اخبار

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان نظام پرستاری عنوان کرد:

کمترین توجهات به آموزش پرستاری می شود/ لزوم تقویت آموزش مجازی پرستاران

کمترین توجهات به آموزش پرستاری می شود/ لزوم تقویت آموزش مجازی پرستاران
ارسال شده: آبان 17, 1397
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

آموزش در گذشته به منزله نوعی هزینه محسوب می شد اما امروز اثبات شده که آموزش نوعی سرمایه است و اهمیت و جایگاه آموزش در دنیای امروز حرف اول را می زند.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری محمد شریفی مقدم که در جلسه آموزش مجازی سازمان نظام پرستاری سخن می گفت در رابطه با اهمیت بحث آموزش ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سازمان نظام پرستاری 170 هزار عضو دارد بنابراین با این جامعه گسترده، بایستی بر روی بحث آموزش به طور جدی کار کند اما متاسفانه کمترین توجه به این موضوع می شود.

وی ادامه داد:توجه به این نکته ضروری است که همکاران ما همواره از اطلاعات خوبی در زمینه حرفه خود بهره مندند اما به لحاظ ضعف در ارتباط با بیمار نمی توانند دانسته های خود را به خوبی پیاده کنند از این رو‌ لازم می نماید که پرستاران  در رابطه با مسائل حرفه ای، شغلی و صنفی خود، ارتباط با بیمار، سلامت و ایمنی بیمار و ... آموزش های لازم را دریافت کنند.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان نظام پرستاری افزود: اولویت بندی در زمینه نیازهای آموزشی امر مهمی است که نباید مورد غفلت قرار بگیرد لذا با توجه به ظرفیت های سازمان که عبارت است از جامعه گسترده پرستاری، اعتبار سازمان و ارتباطات سازمان بایستی نیازمندی های آموزشی را اولویت بندی کرده و به آنها بپردازیم.

شریفی مقدم تصریح کرد: در گذشته برگزاری دوره های آموزشی هم از نظر هزینه و هم از نظر دسترسی بسیار دشوار بود ولی امروز با پیشرفت های به دست آمده دریافت  این آموزش ها بسیار راحت تر است و این تکنولوژی ها می تواند آموزش را موثرتر و جذابتر کند. ابزارهای آموزش هم متنوع ، کاربردی و در دسترس شده اند بنابراین بایستی از این امکاناتِ در دسترس برای آموزش پرستاری بهترین بهره را بگیریم.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدواریم بتوانیم به ساده ترین، کم هزینه ترین و سهل الوصول ترین روش آموزش ها را در اختیار پرستاران و مردم قرار دهیم. تمامی بسترها برای این امر در سازمان نظام پرستاری فراهم است که امیدواریم بتوانیم بهترین نتیجه ها را در این خصوص کسب کنیم.  

Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی