اخبار

تبعات هزینه کرد بی رویه در حوزه سلامت / ‏چاره‬ای جز اجرای قانون در پرداخت‌ها نداریم
مدیر سایت
/ دسته ها: اخبار صنفی

تبعات هزینه کرد بی رویه در حوزه سلامت / ‏چاره‬ای جز اجرای قانون در پرداخت‌ها نداریم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به حجم انبوه مطالبات و معوقات کادر درمانی، گفت: اگر بتوان هزینه‌ها را در چارچوب قانون مدیریت کرد، مشکلات حوزه سلامت در سال آینده کاهش خواهد یافت.

محمدحسین قربانی، در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، یکی از مشکلات و معضلات حوزه بهداشت و درمان را مطالبات جامعه پزشکی و معوقات پرستاری دانست و افزود: متأسفانه انباشت این مطالبات و معوقات، ناشی از هزینه کرد بی رویه در حوزه سلامت بوده است که اگر بتوانیم بیمه‌ها را ملزم به اجرای راهنماهای بالینی کنیم، و پرونده الکترونیک سلامت نیز عملیاتی شود، می‌توان به این وضعیت سر و سامان داد.

وی ادامه داد: عدم اجرای گایدلاین ها و پرونده الکترونیک سلامت، منجر به تأخیر در پرداخت مطالبات و معوقات کادر درمانی شده است.

قربانی با اشاره به تخصیص ۱۱۰ درصدی منابع سلامت، گفت: آنچه مسلم است، هزینه‌ها در نظام سلامت به درستی و در جایگاه واقعی خود انجام نشده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تاکید کرد: برای اینکه بتوانیم هزینه‌های سلامت را مدیریت کنیم، چاره‌ای جز اجرای قانون نداریم و تقسیم تخصیص منابع سلامت می‌بایست در چارچوب قانون باشد.

قربانی افزود: اگر بتوانیم هزینه‌ها را در چارچوب قانون مدیریت کنیم، مشکلات حوزه سلامت در سال آینده کاهش خواهد یافت و در نتیجه می‌توان پرداخت‌ها را به روز کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: با توجه به آماده نبودن زیرساخت‌های موجود انجام روش جدید پرداخت‌ها در نظام سلامت سخت است، اما چاره‌ای جز حرکت در این مسیر نداریم که به نوعی صرفه جویی در هزینه‌ها و تخصیص منابع را در پی خواهد داشت و به تبع آن بخش خصوصی نیز ترغیب خواهد شد که وارد این مسیر شود.

وی افزود: اینکه در حال حاضر با کمبود نیروی پرستاری و پرسنل در مراکز درمانی مواجه هستیم شکی نیست زیر استاندارد پرستار به بیمار به ۶ تا ۷ است که در حال حاضر 0.8 است و همین موضوع، روند درمان بیماران را با مشکلاتی مواجه کرده است. بنابراین از طریق صرفه جویی بوجود آمده می توان کمبود پرسنل را برطرف نمود و نیاز است که در خصوص پرداخت‌ها عدالت رعایت شود تا خدمات با کیفیت مردم ارائه گردد.

مطلب قبلی تشکل‌های کارگری بر افزایش ریالی دستمزدها تأکید کنند/ رقم واقعی تورم محاسباتی فراتر از ارقام موجود است
مطلب بعدی افزایش حقوق ها باید متناسب با تورم باشد / خط فقر به ۴ میلیون تومان رسیده است
Print
30 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی