اخبار

رئیس خانه پرستار خوزستان عنوان کرد:

تفکرات شخصیِ موذیانه بایستی از بدنه معاونت پرستاری زدوده شود/ جامعه پرستاری نیازمند تزریق روحیه همدلی است

تفکرات شخصیِ موذیانه بایستی از بدنه معاونت پرستاری زدوده شود/ جامعه پرستاری نیازمند تزریق روحیه همدلی است
ارسال شده: اردیبهشت 29, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

با توجه به نقش حیاتی و بی بدیل پرستاری در ارتقاء سطح سلامتی جامعه در جهت پیشبرد اهداف استراتژیک نظام سلامت، وجود یک ساختار قدرتمند و موثر در تصمیمات راهبردی وزارت بهداشت و درمان کشور ضروری می نماید، که این خلاء با تلاش دلسوزان رشته پرستاری که منتج به تشکیل معاونت پرستاری به دستور رئیس دولت دهم و در ادامه با حمایت وزیر وقت وزارت بهداشت آقای دکتر هاشمی شد، برطرف گردید.

به گزارش خبرنگار خانه پرستار، خالد بیت سعید رئیس خانه پرستار خوزستان در رابطه با اهداف تشکیل معاونت پرستاری وزارت بهداشت ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در آن سال‌ها با توجه به نیازهای موجود، معاونت پرستاری اولویت هایی برای عملکرد خود داشت، از جمله این که قرار بود برای کمبود نیروهای پرستاری چاره اندیشی شود و همچنین آموزش و توانمند سازی پرستاران در رأس برنامه ها باشد. به امر فناوری در پرستاری توجه گردد، به پرستاران بخش خصوصی و غیردولتی توجه ویژه گردد و بر اخلاق حرفه ای و مراقبتهای معنوی تاکید شود. همچنین به امور معیشتی، رفاهی، فرهنگی و اجتماعی پرستاران توجهی وافر گردد.
وی در ادامه بیان کرد: از آنجایی که بدنه اصلی معاونت پرستاری و شخص معاون پرستاری وزارت از جمله کسانی بودند که دوازده سال تمام در سازمان نظام پرستاری به مشکلات صنفی و حرفه ای این قشر پرتلاش و مظلوم واقف بودند و به طور ویژه در دوره اول نظام پرستاری از مدافعان سرسخت این حرفه بوده‌اند، این انتظار ایجاد شد که در زمان تصدی سمت معاونت پرستاری توسط ایشان، شاهد اتفاقات مبارکی برای پرستاری باشیم ولی ظاهراً طبیعت انقلاب‌ها، مدافعان حرفه پرستاری را نیز در بر گرفت و شعارهای حرفه ای و صنفی با تغییر جایگاه و صندلی به یک باره رنگ باخت.
بیت سعید در ادامه با انتقاد از معرفی طرح های ضد پرستاری توسط معاونت پرستاری تصریح کرد: متاسفانه از آن زمان شاهد بودیم که برای نیازهای واقعی راهکارهای غیر اصولی و غیر کارشناسی عنوان می شد. به طور مثال برای جبران کمبود نیروی پرستاری آموزش بهیاری یکساله و کمک پرستاری را مطرح کردند که هویت حرفه ای پرستاری و سلامتی جامعه را با توجه به شرح وظایف تعیین‌شده به مخاطره می‌انداخت. در حقیقت این تصمیم به جز منفعت مالی شرکت های آموزش دهنده ی وابسته به معاونت پرستاری و البته ده‌ها هزار نفر آموزش دیده غیر حرفه‌ای و متقاضی کار را در بر نداشت.
رئیس خانه پرستار خوزستان ادامه داد: بنابراین توان و تمرکز سازمان نظام پرستاری در دوره چهارم را در حل مشکلاتِ برجای گذاشته از این طرح و امثال آن نظیر رشته دانشگاهی مراقبت بیمارستانی، به خود معطوف داشت و از طرفی توانمندسازی پرستاری که یکی از اهداف تشکیل معاونت پرستاری بوده با تربیت نیروی غیر آکادمیک و تهدیدی به نام تربیت پرستار بیمارستانی زیر سوال رفت.
وی در ادامه با بیان این که معاونت در طی این سال ها اقدامات کمابیش مثبتی را هم در کارنامه خود داشته، اظهار داشت: از جمله کارهای مثبت معاونت پرستاری می توان به پیگیری اجرای قانون ارتقاء بهره وری اشاره کرد که آن هم برگرفته از تفکر سازمان نظام پرستاری بود. البته در این زمینه هم این پیگیری های سازمان بود که تا حد بسیاری نتیجه بخش بود چراکه علیرغم اینکه قرار بود معاونت به پرستاران بخش خصوصی و غیردولتی توجه بیشتری نماید، این طرح در وهله ی اول بیمارستان های خصوصی و غیردولتی را ملزم به اجرا نکرد، بنابراین این مهم میسر نگردید. اگرچه در دو سال اخیر با فشارهای نظام پرستاری و رایزنی‌های صورت گرفته توسط معاونت برخی از مراکز خصوصی به اجرای این طرح ها پرداخته اند ولی هنوز خیلی از مراکز خصوصی و غیردولتی این قانون را به طور کامل اجرا نکرده اند.
بیت سعید در بخش دیگری از سخنان خود به جمع بندی کارنامه معاونت پرستاری در طی 6 سال گذشته پرداخت و توضیح داد: به هر حال با یک نگاه اجمالی به عملکرد معاونت پرستاری که انتظار می‌رفت با تأسیس آن ساختار و چارت دانشگاه‌ها هم تحت تاثیر قرار گیرد و شاهد ایجاد معاونت پرستاری در دانشگاه ها و شرکت در تصمیم گیری های کلان باشیم ، متاسفانه این امر میسر نگردید و مدیران پرستاری دانشگاه در حال حاضر زیر چتر پزشکان معاونت درمان دانشگاه، قدرت رویارویی با تصمیمات نابخردانه و نا عادلانه آنها را نداشته و یا از ترس از دست دادن صندلی و جایگاه گزینه سکوت را بر می گزینند. برای همین گاهاً با نگاهی به عملکرد معاونت پرستاری می بینیم که شتاب مطالبات صنفی و رسیدگی به آن قبل از تشکیل معاونت پرستاری بیشتر است ولی در حال حاضر گارد گیری و مقاومت معاونت، خود مانعی بزرگ برای ارتقای حرفه‌ای و رسیدگی به مطالبات به شمار می‌رود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: حال آیا ادغام معاونت پرستاری و یا انحلال آن به نفع پرستاری است؟ خیر، معاونت پرستاری باید باشد و در دانشگاه هم ساختار آن دیده شود ولی باید تفکرات شخصی موذیانه و روح انتقام جویی که هنوز در بدنه معاونت دیده می‌شود از آن زدوده شود تا با تزریق روحیه همدلی، عملکردی بهتر در راستای رسیدگی به مطالبات قشر محروم و مظلوم پرستاری، افزایش رضایتمندی، بالابردن تعهد حرفه ای و بالطبع افزایش کیفیت خدمات ارائه شده و اعتلای سطح سلامتی جامعه را شاهد باشیم.
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی