اخبار

مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با پیام نو؛

ماه عسل قالیباف و جبهه پایداری چندان طول نمی‌کشد/ کرونای سیاسی مانع حضور مردم در انتخابات شدنه کرونای ویروسی

ماه عسل قالیباف و جبهه پایداری چندان طول نمی‌کشد/ کرونای سیاسی مانع حضور مردم در انتخابات شدنه کرونای ویروسی
ارسال شده: اسفند 5, 1398
نظرات: 0

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، سرانجام به پایان رسیده و جریان اصولگرا در غیاب رقیب، سرگرم برپایی جشن پیروزی تک نفره خود در این آوردگاه کم رونق است. مجلسی که به واسطه، عدم مشارکت کم سابقه بسیاری از هم‌وطنان؛ گوی رقابت را از سایر ادوار از این حیث ربوده و در بی‌وزنی سیاسی، مثال‌زدنیست.

در همین رابطه، محمد مهاجری، فعال سیاسی و رسانه‌ای اصولگرا با اشاره به ترکیب مجلس آینده در گفتگو با پیام نو، اظهار داشت: ضمن احترام به رای مردم و احترام به عموم آقایان و خانم‌هایی که موفق به کسب رای در این دوره شده‌اند، ترکیب مجلس یازدهم را، قطعا ناکارآمد می‌دانم و تصورم بر این است که با توجه به سوابقی که این دوستان دارند، نمره این دوره از پارلمان، حتما به مراتب پائین‌تر از مجلس کنونی خواهد بود.

کار قالیباف و پایداری به اره دادن و تیشه گرفتن می‌رسد

وی افزود: در این بین، استنباطم از وضع کنونی نیز بر این است که، ماه عسل محمدباقر قالیباف با جبهه پایداری، خیلی طول نکشیده و در طول چهار سال عمر مجلس، مثل اره بده، تیشه بگیر را به مصداق خواهند کشاند. البته، شهردار پییشین تهران در راستای حذف و عدم قرارگیری بخش تندروتر جبهه پایداری در لیست، تلاش زیادی کرده و تا حدود قابل توجهی نیز در این رابطه در تهران موفق بود. اما این به معنی نیست که این افراد، قالیباف را رها خواهند کرد.

وی ادامه داد: با این همه، جبهه پایداری دارای وزن سیاسی نبوده و برای جبران این بی‌وزنی، تلاش دارد تا با ضرب کردن آن در جنجال و پرخاش، خود را به جایگاه بالاتری ارتقا دهد.

این فعال سیاسی اصولگرا، خاطرنشان کرد: آن چه در برخی از محافل رسانه‌ای اصولگرا به مانند کیهان و صدا و سیما و امثال آن در روزهای اخیر در توجیه مشارکت پائین مردم شاهد بودیم، این بود که حضرات، عنوان کردند که این مشارکت کاملا حداقلی، محصول رپرتاژ شیوع ویروس کرونا بوده و برخی از مردم به دلیل واهمه از ابتلا به آن در انتخابات شرکت نکرده‌اند!

وی در ادامه گفت: در حالی که اتفاقا، قم از آن دسته حوزه‌های انتخابیه‌ای بود که بیشترین میزان مشارکت را داشت و اتفاقا، منشا پیدایش ویروس کرونا نیز بود! بنابراین، این دست اقوال، بیان مزخرفاتی است که چندان محلی از اعراب نداشته و نخواهد داشت.

مردم به دلیل کرونای سیاسی نهادهای غیرانتخابی در انتخابات شرکت نکردند

مهاجری، تاکید داشت: بله! مردم به دلیل کرونا در انتخابات شرکت نکردند، اما نه این ویروس کرونا که منشا بیماری شهروندان شده، بلکه به دلیل کرونای سیاسی که متاسفانه در کشور تلاش کرد تا خواسته‌های مردم را توسط نهادهای غیرانتخابی نادیده بگیرد.

وقتی مصوبه نمایندگان مردم به گروگان گرفته می‌شود، چرا در انتخابات شرکت کنند؟

این فعال رسانه‌ای اصولگرا، خاطرنشان کرد: وقتی شما، سفره مردم را با رد کردن FATF کوچک می‌کنید، وقتی بدون دلیل منطقی برای مردم ایران، دشمن‌تراشی می‌کنید، وقتی آنچه را که در مجلس درباره لوایح چهارگانه FATF تصویب شده، گروگان گرفته و توسط گروه کوچکی در مجمع تشخیص مصلحت خط می‌زنید. این استنباط در مردم ایجاد می‌شود که اساسا، چرا باید در انتخابات شرکت داشته باشند؟

وی افزود: مردم ما، اکثرا در خصوص انتخابات، نتیجه‌گرا بوده و در سال‌های اخیر نیز بر این میل به نتیجه‌گرایی عمومی نیز افزوده شده است. بنابراین، وقتی مردم احساس کنند که شرکت کردن آن‌ها در انتخابات، زاینده یک نتیجه مطلوب و در راستای منافع عمومی نیست؛ حتی اگر شخصیتی به مانند سیدمحمدخاتمی نیز در انتخابات شرکت کند، حتی اصلاح‌طلبان نیز پای صندوق رای نخواهند رفت.

مهاجری، یادآور شد: اخیرا نیز، قولی از سوی علی مطهری، نماینده کنونی مجلس در خصوص لوایح و طرح‌های پارلمان مطرح شده و ایشان عنوان کرد که به محض طرح یک لایحه و طرح، خبر می‌آمد که این طرح از بالا غیرمصلحت‌آمیز تلقی شده و باید از دستور خارج شود. امری که به گفته نماینده کنونی تهران در خصوص بسیاری از طرح‌ها صدق می‌کرده و اگر چنین فرضی صحیح باشد، با مسئله بزرگی در نهادی که باید، خانه ملت باشد، روبرو هستیم.

وی در پایان نیز، عنوان داشت: از آن جا که مجلس یازدهم، مجلس ضعیف و فاقد وزن و اعتبار سیاسی است بر فرض صحت کامل این سخنان علی مطهری، مسئله مذکور با ضریب به مراتب بزرگ‌تری درخصوص این مجلس نیز صادق خواهد بود.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی