اخبار

خلا قانونی برای تعرفه گذاری خدمات پرستاری وجود ندارد

خلا قانونی برای تعرفه گذاری خدمات پرستاری وجود ندارد
ارسال شده: دی 22, 1398
نظرات: 0
[EasyDNNnews:IfExists:SubTitle]محسن علیجانی زمانی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، ضمن تبریک میلاد حضرت زینب ( س ) و روز پرستار، گفت: بحث تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری بیش از10 سال است که به قانون تبدیل شده و وزارت بهداشت موظف به اجرای آن است که البته کمبود منابع و اعتبارات یکی از موانع اصلی اجرای این قانون است.

محسن علیجانی زمانی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، ضمن تبریک میلاد حضرت زینب ( س ) و روز پرستار، گفت: بحث تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری بیش از10 سال است که به قانون تبدیل شده و وزارت بهداشت موظف به اجرای آن است که البته کمبود منابع و اعتبارات یکی از موانع اصلی اجرای این قانون است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر وزارت بهداشت و درمان برای اجرای صحیح و کامل قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری با کمبود بودجه و منابع مالی مواجه است باید در جلسه کمیسیون تلفیق مطرح کند، اعضای کمیسیون بهداشت و درمان نیز تلاش می‌کند این موضوع را تا حد توان پیگیری کنند.

اجرای قانون تعرفه گذاری از وظایف وزارت بهداشت است

این نماینده مردم در مجلس دهم، اجرای قانون تعرفه گذاری را از وظایف وزارت بهداشت دانست و تاکید کرد: خلا قانونی برای تعرفه گذاری خدمات پرستاری وجود نداشته و فقط باید قوانین اجرایی شوند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با اشاره به اینکه مشکل تأخیر در پرداخت مطالبات و کارانه پزشکان و جامعه پرستاری به‌عنوان دغدغه‌ای جدی در حال پیگیری است، خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت باید تلاش کند بخشی از این کارانه‌ها هر چه سریع تر پرداخت شود.

کاهش هزینه‌های نظام سلامت با گسترش سیستم مراقبت پرستاری در منزل
امکانات سلامت‌محور در کشور باید عادلانه توزیع شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تاکید دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به پرداخت معوقات جامعه پرستاری، اظهار کرد: بحث کمک به وزارت بهداشت برای پرداخت معوقات و کارانه‌های پزشکان و پرستاران در کمیسین تلفیق مجلس نیز مورد بررسی قرار گرفته و امیدواریم به نتیجه قابل قبولی برسد./
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی