اخبار

رئیس نظام پرستاری بانه عنوان کرد:

فیکس پیمنت بهترین جایگزین نظام پرداخت/ بی عدالتی و تبعیض در وزارت بهداشت کاملا مشهود است

فیکس پیمنت بهترین جایگزین نظام پرداخت/ بی عدالتی و تبعیض در وزارت بهداشت کاملا مشهود است
ارسال شده: آبان 6, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

رئیس نظام پرستاری بانه با بیان این که عدم شفافیت، بی عدالتی و تبعیض از جمله مشکلات نظام پرداخت در وزارت بهداشت محسوب می شود، گفت: اگر طرح فیکس پیمنت جایگزین طرح قاصدک و یا فی فورسرویس شود، می تواند عدالت را در بین کادر درمان ایجاد کند.

بهمن شریفی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به مشکلات نظام پرداخت در وزارت بهداشت گفت: عدم شفافیت، عدم روشنگری، بی عدالتی و تبعیض در پرداخت ها، مشکلات نظام پرداخت در وزارت بهداشت به شمار می رود و اگر این روند ادامه داشته باشد، بی انگیزگی و دلسردی پرستاران برای ارائه خدمات افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: در طرح قاصدک اضافه کار و کارانه پرستاران به طور شفاف محاسبه نمی شود و نیاز است که این طرح برچیده شود و نظام پرداختی مناسبی جایگزین آن شود.

رئیس نظام پرستاری بانه با بیان این که می توان برای رفع این مشکلات جایگزین مناسبی در نظر گرفت، اظهار داشت: اگر طرح فیکس پیمنت جایگزین طرح قاصدک و یا فی فورسرویس شود، می تواند عدالت را در بین کادر درمان ایجاد کرده و سطح اختلاف دریافتی بین پزشک و پرستار را کاهش خواهد داد.

وی در پایان افزود: یک روش جایگزین دیگر برای نظام پرداخت در وزارت بهداشت اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است و از این طریق جامعه پرستاری از حق واقعی خود برخوردار خواهند شد.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی