اخبار

یک فارغ التحصیل پرستاری عنوان کرد:

پذیرش دانشجویان پرستاری با جذب فارغ التحصیلان هیچ گونه تناسبی ندارد/صدای پرستاران در صف های طولانی طرح به گوش هیچ کس نمی رسد

پذیرش دانشجویان پرستاری با جذب فارغ التحصیلان هیچ گونه تناسبی ندارد/صدای پرستاران در صف های طولانی طرح به گوش هیچ کس نمی رسد
ارسال شده: آبان 6, 1397
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

دانشکده های پرستاری در سراسر کشور هر ساله تعداد زیادی دانشجو در این رشته پذیرش می کنند، دانشجویانی که هیچ آینده نگری ای برای اشتغال و به کارگیری آنها پس از فارغ التحصیلی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، محمد نجم الدین فارغ التحصیل پرستاری از تهران با انتقاد از ترتیب اثر ندادن مسئولین وزارت بهداشت و معاونت پرستاری به موضوع صف های طولانی طرح نیروی انسانی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: متاسفانه با وجود انعکاس اعتراضات فارغ التحصیلان به مسئولین پرستاری در وزارت بهداشت و معاونت پرستاری تا کنون هیچ اقدامی برای حل این معضل صورت نپذیرفته و روز به روز به طول این صف ها افزوده می شود.

وی ادامه داد: گویا صدای این صف ها به گوش هیچ مسئولی نمی رسد و فارغ التحصیلان پرستاری بایستی ماه ها در این سردرگمی و بلاتکلیفی به سر ببرند. نه می توانند مشغول به کار بشوند. نه در هیچ آزمون استخدامی شرکت کنند و نه مدرکی دال بر فارغ التحصیلی دریافت کنند. همه چیز برای فارغ التحصیلان پرستاری منوط به گذراندن دوره طرح است.

نجم الدین افزود: حداقل کاری که مسئولان محترم می توانند انجام دهند این است که اگر بودجه کافی برای جذب نیرو ندارند، گذراندن طرح را اختیاری کنند تا تمامی فارغ التحصیلانِ منتظر بتوانند برای آینده کاری خود برنامه ریزی کنند.

این فارغ التحصیل پرستاری تصریح کرد: به هیچ عنوان منطقی نیست که ما تا این اندازه کمبود نیروی پرستاری در کشور داریم و تا این اندازه هم فارغ التحصیل بیکار پرستاری و هیچ کس هم به فکر حل این معضل نیست.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اتفاقاتی از این دست به طور حتم باعث سرخوردگی جوانان تحصیلکرده ی کشورمان می شود و این اندازه از بی توجهی مسئولان امر سرخوردگی و بی انگیزگی دوچندان نیروهای جوان را در پی خواهد داشت.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی