اخبار

رئیس نظام پرستاری بافت مطرح کرد؛

نقش های متعدد پرستاران در اجتماع / نظارت دقیق بر مراکز غیرمجاز خدمات پرستاری در منزل

نقش های متعدد پرستاران در اجتماع / نظارت دقیق بر مراکز غیرمجاز خدمات پرستاری در منزل
ارسال شده: مهر 10, 1397
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

رئیس نظام پرستاری بافت با اشاره به نقش های متعدد پرستاران در اجتماع گفت: پرستاران علاوه بر بالین می توانند در جامعه نقش های متعدد دیگری را برعهده گیرند و در سه سطح پیشگیری مثمر ثمر واقع شوند.

به گزارش خبرنگار خانه پرستار معین نجم الدینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به نقش پرستاران در جامعه گفت: پرستاران در جامعه می تواند نقش های متعددی را ‌از پیشگیری تا درمان برعهده گیرند.

وی ادامه داد: پرستاری در سه سطح پیشگیری ، در حوزه آموزش در مدارس ، خانه های بهداشت و سالمندان و همچنین در حوزه فرهنگ سازی عمومی در بین عموم جامعه می تواند تاثیر گذار باشد .

رئیس نظام پرستاری بافت خاطر نشان کرد: پرستاری همچنین در مراکز خدمات پرستاری در منزل نیز می تواند ایفای نقش کند زیرا حضور بیمار در منزل و در کنار خانواده می تواند در روند درمان وی تاثیر گذار باشد.

وی در خصوص غیر واقعی بودن تعرفه های خدمات پرستاری در منزل که توسط شورای عالی بیمه تصویب شده است اظهار داشت: اگر تعرفه مراکز خدمات پرستاری در منزل به درستی تعیین شود و تمامی خدمات را تحت پوشش بیمه قرار گیرد به نوعی بار اضافی از بیمارستان ها کم شده و تخت های بیمارستانی کمتری اشغال خواهند شد و از بروز بیماری های مختلف از جمله عفونت های بیمارستانی برای یماران و همراهان آنها جلوگیری می کند.

نجم الدینی در پایان با اشاره به فعالیت مراکز غیر مجاز پرستاری در منزل افزود: همچنین با نظارت دقیق تر می توان از فعالیت مراکز غیرمجاز جلوگیری کرده و پرستار حرفه ای از غیر حرفه ای متمایز کرد و به الطبع مردم می توانند از خدمات با کیفیت پرستاری در منازل خود بهره مند شوند .
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی