اخبار

عضو شورای عالی نظام پرستاری مطرح کرد؛

مشارکت در انتخابات نظام پرستاری قدرت اجتماعی پرستاران را افزایش می دهد

مشارکت در انتخابات نظام پرستاری قدرت اجتماعی پرستاران را افزایش می دهد
ارسال شده: خرداد 16, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت : اگر میزان مشارکت و تعداد آرا بیشتر باشد نفوذ پیام و قدرت اجتماعی پرستاران نیز بیشتر خواهد بود.

علی اشرف رحمان پناه در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به قرار داشتن در آستانه پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری گفت: اهمیت انتخابات صنفی و حرفه ای در سر نوشت حرف و اصناف از انتخابات های ملی مانند مجلس و ریاست جمهوری کمتر نیست زیرا این امر مستقیم به سرنوشت حرفه و سازمان حرفه ای مربوط می شود و اعضای راهبر و گرداننده نهاد اجتماعی سازمان حرفه ای هستند که سرنوشت هر حرفه و جامعه حرفه ای را تعیین می کنند .

وی با بیان این که کلیه پرستاران اعم از شاغلین و افرادی که بنابر هر دلیل غیر شاغل حرفه ای هستند می بایست در انتخابات مشارکت فعال داشته باشند، اظهار داشت: حال اگر تا این مقطع و به هر دلیل اراده و تصمیم کاندید شدن نداشته اند، برای مشارکت فعال در انتخاب بهترین افراد از میان کاندید اها اقدام کنند و از روی بلا تکلیفی و سستی شرکت و یا تحریم نکنند . چرا که زیان آن جز به خود آنها نخواهد رسید .

عضو شورای عالی نظام پرستاری با بیان این که اگر میزان مشارکت و تعداد آرا بیشتر باشد نفوذ پیام و قدرت اجتماعی پرستاران نیز بیشتر خواهد بود، تصریح کرد: هر میزان جمع منتخبین از توانایی و آگاهی بیشتری بر خوردار باشد به همان میزان توانمندی و خرد جمعی آنان و تصمیمات متخذه از ارزش، اهمیت و اعتبار بیشتری بر خوردار خواهد بود .

وی با تاکید بر این که پرستاران می بایست افراد حرفه ای و بیدار و از خودگذشته و نفس کشته انتخاب کنند، خاطر نشان کرد: افرادی که بند دلشان به جاهای غیر حرفه ای و چشم امیدشان به فرصت های احتمالی است قطعا نمی توانند مطالبه گر حرفه ای کارآمدی باشند و قطعا مصالح حرفه ای را فدای منافع احتمالی خود خواهند کرد .

رئیس نظام پرستاری سنندج با بیان این که اگر جامعه هدف را به طیف هایی تقسیم کنیم، خوشبختانه هم تعداد افراد و هم میزان حرص آنها برای انتخاب شدن بسیار بیشتر از گذشته خواهد بود، تاکیدکرد: خوشبختانه همه طیف ها خبر از آگاهی و افزایش دانش و هوش اجتماعی پرستاران می دهند و این نوید بخش انتخاباتی پرشور و جدی را خواهد داد.

وی یادآور شد: حضور و وجود چهرهای جدید و مخصوصا جوانان، شتاب و تحرک بیشتری به انتخابات می دهد و شور و انرژی بیشتری برای تحرک سازمانی ایجاد خواهد کرد .

رحمان پناه با بیان این که انتظار می رود، انتخاب خردمندانه و از روی گزینش هدفمند، نه هیجانی و انتقام جویانه باشد، افزود: اگر انتخابات اینگونه نباشد، ظرفیتها و تجربیات سالها ساخته پرستاری کنار گذاشته خواهد شد و یقینا حرکات حرفه ای و سازمانی بدون بهره گیری از آنها به انحراف و یا شتاب و رکود مبتلا خواهد شد .

وی اظهار داشت: شرط عقل انتخاباتی و انتخاب درست ، انتخاب بهترین ها و هدفمندها و افرادی است که دارای آگاهی برنامه و شناخت درست محیط برای کار هستند و توان تحلیل ظرفیتها، تهدیدات، فرصتها، کاستی ها و توانمندی های سازمانی را بخوبی داشته باشند .
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی