اخبار

قائم مقام خانه پرستار:

حذف قانون تعرفه گذاری خدمات بعنوان ام المطالبات جامعه پرستاری از ادبیات سازمان پرستاری !/سکوت در مقابل حذف واژه تعرفه گذاری بزرگترین ظلم در حق پرستاری وغیر قابل پذیرش است

حذف قانون تعرفه گذاری خدمات  بعنوان ام المطالبات  جامعه  پرستاری از ادبیات  سازمان پرستاری !/سکوت در مقابل حذف واژه تعرفه گذاری بزرگترین ظلم در حق پرستاری وغیر قابل پذیرش است
ارسال شده: دی 6, 1398
نظرات: 0

عضو شورای مرکزی خانه پرستار،عدم پایبندی به اجرای قوانین مصوب مجلس توسط دولت یک تخلف قانونی است که می بایست توسط سازمان و رییس کل محترم آن بعنوان اولین و مهمترین موضوع در این نشست مطرح و بصورت شفاف روشنگری می شد نه موضوع کم بها و بی حاشیه ای مانند موضوع چهار بیماری مورد نظر در بحث هوم کر !


 به گزارش خبرنگار خانه پرستار،علی اشرف رحمان پناه قائم مقام خانه پرستار ایران در خصوص موضع گیری های رئیس کل سازمان نظام پرستاری  اظهار داشتند :تحرکات سازمان صنفی پرستاران یعنی سازمان نظام پرستاری درآستانه روز پرستار بیشتر شده و نشستهایی بار ئیس محترم مجلس و معاون اول محترم رییس جمهور داشتند  که در جای خود موجب خشنودی و شایسته قدردانی است،اما تامل در موضوعات مطرح شده در این نشست موجبات  نگرانی بیشتری را در پی داشته است که  سکوت در این زمینه جایز نیست
لذا به حرمت حفظ شرایط تعاملی و جلوگیری از ایجاد احساس یا به عبارتی تصور ات تقابلی که عده ای از دوستان هوا خواه بشدت نگران آن هستند از جناب رییس کل محترم تقاضا داریم بشکلی شفاف اعلام کنند تا جامعه پرستاری  را از نگرانی حذف احتمالی ام المطالبات سالهای اخیر جامعه پرستاری یعنی اجرای قوانین تعرفه گذاری و ارتقاء بهره وری  کم نماید .
در نشست با رییس محترم مجلس شورای اسلامی تشریح موضوع هوم کر نه وجاهتی دارد و نه الزامی اما داغ ترین موضوع مطرح شده درجلسه و آنچنان تشریح و تبلیغ می شود که گویی مشکل کل جامعه پرستاری است !و برای همه مجوزهای پردرآمدی صادر شده است . حال آنکه فرآیند صدور پروانه چنان پیچیده و دست و پا گیر است که انگیزه ای برای ادامه پروانه داران نگذاشته است تا چه رسد به متقاضان ...
این در حالی است که سالهاست ما منتظر کرم کریمانه و نقش نظارتی مجلس در اجرای قانون تعرفه گذاری و بند سخت و زیان آوری حرفه پرستاری در قا نون ارتقاء بهره وری هستیم که با کمال تاسف توسط دولت و وزارت بلوکه شده است .
آیا بهتر نبود اگر مدال افتخار مجددی به ایشان داده می شد در ازای نظارت خوب ایشان بر اجرای قوانین مغفول مانده باشد تا ما به ازای حق خبر تبلیغی و بهای عکس یادگاری !؟ .
متاسفانه و متاسفانه خبر مسرت بخش دیدار ویژه و تاریخی معاون اول محترم رییس جمهور هم که احتمالا بدون مزاحمتهای گذشته و با اسپانسری خاص مقبول افتاده است و جای بسی خوشحالی و دلگرمی برای جامعه ندیده شده پرستاری در وزارت متبوعه خویش در دو دوره دولت تدبیر و امید بالاخره امید ی برای حضور در جشن پیش رو را ایجاد می کند ! 
باز هم موضوعاتی کلیشه ای و بی حاشیه و بدون هزینه برای طرفین مطرح شده است ، که کمترین جایگاهی در خواستگاه قاطبه جامعه پرستاری نداشته است .
اصولا در چنین نشستهای در سطوح بالای مدیریت اجرایی اولین و مهمترین خواسته هر جامعه مطرح خواهد شد که در این سالها برای جامعه پرستاری اجرای دو قانون تعرفه گذاری و ارتقاء بهره وری بوده هست و خواهد بود .
  عضو شورای مرکزی خانه پرستار،عدم پایبندی به اجرای قوانین مصوب مجلس توسط دولت یک تخلف قانونی است که می بایست توسط سازمان و رییس کل محترم آن بعنوان اولین و مهمترین موضوع در این نشست مطرح و بصورت شفاف روشنگری می شد نه موضوع کم بها و بی حاشیه ای مانند موضوع چهار بیماری مورد نظر در بحث هوم کر ! 

اصولا این موضوع ربطی به دولت ندارد و در همان سطح شورای عالی بیمه خود جناب شان عضوی موثر و ذی نفوذ در سازمان بیمه سلامت هستند و می بایست تا کنون بیشتر و بهتر از همه در سازمان بیمه سلامت پیگیر آن می بودند نه خوراک تبلیغاتی و فضا پرکن در نشست با سران و مدیران ارشد قانون گذاری و اجرایی کشور

اقای رحمان پناه تاکید کرد:واقعیت امر این است که   نمی توان نگرانی جامعه پرستاری را نادیده گرفت  که حذف موضوع قانون تعرفه گذاری از ا دبیات سازمان حرفه ای و حذف بحث سخت و زیان آوری که نیاز کلیدی حرفه پرستاریست را با هیچ منطقی بپذیرم مگر اینکه توجیهی را قبول کنیم که، از آنجا که شخص رییس کل محترم خود در سالهای اخیر ودر راس مدیریت اجرایی پرستاری کشور تحت عنوان معاونت پرستاری بارها اعلام کرده باشد که قانون تعرفه گذاری تحت قاصدک و پرداخت مبتنی بر عملکرد و کیس متد در حال اجراست و در این ایام چاره ای جز سکوت خبری و حذف واژه آن از مطالبات پرستاری نداشته باشند، که این ظلمی بزرگ و البته رئیس خانه پرستاران کردستان افزود،غیر قابل قبول و پذیرش برای جامعه پرستاری خواهد بود .
چرا که ما ذهنیت و تلاشگری بی حد و حصری از ایشان در دولت دهم و نهم برای اجرای قانون تعرفه گذاری و ارتقاء بهره وری دیده ایم و حتی بقول شخص خودشان بیش از 28 بار دستور رییس جمهور و معاون اول محترم وقت را برای اجرای تعرفه گذاری از دولت های دکتر احمدی نژاد گرفتند اما نشد . راستی چه شده است و چه اتفاقی افتاده است که امروز ام المطالبات جامعه پرستاری از ادبیات رییس کل تلاشگر  رسانه ای و خوش سخن سازمان نظام پرستاری دیروز و اما ساکت امروز حذف شده است ؟؟
اما یقینا جامعه پرستاری و فعالان حرفه ای و خانه پرستار از این حقوق قانونی نخواهند گذشت اگر چه با کمی تامل و صبر .....
به امید موفقیت و تحقق حقوق قانونی جامعه پرستاری و اجرای عدالت و قانون در نظام سلامت .

Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی