اخبار

قائم مقام خانه پرستار:

هیات مدیره های نظام پرستاری باید به تمامی اعضای سازمان و جامعه پرستاری در مقابل این فساد فکری شورا و سازمان پاسخگو باشند

هیات مدیره های نظام پرستاری باید به تمامی اعضای سازمان و جامعه پرستاری در مقابل این فساد فکری شورا و سازمان پاسخگو باشند
ارسال شده: فروردین 2, 1399
نظرات: 0

مدت پنج شش ماه گذشته تقریبا شورا  را یا در خواب دیدیم یا در شعف پیروزی در انتخابات دست و پا گم کرده ای بیش نبود . چرا که از آن زمان تا کنون هیچ علائم حیاتی در حد فعالیت از شورا ندیده بودیم و انچه در اخبار و خبرهای خوش حول و حوش مقدمات خام و خواب کنی روز پرستار بود همه در ید مطلق رییس کل محترم  بود و اگر چه در گروهی  حس خوشایند پویایی در سازمان کل ایجاد کرده بود . اما ما استخوان خرد کرده های پرستاری را بشدت نگران تکرانی و تک صدایی مسبوق به سابقه گذشته کرده بود . از یک سو بوق تعامل بین وزارت و سازمان از طرف سازمان گوش فلک را کر کرده بود و از سوی دیگر وزارت در نشست کارشناسی ارزیابی شیوه جدید نظام پرداخت کمترین توجهی به رکن اصلی نهاد های پرستاری( بقول رییس کل محترم یعنی سازمان و معاونت و برد پرستاری )  نکرده بودند و حتی بنده خبر موثق دارم که از سازمان یا شورای عالی دعوت هم نشده بود

به گزارش خبرنگار خانه پرستار:واکنش قائم مقام خانه پرستار به بیانیه اخیر منتسب به شورایعالی نظام پرستاری:

 رییس کل و شورای عالی محترم نظام پرستاری

باسلام واحترام

سال نو و راه نو بر شما مبارک باد و تحول فکری و نگرش به منافع پرستاری رادر سال نو به فال نیک گرفته و از نشانه های برکات دعای سر سال جامعه پرستاری می دانیم
 و امیدواریم خداوند به این تحول و تغییر تداوم و پایبندی ببخشد .
چرا که در مدت پنج شش ماه گذشته تقریبا شورا را یا در خواب دیدیم یا در شعف پیروزی در انتخابات دست و پا گم کرده ای بیش نبود . چرا که از آن زمان تا کنون هیچ علائم حیاتی در حد فعالیت از شورا ندیده بودیم و انچه در اخبار و خبرهای خوش حول و حوش مقدمات خام و خواب کنی روز پرستار بود همه در ید مطلق رییس کل محترم  بود و اگر چه در گروهی  حس خوشایند پویایی در سازمان کل ایجاد کرده بود . اما ما استخوان خرد کرده های پرستاری را بشدت نگران تکرانی و تک صدایی مسبوق به سابقه گذشته کرده بود . از یک سو بوق تعامل بین وزارت و سازمان از طرف سازمان گوش فلک را کر کرده بود و از سوی دیگر وزارت در نشست کارشناسی ارزیابی شیوه جدید نظام پرداخت کمترین توجهی به رکن اصلی نهاد های پرستاری( بقول رییس کل محترم یعنی سازمان و معاونت و برد پرستاری )  نکرده بودند و حتی بنده خبر موثق دارم که از سازمان یا شورای عالی دعوت هم نشده بود .

 این تعبیرات مابین خواب و بیداری شورای عالی جای بسی خوشحالی است . اما جای تعجب دارد .

عضو شورای مرکزی خانه پرستار  با بیان اینکه نامه های رسمی سازمان بایستی  توسط رئیس کل سازمان انجام شود واتشار این نامه به صورت غیر متعارف وباعنوان کلی شورایعالی  جای ابهام دارد ، که اولا این نامه را شورا و سخنگوی شورا و رییس شورا و یا هییت رییسه نوشته اند یا رییس کل بشکلی بینا ببنی نوشته است که هر جا گیر رو دربایستی افتاد بگوید کار شوراست و هر جا هم موفق گذر کرد بفرمایند کار باید کننده داشته باشد .
2.. اگر شورا نوشته است آیا از رییس کل کسب اجازه کرده است که بشکلی گذرا از تعرفه گذاری نام برده است یا خیر ؟
و اگر به قانون و قوانین پرستاری ایمان و اعتقادی دارند ! چرا و به چه علت غیر از در خواست اجرای بی قید و شرط قوانین که خواسته اصلی جامعه پرستاری و مبین و تنها راه به نتیجه رساندن خواسته و پیام دستوری مقام معظم رهبری مبنی بر هویت بخشی به حرفه پرستاری است در قبل از تاریخ نشست معاونین شیوه پرداخت بقول خودشان مناسبتری را پیشنهاد داده اند !؟؟؟
 اگر بقول خودشان شیوه پیشنهادی آنها مناسب تر است ، چرا برای تایید جامعه پرستاری منتشر نکردند .و اگرچه در این مدت از مصوبات جلسه معاونین خبر داشتند سکوت کرده بودند تا معاون محترم و منصوب خودشان از تعطیلات سوء استفاده کرده و آنرا بیرون بدهد ؟ .
و اگر رییس کل محترم نوشته اند جای بسی تعجب است . چرا که باید به آن بزرگوار گفت استاد عزیزم خود کرده تدبیر نیست و کلوخ انداز را پاداش سنگ است و جو کشته گندم نخواهد درود . برادر من مگر خود حضرت عالی در زمان معاونت نفرمودید که سازمان نقش اجرایی ندارد و تنها یک نهاد مشورتی است و اگر شما یعنی وزارت بعنوان بالاترین نهاد اجرایی بخواهید از نظر مشورتی سازمان استفاده می کنید و حالا هم وزارت و معاونت همین راهکار شخص حضرتعالی را انجام داده است . پس این همه خشم و تهدید برای چیست ؟ اگر چه ما خوشحال از این تحول در شما هستیم . اما نگران این تفکریم که خدای ناکرده این امر مشتبهه شده باشد که کشتی پرستاری تنها یک ناخدا دارد و این وضعیت اگر چه در توانایی شما شکی نیست اما برای آینده پرستاری بسی خطر ناک است چرا که ممکن است فردای بی پدری طومار پرستاری را بر باد بدهد . 
 3... اگر بزرگان شورا و سازمان به قوانین پرستاری ایمان دارند و آنرا هنوز توهم نمی دانند و یا اگر  آن را به لابی پشت صحنه نفروخته اند چرا بفکر جایگزینی آن با شیوه های غیر قانونی بوده اند و بطوری که حتی وزارت هم کمترین وقعی به آن نکرده اند ؟
رئییس خانه پرستار کردستان  با تاکید بر اینکه :همکاران محترم هیات مدیره ها شما باید به تک تک اعضای سازمان و جامعه پرستاری در مقابل این فساد فکری شورا و سازمان پاسخگو باشید . که چرا و به چه علت منتخبین شما در شورا و سازمان باید اینگونه بر سر قوانین معامله  ی کاری و انتخاباتی کنند ؟ . 
فعالان جامعه پرستاری باید در برابر فردای خود و حرفه و سلامت مردم پاسخگو باشید که چگونه اجازه چنین خلط قانونی را به سازمان و شورای منتخب خود دادید ؟ . 
اقای رحمان پناه در پایان یاد اور شد:امیدوارم تا پایان تعطیلات و کنترل تقریبی کرونا در کشور به یک نتیجه درست برای اجرای کامل قوانین برسیم در غیر اینصورت یقینا جامعه پرستاری اجازه تسخیر و خرید و فروش قوانین خود را نخواهد داد .
امیدوارم متن مشوش و خواب آلود این نامه سبب بیداری و وجود علائم حیاتی در شورا بشود و خود را از زیر بار سلطه تک صدایی خارج کند . و به منافع جامعه و آینده و فردای رو در رویی با همکاران فکر کند .
در غیر اینصورت جامعه پرستاری راه خود را از آنها جدا خواهد کرد .
به امید آنروز


Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی