اخبار

عضو کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد؛

بیکاری، تورم، مشکلات معیشتی و اقتصادی دلایل بروز خشونت/ بیمارستان ها با کمبود پرستار روبرو هستند

بیکاری، تورم، مشکلات معیشتی و اقتصادی دلایل بروز خشونت/ بیمارستان ها با کمبود پرستار روبرو هستند
ارسال شده: مهر 21, 1398
دسته ها: اخبار صنفی
نظرات: 0

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که مشکلات متعددی سبب بروز خشونت می شود، گفت: با توجه به سخت شدن شرایط اقتصادی و ایجاد مشکلات معیشتی و بیکاری، آمار خشونت خواه ناخواه رو به افزایش است.

منوچهر جمالی سوسفی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به ایجاد خشونت علیه کادر درمان گفت: با توجه به سخت شدن شرایط اقتصادی و ایجاد مشکلات معیشتی و بیکاری، آمار خشونت خواه ناخواه رو به افزایش است و مختص به مراکز درمانی نخواهد بود.

وی با بیان این که بخشی از این خشونت ها ریشه در بیکاری، تورم، مشکلات معیشتی و اقتصادی در جامعه دارد، افزود: شرایط بیمارستان ها با توجه به این که تعداد پرستاران کافی نبوده و با کمبود نیروی پرستاری روبرو است و علاوه بر این با کمبود امکانات موجه است می تواند مستعد بروز خشونت و افزایش این گونه رفتارها باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: بیماران و همراهان با شرایط روحی و روانی نامشخصی به بیمارستان مراجعه می کنند و به دلیل کمبود پرسنل و امکانات، احتمال بروز خشونت علیه کادر درمان وجود دارد  بنابراین نیاز است که این کمبودها برطرف گردد تا از بروز خشونت جلوگیری به عمل آورد.

Print
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی