اخبار

عضو شورای مرکزی خانه پرستار؛

لزوم توجه مسئولین به جنبه های درونی شغل پرستاری / تغییر سبک مدیریت و نظارت

لزوم توجه مسئولین به جنبه های درونی شغل پرستاری / تغییر سبک مدیریت و نظارت
ارسال شده: اردیبهشت 17, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0کریم عابدینی با اشاره به این که مدیریت در پرستاری در حال حاضر نیاز به تغییر سبک و نظارت دارد، گفت: برای کاهش مهاجرت پرستاران و روی آوری دانشجویان به این حرفه نیاز است که مسئولین به جنبه های درونی شغل پرستاری توجه بیشتری نمایند.

کریم عابدینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این که پرستاری جزو حرفه های محبوب در جهان توسعه یافته به شمار می رود، گفت: در ایران در حال حاضر تنها جنبه مثبت پرستاری، بازار کار مناسب آن نسبت به سایرمشاغل است.

وی ادامه داد: با توجه به بحران اشتغالی که در کشور وجود دارد، این نکته نباید مایه غرور مسئولان و متولیان امر شود چون در صورت توسعه و رونق اقتصادی و گشایش در بازار کسب و کار همین جذابیت هم از پرستاری رخت بربسته و با عدم اقبال دانشجویان جدید به رشته پرستاری و چه بسا شاهد مهاجرت گسترده پرستاران از پرستاری خواهیم بود.

این کارشناس پرستاری اظهار داشت: لازم است به دیگر جنبه های جذابیت درونی شغل پرستاری نیز توجه شود و استانداردهای کاری و طراحی سیستم کارآمد پاداش نیز مد نظر قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه همچنان سبک مدیریت و نظارت در پرستاری به شکل مدیریت استبدادی بوده در حالی که در همه مشاغل خصوصا پرستاری که موضوع کار انسان است، لازم است فضای مدیریت تلطیف تر شده و بر پایه روابط انسانی و مدیریت مشارکتی انجام شود و این مهم نیاز به یک تحول گسترده سازمانی و محسوس دارد.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی