اخبار

قائم مقام خانه پرستادر پاسخ به رئیس کل سازمان نظام پرستاری :

بهترین گزینه اصلاح نظام پرداخت برای پرستاری کشور ، اجرای قانون تعرقه گذاری خدمات پرستاری است/جامعه پرستاری از حقوق و قوانین خود نخواهد گذشت

بهترین گزینه اصلاح نظام پرداخت برای پرستاری  کشور ، اجرای قانون تعرقه گذاری خدمات پرستاری است/جامعه پرستاری از حقوق و قوانین خود نخواهد گذشت
ارسال شده: دی 21, 1398
نظرات: 0

جناب آقای رییس کل محترم و متعامل و منطقی سازمان ، سر ، پرستاری را با شیره های قاصدک و شاپرک و عملکرد و کیس متد و ...... گرم و شیره مالی نکنیدودر دام قولها و قرارهای دشمنان قسم خورده و سیاستگذارانی که سالهاست قوانین پرستاری را در صندوقهای سیاه بایگانی کرده اند ! قرار نگیرید


به گزارش خبرنگار خانه پرستار ،علی اشرف رحمان پناه قائم مقام خانه پرستار در پاسخ به پاسخ رییس کل محترم به مصاحبه معاون محترم درمان وزارت بهداشت و درمان اظهار داشت:
این روزها مطابق وعده های قبل روز پرستاری سازمان و وزارت بهداشت و درمان . جنب و جوشهایی دیده می شود که اگر چه نتیجه آن در پرده از ابهام است. اما از باب روشن نمودن فضا و مواضع یقینا کم اثر نخواهد بود .
در مصاحبه معاون محترم چنان بر می اید که قصد و نیت آن است که قاصدک را با عنوانی دیگر و با نگاه دیگری اجرا کنند چرا که نادیده گرفتن حق قانونی و مزد قانونی اضافه کار همکاران طبق اشلهای حقوقی افراد و تسخیر منابع مالی اضافه کاری و ادغام با حق السهم کارانه همکاران که بناحق توسط معاون وقت پرستاری و درمان وزارت بهداشت و درمان سالهای 93و94 در قالب قاصدک باعث نابودی حقوق حقه همکاران شدند و با ادغام یکی دو درصد به سهم کارانه پرسنل بودجه جاری اضافه کاری و روند پرداخت قانونی آنرا تغییر دادند و با بهای 5200 تومان برای کلیه افراد با سوابق و مبنای حقوقی متفاوت پرداخت کردند .
عضو شورای مرکزی خانه پرستار تاکید کرد،
امروز هم ظاهرا همین فرآیند را می خواهند بشکلی دیگر و بنامی دیگر عملیاتی کنند تا جامعه پرستاری را سرگرم اجرا و اعتراض چند سالی را سر کنند و بالاخره فراموش کنند که قانونی دارند و حقی و حقوقی و تعرفه ای !!! .
اما جالب ترین چیزی که امروز دیدم مصاحبه و موضع رییس کل محترم سازمان بود . متاسفانه قاطبه مطلبشان کوبیدن در و دیوارهای داخل خانه است . که این برخلاف شعار همدلی و عهدشروع بکار دور جدید فعالیت شان است .
من امروز به احترام شعار همدلی که جامعه پرستاری به آن دلخوش شده اند تا حدی سکوت می کنم تا به روال سالهای اخیر که ایشان در جایگاه دیگری بود و من در سازمانی که امروز ایشان به جای من ! و بخاطر عهدی که با خود بستم که هیچگاه تف سر بالا نکنم در خصوص حوادث سالهای اخیر سکوت می کنم .
تا هم انرژی ها هدر نرود و هم برایند نیروها کاهش پیدا نکند . وگرنه خود بزرگوارشان نیک می دانند که ما بخاطر آنکه سقفهای خودی را سوراخ نکنیم ، چه بغضها یی که فرو ندادیم و چه درد دلها که در سینه های ما سیاه زخم نشد تا نکند که شیشه معاونت یک نفره و نیم طبقه پرستاری آسیبی نبیند . اما همان نیم طبقه گیت ضد عبور سازمان بداخل وزارت شده بود و امروز طعنه عدم تعامل به آن می زنند !
این احوال و این درد دلها بماند تا روزی که شاید چهره به چهره و رو برو با هم نشستیم و خاطره ها را تعریف کردیم .
اما اصل ماجرا را به جناب رییس کل یاد آور می شوم .
جناب آقای رییس کل محترم و متعامل و منطقی سازمان ، سر ، پرستاری را با شیره های قاصدک و شاپرک و عملکرد و کیس متد و ...... گرم و شیره مالی نکنید .
برادر عزیز و استاد ارجمند
لطفا کاری به گذشته و عمکلرد درست و نادرستش نداشته باشید . با آب گذشته غسل عافیت نگیرید ! امروز شما در جایگاه دیروز نیستید . امروز به جایگاه سالهای گذشت خود برگشته اید . بیدار شوید و از جایگاه حقیقی خودتان منافع جامعه پرستاری را فریاد بزنید . نترسید و نگران نباشید نه انکس که پشت گیت وزارت است مثل شماست و نه ما شورشیان دیروز بقول خودتان که در داخل پرانتز آدرسش را به وزارتیان می دهید !! تا به آنها نقطه فشار را یادآوری کنید به سازمان خود پشت کرده ایم .
در دام قولها و قرارهای دشمنان قسم خورده و سیاستگذارانی که سالهاست قوانین پرستاری را در صندوقهای سیاه بایگانی کرده اند ! قرار نگیرید .
برای جامعه پرستاری هیچ نقل و نبات و اب نباتی در قالب هر طرح و برنامه ای قابل قبول و پذیرش نیست .
مطالبه ما جامعه پرستاری مطابق فرموده مقام معظم رهبری کسب هویت و استقلال حرفه ای است .
مطابق گفته کاملا کارشناسانه جناب آقای دکتر زالی هویت پرستاری و استقلال حرفه ای با تعرفه های خدمات رسمیت و حقیقت پیدا می کند
لذا خواهشمند است بخود آیید و تعرفه ها را به ادبیات و مطالبه سازمان برگردانید . که این تنها راه رسیدن به هدف است . شما هر طرح و برنامه ای بیارید در زیر تیغ ارزیابی های مستبدانه تخریب خواهد شد و هویت و شخصیت و مقام انسانی پرستاران را بیش از پیش به قهقرا خواهد برد.
قائم مقام خانه پرستار اظهار داشت،
تنها یک راه وجود دارد اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است و لاغیر در غیر اینصورت هر طرحی با هر مبلغی جز خرید و فروش هویتها و تخریب شخصیت حرفه ای همکاران چیزی به همراه نخواهد داشت .
لذا خواهشمند است برای جلو گیری از انشقاق بیش از پیش و پیشگیری از موضع گیری های داخل خانوادگی به راه سالهای قبل از 93 برگردید وبا هر هزینه ای حق قانونی پرستاری کشور را فریاد بزنید .
در غیر اینصورت ان قریب این فریادها ی خفته در سینه سر باز خواهد کرد . چرا که جامعه پرستاری از حقوق و قوانین خود نخواهد گذشت و اشتباه گذشته را تکرار نخواهد کرد .
Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی