اخبار

اسفندیاری مطرح کرد؛

مشارکت گسترده در انتخابات، نیاز حیاتی جامعه پرستاری است/ لزوم حضور چهره های جدید در انتخابات پنجمین دوره نظام پرستاری

مشارکت گسترده در انتخابات، نیاز حیاتی جامعه پرستاری است/ لزوم حضور چهره های جدید در انتخابات پنجمین دوره نظام پرستاری
ارسال شده: خرداد 1, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0پژوهشگر حوزه سلامت با اشاره به این که در آستانه پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری قرار داریم، گفت: مشارکت گسترده پرستاران در انتخاباتف نیاز حیاتی جامعه پرستاری محسوب می شود.

مهدی اسفندیاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به این که شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در کشور، حداقل در یک دهه اخیر به شکلی بوده که سایر صنوف هم اکثراً به نوعی ناراضی هستند ، گفت: نمی توان تمامی بار انتقادات را مستقیما متوجه کسانی که در اجرا و حوزه صنفی کار می کنند، دانست.

وی ادامه داد: رویکردهای سیاسی که در کشور تغییر می کند به تبع آن رویکردهای صنفی نیز تغییر خواهد کرد. بسیاری از صنوف دیگر به نوعی حادتر از پرستاران درگیر این مسئله هستند و احساس می کنند که باید وضعیت آنان بهبود یابد اما این بهبودی زمانی حاصل می شود که شرایط و یا گشایش سیاسی نوینی اتفاق افتد که در ادامه شرایط اقتصادی بهتری رقم بخورد و بتوان نتیجه گیری بهتری کرد.

پژوهشگر حوزه سلامت اظهار داشت: کشور در یک دهه اخیر با توجه به وضعیت اقتصادی به شکل ریاضتی عمل می کند و با یک دولت رفاهی روبرو نیستیم که بتوانیم مسائل صنفی را به راحتی مطرح کنیم . به نظر می رسد در چنین شرایطی اگر تمرکز بر پتانسیل ها و ظرفیت های اقتصادی داخلی باشد و برنامه ریزی شود به نتایج بهتری دست خواهیم یافت. با تعریف یک تاب آوری اقتصادی می توان دریافت که چه کارهایی در جهت بهبود معیشت پرستاران با تکیه بر منابع موجود می توان انجام داد.

وی خاطر نشان کرد: از آن جایی که این گونه فضاها نیاز به یک نوع پویایی دارند و برای این که این پویایی حفظ شود نیاز است که بر روی مسائل آموزشی، قوانین تبعیض زدایی، قوانین دارای تبعیض و استفاده بهینه از فرصت ها در کنار تشکیل تعاونی های محکم و قوی و کمک به معیشت پرستاران تمرکز شود .

اسفندیاری یادآور شد: رویکرد سازنده ای و برنامه ی منسجمی از سوی طیف ها برای این گونه برنامه ها دیده نشده و این جامعه در حدی بالغ شده است که با دیالوگ ها، نشست ها و یا تخریب اشخاص و چند قطبی کردن فضای انتخابات به نتایج مطلوب نمی رسد.

وی با بیان این که مشارکت گسترده نیاز حیاتی جامعه پرستاری برای انتخابات است ، تاکید کرد: نیاز است که به فعالیت های صورت گرفته در حوزه پرستاری نگریسته شود زیرا سازمان نظام پرستاری مجموعه رشید و محصول زحمات بزرگان این رشته در چندین دهه بوده و صیانت از این داشته با مشارکت زیاد و آگاهانه مهم وحیاتی است و هر کسی که حرفه پرستاری را انتخاب کرده باید به این مسئله مهم توجه داشته باشد.

پژوهشگر حوزه سلامت افزود: افراد و چهره های سابق در این انتخابات حضور دارند و نیاز است که چهره های جدیدتر و به روز تر حضور یابند و نقش آفرینی کنند. شاید حضور چهره های جدید و برنامه های مدون و قابل دسترس بتواند فضا را تلطیف کرده و مشارکت بیشتری را ایجاد کند و نیاز است بسترهای آن ایجاد شود.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی