اخبار

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد؛

پرستار آماده به کار زیاد است، ردیف استخدام برای جذب نیست/ اضافه کار اجباری و معوقات دو مشکل جامعه پرستاری

پرستار آماده به کار زیاد است، ردیف استخدام برای جذب نیست/ اضافه کار اجباری و معوقات دو مشکل جامعه پرستاری
ارسال شده: تیر 2, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان این که اضافه کار اجباری و معوقات دو مشکل جامعه پرستاری به شمار می رود، گفت: بیش از 90 درصد پرستاران با جان و دل به ارائه خدمات می پردازند بنابراین باید قدرشناس زحمات پرستاران بود و این قدردانی با ایجاد فرصت فراغت همراه است زیرا پرستاران سرمایه های نظام سلامت هستند.

علیرضا محجوب در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به کمبود نیروی پرستاری که در حال حاضر به عنوان مشکل اساسی کادر درمان محسوب می شود، اظهار داشت: متاسفانه به علت کمبود منابع مالی بیش از 20 تا 25 سال است که پرستاران مجبور به گذراندن  2یا 3 شیفت کار هستند . پرستار عامل انسانی است و با توجه به  فشار و سختی کاری که متحمل می شوند به عنوان بهترین نیروها در مراکز درمانی به شمار می روند و این امر به شهادت بیماران است.

وی با بیان این که ما به طور واقعی با کمبود 60 هزار نیروی پرستار مواجه هستیم، تصریح کرد: تربیت پرستاران زمان بسیاری را به خود اختصاص می دهد اما در حال حاضر فارغ التحصیل آماده به کار در حرفه پرستاری وجود دارد اما متاسفانه ردیف استخدامی برای آنان وجود ندارد بنابراین سرعت افرادی که از این حرفه خارج می شوند بیش از سرعت افرادی است که به این حرفه وارد می شوند .

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: پرستاران به دلیل سختی کار و نداشتن انگیزه وارد این حرفه نمی شوند و این امر مزید بر علت کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی شده است اما ما باید رفاهیات این افراد را فراهم کنیم زیرا فداکارانه برای بیماران تلاش می کنند.

دبیرکل خانه کارگر بیان کرد: بیش از 90 درصد پرستاران با جان و دل به ارائه خدمات می پردازند بنابراین باید قدرشناس زحمات پرستاران بود و این قدردانی با ایجاد فرصت فراغت همراه است زیرا پرستاران سرمایه های نظام سلامت هستند. بنده هر تعطیلات نوروز بیمارستان های حوزه خدمتی خود را بازدید می کنم و از بیماران و همراهان آنان چیزی جز فداکاری کادر پرستاری نمی شنوم .

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به سختی کاری که پرستاران متحمل می شوند اما متاسفانه پرداختی آنان با معوقات طولانی مدت همراه است بنابراین با توجه به تعرفه های بیش از حدی که برای پزشکان وضع شد  و ناکارآمدی بیمه ها می بایست بیمارستان ها از ذخایر خود استفاده نمایند و معوقات جامعه پرستاری را پرداخت کنند.

Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی