اخبار

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد:

طرح قاصدک دلیل نارضایتی گروه پرستاری از پرداختی ها/ لزوم بررسی طرح های پیشنهادی برای تغییر نظام پرداخت در وزارت بهداشت

طرح قاصدک دلیل نارضایتی گروه پرستاری از پرداختی ها/ لزوم بررسی طرح های پیشنهادی برای تغییر نظام پرداخت در وزارت بهداشت
ارسال شده: فروردین 22, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که طرح قاصدک باعث ایجاد موج نارضایتی پرستاران از نظام پرداخت وزارت بهداشت شده است، گفت: طرح هایی که برای تغییر سیستم نظام پرداخت عنوان می شوند باید مورد بررسی دقیق و کارشناسی قرارگیرند.

دکترحسین علی شهریاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به این که

مشکل نظام پرداخت در وزارت بهدلشت اجرای طرح قاصدک است، گفت: اجرای قاصدک مشکلات متعددی را در سیستم ایجاد کرده و باعث نارضایتی برخی از گروه های کادر درمان بویژه گروه پرستاری شده است.

وی خاطر نشان کرد: می توان گفت که مشکل اصلی در نظام پرداخت، عدم تامین منابع به موقع است و این امر باعث معوق شدن پرداختی و بی عدالتی در پرداخت ها را هم در بر داشته و سبب نارضایتی تمام گروه های کادر درمان شده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: نظام پرداختDRG که دکتر نمکی عنوان نموده اند نیاز به بررسی دقیق تر دارد و می توان گفت یکی از خطرات این طرح این است که عمل های سخت را هیچ پزشکی انجام نخواهد داد .

وی در خصوص طرح پیشنهادی جامعه پرستاری برای فیکس پیمنت کردن حقوق کادر درمان افزود: این طرح نیز باید بررسی های شود و مزایا و معایب هر طرح به روشنی مورد پیگیری قرار گیرد. اگر طرحی پیشنهاد میشود باید برای خدمت دهنده و گیرندگان خدمت رضایتمندی داشته باشند .

شهریاری تصریح کرد: در حوزه سلامت با تصمیماتی که اخذ می شود باعث نارصایتی در این گروه می شود و نیاز است که تصمیمات با تدابیر لازم اتخاذ شود.

وی در پایان یادآور شد: در قانون برنامه پنجم و ششم خرید خدمات راهبردی پیش بینی شده بوداما این که این امر را چگونه اجرایی کنیم قابل تامل است و نیاز به تدابیر لازم دارم و در چهارچوب برنامه باید پیش رفت.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
1.0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی