اخبار

در نامه سرگشاده واعتراضی کارکنان وپرستاران دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به استانداری آذربایجان غربی عنوان شد:

تاخیر 14 ماهه در مطالبات پرسنل با پاداش گیری مدیران همخوانی ندارد

تاخیر 14 ماهه در مطالبات پرسنل با پاداش گیری مدیران همخوانی ندارد
ارسال شده: آذر 24, 1398
نظرات: 0

.جناب آقای استاندار، بر خلاف آنچه که از سوی نمایندگان دولت و کمیسیون بهداشت مجلس بیان می شود،پرسنل این مجموعه به دلیل عدم دریافت حق و حقوق قانونی خود ،در اوج گرفتاری ها و تنگناهای معیشتی بی سابقه ای به سر می برند؛ در حالیکه به اذعان ارزیابان کمیسیون بهداشت ،ریاست دانشگاه بدون داشتن بودجه عمرانی مبادرت به ساخت و خرید چندین پروژه به ارزش صدها میلیارد تومان نموده است در حالیکه مطالبات پرسنل از ِقبیل کارانه،اضافه کار،حق مسکن و لباس به چهارده ماه تأخیر رسیده است و نیروهای شرکتی بیش از سه ماه است حتی حقوق ماهیانه دریافت نکرده اند ، در صورتی که دریافتی کارکنان ستاد دانشگاه و معاونت های مربوطه به روز بوده و در ستاد و برخی مراکز درمانی به مدیران پاداشهایی نیز پرداخت می گردد.

پرستاران وکارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در پی شرایط نامساعد اقتصادی و تعویق 14 ماهه در پرداخت مطالباتشان و از سوی دیگر تحت فشار ناشی از کمبود نیروی انسانی و نابرابری حاکم بر شرایط پرسنل و مدیران این دانشگاه اقدام به تهیه نامه سرگشاده ای خطاب به استانداری آذربایجان غربی کردند.
به گزارش پایگاه خبری خانه پرستار متن این نامه بدین شرح است:
بسمه تعالی
جناب آقای شهریاری، استاندار محترم آذربایجان غربی؛
با سلام
هم اکنون که این متن را برای جنابعالی می نویسیم، در میدان مبارزه ای نا برابر با مدیران دانشگاه علوم پزشکی سخت اسیر و درمانده شده و بناچار واقعیتی ناخوشایند، آن هم در وضعیت اجتماعی و اقتصادی امروز کشور بیان می کنیم. زیرا کارکنان دانشگاه علوم پزشکی، آن هم در شرایط اوج نیازهای جامعه به خدمات سلامت، می باید به انتظارات عمومی پاسخگو باشند.

جناب آقای استاندار، بر خلاف آنچه که از سوی نمایندگان دولت و کمیسیون بهداشت مجلس بیان می شود،پرسنل این مجموعه به دلیل عدم دریافت حق و حقوق قانونی خود ،در اوج گرفتاری ها و تنگناهای معیشتی بی سابقه ای به سر می برند؛ در حالیکه به اذعان ارزیابان کمیسیون بهداشت ،ریاست دانشگاه بدون داشتن بودجه عمرانی مبادرت به ساخت و خرید چندین پروژه به ارزش صدها میلیارد تومان نموده است در حالیکه مطالبات پرسنل از ِقبیل کارانه،اضافه کار،حق مسکن و لباس به چهارده ماه تأخیر رسیده است و نیروهای شرکتی بیش از سه ماه است حتی حقوق ماهیانه دریافت نکرده اند ، در صورتی که دریافتی کارکنان ستاد دانشگاه و معاونت های مربوطه به روز بوده و در ستاد و برخی مراکز درمانی به مدیران پاداشهایی نیز پرداخت می گردد.
این خریدها و ساخت و سازهای بی ضابطه و بدون نظارت در حالی صورت می گیرد که مردم در سراسر استان از نبود نیروی انسانی کافی ارائه کننده خدمت ،تجهیزات ، امکانات و....در حوزه بهداشت و درمان رنج می برند.
نبود آسانسور،بستری بیماران بدون تخت و در کف سالن،انتظارهای چندین ساعته و ....در مراکز بهداشتی و درمانی نمونه ای از پیامدهای مدیریتی این بخش در استان است.

با وجود پیگیریهای گسترده و مکاتبات صورت گرفته و سکوت مسئولین و دست اندکاران استانی و کشوری در این بخش، بزودی دست اندکاران و استانداری محترم را با اعتراض جدی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی در سراسر استان که بدلیل محدودیت ها و موانع خدمتی و عدم دریافت حق و حقوق نمی توانند پاسخگوی خانواده و انتظارات مردمی از خود باشند، مواجه خواهد ساخت.

مخلص کلام این است که، در بیانی صادقانه مسئولین محترم به دلیل تنگناهای اقتصادی کشور نمی توانند از تحقق مطالبات کارکنان دانشگاه علوم پزشکی، که در کانون اولویت اول دولت روحانی قرار داشته و بار اصلی طرح تحول را به دوش دارند حمایت کنند و بر این اساس و به هر دلیل از دستور کار خارج کرده اند.

در انتها برای اینکه گمان نشود بیان مطلب بالا، به جنابعالی، با نیت فرافکنی و درد دل قلمداد نشود از محضر حضرتعالی درخواست داریم ؛ پیگیری موارد معنونه و رفع معضلات و مشکلات این بخش را در اسرع وقت در دستور کار قرار دهید.
جمعی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
۲۳ آذرماه۱۳۹۸
Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی