اخبار

عضو نظام پرستاری سقز عنوان کرد:

لزوم فرهنگ سازی در جهت کاهش بروز خشونت/ برگزاری دوره های آموزشی برای پرستاران

لزوم فرهنگ سازی در جهت کاهش بروز خشونت/ برگزاری دوره های آموزشی برای پرستاران
ارسال شده: شهریور 23, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

عضو نظام پرستاری سقز با بیان این که برای کاهش خشونت در مراکز درمانی لازم است از طریق رسانه های جمعی فرهنگسازی هایی انجام شود، گفت: در رسانه های جمعی شرح وظایف کادر پرستاری را به درستی نشان دهند و مردم نیز این شرح وظایف را درک کنند و یا با برگزاری دوره های آموزشی برای پرستاران، آستانه صبر و تحمل آنان را افزایش داد بنابراین آمار خشونت ها در جامعه کاهش خواهد یافت .

هاله رشادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به خشونت های اخیر علیه پرستاری گفت: پرستاران در دسترس ترین قشر در بیمارستان ها و مراکز درمانی به شمار می روند و بیشترین ارتباط و نزدیکی را با بیماران دارند بنابراین در معرض اتهام به کم کاری و مورد خشونت فیزیکی و کلامی قرار می گیرند.

 

وی خاطر نشان کرد: با توجه به این که حضورنیروی انتظامی  در مراکز درمانی برچیده شده و حراست و نگهبانی فعال نیستند و مسئولین نیز به خوبی از کادر پرستاری حمایت نمی کنند. 

 

عضو نظام پرستاری سقز اظهار داشت: برای جلوگیری از بروز خشونت می بایست مسئولین از پرستاران حمایت کنند و قوانین نیز در حمایت از جامعه پرستاری اعمال شود  زیرا افرادی که در لباس های مختلف به مردم خدمات ارائه می دهند باید مورد حمایت و دفاع قرار گیرند. 

 

وی یادآور شد: همچنین انتظار می رود همانند سابق از نیروهای انتظامی و نظامی در مراکز درمانی استفاده شود تا از بروز خشونت جلوگیری به عمل آید. 

 

رشادی با بیان این که در تمامی مراحل حق با بیمار بوده و نجات جان بیماران در اولویت کار پرستاران قرار دارد اما باید با فرهنگسازی در جامعه از بروز خشونت جلوگیری کرد، افزود: اگر در رسانه های جمعی شرح وظایف کادر پرستاری را به درستی نشان دهند و مردم نیز این شرح وظایف را درک کنند و یا با برگزاری دوره های آموزشی برای پرستاران، آستانه صبر و تحمل آنان را افزایش داد بنابراین آمار خشونت ها در جامعه کاهش خواهد یافت .
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی