اخبار

وزیر بهداشت:

در اداره کل تجهیزات پزشکی امضاهای طلایی وجود دارد که بساط آن باید جمع شود

در اداره کل تجهیزات پزشکی امضاهای طلایی وجود دارد که بساط آن باید جمع شود
ارسال شده: اردیبهشت 23, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

سعید نمکی درباره موضوع رانت و امضاهای طلایی در سازمان غذا دارو و اداره کل تجهیزات پزشکی اظهار کرد: روی جمع شدن امضاهای طلایی و رانت در سازمان غذا و دارو کار می‌کنیم و در اداره کل تجهیزات پزشکی نیز اتفاقاتی از این دست می افتد که باید آنها را از این اداره جمع کنیم.

به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی درباره موضوع رانت و امضاهای طلایی در سازمان غذا دارو و اداره کل تجهیزات پزشکی اظهار کرد: روی جمع شدن امضاهای طلایی و رانت در سازمان غذا و دارو کار می‌کنیم و در اداره کل تجهیزات پزشکی نیز اتفاقاتی از این دست می افتد که باید آنها را از این اداره جمع کنیم.

وی درباره موضوع حمایت از تولید تجهیزات پزشکی در سال "رونق تولید" بیان کرد: به منظور حمایت از تولیدکنندگان تجیهزات پزشکی به محصولات خارجی که نمونه ایرانی آنها از نظر کیفیت مورد تایید است، اجازه ورود به کشور نمی‌دهیم.

نمکی در خصوص واردات تجهیزات پزشکی مشابه تولید داخل اظهار کرد: در برابر واردات تجهیزات پزشکی مشابه داخل محکم ایستاده‌ایم و به همه بخش‌ها در وزارت بهداشت ابلاغ کرده‌ایم که ورود دستگاه‌هایی که مشابه تولید داخل آنها در کشور وجود دارد، ممنوع است.

وی درباره حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی ایرانی به منظور رونق تولید در داخل کشور بیان کرد: تلاش می‌کنیم، امکاناتی فراهم کنیم تا تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی بتوانند با انتقال دانش فنی یا تولید تجهیزات پزشکی تحت لیسانس، محصولات با کیفیت را در داخل کشور تولید کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وزیر بهداشت در پایان به تولید تجهیزات پزشکی دانش بنیان اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از راهکارهای مناسب برای رونق تولید است و تلاش می‌کنیم که با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، تجهیزات پزشکی وارداتی را طی یک زمان بندی در داخل کشور تولید کنیم.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی