اخبار

یک فعال صنفی پرستاری عنوان کرد:

عدم امنیت شغلی پرستاران شرکتی/ پایین بودن سطح دستمزدهای پرستاران شرکتی

عدم امنیت شغلی پرستاران شرکتی/ پایین بودن سطح دستمزدهای پرستاران شرکتی
ارسال شده: شهریور 3, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

فرهاد ملاشاهی، فعال صنفی پرستاری با بیان این که پرستاران شرکتی با مشکلات متعددی روبرو هستند، گفت: مهمترین مشکل پرستاران شرکتی عدم امنیت شغلی آنان است که سطح انگیزه پرستاران را نسبت به سایر پرستاران کاهش داده و نیاز به رسیدگی و توجه بیشتر دارد.

احسان فرهاد ملاشاهی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به مشکلات پرستاران شرکتی گفت: پرستاری جزو مشاغل حاکمیتی است و باید به شکل دائمی استخدام شوند اما متاسفانه در حال حاضر پرستاران به واسطه شرکت هایی به استخدام درآمده که مشکلات متعددی را در برداشته است.

وی با بیان این که سطح دستمزد پرستاران شرکتی نسبت به سایر پرستاران پایین است، اظهار داشت: دستمزد و مزایای پرستاران شرکتی بسیار پایین تر از پرستاران رسمی است و متاسفانه شرایط قراردادی این پرستاران نیز به گونه ای است که حق هیچ اعتراضی را نداشته و اگر بخواهند دست به اعتراض صنفی بزنند، به راحتی در معرض اخراج قرار می گیرند.
این کارشناس پرستاری خاطر نشان کرد: عدم اجرای طرح رتبه بندی ، دستمزدهای پرستاران شرکتی را علیرغم دارا بودن مدارک دانشگاهی، بسیار پایین نگاه داشته است و کارانه آنها با اختلاف زمانی طولانی تر نسبت به سایر پرستاران پرداخت می شود که جای تامل دارد زیرا پروسه حسابداری با توجه به به روز شدن سیستم ها چقدر زمان نیاز دارد که کارانه پرستاران شرکتی نیز پرداخت گردد.

وی با بیان این که شرکت ها به راحتی می توانند قرارداد خود را با پرستاران فسخ نمایند، افزود: پرستاران شرکتی با توجه به مشکلات و موانع خدمتی با مشکل عدم امنیت شغلی نیز دست به گریبان بوده که این امر انگیزه پرستاران شرکتی را نسبت به سایرپرستاران کاهش می دهد و نیاز به رسیدگی بیشتر مسئولین به این مهم دارد.

 


Tweet

اشتراک گذاری
Print
This is trial version.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
2.0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی