اخبار

دبیرکل خانه پرستار مطرح کرد:

خواستار لغو طرح نیروی انسانی هستیم / شرایط دهه شصت اقتضا اینگونه طرح ها را داشت / امروز پرستاران در صف انجام طرح منتظرند

خواستار لغو طرح نیروی انسانی هستیم / شرایط دهه شصت اقتضا اینگونه طرح ها را داشت / امروز پرستاران در صف انجام طرح منتظرند
ارسال شده: شهریور 19, 1397
نظرات: 0

دبیرکل خانه پرستار: به علت افزایش تعداد فارغ التحصیلان گروه پرستاری و عدم توان جذب و بکارگیری فارغ التحصیلان پرستاری در حال حاضر شاهد در نوبت قرار گرفتن چندین ماهه و گاهاً سالانه فارغ التحصیلان پرستاری در نوبت طرح هستیم.

به گزارش خبرنگار خانه پرستار، محمد شریفی مقدم معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان نظام پرستاری با انتقاد از روند طولانی ثبت نام تا به کارگیری پرستاران طرحی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در دهه شصت به علت نیاز به نیروهای پرستاری لایحه ای مقرر کرده اند که فارغ التحصیلان پرستاری بایستی 2 سال طرح نیروی انسانی را در مراکز بهداشتی درمانی بگذرانند تا مدرک تحصیلی آنان آزاد شده و بتوانند استخدام شده و یا تصمیمات دیگری بگیرند. به علت نیاز مراکز بهداشتی درمانی، وزارت بهداشت این کار توجیه هم داشت ولیبه علت افزایش تعداد فارغ التحصیلان گروه پرستاری و عدم توان جذب و بکارگیری فارغ التحصیلان پرستاری در حال حاضر شاهد در نوبت قرار گرفتن چندین ماهه و گاهاً سالانه فارغ التحصیلان پرستاری در نوبت طرح هستیم.

ذبیرکل خانه پرستار افزود: وجود این فاصله زمانی یعنی سردرگمی و بلاتکلیفی فارغ التحصیلان پرستاری که مسلماً حالت خوبی نیست، چراکه فارغ التحصیلان در نتیجه این شرایط دچار نوعی سرخوردگی شده اند.

وی افزود: این در حالی است که مراکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور دچار کمبود شدید کادر پرستاری هستند و پرستاران شاغل زیر بار فشار کار و اضافه کاری اجباری زمین گیر شده اند.

شریفی مقدم در ادامه با انتقاد از عملکرد نامناسب وزارت بهداشت در این خصوص گفت: در این میان وزارت بهداشت با شعاری عوام فریبانه و به بهانه کمبود کادر پرستاری اقدام به رو کردن طرح های پرستار ستیزی نظیر آموزش پرستار بیمارستانی و ایجاد رشته مراقبت سلامت نموده است.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی نظام پرستاری در پایان پیشنهاد داد: اگر وزارت بهداشت توان جذب نیروی جوان پرستاری را در قالب طرح نیروی انسانی ندارد، نسبت به اجباری بودن طرح نیروی انسانی تجدید نظر و آن را لغو و یا اختیاری نماید و همچنین اجازه ورود نیروی طرحی را به حوزه بهداشت نیز بدهد.Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
1.0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی