اخبار

نایب رئیس نظام پرستاری مرند و جلفا تاکید کرد:

مسئولین دانشگاه ها از پرستاران حمایت کنند/ لزوم تامین امنیت شغلی برای پرستاران

مسئولین دانشگاه ها از پرستاران حمایت کنند/ لزوم تامین امنیت شغلی برای پرستاران
ارسال شده: مهر 3, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

نایب رئیس نظام پرستاری مرند و جلفا با شاره به افزایش آمار خشونت علیه پرستاری طی روزهای گذشته گفت:  با توجه به  خشونت های صورت گرفته علیه پرستاری، نیاز است که مسئولین دانشگاه ها از پرستاران حمایت کنند.

مهدی علی بیگی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این که پرستاران در خط مقدم درمان قرار دارند، گفت: به دلیل حضور مداوم پرستاران بر بالین بیمارف خشونت ها علیه آنان نیز بیشتر بوده و این آمار روز به روز در حال افزایش است که بسیار نگران کننده خواهد بود.

وی با تاکید بر این که خشونت ها ریشه در عوامل اجتماعی و فرهنگی منطقه دارد، اظهار داشت:  بروز این گونه خشونت ها باعث افت کیفیت ارائه خدمات به بیماران می شود و امنیت پرسنل نیز روز به روز کاهش میابد و نیاز به رسیدگی و توجه بیشتر دارد.

نایب رئیس نظام پرستاری مرند و جلفا خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از بروز خشونت علیه پرستاران نیاز است که نیروهای انتظامی و حفاظتی آموزش دیده در مراکز درمانی و بویژه اورژانس ها مستقر شوند .

وی با بیان این که از پرستاران انتظار می رود سعه صدر خود را افزایش داده و در پاسخگویی به همراهان با تامل بیشتر و با آرام سازی برخورد کنند، تصریح کرد: یکی دیگر از راهکارهای کاهش خشونت در مراکز درمانی، راه اندازی بخش حقوقی دانشگاه های علوم پزشکی و نظام پرستاری ها است تا از همکاران حمایت های حقوقی شود.

علی بیگی در پایان افزود: با توجه به سختی کار پرستاران و فوریت های پزشکی و اورژانس ۱۱۵، نیاز است که مسئولین در خصوص بروز خشونت علیه آنان، از پرسنل دفاع شود و پیگیری های لازم انجام شود تا درس عبرتی برای سایرین باشد و آمار خشونت کاهش یابد‌.

Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی