اخبار

نائب رئیس نظام پرستاری قزوین عنوان کرد:

سهمیه بهیارها در کنکور بسیار اندک است/ نباید از کنار تجربیات بهیاران با سابقه به راحتی گذشت

سهمیه بهیارها در کنکور بسیار اندک است/ نباید از کنار تجربیات بهیاران با سابقه به راحتی گذشت
ارسال شده: شهریور 16, 1397
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

بهیاران گروه بزرگی از نیروهای نظام سلامت را تشکیل می دهند که همواره دوشادوش پرستاران و درکنار آنها خدمات ارزشمندی را به سلامت مردم و جامعه ارائه داده اند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، مهدی ایرانی نایب رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری قزوین در رابطه با جایگاه بهیاران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر 25000 بهیار در بخش دولتی، تأمین اجتماعی و ارتش مشغول به کار هستند و بسیاری از این همکاران به واسطه تجربیات زیادی که در طول دوران خدمت خود کسب کرده اند خدمات بسیار با  کیفیتی را در عرصه مراقبت از بیماران ارائه می دهند.

وی افزود: ولی متأسفانه این ردیف سازمانی در وزارت بهداشت حذف شده و همکاران بهیار ما که از دانش و تجربه بسیار خوبی هم بهره مند هستند از بخش های خود به اجبار خارج شده و در بخش های فرعی تر مشغول به کار شده و جای خود را به کمک پرستاران کم تجربه و یا پرستاران طرحی می دهند از سوی دیگر مدرک آنها نیز معتبر نیست.

ایرانی در ادامه به بحث ادامه تحصیل بهیاران نیز اشاره کرد و اظهار داشت: تنها 5 درصد سهمیه برای بهیاران در کنکور سراسری لحاظ شده که با این احتساب بسیاری از همکاران ما تا زمان بازنشستگی هم نمی توانند تحصیلات خود را ادامه دهند. از سوی دیگر 17 دبیرستان معتبر بهیاری در سطح کشور فعال هستند که با حذف رشته بهیاری عملاً این دبیرستان ها در بلاتکلیفی مانده اند.

وی ادامه داد: در بسیاری از نهادهای دولتی از جمله آموزش و پرورش و ... از برابر سازی مدارک استفاده کرده و همچنین با به کارگیری آموزش ضمن خدمت به نیروهای انسانی جهت ادامه تحصیلات کمک می کنند اما متاسفانه این امر در مورد نیروهای بهیاری اجرا نمی شود.


Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی