اخبار

قائم مقام خانه پرستار عنوان کرد:

کسانی که چشم امیدشان به فرصت های احتمالی است نمی توانند مطالبه گر حرفه ای باشند

کسانی که چشم امیدشان به فرصت های احتمالی است  نمی توانند مطالبه گر حرفه ای باشند
ارسال شده: خرداد 13, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

کلیه پرستاران اعم از شاغلین و افرادی که بنابر هر دلیل غیر شاغل حرفه ای هستند، می بایست در انتخابات پیش رو مشارکت فعال داشته باشند.حال اگر تا این مقطع و به هر دلیل اراده و تصمیم کاندید شدن نداشته اند، برای مشارکت فعال در انتخابِ بهترین افراد از میان کاندید اها اقدام نموده و از روی بلا تکلیفی و سستی شرکت و یا تحریم نکنند .

به گزارش خبرنگار خانه پرستار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری،علی اشرف رحمان پناه عضو شورای مرکزی خانه پرستار گفت: هرچه میزان مشارکت و تعداد آرا بیشتر باشد، نفوذ پیام و قدرت اجتماعی پرستاران نیز بیشتر خواهد شد.


وی با اشاره به قرار داشتن در آستانه پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری گفت: اهمیت انتخابات صنفی و حرفه ای در سر نوشت حِرف و اصناف از رفراندوم های ملی مانند مجلس ویا ریاست جمهوری کمتر نیس. چراکه این امر مستقیم به سرنوشت حرفه و سازمان حرفه ای مربوط می شود و اعضای راهبر و گرداننده در هر نهاد اجتماعی و سازمان حرفه ای هستند که سرنوشت هر حرفه و جامعه حرفه ای را تعیین می کنند .

رحمان پناه با بیان این که کلیه پرستاران اعم از شاغلین و افرادی که بنابر هر دلیل غیر شاغل حرفه ای هستند می بایست در انتخابات پیش رو مشارکت فعال داشته باشند.حال اگر تا این مقطع و به هر دلیل اراده و تصمیم کاندید شدن نداشته اند، برای مشارکت فعال در انتخاب بهترین افراد از میان کاندید اها اقدام نمایند و از روی بلا تکلیفی و سستی شرکت و یا تحریم نکنند . چرا که زیان آن جز به خود آنها نخواهد رسید .

قائم مقام خانه پرستار، با بیان این که اگر میزان مشارکت و تعداد آرا بیشتر باشد، نفوذ پیام و قدرت اجتماعی پرستاران نیز بیشتر خواهد بود، تصریح کرد: هر میزان جمع منتخبین از توانایی و آگاهی بیشتری بر خوردار باشد به همان میزان توانمندی و خرد جمعی آنان و تصمیمات متخذه از ارزش، اهمیت و اعتبار بیشتری بر خوردار خواهد بود .

وی با تاکید بر این که پرستاران می بایست افراد حرفه ای، بیدار، از خودگذشته و نفس کشته را انتخاب کنند، خاطر نشان کرد: افرادی که بند دلشان به جایگاه های غیر حرفه ای و چشم امیدشان به فرصت های احتمالی است قطعا نمی توانند مطالبه گر حرفه ای و کارآمد باشند و قطعا مصالح حرفه ای را فدای منافع احتمالی خود خواهند کرد .

این عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری با بیان این که اگر جامعه ی هدف را به طیف هایی تقسیم کنیم، خوشبختانه هم تعداد افراد و هم میزان حرص آنها برای انتخاب شدن بسیار بیشتر از گذشته خواهد بود، تاکیدکرد: خوشبختانه همه طیف ها موید این مطلب هستند که آگاهی، دانش و هوش اجتماعی پرستاران افزایش چشمگیری نسبت به ادوار گذشته داشته است و این نوید بخش انتخاباتی پرشور و جدی خواهد بود.

رحمان پناه یادآور شد: حضور و وجود چهره های جدید و مخصوصا جوانان، شتاب و تحرک بیشتری به انتخابات می دهد و شور و انرژی بیشتری برای تحرک سازمانی ایجاد خواهد کرد . لذا انتظار می رود، انتخاب ها خردمندانه و از روی گزینش هدفمند، نه هیجانی و انتقام جویانه باشد. چراکه اگر انتخابات اینگونه نباشد، ظرفیتها و تجربیاتی که طی سالها برای پرستاری ساخته شد، کنار گذاشته خواهد شد و یقینا حرکات حرفه ای و سازمانی بدون بهره گیری از آنها به انحراف و یا شتاب و رکود مبتلا خواهد شد .

وی اظهار داشت: شرط عقلِ انتخاباتی و انتخاب درست ، انتخاب بهترین ها، هدفمندها و افرادی است که دارای آگاه، برنامه و شناخت درست محیط برای کار هستند و توان تحلیل ظرفیتها، تهدیدات، فرصتها، کاستی ها و توانمندی های سازمانی را بخوبی داشته باشند .
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی