اخبار

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد:

هدف اصلی اعتباربخشی بیمارستان‌ها، افزایش کیفیت ارائه خدمات درمانی است

هدف اصلی اعتباربخشی بیمارستان‌ها، افزایش کیفیت ارائه خدمات درمانی است
ارسال شده: اردیبهشت 24, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اعتباربخشی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با هدف ایجاد رقابت کیفی بین مراکز درمانی و بیمارستان‌ها اجرایی شده و بیمارستان‌ها بر اساس کیفیت ارائه خدمات درجه بندی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خانه پرستار به نقل از خبرگزاری خانه ملت: حیدر علی عابدی در رابطه با اجرای اعتباربخشی بیمارستان‌ها گفت: اعتباربخشی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با هدف ایجاد رقابت کیفی بین مراکز درمانی و بیمارستان‌ها اجرایی شده و بیمارستان‌ها بر اساس کیفیت ارائه خدمات درجه بندی می‌شوند و می‌توانند تعرفه‌هایشان را اعمال کنند. بنابر این هرچقدر کیفیت بیمارستان‌ها بالاتر باشد، تعرفه‌ بالاتری را دریافت می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: بیمارستان‌ها برای رسیدن به سطح و درجه بالاتر باید یکسری از سنجه هایی را که وزارت بهداشت و درمان تعیین کرده و ملاک قرار داده را کسب کنند، تا از آن تعرفه متناسب بهره مند شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اگر بیمارستانی، یکی از مولفه‌های ملاک را نداشته باشد، مدتی به آن فرصت می‌دهند تا سنجه‌ مورد نظر را کسب کنند، در غیر این صورت درجه بیمارستان کاهش پیدا کرده و تعرفه خدماتی آن نیز متناسب با درجه تنزل پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که اگر تعرفه‌های بیمارستانی به دلیل عدم کسب سنجه وزارت بهداشت بیش از حد کاهش پیدا کند، زیان‌ده می‌شود. این موضوع برای بیمارستان‌های خصوصی محتمل‌تر است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در اعتباربخشی هیچ تفاوتی میان بیمارستان‌های خصوصی و دولتی وجود ندارد، تصریح کرد: هر بیماستانی اعم از بیمارستان‌های دولتی، بیمارستان ارتش، بیمارستان‌های تامین اجتماعی و یا بیمارستان‌های خصوصی که بخواهد از تعرفه استفاده کند باید اعتبار بخشی شود، در غیر این صورت بیمه‌ها برای پرداخت تعرفه‌ها هیچ ملاکی ندارند.

Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
3.0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی