اخبار

رئیس نظام پرستاری نوشهر مطرح کرد؛

لزوم ارتباط قوی هیئت مدیره های نظام پرستاری با نمایندگان مجلس/ اجرای قانون تعرفه گذاری نیازمند هزینه نیست

لزوم ارتباط قوی هیئت مدیره های نظام پرستاری با نمایندگان مجلس/ اجرای قانون تعرفه گذاری نیازمند هزینه نیست
ارسال شده: آبان 12, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

رئیس نظام پرستاری نوشهر با بیان این که برای اجرای قوانین پرستاری نیاز است که هیئت مدیره های نظام پرستاری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابی خود ارتباط برقرار نمایند، اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور می بایست پرستاران را که از ظرفیت بالایی نیز برخوردار هستند و تاثیرکمی در صحنه هایی چون انتخابات ندارد و می توانند تاثیر گذار باشند را با دید متفاوت مورد توجه قرار دهند و بنگرند و برای مرتفع شدن مشکلات کاری و معیشتی پرستاران همت و همیاری بیشتری را مبذول داشته باشند.

محمد تیر در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به مشکلات جامعه پرستاری گفت: در خصوص مشکلات جامعه پرستاری در مراکز درمانی نظرسنجی های بسیاری صورت گرفته اما اقدام عملی در جهت رفع این مشکلات انجام نشده و باعث دلسردی و بی انگیزگی پرستاران و مدیران و تحلیل گران شده است.

وی خاطر نشان کرد: این تحلیل ها زمانی کارآمد خواهند بود که بتوان از آن ها استفاده بهینه کرد و پرستاران نتایج این تحلیل ها را در دریافتی خود مشاهده کنند .

رئیس نظام پرستاری نوشهر یکی از مشکلات جامعه پرستاری که تکرار مکررات محسوب می شود را عدم جرای قانون 13 ساله تعرفه گذاری خدمات پرستاری دانست، اظهار داشت: در طول این 13 سال بسیاری از طرح هایی یک شبه پیشنهاد داده شد، تامین اعتبار و اجرایی شده اما تعرفه گذاری پس از این مدت همچنان بر زمین مانده است .

وی یادآور شد : قانونی که اجرای صحیح آن هیچ بودجه اضافی برای وزارت بهداشت و یا سازمان های بیمه گر و دریافت کنندگان خدمات تحمیل نمی کند چه بسا بسیار به صرفه تر و اقتصادی تر خواهد بود.

تیر با بیان این که نکته اصلی عدم اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری، کمبود همت و اهتمام است، تاکید کرد: با تشکیل یک کارگروه فنی و تخصصی که نمایندگان تمامی ذینفعان در آن حضور داشته باشند می توان زوایای قانونی را مورد ارزیابی قرار داد و چرایی های اجرا یا عدم اجرا را کالبد شکافی کرد.

وی با تاکید بر این که نکته کلیدی اجرای قانون، نظر مثبت و واقعی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از کمیسیون بهداشت تا سایر کمیسیون های تاثیر گذار است، تصریح کرد: نیاز است نمایندگان مجلس با مطالعه و اشراف کامل به استقبال این قانون بروند قطعا با توجه به صرفه جویی هایی که در اجرای این قانون وجود دارد پیش قدم خواهند شد.

رئیس نظام پرستاری نوشهر افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور می بایست پرستاران را که از ظرفیت بالایی نیز برخوردار هستند و تاثیرکمی در صحنه هایی چون انتخابات ندارد و می توانند تاثیر گذار باشند را با دید متفاوت مورد توجه قرار دهند و بنگرند و برای مرتفع شدن مشکلات کاری و معیشتی پرستاران همت و همیاری بیشتری را مبذول داشته باشند.

وی با اشاره به این که نمایندگان مجلس با پیشفرض هایی که در خصوص قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری دارند می بایست وارد مذاکره شوند، افزود: نمایندگان باید با یک دید باز این قانون را مطالعه کنند و به نظر کارشناسان توجه نمایند و بررسی های لازم را انجام دهند و اگر این قانون را به نفع جامعه درمان کشور دیدند اجرایی نمایند.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی