اخبار

عضو شورای عالی نظام پرستاری تاکید کرد؛

پرستاران دچار فرسودگی و پیری زودرس شده اند/تبعات کمبود نیروی پرستاری

پرستاران دچار فرسودگی و پیری زودرس شده اند/تبعات کمبود نیروی پرستاری
ارسال شده: آبان 4, 1397
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

عضو شورای عالی نظام پرستاری، گفت: کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی، منجر به فرسودگی و پیری زودرس پرستاران می شود.

علیرضا گچ کوبان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به کمبود نیروی پرستاری و تبعات آن بر روی سایر پرستاران شاغل در بیمارستان ها گفت : به دلیل ومبود نیرو، پرستاران مجبور به گذراندن شیفت های طولانی مدت و اضافه کاری های اجباری می شوند که این امر باعث استهلاک بیش از حد، فرسودگی و پیری زود رس پرستاران خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: علاوه بر مشکلات جسمی و روحی به دلیل اضافه کاری های اجباری از خانواده خود دور بوده و به مشکلات خانوادگی نیز دچار خواهند شد و نمی توانند نقش خود را به عنوان اعضای خانواده به خوبی ایفا نمایند.
عضو شورای عالی نظام پرستاری با بیان این که در شهر اهواز با توجه به افزایش تخت ها و بیمارستان ها تنها با ۱.۳ پرستار به ارائه خدمات میپردازیم، اظهار داشت:در شهر اهواز با کمبود ۲.۳ نیروی پرستاری مواجه هستیم و این امر باعث می شود که خدمات با کیفیت پایین ارائه می شود.
وی تصریح کرد: علاوه بر کمبود نیرو با کمبود وسایل و امکانات نیز در بیمارستان ها مواجه هستیم.
گچ کوبان با اشاره به این که پرستاری به عنوان یک حرفه ای که با جان، درد و آلام بیماران و همراهان آنها سر و کار دارد، افزود: پرستاری علاوه بر شغل یک هنر نیز محسوب می شود و افرادی که وارد این حرفه می شوند باید از صبر و بردباری بسیاری برخوردار باشند تا بتوانند با با روحیه بیشتر به بیماران و همراهان آنها رسیدگی نمایند.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی