اخبار

جمالی نوبندگانی در توصیه به وزیر جدید بهداشت:

حوزه سلامت باید از درمان محور به بهداشت محور تغییر کند

حوزه سلامت باید از درمان محور به بهداشت محور تغییر کند
ارسال شده: بهمن 16, 1397
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

این نماینده مردم در مجلس دهم، بابیان‌ اینکه غیرپزشک بودن و اشراف بر اقتصاد سلامت متضمن موفقیت نمکی برای فعالیت در سمت وزیر بهداشت است تاکید کرد که تحقق این مهم در گروی تغییر حوزه سلامت از درمان محور به بهداشت محور است.

محمدجواد جمالی نوبندگانی  در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت ، با ارزیابی مثبت از رای اعتماد مجلس به نمکی برای فعالیت در سمت وزیر بهداشت، گفت: من به دلیل چند ویژگی که دکتر نمکی از آنها برخوردار است، موافق بودم که به عنوان وزیر بهداشت انتخاب شود، از جمله اینکه از بدنه این وزارتخانه بود، از سوی دیگر یکی از مشکلات کنونی کشور به اقتصاد سلامت برمی‌گردد که وی به دلیل حضور در سازمان برنامه و بودجه به خوبی بر آن اشراف دارد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از اشکلاتی که در حوزه سلامت وجود دارد، این است که دانشگاه‌های علوم پزشکی درمان محور هستند که امیدواریم با توجه به سوابقی که دکتر نمکی دارد، آن را به بهداشت محور تغییر دهد.

وی تصریح کرد: من به عنوان یک پزشک خوشحال هستم که بعد از سال‌ها یک غیرپزشک برای اداره وزارت بهداشت انتخاب شده است، چرا که از وقت کافی برای فعالیت در این وزارتخانه برخوردار است و گروه‌های مختلف پزشکی هم نمی‌توانند بگویند که چون در فلان رشته فعالیت دارد، بنابراین از یک گروه خاصی هم حمایت بیشتری می‌کند و اصطکاک منافع داشته باشند.

تداوم اجرای طرح تحول سلامت در گروی ارتقای حوزه پیشگیری است

جمالی نوبندگانی تاکید کرد: دکتر نمکی موافق تداوم اجرای طرح تحول سلامت است و اشکالاتی که پیش از این در روند اجرای آن وجود داشت را قبول داشته و برای رفع آنها برنامه دارد، هر چند که تلاش دکتر قاضی‌زاده هاشمی در جهت اجرای این طرح درخور تحسین بوده و فقط ممکن است با دیدگاه‌ها و مواضعی یکسان؛ در اجرای آن تفاوت داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در توصیه به وزیر جدید بهداشت برای موفقیت در تداوم اجرای طرح تحول سلامت، یادآور شد: آنچه مسلم است می‌توان طرح تحول سلامت را در حوزه‌های بهداشتی و پیشگیرانه با هزینه کمتری در زمینه درمان اجرا کرد، کما اینکه وجود 10 میلیون نفر دیابتی هزینه سنگینی را در حوزه درمان به نظام تحمیل می‌کند و قطعا در چنین شرایطی می‌توانیم به نتیجه مطلوبی دست یابیم.

Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی