اخبار

رئیس خانه پرستار خوزستان گفت:

طرح سلامت بار مضاعفی را بردوش پرستاران تحمیل کرد

طرح سلامت بار مضاعفی را بردوش پرستاران تحمیل کرد
ارسال شده: اسفند 19, 1397
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

رئیس خانه پرستار خوزستان گفت: از زمانی که اجازه داده شد رابطه پولی میان بیمار و مراکز درمانی به ویژه پزشکان برقرار شود و سهم پزشک را از سهم بیمار معین کردند؛ حرفه پزشکی و درمانی سیر بدی را پیش رو گرفت و فساد در آن رخنه کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، همیشه نام برخی از مشاغل در جامعه ما با سخت کوشی، تلاش و سنگینی حجم کار گره خورده است و شرایط برای آن‌ها به گونه‌ایی تعریف شده است که ناچارا در سیستمی معیوب ملزم به خدمت رسانی هستند.

جامعه پرستاران از جمله اصنافی است که در هر شرایطی فشار کاری بسیار زیادی را متحمل می‌شوند و به دلیل کمبود نیرو بار سنگینی برای خدمت به جامعه به آن‌ها متحمل شده است.

خالد بیت سعید در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم در اهواز با حضور در دفتر این خبرگزاری از مشکلات ریشه جامعه پرستاران پرده برداشت و درباره مشکلات جامعه پرستاران در خوزستان اظهار داشت: مشکلاتی که در پرستاری وجود دارد ناشی از سیستم‌ها است و تا زمانی که ساختار اصلاح نشود مشکلات به صورت تسلسلی و جزیره‌ای رخ می‌دهد در برخی اوقات نیز که هر چند یکبار مشکلی رخ می‌دهد تنها به شکل مقطعی آن مشکل حل می‌شود و به شکل اصولی به حل و فصل آن پرداخته نمی‌شود.

وی با بیان اینکه جامعه پرستاری همراه با دانشجویان این رشته درحال حاضر250 نفر در کشور است، افزود: مشکلاتی سیستمی این قشر دو منشاء کلی دارد که یکی از آن‌ها این است که ساختارمند به حل مشکلات آن‌ها پرداخته نشده است و فرد تصمیم‌گیر هنگامی که ذی نفع است تصمیمات را به گونه‌ای اتخاذ می‌کند تا به منافع خودش آسیب نرسد.

رئیس خانه پرستار خوزستان تصریح کرد: از زمانی که اجازه داده شد رابطه پولی میان بیمار و مراکز درمانی بلاخص پزشکان برقرار شود و سهم پزشک را از سهم بیمار معین کردند؛ حرفه پزشکی و درمانی سیر بدی را پیش رو گرفت و فساد در آن رخنه کرد. به طور مثال تا پیش از سال76 هنگامی که درآمدها را بررسی می‌کنیم پزشکان دو الی سه برابر پرستاران درآمد دریافتی داشت اما با طرح‌هایی مانند خودگردانی بیمارستان‌ها و طرح تحول سلامت سهم پزشکان به ویژه پزشکان متخصص بیشتر در نظر گرفته شد و متاسفانه کارهای درمانی که قبلا انجام می‌شد با اشل پرداختی4 الی5 برابر به یکباره به بیمار ارائه شد.

Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی