اخبار

در نامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به وزیر بهداشت عنوان شد:

قانون ارتقاء بهره وری برای نیروهای فوریت اجرا نشود/ در صورت شکایت افراد نظریه ارشادی بدهید

قانون ارتقاء بهره وری برای نیروهای فوریت اجرا نشود/ در صورت شکایت افراد نظریه ارشادی بدهید
ارسال شده: خرداد 2, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

در پی ابلاغ دستور وحدت رویه در اجرای قانون ارتقاء بهره وری برای کارکنان فوریت های پزشکی، دکتر محمد رضا دارابی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی نامه ای به وزیر بهداشت خواستار عدم اجرای این قانون برای همکاران فوریت شد.

به گزارش خبرنگار خانه پرستار در این نامه آمده است به استناد ماده ۱ آیین نامه قانون ارتقاء بهره وری، شاغلین بالین به کسانی اطلاق می‌شود که به بیماران بستری به طور مستقیم ارائه خدمت دهند اما کارکنان فوریتهای پزشکی با بیماران بستری در ارتباط نبوده و در نتیجه شاغلین بالین محسوب نمی شوند.
گفتنی است در بخش دیگری از این نامه آمده است با توجه به محاسبه ضریب یک و نیم برای روزها و شبهای تعطیل و نیز سقف اضافه کار ۸۰ ساعت که در قانون مذکور قید شده است به علت کمبود نیرو در رشته فوریت ها دچار بحران خواهیم شد. بنابر این با توجه به نیاز به جذب نیروی جدید بار مالی ایجاد شده بالغ بر ۹.۰۲۵.۰۰۰.۰۰۰ریال در ماه خواهد بود، که در شرایط موجود امکان تامین این مبلغ وجود ندارد.
شایان ذکر است که دکتر دارابی در پایان نامه خطاب به وزیر بهداشت اظهار داشت: در صورت پیگیری‌های متعدد افراد و نهادهای مختلف در این خصوص نظریه ارشادی مبذول فرمائید.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی