اخبار

قائم مقام دبیرکل خانه پرستارطی یاداشتی در فضای مجازی نوشت:

تشکیل معاونت پرستاری مصوبه هیئت دولت است/ در شش ماه گذشته رئیس کل سازمان دیداری با وزیر بهداشت نداشته

تشکیل معاونت پرستاری  مصوبه هیئت دولت است/ در شش ماه گذشته رئیس کل سازمان دیداری با وزیر بهداشت نداشته
ارسال شده: اردیبهشت 22, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

بنده هنوز برایم جای سوال است که چرا و به چه علت بین سازمان و وزیری که اینقدر تشابه دیدگاه دارند تا این حد فاصله هست که هنوز پس از شش ماه رئیس کل سازمان نتوانسته است بشکل فردی با وزیر محترم و یا معاونان دیداری داشته باشد؟

به گزارش خبرنگار خانه پرستار علی اشرف رحمانپناه قائم مقام خانه پرستار طی یادداشتی نوشت:

در موضوع اخبار غیر رسمی در مورد جایگاه معاونت پرستاری و تشکیل و ترکیب آن با سایر رشته های پیراپزشکی چند نکته را عرض می کنم
اولا تشکیل معاونت پرستاری به دستور آقای احمدی نژاد نبوده بلکه مصوبه هییت دولت است . روند و جایگاه مصوبات دولت و شیوه قانونی رفتار با مصوبات دولت راهکار قانونی خود را دارد.
دوما اگر چنین اخباری هست باید :
الف- ریشه یابی شود
ب-چرا خود معاونت اخباری و مصاحبه ای در نقش و اهمیت و جایگاهش برای دفاع از خودنمی دهد .
ج- و در اخر واحد حقوقی سازمان با دستور ، مراحل قانونی اجرا و رد مصوبات دولت را پیگیری و برای شورا تشریح و شیوه مقابله با تهدید را ببان کند .
د- از استاد بزرگوار جناب دکتر عابدی بعنوان قانونگذار هم در خواست توضیح مراتب فوق برای آشنایی و هم دفاع از جایگاه معاونت در منظر قانونی را داریم .

اما دوستان از این حرف و حدیث ها بوی خوبی به مشام نمی رسد. در بحبوهه انتخابات شوک هیجانی به جامعه پرستاری مناسب نبوده و احتمال ایجاد فضای احساسی، هیجانات رفتاری و تحریک و تهیج برخی به مشام می رسد .

بهتر است در این فضا عاقلانه و با تدبیر و مرحله به مرحله پیش برویم .
آیا خود معاونت حاضر به پیش قدمی برای تسهیل و امکان بر گزاری نشست مشترکی بین وزیر و معاون و سازمان در برهه حساس بر خواهد داشت یا فقط از سازمان دفاع می خواهد .

بنده هنوز برایم جای سوال است که چرا و به چه علت بین سازمان و وزیری که اینقدر تشابه دیدگاه دارند تا این حد فاصله هست که هنوز پس از شش ماه رئیس کل سازمان نتوانسته است بشکل فردی با وزیر محترم و یا معاونان دیداری داشته باشد؟
عامل این دوری ها کیست و مانع چیست؟ در این ایام از دو سال گذشته هیچ برخوردی و تقابلی بین وزارت و سازمان نبوده است.
پس چرا اینقدر فاصله ؟
بنابراین، این رسالت رئیس کل و هیئت رئیسه محترم است که در اسرع وقت با هماهنگی نشستی برگزار و مسائل و ابهامات را روشن کنند .
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی