اخبار

دبیرکل خانه پرستار تشریح کرد:

روش های عملکرد نظام پزشک سالار در معادلات پرستاری کشور/ نگاهی به آنچه در تعاونی اعتبار و تعاونی کارکنان نظام سلامت گذشت

روش های عملکرد نظام پزشک سالار در معادلات پرستاری کشور/ نگاهی به آنچه در تعاونی اعتبار و تعاونی کارکنان نظام سلامت گذشت
ارسال شده: تیر 15, 1398
نظرات: 0

از سال 13۸۹ دو شرکت تعاونی که توسط سازمان نظام پرستاری تاسیس شده بودند شروع به فعالیت کردند، یکی تحت عنوان شرکت تعاونی اعتبار اعضای نظام پرستاری و دیگری به نام شرکت تعاونی رفاه پرستاران. که در هردو به اقتضای سمتی که داشتم یکی ازموسسین و جزء هیأت مدیره اولین دوره بودم اما بنا بر دلایلی بعد از یکسال از عضویت در هیئت مدیره شرکت تعاونی رفاه پرستاران استعفا دادم.

به گزارش خبرنگار خانه پرستار، محمد شریفی مقدم که در جمع تعدادی از پرستاران در فضای مجازی سخن می گفت، در رابطه با عملکرد و چگونگی فعالیت تعاونی های تحت پوشش سازمان نظام پرستاری ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: تعاونی اعتبار با اخذ مجوز از بانک مرکزی و وزرات تعاون شروع به فعالیت نمود و تمامی مقررات تعاون و بانک مرکزی را تا امروز رعایت کرده، هرساله توسط حسابرسان رسمی مستقل حسابرسی شده و گزراش آن در مجمع عمومی سالیانه که هرسال با اطلاع همه اعضا تشکیل می شود ارایه می شده است.
وی در ادامه راجع به تعاونی اعتباری اعضا و شاغلین نظام پرستاری افزود:شرکت تعاونی اعتبار از بدو تاسیس به جز سال اول که تازه تاسیس شده بود تا پایان سال ۹۶ بعد از کسر هزینه ها از درآمد، به کلیه سهامداران از ۲۰ تا ۳۴ درصد سود سهام داده است و این مهمترین شاخص در قضاوت عملکرد شرکت تعاونی اعتبارو هیات مدیره آن می باشد. سایر شاخص های تعاونی اعتبار که مهمترین آن میزان تسهیلات به اعضا بوده نیز سال به سال ۱۰۰ درصد تا پایان سال ۹۶ رشد داشته است، یعنی هر سال نسبت به سال قبل دوبرابر شده است و به زعم مراجع ذی صلاح یکی از تعاونی های اعتبار نمونه در سطح کشور بوده است چراکه بصورت مستمر گزارش های لازم به اداره تعاون و بانک مرکزی داده می شد واین دو ارگان وبه ویژه بانک مرکز حتی به ریز ترین و جزئی ترین موارد هم ورود می کردند.

شریفی مقدم در ادامه به ناکارآمدی شرکت تعاونی رفاه پرستاران نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بر عکس در تعاونی رفاه پرستاران تا انجاییکه من اطلاع دارم ریالی سود که تقسیم نکرده اند هیچ، بلکه در یکی از سال ها هزینه های آن چهل برابر درامد آن یعنی زیان بوده است. این شرکت تعاونی که بعدا به شرکت تعاونی کارکنان نظام سلامت تغییر نام داد، از همان ابتدا وارد پروژه های مسکن شد و پروژه های مختلفی ازجمله پروژه سپهر در غرب تهران، پروژه گلبرگ در جنوب تهران، پروژه ای در ارومیه، پروژه ای در رشت ، در مشهد و.. را برای شروع به کار معرفی کرد و با گرفتن وجوه قابل توجهی از همکاران پرستار از سال های ۸۸ تا ۹۱ وعده داد برای انها ساخت وساز و آنها را صاحب خانه نماید ولی متاسفانه به دلایلی که صلاح نیست گفته شود علی رغم پرداخت های اعضا، تعاونی مذکور به تعهداتش عمل نکرد.
وسوالی که همه ممکن است در ذهنشان متبادر کند اینکه پس چرا در سال ۹۷ اینچنین ش
وی افزود:لازم به ذکر است که این پرداختها از ۶۰ میلیون تومان در پروژه جنوب تهران انجام شد و تا پرداخت های چند صد میلیون تومانی (البته به ارزش سال 89) برای پروژه های ارومیه و سپهر (در غرب تهران) و ... ادامه داشت. به طوری که با اندکی محاسبه متوجه می شویم که جمع واریزی ها در پروژه های مختلف چند ده میلیارد می شود که علی القاعده مثل تعاونی اعتبار بایستی عمل می کرد. اما متاسفانه در عرض این مدت برگزاری مجمع با اطلاع همه اعضا را نداشته و وقتی مجمع عمومی بدون اطلاع همه اعضاو با تعداد محدود چند نفره برگزار می شود، صورت های مالی توسط همین مجمع تایید می شود وهیات مدیره هم توسط همین مجمع مشخص می شود، بنابراین نتیجه این میشود که اعضایی که ازقبل سال ۹۰ چند ده میلیون پول واریز کردند، نمی دانند چه بر سر پولشان آمده است، ضمن اینکه از خانه ویا سر پناهی که به امید آن نشسته بودند هم خبری نیست. البته لازم به ذکر است اعضای تعاونی وسهامداران وبقیه هنوز هم نمی دانند این رقم ها در کجا هزینه شده است چراکه حتی بدون اینکه ملکی را قولنامه کرده باشند ۶۰ میلیون تومان از اعضا گرفته ودر ارومیه علی رغم اینکه پو لی بابت خرید زمین نداده بودند، ده ها میلیون تومان بابت ساخت گرفته وبا تعهدات معوقه انباشته و انبوه توسط شرکت تعاونی رفاه مواجه بودنند.
دبیر کل خانه پرستار تصرریح کرد: در چنین شرایطی و در حالی که همه بدنبال خانه بودند در یک اقدام غیر مترقبه وعجیب یک شبه با تغییر نام شر کت تعاونی رفاه پرستاران به شرکت تعاونی کارکنان نظام سلامت موتاسیون حاصل کرده و فعالیت آن را از ساخت وساز به آموزش، آنهم از نوع بهیاری یکساله، تغییر دادند

شریفی مقدم در ادامه با بیان این که شاید جای سوال باشد که این موضوعات چه ارتباطی با تعاونی اعتبار دارد، توضیح داد:تضعیف وتحقیر پرستاری اکادمیک همواره جز اهداف جریان سیستم پزشک سالار بوده که از دهه ۷۰ به شکل های مختلف دنبال می شده، از پرستاری ۶ ماهه تا پرستاری بیمارستانی وپرستار مهارتی و..همیشه مطرح بوده ولی هر موقع مطرح می شد با کوچکترین حساسیت جامعه پرستاری جریان پزشک سالار عقب نشینی می کرد تا مدتی به فراموشی سپرده می شد وهرگز طی سالیان گذشته تا مرحله عمل پیش نرفت. ولی این بار جریان پزشک سالار با زخمی عمیق که از ماجرای فیش های نجومی پزشکان از طرف طیف عدالت خواه خورده بود،تمامی تلاشش را به کار بست تا به طرق مختلف این صدای عدالت خواهی را خاموش کند، بنابراین از پرونده سازی برعلیه فعالین صنفی تا شکایت به مراجع قضایی و دادسرای رسانه واحضار گرفته تا فشارهای حراستی و تبعید و... بهره گرفت تا صدای حق طلبی پرستاران را خاموش نماید.

وی ادامه داد: اما وقتی این روش ها را موثر ندید سیاست نفاق در پرستاری را در دستور کار خود قرار داد وبا یارگیری از داخل پرستاری سعی کرد پرستاری را در مقابل پرستاری قرار داده تا پرستاری اصل ماجرا را فراموش نماید. بنابراین نخستین پروژه ی مشترک جریان های مذکور تربیت بهیاری یکساله بود که هم جریان پزشک سالار به هدفش (که همان تضعیف وتحقیر پرستاری بود) برسد و هم مجریان پروژه که به علت بدهیها ودیون ناشی از پروژه های مسکن تحت فشار بودند با این درامد بخشی از فشارشان کاهش یابد. از این رو مقرر می شود تفاهم نامه ای ما بین معاونت پرستاری وقت وشرکت تعاونی (که البته این دو مسولین مشترکی داشتند) برای تربیت بهیاری یکساله تهیه شود. البته رقم های ثبت نام واموزش هر نفر حدود دو برابر فعلی بود که بعداً اعلام شد وقرار شد سالانه ۳۰ هزار نفر نیرو تربیت شوند.

دبیر کل خانه پرستار خاطر نشان کرد:هرچند با حساسیت های گسترده ومستمر جامعه پرستاری کشور، این اهداف مشترک تحقق پیدا نکرد و هدف اول جریان پزشک سالار که همان تربیت بهیاری یکساله بود و قرار بود که جایگزین پرستاری شود، نهایتا به کمک پرستاری با همان شرح وظایف کمک بهیاری تغییر کرد وهدفشان محقق نشد. ولی با این حال هم با تعداد بالای ۵۰ هزار نفر نیرو تربیت شد که تعداد قابل توجهی از آن ها توسط این شرکت مجوز گرفتند و در نتیجه رقمی میلیاردی وارد این شرکت تعاونی شد. با این وجود و با این رقم های میلیاردی حاصل از پروژه های مسکن و بعد هم درامد میلیاردی ناشی از کلاس های مذکور تا کنون هیچ سهامدار یا حتی عضوی از هزینه کرد ان مطلع نیست.
وی افزود: از این رو و در پی ناکامی در این اهداف مشترک جریان پزشک سالار ومسولین شرکت تعاونی ، که علت این ناکامی ها وضر وزیان ها را در تفکر عدالت خواهی می دیدند پروژه انهدام تعاونی اعتبار را در دستور کار قراد دادند.همانطوریکه قبلا عرض کردم شرکت تعاونی اعتباری که تا قبل از سال ۹۷ جز شرکت تعاونی های نمونه محسوب شده و هرسال حسابرسی شده و سود سهام ۲۵ تا ۳۵ درصدی در سال به اعضا وسهامدران توزیع می کرد، و از طرفی هر سال سقف تسهیلات را ۱۰۰ افزایش می داده چگونه شد که دچار این مشکل شد. با این وجود و با توجه به شرایط تعاونی، بازهم خللی در فعالیت ان ایجاد نشد. اما در چهار ماهه اول سال ۹۷ با توجه با وضعیت رشد طلا،ارز، خودرو و... که به زعم صاحب نظران اقتصادی در طول ۴۰ سال گذشته بی سابقه بود، سپرده گذاری اعضا کاهش وعودت سپرده ها افزایش یافت. در ابتدا تعاونی از چند میلیارد تومان اندوخته استفاده کرد و بعد به علت ادامه شرایط اقتصادی قدرت اعطای وام به اعضا را کمی کند کرد و این کار با تاخیر انجام می شد.

دبیر کل خانه پرستار در ادامه با اشاره به وقایع تیرماه 97 توضیح داد:طبق روال هر سال که مجمع در اواخر تیرماه برگزار می شد، مجمع عمومی ۹۷ درروز چهار شنبه ۲ تیرماه برگزار شد. در ابتدا گزارش حسابرسی رسمی سال ۹۶ که نتیجه ان مقبول بود ارایه شد و بازرس قانونی گزارش خود را ارایه داد،صورت های مالی مبنی بر رشد صددر صدی نسبت به سال قبل وپرداخت حدود ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به اعضا بودو به تصویب مجمع رسید.سود سهام که حدود ۳۰ درصد برای سهام داران بود قرار شد تبدیل به سهام ویا توزیع شود، ودر مجمع دوم انتخابات هیات مدیره برگزار وهیات مدیره برای دوره جدید انتخاب شدند. البته نماینده اداره تعاون طبق روال هر سال در طول برگزاری مجمع نظارت کامل داشت.

شریفی مقدم در ادامه توضیح داد: در روز شنبه 22 تیرماه در جلسه ای بودم که خبر دادند که سپرده گذاران به دنبال شایعاتی که ایجاد شده به تعاونی هجوم آورده وسپرده هایشان را می خواهند. شایعه کرده بودند، مدیر عامل در مرز گرجستان در حال فرار دیده شده یکی از اعضای هیات مدیره به کانادا رفته و در تعاونی اختلاس شده و فرار کرده اند و جالب بود که حتی در بیمارستانی پیچ کرده بودند که بروید هرچه زودتر سپرده هایتان را بگیرید..

ادامه دارد....
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی