اخبار

دبیرکل خانه پرستار؛

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در تونل 13 ساله زمان / چه کسی پاسخگوی عدم اجرای قانون است ؟

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در تونل 13 ساله زمان / چه کسی پاسخگوی عدم اجرای قانون است ؟
ارسال شده: شهریور 16, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به این که 13 سال از قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری  می گذرد اما متاسفانه تا کنون اراده ای در جهت اجرای این قانون از سوی وزارت بهداشت وجود نداشته ، گفت:  این قانون پس از طی هفت هزار نفرساعت کار کارشناسی، در جلسات متعدد با اکثریت آرا در صحن علنی توسط نمایندگان تصویب شده و عدم توجه مجموعه دولت به مصوبه مجلس باعث کاهش اعتبار قوانین خواهد شد .

محمد شریفی مقدم  با اشاره به این که قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سال 1386 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، گفت:  تمامی اقدامات کارشناسی و فنی با بیش از 7 هزار نفرساعت انجام شده و تعرفه های خدمات پرستاری به شکل های مختلف مانند موردی، بسته ای و بخشی و هر آنچه که مد نظر بوده تهیه شده است.

وی فرآیند پیگیری های لازم در جهت اجرای قانون را از گذشته تا کنون را اینگونه برشمرد : آئین نامه اجرایی  این قانون تهیه و در جلسات متعدد در وزارتین بهداشت و رفاه ، بیمه سلامت ، کمیسیون اجتماعی دولت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی مطرح شده و دستور اجرای آن توسط روسای جمهور و معاونین روسای جمهوری به وزارت بهداشت ابلاغ شده است.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی در خصوص پشتوانه قوی اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری خاطر نشان کرد: در تبصره بند ث ماده 74 قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف شد که اعتبار اجرای قانون را در قالب بودجه سالانه از محل منابع بودجه عمومی دولت تامین نماید .

وی با بیان این که  طی 3 سال گذشته پیشنهاد تخصیص دو هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون مذکور از سوی سازمان نظام پرستاری به وزارت بهداشت داده شده تا پیش بینی های لازم در این زمینه صورت گیرد، تصریح کرد: امسال هم پیشنهاد مذکور یعنی دو هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون از سوی سازمان نظام پرستاری به وزارت بهداشت داده شده است .

شریفی مقدم با اشاره به این که با توجه به پیشنهادات سازمان نظام پرستاری در خصوص بودجه و عدم اجرای این قانون اظهار داشت: جامعه پرستاری کشور از تمامی مبادی ذی ربط، در ابتدا از وزارت بهداشت، سپس سازمان مدیریت و در نهایت مجلس شورای اسلامی انتظار دارد، قانون 13 سال بر زمین مانده پرستاری را اجرایی نمایند.

وی یادآور شد: جامعه پرستاری همچنین از معاونت نظارت بر اجرای قوانین مجلس هم درخواست دارد که موضوع اجرای قانون و دلایل عدم اجرای آن را پیگیری نمایند. زیرا این قانون پس از طی مراحل کارشناسی در جلسات متعدد با اکثریت آرا در صحن علنی توسط نمایندگان تصویب شده و عدم توجه مجموعه دولت به مصوبه مجلس باعث کاهش اعتبار قوانین خواهد شد .

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به لزوم ورود همه جانبه بدنه پرستاری در این خصوص افزود: از 140 هیئت مدیره های نظام پرستاری انتظار می رود از طریق ارتباط با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابی خود به موضوع اجرای قانون تعرفه گذاری در فصل بودجه ورود، حساس و پیگیری نمایند.

 

منبع: سازمان نظام پرستاری

Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی