اخبار

عضو کمیسیون بهداشت مطرح کرد؛

سو مدیریت در پرداخت ها مشکل نظام پرداخت در وزارت بهداشت/ تاکید بر اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در برنامه ششم توسعه

سو مدیریت در پرداخت ها مشکل نظام پرداخت در وزارت بهداشت/ تاکید بر اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در برنامه ششم توسعه
ارسال شده: مهر 19, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به سو مدیریت در پرداخت ها باعث ایجاد معوقات بیش از یکسال در وزارت بهداشت شده است گفت: در برنامه ششم توسعه بر اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تاکید شده است .

دکتر اکبرترکی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری پس از 13 سال، گفت: در برنامه ششم توسعه بر اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تاکید شده است و بایستی اجرایی شود.

وی با بیان این که اگر جمع بندی و توافقی فی مابین مسئولین زیربط صورت گیرد، می توان به نتایج مثبتی در خصوص اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری دست یافت، تاکید کرد: متاسفانه برای اجرای این قانون بحث های سیاسی و اجتماعی وجود دارد و مسئولین وزارت بهداشت به بهانه نبود بودجه از اجرای این قانون سر باز می زنند و از این موضوع هراس دارند که اگر این قانون اجرایی شود پرستاران سایر خواسته های خود را از طریق کارانه و ... نیز مطالبه خواهند کرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطر نشان کرد: اگر قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در قالب کارانه ها اجرا شود نیاز به بودجه اضافی ندارد، اما مسئولین به طور شفاف این موضوع را رسیدگی نمی کنند .

وی در پایان با اشاره به معوقات بیش از یکسال کادر درمان رافزود: کمبود منابع وجود دارد اما سو مدیریت در پرداخت های سراسر کشور در خصوص پزشکان و پرستاران بیشتر قابل رویت است.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی