اخبار

عضو نظام پرستاری شیراز مطرح کرد؛

جامعه پرستاری تمام قد درمقابل تکرار خشونت علیه پرستاران ایستادگی می کند/ دفاع از پرستاران انتظار جامعه پرستاری از مسئولین

جامعه پرستاری تمام قد درمقابل تکرار خشونت علیه پرستاران ایستادگی می کند/ دفاع از پرستاران انتظار جامعه پرستاری از مسئولین
ارسال شده: مرداد 22, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

محسن حافظی: پرستاران بیشترین تعداد پرسنل را در نظام سلامت به خود اختصاص می دهند و به این دلیل است که می توانند در مقابل این گونه رفتارهای خشونت آمیز ایستاده و اجازه تکرار آن را ندهند . همچنین راه های قانونی می تواند بهترین راهکار برای جلوگیری از این گونه خشونت ها باشد.

محسن حافظی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری در واکنش به ضرب و شتم دو پرستاری در شیراز که ظرف یک هفته اتفاق افتاده است گفت: تمامی گروه های پرستاری و پیراپزشکی ، گروه های پرستاری، تشکل های صنفی ، انجمن های علمی و صنفی و سازمان نظام پرستاری یکصدا این جریان را محکوم کرده و به جد به دنبال این پیگیری این خشونت علیه پرستاری هستند.

وی اظهار داشت: علاوه بر جامعه پرستاری، بخش icu بیمارستان دنا که یکی از این خشونت ها توسط پزشک متخصص  علیه پرستار در این بخش رخ داده نیز این خشونت را محکوم کرده و از پرستار مضروب دفاع کردند و به تبع آن مسئولین بیمارستان به دلیل تبعات اجتماعی که این موضوع برای آنان در پی داشت، ورود کرده و از پرستار دفاع کردند اما متاسفانه دانشگاه علوم پزشکی  به عنوان متصدی  امور پزشکی در کشور و همچنین در استان ، وزارت بهداشت، معاونت پرستاری، نظام پزشکی و انجمن های پزشکی هیچ گونه اقدامی در خصوص رفع این مشکل و دلجویی از پرستار انجام نداده اند.

عضو نظام پرستاری شیراز خاطرنشان کرد: مسئولین بیمارستان، پزشک متخصص را برای چند ماه از کار تعلیق  کرده تا در خصوص این وضعیت رسیدگی هایی صورت گیرد.

وی ادامه  داد: پرستاران بیشترین تعداد پرسنل را در نظام سلامت به خود اختصاص می دهند و به این دلیل است که می توانند در مقابل این گونه رفتارهای خشونت آمیز ایستاده و اجازه تکرار آن را ندهند . همچنین راه های قانونی می تواند بهترین راهکار برای جلوگیری از این گونه خشونت ها باشد.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی