اخبار

عضو نظام پرستاری دزفول مطرح کرد

مشکلات خانوادگی پرستاران در پی عدم پرداخت معوقات آنان/ ضرورت ایجاد امکانات رفاهی برای پرستاران

مشکلات خانوادگی پرستاران در پی عدم پرداخت معوقات آنان/ ضرورت ایجاد امکانات رفاهی برای پرستاران
ارسال شده: مهر 12, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

عضو نظام پرستاری دزفول با بیان این که پرستاران با مشکلات متعددی در مراکز درمانی روبرو هستند، گفت: یکی از مهمترین مشکلات پرستاران عدم پرداخت به موقع موقات آنان است زیرا باعث ایجاد مشکلات معیشتی و خانوادگی در بین پرستاران شده است.

پروین حیدری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به مشکلات جامعه پرستاری در کشور گفت:  کمبود پرستار یکی از مهمترین مشکلات جامعه پرستاری در مراکز درمانی محسوب می شود زیرا با توجه به نبود ردیف استخدامی برای پرستاران، تعداد پرستاران در مراکز درمانی رو به کاهش است و پرستاران شاغل موظف به اضافه کار اجباری و گذراندن شیفت های نامتعارف می شوند.

وی ادامه داد: علاوه بر اضافه کاری های اجباری، به دلیل کمبود نیروی پرستاری، با بازنشستگی پرستاران شاغل موافقت نمی شود و پرستاران با توجه به سختی کار و فرسودگی می بایست به کار خود ادامه دهند.

عضو نظام پرستاری دزفول  با بیان این که علاوه بر مشکلات فوق پرستاران با معوقات و عدم پرداخت به موقعه دریافتی های خود روبرو هستند، اظهار داشت: معوقات پرستاران در بیشتر شهرستان ها با کسال تاخیر همراه است که باعث ایجاد نارضایتی در بین جامعه پرستاری شده و به تبع آن مشکلات معیشتی و خانوادگی را نیز برای پرستاران ایجاد کرده است.

وی یکی دیگر از مشکلات جامعه پرستاری را نبود امکانات تفریحی و رفاهی دانست و افزود: با توجه به حجم کاری و استرس زا بودن این حرفه، نیاز است که امکانات تفرحی و رفاهی برای پرستاران در نظر گرفته شود تا خستگی ناشی از کار پرستاران کاهش یابد.

حیدری در پایان خاطر نشان کرد: نبود یک مهدکودک در مراکز درمانی برای مادران پرستار یکی دیگر از مشکلات جامعه پرستاری بوده که مادران را دچار سردرگمی در نگهداری از فرزندان خود کرده است.

Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی