اخبار

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد:

لزوم فرهنگسازی جهت کاهش خشونت در مراکز درمانی/ بروز خشونت باعث دلسردی پرستاران می شود

لزوم فرهنگسازی جهت کاهش خشونت در مراکز درمانی/ بروز خشونت باعث دلسردی پرستاران می شود
ارسال شده: مهر 20, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شودای اسلامی با اشاره به افزایش آمار خشونت در مراکز درمانی گفت: بروز خشونت در مراکز درمانی باعث ایجاد دلسردی بین پرسنل کادر درمان می شود و لازم است که از طریق فرهنگسازی این خشونت ها را کنترل کرد.

شهاب نادری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به افزایش آمارخشونت های اخیر علیه پرستاری گفت: خشونت به عنوان يك رفتار ناپسند تحت تاثير عوامل مختلفي است كه از آن جمله مي توان به مسايل رواني، افزايش فقر، گراني، تورم و وضعيت اقتصادي نابسامان اشاره كرد و اين عوامل به دنبال خود زمينه هاي كاهش تاب آوري و تحمل را در جامعه به همراه آورده اند.

وی با بیان این که خشونت در محيط کار در سراسر دنيا عامل خطر مهمي تلقي مي شود، اظهار داشت: پرستاران نيز به دليل حضور و فعاليت در مراکز درماني و ارتباط مستقيم با بيماران و همچنين قرار گرفتن در معرض تنش هاي متعدد همواره در معرض انواع خشونت قرار دارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که مردم ولی نعمت ما محسوب می شوند و باید مرهمی بر زخم ها ودرد های آنان باشیم، خاطر نشان کرد: کمبود کادر درمان و تجهیزات و امکانات باعث می شود که مراجعه کنندگان خسته شوند و این امر دلیل بر بروز خشونت در مراکز درمانی علیه کادر درمان خواهد بود که بروز این گونه رفتارها باعث دلسردی کادر درمان برای ارائه خدمات می شود.

وی در پایان افزود: مسئولین وزارت بهداشت باید در خصوص رفع مشکلات مراکز درمانی کوشا باشند تا تعادل و توازن برقرار شود و برای جلوگیری از بروز خشونت می توان  از طریق فرهنگسازی در جامعه آمار خشونت ها را کاهش داد.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی