اخبار

عضو کمیسیون بهداشت مجلس

جذب پرستار اولویت کار وزارت بهداشت است/ پیگیری کمیسیون بهداشت برای رفع معوقات

جذب پرستار اولویت کار وزارت بهداشت است/ پیگیری کمیسیون بهداشت برای رفع معوقات
ارسال شده: خرداد 2, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان این که کمبود پرستار قابل مشاهده است، گفت: رفع کمبود نیروی پرستاری و جذب تعدادی پرستار جزو الویت های کار وزارت بهداشت قرار گرفته است .

.

احمد همتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی گفت: در خصوص رفع کمبود نیروی پرستاری جلسات متعددی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و با حضور نمایندگانی از وزارت بهداشت، معاونت پرستاری، سازمان نظام پرستاری، سازمان امور استخدامی و برنامه و بودجه کشور برگزار شد.

وی ادامه داد: در این نشست ها تمامی نهادها با کمبود نیروی پرستاری موافق بوده اما نیاز به تعیین ردیف بودجه ای در کشور برای استخدام پرستاران است که در حال حاضر جذب پرستار در برنامه و اولویت‌های کار وزارت بهداشت قرار گرفته اما تا کنون آمار دقیقی برای جذب اعلام نشده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به معوقات جامعه پرستاری که تا کنون قریب به 1 سال است که پرداخت نشده، اظهار داشت : در خصوص معوقات باید گفت که تنها جامعه پرستاری از این عدم پرداخت معوقات گله مند نیستند بلکه جامعه پزشکی نیز با این مشکل دست به گریبان بوده و کمیسیون بهداشت ودرمان به همراه وزارت بهداشت به دنبال این هستند که مدت زمان معوقات را کم کرده و همچنین به دنبال تامین منابع لازم هستند تا این مشکل هرچه سریع تر رفع شود.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی