اولین وزیر بهداشت غیرپزشک رأی اعتماد دادند.
  گزارش از امیر پروسنان
  اجتمام *9482 * 3063

  انتهای پیام /*
  مطلب قبلی جامعه پرستاری بابت عدم تخصیص بودجه برای تعرفه‌گذاری از مجلس پاسخ می‌خواهد / متأسفانه لابی‌ها و معامله‌ها و رانت حرف اول را می‌زند
  مطلب بعدی نباید فکر کنیم که یک پزشک تافته جدابافته است
  Print
  1144 رتبه بندی این مطلب:
  بدون رتبه

  برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

  نام شما
  ایمیل شما
  عنوان
  پیام خود را وارد کنید ...
  x

  نظر سنجی

  آیا از عملکرد وزرات بهداشت در حوزه پرستاری راضایت دارید؟  ثبت رأی 
  دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی
  دات نت نیوک فارسی