اخبار

عضو کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد؛

عوامل فرسودگی شغلی نیروهای پرستاری/تمایل پرستاران به مهاجرت

عوامل فرسودگی شغلی نیروهای پرستاری/تمایل پرستاران به مهاجرت
ارسال شده: مهر 11, 1397
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ، فرسودگی شغلی پرستاران را ناشی از کمبود نیرو و اضافه کاری های اجباری دانست.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، دکتر منوچهرجمالی سوسفی در نشست روز سه شنبه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس که با موضوع بررسی مشکلات جامعه پرستاری برگزار شد ، گفت: با توجه به کمبود تعداد پرستار و سایر کادر درمان ، پرستاران فعالیت هایی خارج از شرح وظایف خود انجام می دهند و همچنین اضافه کاری های اجباری به پرستاران محول می شود که این عوامل سبب فرسودگی شغلی پرستاران خواهد شد .

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به کمبود پرستار ، نسبت پرستار به تخت همخوانی نداشته و از استاندارد جهانی دور است از این رو نوشتن هایی که برای پرستاران به عنوان اعتبار بخشی در نظر گرفته شده است وقتی برای رسیدگی به بیماران نمی گذارد .

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: کیفیت خدماتی که توسط پرستاران به بیماران ارائه داده می شود در اینجا مغفول مانده زیرا کیفیت خدمات و سلامتی مردم مد نظر مقام معظم رهبری و دولت است .

وی افزود: با توجه به پرداختی به پرستاران در ایران در مقایسه با پرداختی کشورهای دیگر به این حرفه و وضعیت بهتر آنها در کشورهای دیگر ، پرستاران تمایل به مهاجرت داشته و این مشکلات نیز دلیلی بر افزایش امار مهاجرت ها بوده است .

جمالی در پایان اظهار داشت: بنابراین می توان با استفاده از ظرفیت ها و جذب پرستاران و همچنین برطرف کردن مشکلات ، از مهاجرات پرستاران جلوگیری کرد و امیدوار هستیم بتوانیم مشکلات این قشر خدوم را برطرف نماییم .
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی