اخبار

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان نظام پرستاری:

تعداد پرستاران در ایران یک چهارم استاندارد متوسط دنیا/ با کمبود شدید نیروهای پرستاری مواجهیم

تعداد پرستاران در ایران یک چهارم استاندارد متوسط دنیا/ با کمبود شدید نیروهای پرستاری مواجهیم
ارسال شده: دی 16, 1397
نظرات: 0

 معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به اینکه تعداد پرستاران در ایران یک چهارم استاندارد متوسط دنیا است،گفت: مشکلات پرستاران باید آسیب‌شناسی و ضعف‌های مدیریتی در این زمینه برطرف شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمد شریفی مقدم معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان نظام پرستاری در ارتباط با سختی کار پرستاران گفت: پرستاری در همه دنیا به دلیل ماهیتی که دارد جزو مشاغل سخت و زیان‌آور به شمار می‌رود که البته این مسئله در کشور ما به دلایل مختلف شدت بیشتری دارد. 

وی افزود: پرستار به دلیل مواجهه با بیمار در حال احتضار، همراهان مضطرب و والدین نگران در معرض آسیب قرار داشته و از طرفی انتقال بیماری‌های مختلف همچون ایدز، سل و هپاتیت و همچنین آنفلوانزا خطری برای آنها به شمار می‌رود، بنابراین باید حمایت‌های لازم از این قشر جامعه صورت گیرد. 

شریفی مقدم بیان داشت: در بسیاری از کشورهای دنیا پرستاران مجهز به وسایل ایمنی بوده و آزمایشات دوره‌ای به صورت کامل برای آنها صورت می‌گیرد و این مسئله چندان در کشور ما چندان مورد توجه نبوده است، همچنین تعداد و این مسئله فشار بی‌امانی را بر روی پرستاران به همراه داشته است. از طرفی  نیروی کار ما یک چهارم متوسط دنیا است و با کمبود شدید نیروهای پرستاری مواجهیم.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان نظام پرستاری گفت: در حالی که بیشترین خدمات به بیماران در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی توسط پرستاران ارائه می‌شود، در کشور ما به ازای هر یک هزار جمعیت یک و نیم پرستار وجود دارد ولی در کشورهایی همچون گرجستان و تاجیکستان ۶ نفر به ازای هر یک هزار نفر است،‌بنابراین توجه به این مسئله امری ضروری به شمار می‌رود. 

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت در قبال کارکنان خود مسئولیت حقوقی دارد، گفت: مشکلات پرستاران باید آسیب‌شناسی و ضعف‌های مدیریتی در این زمینه برطرف شود.

Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی